Naujos knygos Vartotojų aptarnavimo skyriuje

2018-08-31

10000 kilometru per RusijaŠmigelskas Vidmantas
10 000 kilometrų per Rusiją. Nuo Maskvos iki Vladivostoko

Knygoje „10 000 kilometrų per Rusiją. Nuo Maskvos iki Vladivostoko“ autorius Vidmantas Šmigelskas aprašo savo ir dviejų bičiulių kelionę, prasidėjusią Utenoje ir pasibaigusią už 10 tūkstančių kilometrų.
Septynias laiko juostas kertanti, Maskvą ir Vladivostoką jungianti Transsibiro magistralė keliautojams tapo proga pažinti ne tik Rusijos geležinkelių sistemą, didžiuosius miestus: Irkutską, Chabarovską, Vladivostoką, ar išvysti unikalų Baikalo ežerą, bet ir susipažinti su vietiniais rusais, atrasti visiškai kitokį požiūrį, mąstymą bei tradicijas.

 

  

365 dienos sode darze namuose365 dienos sode, darže, namuose

Knyga „365 dienos sode, darže, namuose“ – tai praktinių patarimų vadovas visiems, kas mėgsta sodinti, auginti ir prižiūrėti įvairius augalus sode, darže ir namuose ištisus metus: nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvos žiemos. Juk kiekvienas pačių užaugintas žalumynas yra daug gardesnis ir sveikesnis, o žydinčios gėlės, išpuoselėti dekoratyviniai augalai džiugina ne tik šeimininkus, bet ir aplinkinius. Ką, kada, kur ir kaip sodinti, auginti, prižiūrėti, taip pat daug naudingų ir praktiškų patarimų rasite knygoje „365 dienos sode, darže, namuose“.

 

 

 

Aukojimo pelkėSusanne Jansson
Aukojimo pelkė

Šiaurės Švedijoje esantis Mossmarkenas - kaimas pelkės pakraštyje. Pelkė panaši į dykvietę, kur kiek akys aprėpia plyti šlapi kemsynai, gumbuotos pilkos pušys ir nuolatos užmirkusi žemė su žvilgančiais akivarų plotais. Tai gūdi vieta. Šiuose durpynuose geležies amžiuje buvo atnašaujamos aukos dievams. Kartais buvo aukojami net žmonės. Unikali pelkių ekosistema paversdavo kūnus baisiomis laiko kapsulėmis. Legendos byloja, kad neramios sielos, įkalintos tuose kūnuose, vis dar trokšta naujų aukų. Vietos gyventojai tiki, kad ir šiomis dienomis ten dingsta žmonės. Tyrinėti šių durpynų atvyksta daktaro disertaciją apie pelkes rašanti jauna biologė Natali. Netrukus paaiškėja, kad su pelkėmis ją sieja ne tik mokslinis susidomėjimas, bet ir asmeniniai išgyvenimai. Natali užaugo šioje vietoje ir pabėgo iš čia, kai jos šeimoje įvyko tragedija. Ji bijo pelkės, bet kartu jaučia jai nepaaiškinamą trauką. Natali jaučia, kad pelkė ją domina daugiau nei mokslinis tyrimas.
Vieną naktį genama nerimo Natali atsiduria netoli pelkyno. Čia ji aptinka sąmonės netekusį vyrą, o šalia jo kelios auksinės monetos. Po kelių dienų netoli tos vietos, kur buvo rastas vyras, randamas iškastas kapas. Argi ne taip senovėje buvo atnašaujamos aukos? Ar, kaip tiki prietaringi vietos žmonės, ši ypatinga dykynė klampioje vietoje vėl reikalauja naujų aukų? Ar blogis sugrįžo? Policija pradeda tyrimą. Išsiaiškinti paslaptingą įvykį stengiasi ne tik vietos policija, bet ir pati Natali. Ji jaučia, kad visa, kas čia vyksta kažkaip susiję su jos praeitimi.
Fotografė Maja Lindė - laisvai samdoma menininkė, kurios paslaugomis naudojasi ir policija. Aptikus netikėtą radinį, policija nusiunčia Mają nufotografuoti vietos, kur buvo rastas vyro kūnas. Grįžusi į studiją ir žiūrėdama padarytas nuotraukas, Maja vienoje iš jų pastebi žmogų, kuris tarsi slepiasi nuo jos objektyvo. Kas stebėjo ją pelkėje? Maja taip pat susidomi šiuo keistu įvykiu. Netrukus ji aptinka pelkėje dar vieną kūną, kuris buvo nužudytas žymiai seniau. Kaimo bendruomenė nuo pašaliečių atsiriboja tyla, o policija stengiasi prasibrauti į praeitį, kad rastų atsakymus į ilgai slėptas tiesas. Prasideda serijinio žudiko gaudynės.
Natali sugeba surasti savyje jėgų nugalėti seniai palaidotas praeities šmėklas ir kartu su Maja prikelti šokiruojančius praeities įvykius. Lėtai judėdamos drumstame pelkės vandenyje jos įmins pavojingą mįslę. Jos supras, kaip sielvartas gali apsėsti žmogų, ir atsakys į klausimą - kas priverčia žmogų žudyti?  

 

 

  

Hitlerio furijosWendy Lower
Hitlerio furijos. Kodėl jos žudė?

„Hitlerio furijos“ – tai amerikiečių istorikės Wendy Lower bestseleris, kuriame nagrinėjamas mažai tyrinėtas Trečiojo reicho istorijos aspektas – moterų vaidmuo, o neretai ir tiesioginis dalyvavimas nacių organizuotoje žudymo mašinoje Vokietijoje bei jos okupuotose teritorijose. Ši knyga buvo nominuota JAV nacionaline knygų premija dalykinės literatūros srityje.
Jos dirbo slaugėmis nacių „eutanazijos centruose“, mokytojomis, sekretorėmis ir kalinių prižiūrėtojomis okupuotose Rytų Europos teritorijose. Jos buvo koncentracijos stovyklų komendantų, žydų getams vadovaujančių esesininkų žmonos, ne tik aklai paklūstančios savo vyrams ir juos visokeriopai remiančios, bet ir nevengiančios tyčiotis iš savo aukų, netgi žudyti.
„Hitlerio furijos“ įrodo, kad moterų dalyvavimas nacių žudymo politikoje anaiptol nebuvo nei atsitiktinumas, nei išskirtiniai atvejai.

 

  

 

Išduota širdisDinah Jefferies
Išduota širdis

1955 metai, britų valdoma Malaja. Lidija Kartrait grįžta namo po kelių savaičių, kai slaugė savo sunkiai sergančią draugę. Namai spengiančiai tušti. Tarnų nėra, telefonas neveikia, niekur nematyti ir Lidijos vyro Aleko bei dukterų. Kur visi dingo?
Išsigandusi ir apimta nevilties ji susisiekia su britų pareigūnais ir sužino, kad jis buvo išsiųstas ginti šalies. Tačiau kodėl jis nepalaukė, kodėl nepaliko jokios žinutės?
Lidija įveikia širdyje vis augančią paniką ir keliauja ieškoti dingusios šeimos. Paieškos moterį nuvedą į pilietinio karo siaubiamas šalies vietas, griaunamus miestus ir pavojingas džiungles.
Galiausiai moteris bus priversta kreiptis į žmogų, kurį prisiekė palikti savo praeityje. Tačiau Lidija pasiryžusi paaukoti viską, kad tik susigrąžintų šeimą.
Gyventi su savo paslaptimis bandanti Lidija patirs ir skaudžią išdavystę, kuri gali būti per sunki net jai.

 

  

 

Lapių slėnisCharlotte Link
Lapių slėnis

1987-ieji. Kelią į olą miško aikštelėje berniukui parodė lapė, todėl jis pavadino ją Lapių slėniu. Šis lopinėlis žemės ir urvas po juo – tik jam priklausanti nuosavybė, jo slėptuvė ir priebėga. Lapių slėnis skamba mįslingai ir išskirtinai. Jis džiugiai nusiteikęs įvertino savo darbą – paslėpė įėjimą, kad niekas nesuprastų, jog  čia esama olos. Vėliau jis galės patobulinti savo slaptavietę, ją išplėsti, sutvirtinti. Tada turės vietą, kurį priklausys tik jam.
2009-ieji. Rugpjūčio popietė, vakaro saulė šildo automobilių aikštelės asfaltą. Aplink plyti beribiai laukai, o Vanesa laukia šunį vedžiojančio vyro Metjuso. Besimėgaudama aplink tvyrančia ramybe ir paskendusi savo mintyse, ji nepastebi, kad aikštelėje ji – ne viena. Tyliai prisiartina automobilis. Po keliolikos minučių grįžęs Vanesos vyras jos neberanda. Prieš kelias valandas tarp jų įvykęs ginčas dabar atrodo kaip kvailystė ir absurdiškas nesusipratimas.
Rajanas Vanesą uždaro oloje, palieka maisto savaitei, o pats pradingsta. Jo planas – paprašyti išpirkos. Viską sutvarkyti jis tikisi per savaitę. Tačiau netikėtai jo planus sugriauna policija, kuri suima jį už kitą nusikaltimą. Vanesos gyvybė pakimba ant plauko. Tik po trijų metų Rajenas paleidžiamas iš kalėjimo, taip niekam ir neatskleidęs paslapties apie Vanesos pagrobimą. Ar moteriai pavyko išsigelbėti?
„Lapių slėnis“ – psichologinis, įtempto siužeto trileris. Viena geriausių šiandienos Vokietijos rašytojų tituluojama Charlotte Link meistriškai pina kūrinio siužetą, o jos kuriami veikėjų portretai įtikinami ir įvairialypiai.
Vos devyniolikos pirmąją knygą sukūrusi rašytoja ne Vokietijoje, bet ir už jos ribų iš karto tapo populiariosios literatūros žvaigžde. Ji neapsiriboja vienu žanru ir rašo įvairaus pobūdžio kūrinius – istorinius romanus, trilerius, kriminalinius romanus, šeimos sagas. Daugiau nei septynios jos knygos buvo ekranizuotos gimtojoje šalyje, o filmuose ir serialuose vaidino geriausi Vokietijos aktoriai. Jos knygų parduota daugiau kaip 26 mln. egzempliorių.
2000 m. ji buvo nominuota Vokietijos Knygų apdovanojimui, o 2007 m. už savo literatūrinius pasiekimus įvertinta Auksine plunksna. Šiandien ji yra aktyvi PETA organizacijos narė, besirūpinanti Ispanijos ir Turkijos gatvių šunų gerove.

 

  

 

Muzu viesbutisAnn Kidd Taylor
Mūzų viešbutis

Vieną vasaros dieną Meivei Doneli nutiko du keisti dalykai. Pirmiausiai, ją pabučiavo jai patinkantis Danielius, o netrukus jai įkando ryklys, kuris vos nenusitempė jos į vandenyną. Šie įvykiai išlieka gyvi net po aštuoniolikos metų, Meivei, kurią visi vadina ryklių užkalbėtoja, keliaujant po pasaulį ir tyrinėja šiuos plėšrūnus. Grįžusią į savo senelės valdomą „Mūzų“ viešbutį saulėtoje Floridos pakrantėje ją pasitinka įprastas žaliųjų citrinų pyrago kvapas ir nepakartojami raudoni saulėlydžiai. Tačiau čia jos laukia ir netikėtumai.
Vaikščiodama pakrante Meivė sutinka Heizelę, kuri, kaip ir Meivė, jaučia tokią pat aistrą vandenynui ir jo paslaptims. Netrukus paaiškėja, kad charizmatiškoji mergaitė – Meivės paauglystėje mylėto Danieliaus dukra. Prabėgus beveik dviems dešimtmečiams pagrindinės romano herojės širdyje atgimsta jausmai. Romantiški ir šilti Floridos vakarai ir laikas, praleistas buvusio mylimojo draugijoje, sukelia sumaištį Meivės širdyje - ji atsiduria pasirinkimo kryžkelėje. Ar pasiduoti atgimstantiems jausmams? Ar iškeisti juos į romaną su kolega Nikolu, kuris kaip tik pasirodo jos gimtajame miestelyje tirti nelegalios ryklių pelekų medžioklės? Pagrindinė „Mūzų viešbučio“ herojė Meivė bebaimė ir nedvejojanti vandenyje, tačiau pasiekus krantą ją užklumpa neatsakyti klausimai ir lemtingi troškimai.
Palmių pavėsyje, kaitinant Floridos saulei ir skambant Kalipso ritmams, mezgasi romano „Mūzų viešbutis“ veiksmas. Ši istorija pasakoja apie pasirinkimus - tarp laisvės ir įsipareigojimo, tarp džiaugsmo ir rūpesčio, tarp praeities ir ateities, galiausiai, – tarp senos meilės ir naujai užgimusių jausmų.
Knygos autorė Ann Kidd Taylor gyvena Marko saloje pietų Floridoje. Romaną „Mūzų viešbutis“ ją įkvėpė parašyti šios salos grožis. Rašydamą autorė priėmė iššūkį - savanoriavo rykliams padedančioje organizacijoje. Ji teigia norinti šią knyga atkreipti dėmesį į brakonieriavimą, į ryklių medžioklę, kai dėl pelekų jie gaudomi ir lėtai miršta kankinama mirtimi. Tai – dar viena labai svarbi šio romano tema.

 

  

 

Raudona uzrasu knygeleSofia Lundberg
Raudona užrašų knygelė

Metai bėga kaip smėlis laikrodyje, kol galiausiai išbyra paskutinės smiltelės. Gyvenimas mums suteikia daug progų. Tos, kurias išnaudojame, tampa prisiminimais ir tarsi dulkės nusėda mūsų atminties lentynose. Tačiau ką iš prabėgusių dienų verta atsiminti, o ką verčiau nustumti užmarštin? Sofia Lundberg siūlo atsiversti „Raudoną užrašų knygelę“ ir atgaivinti vienos moters, senosios švedės Dorės, gyveno istoriją.
Senolė, sulaukusi 96 metų amžiaus, gyvena viena savo bute Stokholme. Nors ją retai kas aplanko, džiaugsmo jai suteikia internetiniai pokalbiai su dukterėčia Džene – vienintele Amerikoje gyvenančia giminaite. Bendravimas su ja grąžina Dorę į jaunystės dienas ir džiugiai paįvairina jos kadienybę. Kadaise, kai Dorė buvo dešimties metų, tėtis jai padovanojo užrašų knygelę. Joje ji visą gyvenimą žymėjosi sutiktus žmones, įvykius, tuos, kuriuos mylėjo ir tuos, kurie įskaudino. Dabar, atsivertusi ją, Dorė mato daugybę išbrauktų vardų – tie žmonės jau iškeliavę anapilin. Dorė jaučia vis didesnį norą imti rašiklį ir užrašyti savo atsiminimus. O jų būta įvairiausių – nuo pirmojo tarnaitės darbo Švedijoje ir modelio karjeros ketvirtojo dešimtmečio Paryžiuje iki pabėgimo į Manheteną Antrojo pasaulinio karo išvakarėse.
Madam Serafin, dailininkas Gesta, sesutė Agnesė ir gyvenimo meilė Alanas – kur jie dabar? Kaip susiklostė jų gyvenimo istorijos, kur juos nubloškė likimas? Šie apmąstymai paskatina Dorę rašyti. Jos atsiminimai - tai brangiausias turtas, kuriuo ji nori pasidalinti su kitais. Ypač su Džene, kuriai Dorės mintys ir gyvenimo pavyzdys gali padėti įveikti slegiančius vaikystės atsiminimus, sužinoti giminės paslaptis ir drąsiai kurti savo gyvenimo istoriją.
Žurnalistė ir buvusi žurnalo redaktorė Sofia Lundgren kviečia leistis į peržengiančius laiką ir erdvę nuotykius ir kartu su senaja Dore patirti didžiąją meilę ir skausmingą netektį. „Raudona užrašų knygutė“ – pirmasis autorės kūrinys, palankiai sutiktas kritikų ir sulaukęs tarptautinio pasisekimo. Talentas rašyti, jautrus ir empatiškas santykis su veikėjais – stipriosios rašytojos savybės. Šios knygos siužetas įtraukiantis ir jaudinantis. Kelionė per Dori gyvenimo metus nuo lopšio iki garbios senatvės padeda suprasti, kiek daug gyvenime lemia atsitiktinumas ir kokia svarbi yra meilė.

 

  

 

SausraJane Harper
Sausra

Mažas miestelis slepia dideles paslaptis. Debiutinis Jane Harper detektyvinis romanas „Sausra“ – tikras šiuolaikinio detektyvo žanro triumfas.
Knygos veiksmas vyksta Australijoje, sausros iškankintame Kievaros miestelyje. Pareigūnas Aaronas Falkas į gimtąjį miestelį atvyksta dalyvauti geriausio savo draugo Luko laidotuvėse. Prieš dvidešimt metų pats Falkas buvo apkaltintas žmogžudyste ir būtent Lukas užtikrino jam alibi. Aaronas ir jo tėvas tuomet išvyko iš miestelio ir tik Luko liudijimo dėka išvengė kalėjimo.
Tačiau dabar jau daugiau žmonių žino, kad Luko liudijimas nebuvo tiesa, o Lukas – negyvas. Falkas drauge su vietiniu detektyvu ima aiškintis, kas iš tiesų nutiko Lukui ir kuo daugiau klausimų jis kelia, tuo daugiau iškyla keistų detalių. Ar tai – desperatiškas sausros iškankinto ir vilties netekusio ūkininko poelgis, o gal priežastys slypi giliau? Aaronui kapstantis po nusikaltimo detales ima aiškėti ilgai slėptos viso miestelio paslaptys.
Šiame romane nusikaltimas, įvykdytas didžiausios amžiaus sausros metu, iškelia klausimą, kas iš tiesų žiauresnis – viską kaustanti ir lėtai marinanti stichija ar įniršio apakintas žmogus?

 

  

 

Urvinis zmogusJorn Lier Horst
Urvinis žmogus

Viena didžiausių žudiko medžioklių Norvegijos kriminalinėje istorijoje Jørn Lier Horst romane "Urvinis žmogus".
Šįkart mirtis įsikuria vyriausiojo inspektoriaus Viljamo Vistingo kaimynystėje. Per kelis namus nuo Vistingo namų randamas miręs žmogus, jau keturis mėnesius sėdintis priešais įjungtą televizorių. Jo beveik mumifikuotas kūnas buvo rastas tik todėl, kad jis nesumokėjo komunalinių mokesčių.
Iš pirmo žvilgsnio neatrodo, kad mirtis būtų smurtinė. Vigas Hansenas gyveno kaip atsiskyrėlis, nebendravo su kaimynais. Ar žmonės prarado bendruomeniškumo jausmą ir jų nedomina tie, kurie įsikūrę šalia? Ar visuomenės susvetimėjimas - didžiausia Norvegijos visuomenės rykštė? Ar dėl šios priežastis niekas nepastebėjo vienišo vyro mirties?
Apie vienišo vyro mirtį nepraneša nei spauda, nei televizija, tačiau ši mirtis sudomina žurnalistę Vistingo dukterį Liną. Ji nori papasakoti apie šį tragišką įvykį ir parašyti straipsnių seriją apie visuomenės susvetimėjimą, abejingumą ir prarastus šalia gyvenančių žmonių tarpusavio ryšius. Ji nori sužinoti, koks žmogus buvo Vigas Hansenas. Kaip galima būti tokiam vienišam ir visų pamirštam, kad praeina keturi mėnesiai, kol kas nors atsitiktinai sužino, kad tu miręs?
Tuo pat metu policija gauna dar vieną pranešimą apie mirtį. Kalėdinių eglučių kirtimvietėje po sniegu randamas dar vienas jau kelis mėnesius miręs vyras. Vistingui kelia įtarimą šios dvi tarpusavyje tarsi nesusijusios mirtys. Vyriausiojo inspektoriaus nuojauta dažniausiai nemeluoja. Du vyrai mirę jau keturis mėnesius ir niekas jų nepasigedo. Kas bendro tarp šių dviejų visuomenės atstumtųjų? Tuo metu, kai Vistingas stengiasi nustatyti antrojo vyro tapatybę, jo dukra atlieka savo žurnalistinį tyrimą siekdama atkurti Vigo Hanseno gyvenimo istoriją. Tikri detektyvo mėgėjai neapsiriks sakydami, kad šios dvi mirtys negali būti nesusiję...

 

 

  

Vasara prie ezeroErica James
Vasara prie ežero

Magiška, graži ir romantiška vieta, kurioje tiesiog neįmanoma neįsimylėti – tai Komo ežeras, telkšantis Šiaurės Italijoje, Lombardijos regione. Aplink jį – žydras dangus ir besistiebiančios Alpių viršūnės.
Žymus vengrų kompozitorius Ferencas Lisztas yra pasakęs, kad jei kas nors nuspręstų rašyti istoriją apie laimingus įsimylėjelius, ji turi vykti prie Komo ežero. Talentingąjį muziką "išgirdo" populiari britų rašytoja Erica James. Jos romane „Vasara prie ežero“ užburianti gamtos oazė tampa vieta, kur pagrindiniai veikėjai ne tik susiduria su skausminga praeitimi, bet ir tampa atviri naujai meilei. Romano „Vasara prie ežero“ veikėja Floriana po dviejų metų trukusios tylos iš Sebo, savo gyvenimo meilės, sulaukia... kvietimo į jo vestuves, vyksiančias prie Komo ežero. Po šio skambučio sukrėsta išgirstos naujienos ji nepastebi automobilio ir patenka į avariją. Jai į pagalbą atskuba du nepažįstami žmonės, kurie vėliau tampa gerais jos bičiuliais. Pirmasis – Adamas, nekilnojamo turto agentas, kurį neseniai paliko mergina. Negalėdamas nuvyti minčių apie buvusią draugę ir sunkiai išgyvendamas išsiskyrimą, jis visą laiką skiria darbui. Antroji – senučiukė Esmi, tebenešiojanti savyje gražius, bet skausmingus jaunystės prisiminimus.
Kaip pasielgti pakviestai į vedybų šventę Florianai? Kaip ji reaguos, prie altoriaus matydama ne save? Jei ne naujų draugų padrąsinimas, Floriana vargu ar būtų išdrįsusi dalyvauti iškilmėse.  Galbūt kelionė prie Komo ežero ir Adamui padės pabėgti nuo savo praeities ir atversti naują romantiško gyvenimo puslapį? Be to prieš šešiasdešimt metų prie Komo ežero vyriškis pavergė Esmi širdį, tapo jos pirmąja meile ir pakeitė tuomet jaunos merginos gyvenimą. Kur jis dabar?
Romanas „Vasara prie ežero“ priklauso žymios britų meilės romanų kūrėjos Ericos James plunksnai. Ji yra sukūrusi per dvidešimt kūrinių, 2006 m. jai įteiktas Didžiosios Britanijos Metų meilės romano apdovanojimas, taip pat ji yra viena iš Sunday Times bestselerių autorių. Rašytoja gyvena tarp Safolko Anglijoje ir Komo ežero pakrantės Italijoje. Ji teigia, kad aplinka jai turi išskirtinę reikšmę – ji įkvepia, kai rašydama susiduria su sunkumais, ir padeda pailsėti. Jos gyvenamosios vietos atsispindi ir Ericos James kūriniuose – romano „Vasara prie ežero“ veiksmas vyksta tarp Oksfordo ir Italijos.

 

  

 

Vidurdienio dalgisRomualdas Granauskas
Vidurdienio dalgis

Romualdas Granauskas – lietuviškojo magiškojo realizmo atstovas. Rašytojo kūriniai – žemaitiško kaimo kronika, kurioje paprastų žmonių likimai atskleidžia didįjį istorijos tragizmą. „Vidurdienio dalgis“ – Romualdui Granauskui skirtos leidinių serijos dar viena knyga. Rinkinyje sudėtos svarbiausios jo novelės.
Romualdo Granausko kūrybą galima laikyti lietuviškos novelistikos klasika, nepavaldžia laikui ir neužgožta šiandienos informacinio triukšmo. Autorius išlieka ištikimas savo misijai, kurioje nėra „aš“. Jo kūryboje nerasime „išpažinties“ tarpsnio – rašytojas visada objektyviai fiksavo kitų gyvenimus ir likimus. „Vidurdienio dalgis“, kaip ir kiti Romualdo Granausko kūriniai, lokalizuotas – novelių rinkinys turi savo „vietos dvasią“. Jo kūrinių veiksmas vystosi Žemaitijoje, kur susilieja šeimų likimai ir patirtys – dažniausiai tragiškos ar pažymėtos prabėgusio laiko randais.  Visa autoriaus kūryba pažymėta likimo ženklu, siejamu su archaine jausena. Individas Granausko kūriniuose dažniausiai pavaldus istorijos stichijoms bei aplinkybėms. Valingi žmonių veiksmai bejėgiai atsispirti lemčiai. Tačiau net ir tapę jos įkaitais, žmonės gali rinktis orią laikyseną ir stoiškai priimti jiems skirtą dalią.
Skaitydamas Romualdo Granausko „Vidurdieno dalgį“, skaitytojas susimąstys apie kultūros ir gamtos ryšį, atpažins baltų kultūros archetipus, iš naujo tampančius aktualiais rašytojo prozoje, nepabėgs nuo egzistencinių klausimų.
Romualdas Granauskas puikiai pažįstamas skaitytojams. Su šio prozininko, dramaturgo ir eseisto apysakomis ir kita kūryba dažnas susipažįsta jau mokyklos suole. Tačiau kiekvieną kartą skaitant Granausko kūrinius, skaitytojas iš naujo atranda kažką aktualaus šiandien ir nepastebėto anksčiau. Rašytojo kelias vingiuotas – jam teko dirbti šaltkalviu, korespondentu, muzikantu, taip pat mokytojauti. Įvairiapusė gyvenimiška patirtis atsispindi jo kūrinių siužetuose. Nuo 1972 m. Romualdas Granauskas atsidėjo kūrybinei veiklai, kuri nenutrūko iki pat jo mirties 2014 m.
„Jaučio aukojimas“, „Duonos valgytojai“ ar „Gyvenimas po klevu“ – žinomiausios Romualdo Granausko apysakos. Paskutinioji iš jų, o taip pat ir romanas „Duburys“ buvo ekranizuoti. Rašytojas įvertintas Juozo Paukštelio, Antano Vaičiulaičio, Lietuvos rašytojų sąjungos ir kitomis premijomis. 2000 m. jam suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Jam suteiktas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinas. Apie savo kūrybinio kelio pradžią Granauskas sako: „Negalėjome nerašyti“. Norintys pažinti Lietuvos kaimą ir jo žmones - negali jo neskaityti.

 

 

 

AkligatvisDoughty Louise
Akligatvis

Sėkminga karjera, laiminga santuoka ir sunkiu darbu sukurtas patogus gyvenimas – viskas gali sudegti aistros liepsnose. „Akligatvis“ – įtraukiantis erotinis trileris apie pavojingą romaną tarp gerbiamos mokslininkės ir patrauklaus nepažįstamojo. Tai pasakojimas apie šeimą, santuoką, neištikimybę, seksą ir... nusikaltimą. Ivona Karmaikl – penkiasdešimtmetė mokslininkė genetikė, ramiai gyvenanti gražiuose užmiesčio namuose su vyru Gajumi. Nors puikus namas ir ilga santuoka simbolizuoja gyvenimą, kurio pavydėtų daugelis, Ivonos gyvenimas ne toks paprastas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Vieną dieną Ivona užmezga pažintį su žaviu nepažįstamuoju. Taip prasideda aistros ir staigių siužeto posūkių kupinas romano „Akligatvis“ veiksmas. Romano įtampą kuria sparčiai besivystantis siužetas, kur įvykiai keičia vienas kitą, o viską papildo nuolatinės erotinės svajos. Mokslininkė iš pradžių sugeba balansuoti tarp šeimos ir netikėtai užgimusio gaivališko geismo. Tačiau ilgainiui keblių santykių sukelta įtampa pasiekia kritinę ribą. Aklai pasitikėdama naujuoju meilužiu ir klausydama jo patarimų, Ivona patenka į pavojingų įvykių sūkurį, kuris veda link tragiškos atomazgos. Romano pavadinimas „Akligatvis“ geriausiai atspindi jo siužetą. Netikėta meilės kelionė taip įtraukia moterį, jog ji nepastebi kaip atsiduria kelio gale ir tvirtas pagrindas ima slysti iš po kojų. Psichologinis trileris pasakoja apie neištikimybę ir lemtingus pasirinkimus, kurie griauna viską: santykius su vyru, vaikais, kolegomis, galų gale ant kortos pastatoma moters laisvė. Ką galvoja Ivona, sėdėdama kaltinamųjų suole ir priešais save matydama savo meilužį?

 

 

 

Aš keliauju vienaBjork Samuel
Aš keliauju viena

„Aš keliauju viena“ - drąsus, šiurpą keliantis naujosios kartos rašytojo detektyvinis trileris, pelnęs tarptautinį pripažinimą. Samuel Bjork jau įrašė savo vardą detektyvų pasaulyje, yra lyginamas su Stieg Larsson ir Jo Nesbo. Norvegijos miškuose du berniukai aptinka šešerių metų mergaitę be gyvybės ženklų. Ji aprengta neįprastai, it lėlė, jai prikabinta juostelė „Aš keliauju viena“. Specialusis Oslo nusikaltimų tyrimų biuras pradeda tirti šią mįslingą žmogžudystę. Detektyvas Munkas keliauja į apleistą salą, kurioje slepiasi be galo talentinga, turinti šeštąjį pojūtį, tačiau praeities šmėklų bei depresijos kankinama buvusi detektyvė Mia Kriuger. Atidžiai peržiūrėjusi nusikaltimo vietos nuotraukas ji pareiškia, kad aukų bus daugiau. Ar gali nužudymai sietis su prieš šešerius metus įvykdytu kūdikio pagrobimu? O gal tai susiję su paslaptinga krikščionių sekta, besislepiančia giliai miškuose? Iš pirmo žvilgsnio nesusiję įvykiai veja vienas kitą, atsiskleidžia vis daugiau neįtikėtinų detalių.

 

 

 

Augaliniai antibiotikai gaminami namuoseRitter Claudia 
Augaliniai antibiotikai, gaminami namuose. Prieskoniai ir žolelės ligų profilaktikai ir gydymui

Ši knyga „Augaliniai antibiotikai, gaminami namuose. Prieskoniai ir žolelės ligų profilaktikai ir gydymui“ su 45 svarbiausių antibiotiškai veikiančių prieskonių ir vaistažolių nuotraukomis – puikus jūsų namų vaistinėlės papildymas. Ieškote alternatyvų įprastiems antibiotikams? Juk vis dažniau jie sukelia mikrobų atsparumą, be to, naikina žarnyno florą. O vartodami augalinius antibiotikus ligų galite ir išvengti, dažnai jas net patys išsigydyti. Vaistažolės ir prieskoniai paprastai nesukelia pašalinio poveikio, bet veikliosiomis medžiagomis sustiprina imunitetą. Natūraliomis priemonėmis gydanti Claudia Ritter aprašo, kokiomis ligomis sergant ir kuo negaluojant tikslinga vartoti augalinius antibiotikus ir kaip jie veikia. Ji pateikia mokslinėmis studijomis pagrįstas žinias apie savigydos galimybes ir ribas. Į knygą sudėta daugybė receptų - nuo arbatų iki kompresų ir gardžių gydančių patiekalų, kuriais naudojantis galima visiškai pasveikti ir susigrąžinti puikią savijautą.

 

 

 

Beatos virtuvėNicholson Beata
Beatos virtuvė: televizijos laidos receptai

Knygoje „Beatos virtuvė: televizijos laidos receptai“ rasite daugiau nei 60 receptų kasdienei šeimos virtuvei, šventėms ar besimaitinantiesiems sveikiau, vengiantiesiems papildomų kalorijų. Tai, kas buvo nufilmuota ir parodyta 2017 metų rudens sezono LRT televizijos laidoje „Beatos virtuvė“, nugulė čia. Su laidos kūrimo užkulisiais, jos svečiais ir netgi svečių receptais.

 

 

 

DziedasTreinys Romas
Dziedas

Romas Treinys (1957– 2018) – išskirtinė lietuvių kultūros asmenybė, žmogus, visą gyvenimą atidavęs teatrui: ilgametis Jaunimo teatro šviesų dailininkas, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus asistentas. Gyvenimo pabaigoje Romas Treinys apsigyveno Dzūkijoje, Mardasavo kaime, kur pabaigė vienintelį savo romaną „Dziedas“. Dzūkijos kaime prie Merkio, upės padalintame į Lietuvą ir Lenkiją, skleidžiasi žmonių likimai: žydai ir lietuviai, jų tarpusavio santykiai, kaimo kasdienybė ir ją sugriovęs karas, baisūs pokario metai, kaimynai, tapę partizanais ir išdavikais, žudynės ir tremtys, vidinė jėga, padedanti išlikti, ir mirtys tų, kuriems išlikti nepavyko. Ir pribloškiančios istorijos apie meilę ir kerštą, kurių negali užmiršti net užvertęs knygą. Tačiau su dzūkiškąja linija susipina istorija apie škotus Lietuvoje, prieš akis atskleidžianti Lietuvos istorijos puslapį, apie kurį tiek mažai žinome: Jono Karolio Chodkevičiaus žygiai drauge su škotu Edgaru Ramsay 1605 m., Kėdainių gimnazijos rektoriaus Tomo Ramzos parengtas ir išleistas pirmasis Naujojo Testamento vertimas į lietuvių kalbą, Boguslavo Radvilos bendražygio Mykolo Ramsay dvikovos, Kristupo Ramsay prekybiniai keliai, Tomas Ramza, 1812 m. karo karininkas... Ar visa tai tikrai buvo? Dziedas gyveno tikrai. O dėl viso kito aišku viena: fiktyvūs veikėjai gyvesni už realius, istorija alsuoja, iš po žirgų kanopų virsta dulkių debesys, o Jokūbas neša Rachelę ant rankų, svaigdamas iš laimės ir aistros… „Dziedas“ – romanas, stiprus kaip dzūkiškos smėlynų pušies šaknys, deginantis kaip škotiškas viskis, pilnas istorijų apie susipynusius lietuvių, žydų, lenkų ir škotų likimus. Apie tai, iš kur mes esame kilę, apie mūsų stiprybę vienybėje, apie neužmirštamus senosios Lietuvos žmones.

 

 

 

Jūsų vaikai turi tik jusFerrero Bruno
Jūsų vaikai turi tik jus

Baimė. Šis jausmas šiandien kankina daugelį tėvų. Informacinės laidos, įvairių tyrimų duomenys ir gerbiamų mokslininkų išvados apipila tėvus blogomis naujienomis. Visi smerkia. Visi gąsdina. Visi kaltina. Neabejodami tvirtina: šeima rimtai serga. Ir beveik niekas nesiūlo jokio gydymo. Lengviausia badyti pirštu į negeroves pasitelkus visagalę statistiką. Pasiūlęs sprendimą gali susikompromituoti, o to šiandien niekas nenori. Ši knyga "Jūsų vaikai turi tik jus" ramiai pasisako prieš tokią tendenciją ir siūlo paprastus ir visiems įmanomus auklėjimo būdus. Ji su neabejotina simpatija ir solidarumu stoja į tėvų pusę. Bruno Ferrero, kunigas salezietis, parašė daug auklėjamojo turinio knygų ir populiarių trumpų pasakojimų sielai. Jo knygos, išverstos į daugelį kalbų, puikiai žinomos ir lietuvių skaitytojams.

 

 

 

Kalkutos detektyvasMukherjee Abir
Kalkutos detektyvas

Abir Mukherjee (Abiras Mukerdži) – Vakarų Škotijoje užaugęs imigrantų iš Indijos sūnus, šiuo metu su šeima gyvenantis Londone. Jo debiutinė knyga „Kalkutos detektyvas“ laimėjo prestižinį Harvill Secker / Daily Telegraph detektyvų konkursą ir iš karto susilaukė skaitytojų dėmesio. Tai kelionė laiku į praeitį, į Britų Indiją – valstybę, kuri nebeegzistuoja, į kolonijinio pasaulio prabangą ir pragaištį. Kalkuta, 1919 metai. Buvęs Skotland Jardo detektyvas Semas Vindemas atvyksta į šį miestą tikėdamasis čia pradėti viską iš naujo ir atsikratyti kankinamų prisiminimų apie karą. Tačiau nespėjęs apsiprasti nei su nauja vieta, nei su savo vidiniais demonais, Vindemas iškart neria tiesiai į žmogžudystės tyrimo sūkurį. Žmogžudystės, kuri privers jį leistis į tamsiausias Britų Indijos gelmes. Reikalas rimtas: nužudytas aukštas valstybės tarnautojas. Negana to, į jo burną įgrūstas popiergalis su raginimu britams nešdintis iš Indijos. Politinė padėtis darosi vis nestabilesnė, neramumų daugėja, valstybei ima grėsti rimtas pavojus, o sarkastiškasis detektyvas Vindemas drauge su arogantišku savo kolega inspektoriumi Digbiu ir Indijoje gimusiu, tačiau britiškai auklėtu seržantu Banerdžiu narplioja tyrimo gijas, vedančias juos nuo klestinčių britų salonų iki gundančių opijaus landynių. Nepakartojama Kalkutos atmosfera, kolonijų žavesys ir skurdas, tikras britiškas sarkazmas, revoliuciniai idealai ir nusikaltimo tyrimas – visa tai užburia, suvilioja ir nepaleidžia.

 

 

 

Karpiai imperatoriuiDecoin Didier
Karpiai imperatoriui

Rytietiško paslaptingumo, ceremonijų ir mistikos persmelktas romanas „Karpiai imperatoriui“ nukelia į X amžiaus Japoniją. Prancūzo Didier Decoino meistriškai papasakotoje istorijoje susipina paprastų žmonių ir galingųjų valdovų likimai, buitis ir mistika, dvasingumas ir kūniškumas. Literatūros gurmanams skirtas užburiantis, įtraukiantis ir poetiškas romanas apie grožį, gyvenimą ir tikrą meilę. X amžiaus Japonija. Mažame kaimelyje su jauna žmona Mijuke gyvenantis paprastas žvejys Kacuras yra vienas iš karpius imperatoriaus tvenkiniams pristatančių išrinktųjų. Įgudusi Kacuro akis, atrenkant gražiausias ir ištvermingiausias žuvis, pasitarnavo visam kaimeliui – jo gyventojai atleisti nuo didelės dalies mokesčių. Užtat netikėta Kacuro mirtis sukrečia visą kaimelį. Nugabenti paskutinius jo sugautus karpius į sostinę patikima jaunajai Kacuro našlei Mijukei.  Karštai savo vyrą mylėjusi moteris iškeliauja į imperatoriaus rūmus. Ilgėdamasi Kacuro ir prisimindama švelnaus, intymaus ir ypatingo jų ryšio akimirkas, Mijukė iš visų jėgų stengiasi atlikti paskutinę pareigą vyrui. Alinantis ir sunkus žygis per džiungles, pavogti šeši iš aštuonių gabenamų karpių bei kiti likimo skirti išbandymai tampa Mijukės gedulo dalimi ir savęs pažinimo kelione. Garsus prancūzų rašytojas Didier Decoinas yra 27 romanų autorius, visame pasaulyje vertinamas ir skaitytojų, ir kritikų. D. Decoinas 1977 m. buvo apdovanotas prestižiškiausia šalies Gonkūrų literatūros premija. Rašytojas taip pat yra keliolikos esė rinkinių bei daugybės filmų ir televizijos serialų, tokių kaip „Grafas Montekristas“, „Napoleonas“, „Balzakas“ scenarijų autorius, prodiuseris. Didier Decoinas gyvena Normandijoje. Jis vedęs, turi tris vaikus. Jo sūnus Julienas Decoinas taip pat yra rašytojas.

 

 

 

Keista BendžaminoFitzgerald Francis Scott
Keista Bendžamino Batono istorija ir kiti apsakymai

Visi šio F. Scott Fitzgerald'o rinkinio "Keista Bendžamino Batono istorija ir kiti apsakymai" apsakymai – labai keistos, svaiginančiu džiazo ritmu skambančios istorijos. Apie meilę ir nusivylimą, sėkmę ir grožį. Viename laiške F. S. Fitzgeraldas savo sesutei Annabel patarė, ką ji turėtų daryti, kad patiktų vaikinams. Tuos patarimus rasite apsakyme „Bernisė nusikerpa plaukus“. Romantiškai nusiteikusios pietietės neviltį Šiaurėje, kur visi pamažu niursta ir liūdnėja, pajusite skaitydami „Ledo rūmus“. O „Žiemos svajos“ – savotiški „Didžiojo Getsbio“ apmatai. „Beprotiškas sekmadienis“... tai „ne diena, o veikiau properša tarp dviejų kitų dienų“. Lemtinga properša. „Trumpa kelionė namo“ – šiurpokas pasakojimas, keistumu beveik prilygstantis „Keistai Bendžamino Batono istorijai“, pagal kurią 2008 m. režisierius Davidas Fincheris sukūrė fantastinę dramą, pelniusią daugybę kino apdovanojimų.

 

 

 

Ko niekada neišgirsite iš bankininkoGrajauskas Mindaugas
Ko niekada neišgirsite iš bankininko

Praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui Mindaugas Grajauskas – žmogus, vis ieškantis būdų supaprastinti kompleksinius gyvenimo aspektus. Mindaugo domėjimosi ir tyrinėjimo laukas yra kasdienės bet kurio žmogaus gyvenimo temos – nuo produktyvumo ir asmeninio efektyvumo, sąmoningumo ir savivokos didinimo, komandinės veiklos stiprinimo iki asmeninių finansų valdymo ir investavimo. Jo istorija gan paprasta – pats susidūręs su pinigų organizavimo sunkumais poroje ėmėsi ieškoti įvairių praktikų ir būdų, leidžiančių efektyviau panaudoti pinigus ir sklandžiau juos organizuoti šeimoje. Savo atradimus ir pritaikytas praktikas Mindaugas susistemino, aprašė ir dabar mielai dalinasi su kitais žmonėmis knygoje, seminaruose ar konsultacijose. Mindaugas yra mokymų įmonės vadovas, mokymų treneris ir investuotojas. „Ko niekada neišgirsite iš bankininko: praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui“ – antroji autoriaus knyga.

 

 

 

Moteris langeFinn A. J.
Moteris lange

„Moteris lange“ - nepaprasta istorija apie meilę, netektis ir beprotybę. Manhetene gyvenanti 38 metų Ana Foks dar visai neseniai buvo sėkmingai dirbanti vaikų psichoterapeutė, turėjo šeimą, tačiau dabar ji viena gyvena milžiniškame name ir jau dešimt mėnesių neišeina į gatvę. Kartais ją aplanko vyras. Anos vyras ją paliko, pasiimdamas su savim jų 8-erių metų dukrą ir ji veltui prašo juos sugrįžti. Giminaičiai jos nelanko, nors Ana kartais kalbasi su jais telefonu. Visgi Ana tiki, kad jos gyvenimas pagerės. Ana Foks prieš metus išgyveno tragediją. Dabar ji kenčia nuo agorofobijos ir nekelia kojos iš namų - ji įkalinta savo pačios namuose. Vienišas savo dienas ji leidžia su taure vyno, žiūri senus nespalvotus filmus, kartais bendrauja panašių baimių turinčių žmonių interneto forumuose, vis dar elektroniniu paštu konsultuoja keletą pacientų, geria tabletes ... ir seka kaimynus. Tam ji turi snaiperio optikai prilygstantį skaitmeninį fotoaparatą, kurio dėka kasdien stebi neužtraukiančius užuolaidų ir nieko neįtariančius šalia stovinčių namų gyventojus. Šiek tiek gėdingas užsiėmimas, kuris iš tiesų niekam nekenkia. Anai tai tik dar vienas filmas, kurį ji žiūri. Kartą kitoje parko pusėje esančiame name ji pastebi naujus kaimynus: tėvą, motiną ir paauglį sūnų. Iš pirmo žvilgsnio padori, beveik ideali šeima. Tačiau vieną vakarą stebėdama kaimynus per fotoaparato objektyvą ji pamato žiaurią žmogžudystę. Niekas ja netiki - nei policija, nei kaimynai, nei pažįstami. Niekas jos nesiklauso. Ar vaistų ir alkoholio kokteiliai galėjo sukelti tokias haliucinacijas? Nuo įkyriai ją persekiojančių minčių apie matytą nusikaltimą Anos susikurtas saugus pasaulis pradeda byrėti ... Kur tiesa ir kur pramanas? Ar tai, ką ji matė, buvo netikra? Ana gali pasikliauti tik pati savimi ir tiesą jai teks išsiaiškinti pačiai. Anos susikurtas uždaras gyvenimas pamažu virsta Hičkoko filmu.

 

 

 

Napaparastas ParyžiausFeret-Fleury Christine
Nepaprastas Paryžiaus skersgatvio knygynas

Kasdien tuo pačiu metu Žiuljeta važiuoja Paryžiaus metro 6-ąja linija. Labiausiai jai patinka stebėti skaitančius keleivius: garbaus amžiaus damą, retų leidinių kolekcininką, merginą, kuri ties 247 naujos knygos puslapiu visada apsipila ašaromis. Žvelgia į juos smalsiai, tarytum šių visai svetimų žmonių skaitomos knygos, jų aistros ir slaptos mintys galėtų suteikti spalvų monotoniškam Žiuljetos gyvenimui. Tačiau vieną dieną Žiuljeta nusprendžia išlipti dviem stotelėmis anksčiau nei įprastai. Viename iš skersgatvių ji aptinka neįprastą knygyną, kurio savininkas Suleimanas turi svarbią misiją – surasti knygoms ypatingus šeimininkus. Kiekviena knyga turi sulaukti savo laiko ir savo skaitytojo, kad įkvėptų jį priimti svarbius gyvenimo sprendimus. Ši, rodos, atsitiktinė pažintis negrįžtamai pakeis Žiuljetą ir paskatins ją dideliems gyvenimo pokyčiams. Knyga „Nepaprastas Paryžiaus skersgatvio knygynas“ įkvėps ne tik skaityti, bet ir pažvelgti į savo gyvenimą kitomis akimis.

 

 

 

Prezidentas Antanas SmetonaLiekis Algimantas
Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai, 1-asis tomas

Šiame žinomo publicisto, istoriko, humanitarinių mokslų daktaro, profesoriaus Algimanto Liekio šešių tomų rinkinyje „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai“, sudarytame naudojantis daugiau kaip 300 įvairių šaltinių, apžvelgiami iškiliausio Lietuvos politiko, Lietuvos Prezidento Antano Smetonos biografijos bruožai, kūrybinis palikimas, skelbiami įvairiuose leidiniuose publikuoti Prezidento darbai, kalbos. Leidinys „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai“ dedikuojamas tautinės Lietuvos kūrėjui ir stiprintojui, pirmajam Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai, 2019 metais sukankančioms Jo gimimo 145-osioms metinėms, prezidentavimo pradžios 100-osioms ir žūties 75-osioms metinėms bei Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

 

 

 

Prezidento žvalgasAnušauskas Arvydas 
Prezidento žvalgas: du gyvenimai

„Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ - knyga apie Albiną Čiuoderį. 2018-aisiais Lietuvos žvalgyba mini įkūrimo šimtmetį. Ši knyga „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ skirta vienam pirmųjų jos darbuotojų, kurio memuarai ir užrašai netikėtai buvo atrasti Kolumbijoje. Išvykęs į šią šalį ir čia pradėjęs naują gyvenimą jis paliko užrašus su unikaliomis nuotraukomis – jose įamžintas ne tik jis pats, bet ir VSD darbuotojų laisvalaikis, lietuvių karo pabėgėliai Vokietijoje ir Kolumbijoje, kelionė laivu į Kolumbiją 1948 m. Lietuvos kariuomenės kūrėjas-savanoris, dalyvavęs Nepriklausomybės kare, 1921 m. pradėjęs darbą Lietuvos žvalgybos ir saugumo tarnybose, vadovavęs prezidento A. Smetonos apsaugai, ne kartą gelbėjęs prezidentą – taip galima apibūdinti Albiną Čiuoderį (1898–1965). Paskutinė jo užduotis buvo užtikrinti prezidento pasitraukimą iš Lietuvos pirmąją okupacijos dieną. Dabar atrasti A. Čiuoderio užrašai leidžia naujai įvertinti VSD veikimo aplinkybes ir kai kuriuos svarbius istorinius įvykius, tarp jų ir buvusių saugumo pareigūnų įsitraukimą į lietuvišką saugumo bei kriminalinės policijos skyrių nacistinės okupacijos metais. Šie prisiminimai „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ priskirtini prie įdomiausių mūsų žvalgybos istorijos šaltinių.

 

 

 

Saros raktasDe Rosnay Tatiana
Saros raktas

Paryžius, 1942-ųjų liepa. Mieste sujudimas: gaudomi žydai, vyrai slepiasi rūsiuose, kad nebūtų išvežti į darbo stovyklas. Vieną naktį prancūzų policija įsiveržia į drąsios ir smalsios mergaitės Saros namus ir įsako juos palikti. Išsigandusi mergaitė uždaro broliuką spintoje, tikėdama, kad taip jį išgelbės. Į Žiemos velodromą suvežtos žydų šeimos vėliau amžiams atskiriamos – vieni keliauja į Aušvicą, kiti – į stovyklą prie Orleano. Sarą persekioja vienintelė mintis – pabėgti ir kuo greičiau grįžti namo pas broliuką. Paryžius, 2002-ųjų gegužė. Prancūzijoje gyvenanti amerikiečių žurnalistė Džulija Džarmond gauna užduotį parašyti straipsnį apie Žiemos velodromo žydų gaudynes. Besigilindama į šį kraupų įvykį sužino, kad jos vyro giminė yra glaudžiai susijusi su Saros šeima ir jos likimu. Sukrėsta žiaurios paslapties Džulija nebegali sustoti šios nežmoniškos istorijos pusiaukelėje.

 

 

 

Septynios didžiosiosVėželienė Lina
Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete

Psichologė-psichoterapeutė Lina Vėželienė knygoje „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ kviečia pažinti save geriau nei leidžiate save pažinti psichologams. „Iš esmės ši knyga apie meilę. Dirbdama psichoterapinį darbą atradau dėsningumą: kiek žmogus geba mylėti ir kiek yra kitų mylimas, tiek jis ir sveikas.“ (Lina Vėželienė) Knyga „Septynios didžiosios nuodėmės“, paremta pačios autorės suvokimu, kodėl kai kuriems žmonėms nepadeda psichoterapija. Ji suprato, jog tam tikros asmenybės ydos neleidžia žmogui atsiverti ir pasiduoti gydymui, o tos ydos arba silpnybės dažniausiai sutampa su mums puikiai pažįstamomis didžiosiomis nuodėmėmis krikščionybėje. Knygoje autorė aiškinasi, kas yra tas „kažkas“, kas trukdo žmogui jausti pilnatvę – būti iš tikrųjų laimingam, stipriai mylėti, jausti visišką ramybę. „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ padės ne tik atpažinti savo ydas ar kitus trukdžius jaustis laimingam, bet ir labiau suvokti aplinkinius. Knygoje autorė naudojasi savo darbine patirtimi, čia daug gyvų istorijų, pokalbių, žymių psichologų, filosofų ir dvasinių mokytojų minčių. Skaitytojui tai – kelias į tikrą ir sveiką gyvenimą, neįkyrūs patarimai, kaip įveikti sunkumus ir baimes. Knyga skirta visiems, kurie domisi saviugda, dvasiniu tobulėjimu, psichoterapija. Religinis nuodėmių aspektas neturėtų atgrasyti netikinčiųjų, nes autorė stengiasi nenutolti nuo savo profesijos ir nesileidžia į religinius apmąstymus. Nuodėmės sąvoka knygoje turi psichoterapinį pagrindą.

 

 

 

Šeimos reikalaiMistry Rohinton
Šeimos reikalai

Indija – šalis, kur senos tradicijų susitinka su šiuolaikiniu pasauliu, ir šis susidūrimas kartais būna gana aštrus. „Šeimos reikalai“ – dviejų kambarių bute telpantis trijų kartų pasaulis. Čia iškylančios dilemos primena, kad šeima – kiekvieno žmogaus gyvenimo pamatas ir vieta, kurioje subręsta ir susiformuoja asmenybė. Romanas ne tik pasakoja trijų kartų gyvenimo istoriją, bet ir atskleidžia sudėtingą šiuolaikinio Mumbajaus paveikslą. Šeimos patriarchas Narimanas – visų gerbiamas senolis. Tačiau jis sunkiai serga Parkinsono liga, o įvykęs nelaimingas atsitikimas prirakina jį prie lovos. Galiausiai jo priežiūra patikima jauniausiajai dukrai Roksanai. Tačiau senojo tėvo atvykimas į jos namus nekelia džiaugsmo nei jos vyrui, nei vyresniajam sūnui. Išsaugoti žmogiškąjį orumą silpnėjančios sveikatos Narimanui padeda tik Roksanos ir jos jaunesniojo sūnaus globa.  Senukas vis labiau grimzta į prisiminimus apie savo jaunystės meilę, o patriarcho buvimas nepriteklių kenčiančiuose namuose keičia visų šeimos narių elgesį ir likimą. „Šeimos reikalai“ kuria įtampą tarp tradicinio įsipareigojimo šeimai ir šiuolaikinio vidutines pajamas gaunančios šeimos gyvenimo. Iš kartos į kartą perduodama išmintis ir atsidavimas stiprina šeimos narių tapatumą ir suartina, tačiau nepadeda išspręsti finansinių sunkumų ar pagerinti gyvenimo sąlygų. Šiuolaikinis Mumbajus – prabangos ir skurdo kontrastų miestas, kuriame šalia nepritekliaus ar turto bandomas išsaugoti tradicinis šeimos gyvenimo modelis. Ir kai atrodo, jog kenčia visi, būtent senojo tėvo liga ir negalia išmoko šeimos narius iš naujo pažvelgti į gyvenimą. „Šeimos reikalai“ - tai knyga apie šeimą, religiją, užuojautą ir meilę. Rohinton Mistry – Indijoje gimęs kanadiečių rašytojas, kuris 1975 m. paliko Mumbajų ir persikėlė į Torontą. Čia universitete baigė anglų literatūros ir filosofijos studijas. Trumpai dirbęs banko tarnautoju, pradėjo sėkmingą rašytojo karjerą. Tarptautinę šlovę jam pelnė pirmasis romanas „Such a Long Journey“, publikuotas 1987 m. Kartelę iškėlė antrasis romanas „Trapi pusiausvyra“, išleistas ir lietuvių kalba. „Šeimos reikalai“ – trečiasis Rohinton Mistry romanas, pasirodęs 2002 m. Pagrindiniai jo herojai priklauso Indijos parsių etninei mažumai. Tai zoroastrizmą išpažįstanti ugnį garbinanti tautelė, kurios papročiais ir tradicijomis persmelktas visas pasakojimas. Autorius sako, kad nors pats yra parsis iš Mumbajaus, knyga nėra autobiografinis romanas. Čia sprendžiamos problemos yra bendražmogiškos, todėl įsijausti ir išgyventi romaną gali kiekvienas žmogus.

 

 

 

Šokoladas sielaiBanionytė Rūta
Šokoladas sielai. Kaip tapti moterimi, kuriai neįmanoma atsispirti?

Rūta Banionytė. Vieno populiariausių moteriškos saviugdos tinklaraščio http://www.SokoladasSielai.lt/ įkūrėja. Jį per metus aplanko daugiau kaip pusė milijono Lietuvos moterų. Ieškodama laimės apkeliavo pasaulį, dirbo modeliu Europos sostinėse, o ištekėjusi už Los Andželo turtuolio galėjo mėgautis viskuo, ką gali pasiūlyti pinigai. Tačiau pilnatvę rado ten, kur tikrai nesitikėjo... savyje. Ši knyga  apie visas jos paieškas, klaidas, nusivylimus ir atrastas moteriškos laimės paslaptis!

 

 

 

 

Tarp juoda ir baltaČmilytė-Nielsen Viktorija
Tarp juoda ir balta

„Tarp juoda ir balta“ – įtraukiantis autobiografinis pasakojimas apie tai, kaip pirmą kartą mūsų šalies šachmatų istorijoje moteris iškovojo garbingą vietą sporte, kuriame tradiciškai dominuoja vyrai. Tai pasakojimas apie vienintelę Lietuvoje vyrų didmeistrę – Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Niekam ne paslaptis, kad jos iškovotų čempionatų ir laimėtų titulų sąrašas išties įspūdingas: dukart olimpinė ir dukart Lietuvos vyrų šachmatų čempionė, triskart Europos moterų vicečempionė, pasaulio moterų bronzinė prizininkė ir, pagaliau, Europos šachmatų čempionė! Tačiau ši knyga „Tarp juoda ir balta“ nėra vien apie pergales. „Per ketvirtį amžiaus trukusią šachmatininkės karjerą buvo visko: pakilimų ir nuosmukių, svaiginančių pergalių ir ne mažiau skaudžių pralaimėjimų. Vis dėlto šachmatai man davė daugiau, nei tikėjausi, o ši knyga – tai galimybė tinkamai atsidėkoti visiems, kas ilgus metus mane palaikė ir manimi tikėjo“, – savo knygoje pripažįsta Viktorija. Šiame autobiografiniame pasakojime „Tarp juoda ir balta“ autorė suteiks unikalią galimybę pakeliauti po šachmatų pasaulio užkulisius, pažinti šio intelektualaus žaidimo magiją ir jame tykančius pavojus, susipažinti su šachmatų bendruomene ir iš arčiau pažvelgti į ne vieną tituluotą šio sporto įžymybę. Visa tai nepaliks abejingų ne tik šachmatų gerbėjų, bet ir tų, kurie norėtų pažinti Viktoriją iš arčiau.

 

 

 

Užkeikto keliautojo užrašaiPogorelis Robertas
Užkeikto keliautojo užrašai

Keliaukite – be jokios abejonės, toks būtų šios knygos autoriaus patarimas jums. Prisiekusio keliautojo Roberto Pogorelio sąskaitoje – daugiau nei dviejų dešimtmečių keliavimo patirtis ir per septyniasdešimt aplankytų šalių. Į antrąją savo knygą „Užkeikto keliautojo užrašai“ autorius sudėjo pačius įdomiausius kelionių įspūdžius, kurie skaitytoją nukels į tolimas ir egzotiškas šalis, leis pajusti, koks neįtikėtinai įvairus yra mus supantis pasaulis bei jo gyventojai. R. Pogorelis pripažįsta esantis smalsus keliautojas, mėgstantis bendrauti su žmonėmis ir vis sužinoti ką nors naujo, todėl jo kelionės neapsieina be nuotykių, pavojų, netikėtumų ir atradimų. Keliaukite kartu su R. Pogoreliu nuo Sirijos iki Etiopijos, nuo Kubos iki Filipinų, nuo Japonijos iki Brazilijos ir dar toliau. Pateksite į susišaudymą, patirsite, ką reiškia keliauti kontrabandininkų autobusu ar būti užkeiktam... dėl netinkamo žvilgsnio.