Paroda „Galingai įsiliejęs teatro intakas. Kino ir teatro aktoriui Donatui Banioniui – 100"
Data: 2024-07-4 - 2024-07-31

Minime Donato Banionio metus.
Galingai įsiliejęs teatro intakas. Kino ir teatro aktoriui Donatui Banioniui -100

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje pristatoma paroda, skirta aktoriaus Donato Banionio 100-mečiui ir metams paminėti. Tai tęstinis renginys projekto „Galingai įsiliejęs teatro intakas. Kino ir teatro aktoriui Donatui Banioniui – 100“ rezultatų ir veiklų sklaidai.

Donatas Banionis – vienas ryškiausių ir iškiliausių Panevėžio dramos teatro aktorių. Jo sukurti vaidmenys ryškūs, svarūs ir įsimintini. Jis kartu su režisieriaus Juozo Miltino teatro studijos aktoriais galingai įsiliejo į teatrinį gyvenimą ir sukurtais nepamirštamais personažais garsino miestą ir Lietuvą. Aktoriaus teatre ir kine sukurti vaidmenys reprezentuoja Lietuvos teatro ir kino istorijos profesionalųjį meną.

Projektas „Galingai įsiliejęs teatro intakas. Kino ir teatro aktoriui Donatui Banioniui – 100“ skirtas paminėti garsaus teatro ir kino aktoriaus Donato Banionio 100-mečio sukaktį, skleidžiant žinią saugomo unikalaus paveldo forma apie žinomos ir ryškios asmenybės kūrybinį palikimą. Tuo tikslu parengta kilnojamoji paroda „Galingai įsiliejęs teatro intakas. Kino ir teatro aktoriui Donatui Banioniui – 100“, apjungiant saugomą paveldą ir šiuolaikines technologijas moderniai atskleistas aktoriaus gyvenimas, kūryba teatre ir kine.

Kilnojama paroda susideda iš 12 atskirų ekspozicinių lakštų, sujungtų po 2 ir primenančių atverstą knygą. Juose, panaudojant kultūrinį paveldą – fotografijas, dokumentus, rankraščius, korespondenciją, garso įrašus – perteikiama aktoriaus Donato Banionio gyvenimo ir kūrybos istorija, svarbiausius gyvenimo įvykius įamžinantys momentai. Šios ekspozicijos išskirtinumas – lankytojas ne tik galės vizualiai apžiūrėti parodą, bet ir išgirsti Donato Banionio mintis apie Mokytoją Juozą Miltinį, kūrybą teatre ir kine. Specialiuose TV ekranuose galima daugiau atrasti ir giliau susipažinti su išskirtine asmenybe – Donatu Banioniu.

Parodoje panaudota dokumentinė medžiaga iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos fondų ir Lietuvos literatūros ir meno archyvo.

Nuotr. Georgi Ter-Ovanesov.

Donatas Banionis

<<  <  Liepos 2024  >  >>
 P  A  T  K  P  Š  S