• 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • i2.jpg

Prasideda Izraelio kino filmai seansai

Published: Thursday, 26 September 2019

Kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste“ antrus metus atvyksta į Biržus. Spalio 2, 9,16, 23 ir 30 dienomis bibliotekos salėje bus parodyti 5 NEMOKAMI kino seansai.

Spalio 2 d. 17.30 val.

BUVAU KADAISE
Rež. Avi Nesher, 2010, 112 min.

Prasideda Izraelio kino filmai seansai
 

Romantinis filmas kelia dvilypius jausmus. „Buvau kadaise“ įkūnija vėlyvąjį 6-ąjį dešimtmetį Izraelyje ir veiksmą nukelia į Haifos uostamiestį. Filmo siužetas pasakoja asmenines istorijas, ateinančias su žmogaus branda, prisiminimais bei istorijas, nuvedančias į praeitį, istorinę atmintį.
Filmas sujungia įtampą tarp jaunystės ir brandos, tarp Rytų Europos paveikto Izraelio socializmo ir amerikiečių 1960-ųjų infiltruojančių tendencijų. Ryški įtampa juntama tarp Izraelio Sabros (žydų, gimusių Izraelyje) ir holokausto pabėgėlių iš „ten“, kurie niekada nesukurs tikrų namų „čia“. „Buvau kadaise“ gausiai atspindi unikalią Izraelio šalies mozaiką ir pretenduoja tapti Izraelio kino klasika.

Filmo anonsas (youtube)

Filmas rodomas originalo – hebrajų – kalba su lietuviškais subtitrais.

Nemokami Izraelio kino seansai Lietuvoje pristatomi bendradarbiaujant su Izraelio kino fondu, didžiausiu Lietuvoje kino festivaliu „Kino pavasaris“, Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėmis bei vietos kultūrinėmis organizacijomis.