Baigėsi pirmasis literatūrinės bibliotekos kelionės sezonas

2017-10-03

Nuo pavasario bibliotekos paslaugų spektras pasipildė naujove – literatūriniu maršrutu „Dideli Vabalninko lygumų žmonės“. Su rugsėjo pabaiga baigėsi ir šios paslaugos sezonas.

Keliavę šiuo maršrutu savo literatūrinius lobius jau atrado, kitiems jų teks ieškoti kitais metais - rašytojų, poetų, viusomenės ir kultūros veikėjų gyvenimas bei kūryba visuomet išliks aktuali.

Būta ir išskirtinių svečių: pagrindinius objektus lankė poeto Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė su dukra Vaiva, Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių literatūros skyriaus vedėja Virginija Paplauskienė.

Literatūrinis maršrutas rugsėjo 28 dieną pristatytas užsienio baltistikos centrų dėstytojų kvalifikacijos kursų „Lituanistikos horizontai“ dalyviams. Kai visi Biržai šventė vasaros turizmo sezono uždarymą, vieną iš maršruto objektų - poeto, partizano Mamerto Indriliūno tėviškę - filmavo LRT kitąmet startuosiančiam laidų ciklui darbiniu pavadinimu „Mano tėviškė“.

Dėkojame visiems geranoriškai prisidėjusiems prie maršruto parengimo ir išpildymo – Biržų turizmo informacijos centrui, vabalninkiečiui Algirdui Garbauskui, Meilūnų kaimo bendruomenei ir seniūnaitei Sandrai Bieliauskienei, draugiškai Sruogų giminei, buvusios M. Indriliūno sodybos dabartiniams savininkams Aušrai Armakavičiūtei ir Valdui Vižiniui, Ritai Venskūnienei. Malonu buvo sulaukus gerų Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ atsiliepimų tinklaraštyje www.voruta.lt .

Literatūrinę kelionę kruopščiai "planavo" ir lyg mozaiką dėliojo lankomus objektus bibliotekos vyr. bibliotekininkė viešiesiems ryšiams Indra Drevinskaitė - Žilinskienė ir vyr. bibliotekininkė Liuda Prunskienė. Ji yra ir šios ekskursijos gidė.

Ruduo ir žiema – puikus metas rengtis kitų metų literatūrinėms kelionėms. Ne tik Vabalninko kraštas karališkai turtingas žymiais literatūros žmonėmis – visas Biržų rajonas įdomus tiek literatūros paveldu, tiek lietuvių kalbos bei rašto išsaugojimo istorija.