Bibliotekos kino filmai

2017-11-30

 Biblioteka gruodžio 7 d., ketvirtadienį, 17.30 val., kviečia į kino filmą "Broliai".

Norvegija, 2016 m., dokumentinis filmas šeimai, 106 min. Režisierė A. Holm.

Lukas ir Markusas gyvena Osle, sename name ant upės kranto, o vasaras leidžia nuošalioje Smolos saloje, kur užaugo jų mama. Vyresnėlis Markusas mėgsta futbolą ir vieną dieną svajoja tapti profesionaliu žaidėju. Lukas yra tikras filosofas – jis nesustodamas klausinėja apie pasaulį, patį save ir kodėl viskas yra taip, kaip yra.

Šis poetiškas dokumentinis filmas – originalą pranokstantis norvegų atsakas Richardo Linklaterio „Vaikystei“ („Boyhood“). Juosta buvo nufilmuota herojų mamos, režisierės Aslaug Holm, per aštuonerius jų gyvenimo metus. Tai – bandymas užfiksuoti ir išsaugoti vaikystę, paauglystę ir broliškų santykių grožį, parodant, kad net ir mažiausia detalė gali nulemti, kokiais tapsime suaugę.

Filmas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Kino projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Rinkevičius.

 

Biblioteka gruodžio 10 d., sekmadienį, 13. 00 val., kviečia į kino filmą "Bambeklis".

Suomija, Islandija, 2014 m., komedija N7, 105 min. Režisierius D. Karukoski.

Bambekliui atrodo, kad viskas anksčiau buvo geriau. Jo nuomone, visi šiuolaikinio gyvenimo atributai yra skirti tik tam, kad pablogintų jo gyvenimą.
Istorija prasideda, kai Bambeklis susižeidžia koją ir yra išsiunčiamas į fizioterapijos užsiėmimus į Helsinkį, kur turi praleisti savaitę su sūnaus šeima. Senyvas vyras negali pakęsti minties, jog teks važinėti taksi ar, dar blogiau, automobiliu jį vežios moteris, t.y. jo marti.
Sūnaus žmona – tikra karjeristė, kuri, švelniai tariant, nesidžiaugia Bambeklio viešnage. Tačiau ji turi svarbesnių rūpesčių – pabaigti svarbias derybas su rusų verslininku. Savaitgalis, prasidėjęs tragikomiškais įvykiais, pamažu virsta jaudinančia šeimos drama, kupina atradimų, gyvenimo pamokų ir netikėtai atrastų naujų jausmų.

Tai juodojo humoro nestokojanti komedija.

Filmas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Kino projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Rinkevičius