Naujos knygos Vaikų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: Antradienis, 30 Balandis 2019

Augus monstriukai Atkeliauja ponas ButinukasJ.Copons, L.Fortuny
Agus ir monstriukai. Atkeliauja ponas Butinukas

Nepamirštamuose nuotykiuose atsiskleidžia geriausios berniuko savybės – jautrumas, draugiškumas, empatija, smalsumas ir noras padėti kitiems. Nuotaikinga, komikso stiliumi parašyta knygų „Agus ir monstriukai“  serija jau pavergė 15 šalių skaitytojų širdis, ir jie nekantraudami laukia naujų Agaus ir monstriukų nuotykių.
Jūsų rankose pirmoji serijos „Agus ir monstriukai“ knyga. Ji skatina pamilti klasikinę literatūrą, perteikia teigiamus elgesio modelius, ugdo humoro jausmą ir atradimo džiaugsmą.


atsiprasauCarry Slee
Atsiprašau


Svarbiausia – pagarba vienas kitam.
Mokykloje Jochemas nelaimingas: iš apkūnaus vaikino klasėje tyčiojamasi. Dovydas pašaipūnų trijulei nepritaria, bet laikosi nuošaly, bijodamas pats tapti auka. Klasės auklėtojas Tinas van Deikas taip pat į viską žiūri pro pirštus, jis kūno kultūros mokytojas ir jam nepatinka, kad Jochemas per jo pamokas toks nerangus.
Patyčios kiekvieną dieną vis žiauresnės. Įtampa darosi nepakeliama.
Po smagaus klasės vakarėlio Jochemas negrįžta namo. Kitą rytą jis nepasirodo ir klasėje. Visus persmelkia nerimas. Dovydas jaučia kaltę.
Kodėl niekas nė kartelio neužstojo Jochemo? Kodėl leido, kad visa tai vyktų?
Galbūt dar ne vėlu...
Sukrečianti ir pamokoma istorija.


Begalinė istorijaM.Ende
Begalinė istorija


Yra knygų, kurios ne šiaip įtraukia. Jos ryte praryja skaitytoją ir paverčia jį ar ją tikru herojumi, nuo kurio priklauso visų pasaulių likimas.
Yra knygų, kurios užburia. Jas perskaitęs jau niekada nebebūni toks, kaip anksčiau.
Kaip tik tokia knyga – „Begalinė istorija". Jūsų laukia nepamirštama kelionė po Fantazijos šalį, kur gyvena stebuklingos būtybės, tyko pavojingi siaubūnai ir laukia neįtikėtini nuotykiai. O kad sektųsi, pakeliui jus lydės pats tikriausias laimės drakonas.
„Begalinė istorija" – tikra literatūros klasika, kuri ne vienam skaitytojui tapo mėgstamiausia vaikystės knyga. Fantazijos pasauliui gresia pavojus – įvairūs jos pakraščiai ima lėtai, bet nenumaldomai nykti, ir šio nykimo neįmanoma sustabdyti. Nebent atsirastų stebukladarys, kuris pajėgtų išgelbėti Fantaziją nuo pražūties. Jį surasti į Didžiąją Paiešką išsiunčiamas jaunas medžiotojas Atrėjas, turėsiąs apkeliauti neįtikimiausius Fantazijos kraštus ir įveikti didžiausius išbandymus.


burtininku amzius1C.Cowell
Burtininkų amžius

Burtininkų berniukas Zaras ir kariautojų mergaitė Norė nuo mažens buvo mokomi nekęsti vienas kito. Bet istorija ne apie tai. Šis pasakojimas apie tai, kas atsitinka, kai susiduria jųdviejų pasauliai...
Zarui jau turėjo pasireikšti magiškosios galios. Bet jis vis dar nemoka kerėti, todėl nutaria sumedžioti raganių ir pasiglemžti jo magiją. Taigi, tenka leistis į uždraustą Pražūtingąją girią.
Zaras nė nenutuokia, kad pagaus ne raganių, o Norę iš priešiškos kariautojų genties.
Jiems susitikus, pasaulis neatitaisomai pasikeičia. Ilgus amžius požemiuose kalintas siaubingas padaras ištrūksta. Senoji blogio jėga grįžta. Tik suvieniję savo jėgas mirtini priešai Zaras ir Norė gali pamėginti išgelbėti pasaulį.


didysis dinozauru nuotykis klikas 9785430069292A.Vidal Melero
Klikas ir draugai. Didysis dinozaurų nuotykis


Dinozaurų gigantoraptorių rūšį, kuriai jau daugiau nei 70 milijonų metų, Dinozaurų mieste Kinijoje atrado paleontologų komanda, prie kurios vėliau prisijungs ir Klikas. Dabar jis su savo kompanija smagiai leidžia laiką ir susipažįsta su archeologinėje vietovėje atkastais dinozaurais. Tačiau netrukus čia pasirodys grafas Lamas, vedamas savo šiurpių planų... Šįkart jis ketina turbokrionine mašina atgaivinti dinozaurų fosilijas ir sukurti roplių armiją! Kad mašina veiktų, jam prireiks slapto kodo, kurį žino tik Klikas...
Ar išdegs šis grafo planas? Kaip Kliko kompanija sustabdys milžiniškų įsiutusių dinozaurų armiją?


dovis pries dovi1V. Key
Dovis prieš Dovį


Man 18. Iki egzaminų liko vos keli mėnesiai. Galvojau apie studijas užsienyje. Kartu su mergina Aušra...
O dabar nebeturiu nei planų, nei merginos. Gyventi namuose pasidarė nepakenčiama. Su tėvu seniai nesišneku. Norėčiau pasikalbėti su mama, bet jos amžinai nėra. Nuolat dirba. Dar yra mažasis brolis, bet ką jis. Tik nervus gadina. Vienintelis žmogus, kuris mane suprastų, jau kelis mėnesius neatsako į mano žinutes. Toks gyvenimas užkniso juodai...
Viską gerai apgalvojau. Iš namų išėjau kaip visada. Stengiausi, kad niekam nekiltų įtarimų. Bet to, kas nutiko, nesitikėjau net aš...
Sėdžiu vienas visiškoj SKYLĖJ. Kažkur čia pat, vos už 6 metrų, verda gyvenimas, bet man jis nepasiekiamas. Ei, ar mane kas nors girdi? PAGALBOS!


edeno isrinktieji 2dJ.Graceffa
Edeno išrinktieji


Jarou priklauso elitui. Ji – vienos galingiausių Edeno moterų duktė. Turtinga, valdinga, užprogramuota šlovei, gali apkartinti gyvenimą bet kuriam elitinės „Ąžuolų" internatinės mokyklos mokiniui, stojusiam jai skersai kelio. Jarou gyvenimas buvo nesibaigiantys pašėlę vakarėliai... kol sutiko žavią mergaitę alyviniais plaukais.
Rovenai visą gyvenimą teko slapstytis arba nuo ko nors bėgti. Ji – neteisėtas antras vaikas šeimoje ir kelia grėsmę griežtai reguliuojamai visuomenei, todėl yra pasmerkta mirčiai arba... dar baisesnei bausmei. Kai tėvas išdavė šeimą, o su mama susidorojo vyriausybė, Rovena rado prieglobstį požeminiame mieste. Čia gyvena atstumtieji ir auga vienintelis Žemėje likęs gyvas medis. Čia ji sutiko bebaimį Laklaną, galintį pasiūlyti daugiau nei tik draugystę. Tačiau ją sučiumpa valdžios pareigūnai, ir nuo tada Rovenos likimas nežinomas.
Kai dvi mergaitės atras jas siejančią giją, grius prisiminimus saugojusi užtvanka ir jų gyvenimai pasikeis neatpažįstamai. Toks kaip iki šiol nebebus ir Edenas, dirbtinio intelekto valdomas miestas po „kupolu".


grindevaldo piktadarystesJ.K.Rowling
Fantastiniai gyvūnai.Grindevaldo piktadarystės


„Fantastiniai gyvūnai: Grindelvaldo piktadarystės" – antrasis skaitytojų pamėgtų knygų apie Harį Poterį autorės J. K. Rowling penkių filmų serijos scenarijus. Pagal jį sukurtas filmas, kuriame fantastinių gyvūnų globotojo ir tyrinėtojo Njuto Miglapūčio vaidmenį atlieka „Oskaro" laureatas Edis Redmeinas (Eddie Redmayne). Veiksmas vyksta 1927 metais, praėjus keliems mėnesiams po to, kai Njutui Miglapūčiui pavyko sučiupti garsų piktajį burtininką Gelertą Grindelvaldą. Naujausia nepakartojama paslapčių ir magijos istorija skaitytojus iš Niujorko perkelia į Londoną ir Paryžių.


gamtos mokslai ateities isradejams 9785430069117S.Hutchinsonas
Gamtos mokslai. Ateities išradėjai


Mažiesiems ateities išradėjams kyla begalė labai svarbių klausimų: Kas yra saulės energija? Kaip susidaro griaustinis ir žaibas? Kodėl valgydami jaučiame vienokį ar kitokį skonį?
Šioje knygelėje vaikai ras ne tik atsakymus į rūpimus klausimus, bet ir šaunių eksperimentų idėjų!


gandriuko metaiS.Paltanavičius
Gandriuko metai


Gamtos žinovas ir mylėtojas Selemonas Paltanavičius pasakoja apie mūsų mylimą gandrą nuo tos akimirkos, kai paukščiukas išsirita iš kiaušinio: kaip jis auga ir tvirtėja, kur skrenda žiemoti ir kokius laiškus iš šiltųjų kraštų mums siunčia. Gandriuką nuolat lydi ir stebi smalsioji kaimynė varna.
Knyga skiriama 4–8 metų vaikams.


Gerda.Banginukės istorijaA.Macho, P.Kavecky
Gerda. Banginukės istorija


Nuoširdi istorija apie ryžtą ir atsidavimą, mokanti nugalėti baimę ir atrasti grožį net tamsiausiose vandenyno gelmėse. Pasimetusi nuo šeimos banginukė Gerda leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę. Pakeliui ji sutinka įspūdingų vandenyno gyventojų ir atranda stiprybės visuomet išlikti savimi.


gesinkit sviesaviršelisM.Auer
Gesinkit šviesą


Sveiki atvykę į Magiškų gyvūnų mokyklą! Mokyklą, kuri taip vadinama ne veltui. Jei pasiseks, čia rasi geriausią pasaulyje draugą. Tačiau ne berniuką ar mergaitę, o... magišką gyvūną, kuris tavimi rūpinsis, visada tave išklausys, pamokys ir patars. Ir dar – su tavimi bendraus tik tau vienam suprantama kalba. Tai trečioji knygų serijos apie magiškų gyvūnų mokyklą dalis. Šįkart magišką gyvūną gavo nelaimėlis Edis.
Berniuko geriausia drauge tapo linksmoji šikšnosparnė Eugenija. Kas gi nenorėtų tokios linksmuolės draugės? Edžio vietoje svajoja atsidurti ne vienas bendraklasis... Tačiau viena mergaitė išvis nenori magiško gyvūno. Ar mokytoja panelė Kornfyld paisys jos norų?
Šioje dalyje mokiniams lemta patirti tokių nuotykių, iš kurių ne kiekvienas suaugęs išbristų sausomis kelnėmis! Mokykloje vyksta didžioji skaitymų naktis. Vaikai atsiduria spąstuose giliai po mokykla, baisiajame Šiurpų rūsyje. Ar magiški gyvūnai jiems padės?


guliverio keliones 1540798088J.Swift
Guliverio kelionės


Guliveris yra vienintelis keliauninkas, kurį žino visas pasaulis.
Šios „Guliverio kelionės" — sutrumpintas, adaptuotas pasakojimas mažiesiems skaitytojams apie Guliverio nuotykius liliputų ir milžinų, mokslinčių ir ygagų šalyse. Kad ir kur nuvyktų, šaunusis keliautojas, be abejo, patiria daug nuostabių ir negirdėtų neregėtų nuotykių. Vienoje šalyje jis pasijuto kaip tikras milžinas, apsuptas mažų žmogeliukų. O kitoje jis pats pakliūna tarp milžinų. Trečioje savo kelionėje Guliveris aplanko skrajojančią salą ir susipažįsta su nemirtingųjų karalyste, o paskutinėje kelionėje patenka į protingų arklių ygagų kraštą.
Knyga skirta ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams.


Hanija šviesos riterėSilvana De Mari
Hanija, Šviesos Riterė


Šviesos Riteris niekada nesustoja. Šviesos Riteris niekada nepasiduoda, net ir tada, kai jį sukausto baimė, net ir tada, kai jaučiasi nugalėtas ar apimtas nevilties. Šviesos Riteris niekada nepasiduoda. Jis tęsia kovą ir kovoja iki galo, ir tol, kol Šviesos Riteris gyvas, tol, kol gyvas nors vienas teisuolis, pasaulis bus išgelbėtas.
M.Widmark
Ilga kelionė
Tai tyras ir švelnus pasakojimas apie berniuką, kuris taip mylėjo savo šunį, kad be jo jautėsi siaubingai vienišas, ir apie drąsią mergaitę, kuri taip pasitikėjo savo kate, kad leidosi paskui ją į tolimą kelionę. Kartais reikia pereiti jūras, kad ten, kur buvo vienatvė, išaugtų draugystė, o ten, kur buvo liūdesys, pamažu imtų rastis džiaugsmas.


kaip kiskis mokesi drasosN.Kinnear
Kaip kiškis mokėsi drąsos


Kiškiui Leonui trūksta drąsos, o jo draugė Luna tiesiog dievina nuotykius. Luna kviečia Leoną eiti kartu į mišką, tačiau Leonas ir vėl mieliau lieka namuose. Luna supyksta ir sušukusi, kad jam reikia būti bent šiek tiek drąsesniam, išeina. Nusiminęs kiškis pasiryžta išlįsti iš urvo ir susirasti draugę.
Ar jis išdrįs apginti Luną nuo didelio ir baisaus vilko?
Smagi ir įtaigi paveikslėlių knyga „Kaip kiškis mokėsi drąsos“ parodo, kad iš tiesų esame kur kas drąsesni, nei galvojame.


kas ir kodel gamtojeS.Paltanavičius
Kas ir kodėl gamtoje?Apie Lietuvą ir ne tik.


6–10 m. vaikams.
 Kam Mėnuliui reikia Saulės?
 Iš kur upėse vanduo?
 Kokie vaistai gaminami iš grybų?
 Ar gyvūnai yra miegaliai?
 Kas keliasi anksčiau: lietuviai ar kinai?
Raskite atsakymus į daugelį vaikams kylančių klausimų, aplankykite dangų, Žemę ir jos gelmes, pažinkite gyvąją gamtą – paukščius ir gyvūnus.


keistas isilauzimasBlomkvist vr 500x500B.Blomkvist
Keistas įsilaužimas


Detektyvas 6–8 m. vaikams.
Įsilaužta į gyvūnų prekių parduotuvę! Bet ar tikrai kas nors pavogta? Semra, Karlas ir Benas nustebę. Įsilaužėliai išleido jūrų kiaulytes. Seklių trijulė vėl sugaudo gyvūnėlius. Tačiau viena jūrų kiaulytė tiesiog dingo...
Knyga 6–8 metų vaikams su daugybe paveikslėlių, galvosūkių ir žaidimų!
3 pakopų skaitymo malonumas
Didelės raidės
Trumpos pastraipos
Paveikslėliai, padedantys suvokti tekstą pradedantiesiems skaitytojams


k dziungles misija galvosukiai 9785430069025G.Moore
Misija galvosūkiai.Kodas: džiunglės


Išspręsk daugybę protą lavinančių galvosūkių keliaudamas po Amazoniją!
Pėdini senuoju Inkų taku, tik staiga – pliumpt į siaurą tarpeklį. Pražuvai! Turi spręsti virtinę galvosūkių, kad ištrūktum. Tau tenka įveikti painius labirintus, išspręsti raidžių ir skaičių uždavinius, įminti kodus, išsiaiškinti slaptaženklius ir nuveikti dar daug ką. Tada, pasinaudodamas savo gautais atsakymais, atlaikysi paskutinį išbandymą. Smegenų mankštos specialisto sukurti pratimai – puikūs gyvybės gelbėtojai! Negalima praleisti nė vieno galvosūkio – galima tik pasinaudoti užuominomis arba skaityti visą atsakymą.


krakatukai pozemiuoseR.Šerelytė
Krakatukai požemiuose


Požemiai, brrr... juose turėtų būti tamsu ir ankšta.
Bet tik ne šioje knygoje!..
Čia auga šviečiantys grybai, tyvuliuoja paslaptinga jūra su kalbančiomis žuvimis, stūkso plunksnoti ir kailiniuoti medžiai, atsiveria stebuklinga ola, kurioje susapnuoti skanėstai virsta tikrais.
Dar, žinoma, tyko šikšnosparniai, mumijos ir nuožmusis Ugnies liūnas. Užtat aišku, kad Didžiaausė senė, Birbindonas ir Buntė Esmeralda į požemius keliauja ne pasivaikščioti. Reikia išvaduoti Tešlių, kurį nusinešė likimo deivė Moira.
Kelionė bus sunki, bet narsius keliautojus lydės ištikimas draugas, kuris nemoka kalbėti, turi dvi vištos kojas, drakono sparnus ir... Pamatysite patys, kas jis toks.
O ar pasisekė draugams išvaduoti Tešlių – sužinosite perskaitę.
7–11 m. vaikams


Kepler 62 KvietimasT.Parvela, B.Sortlandas
Kepler 62.Kvietimas


Trylikametis Aris drauge su broliuku Joniu žaidžia naują, sudėtingą kompiuterinį žaidimą Kepler62. Niekas nežino, kas nutinka perėjusiems paskutinį lygį – ir apskritai, ar tai tėra tik žaidimas. Negana to, Jonis suserga paslaptingu virusu, o gauti vaistų, pasirodo, ne taip paprasta. Prasideda beprotiškas nuotykis...
Žinomi skandinavų autoriai suomis Timas Parvela, norvegas Bjørnas Sortlandas ir dailininkas suomis Pasis Pitkänenas sukūrė pasaulį, kuriame draugystė, pavojai ir drąsa išbandomi nepažįstamoje kosmoso erdvėje. Šešių knygų serija mokyklinio amžiaus skaitytojams vienu metu pasirodė Suomijoje ir Norvegijoje ir iškart sulaukė didelio populiarumo.


marmiaiI.Pavilonytė, M.Pavilonis
Marmiai


Kai į lovas sugula ne tik maži vaikai, bet ir mamos bei tėčiai, tolimoje ir paslaptingoje Martvudo girioje atgyja MARMIŲ miestelis.
Jūsų rankose – įkvepianti istorija apie mielą marmį OLĮ, kuris, visai kaip ir mes, ieško, klysta, bijo ir tik išdrįsęs įveikti savo baimes – randa tai, ko ieškojęs.
Smalsu susipažinti? Laikas leistis į kelionę mėnesienos apšviestais girios takais!


mergaite ir garsiai kalbantis miestas 9786094752421V.Račickas
Mergaitė ir garsiai kalbantis miestas


„Mergaitė ir garsiai kalbantis miestas“ – istorija apie šurmuliuojantį miestą, klausančią širdį ir dar kai ką.
Vaikams, tėveliams, seneliams.

 


Mergaitė norėjusi išgelbėti knygas 666K.Hagerup
Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas


Ana labai mėgo knygas.
Ji skaitė kiauras dienas.
Skaitė rytais prieš atsikeldama.
Skaitė vakarais prieš eidama gulti.
Skaitė vakarais atsigulusi.
Kai įeidavo mama arba tėtis, apsimesdavo mieganti.
Bet nemiegodavo.
Ji skaitydavo po antklode.
Knygose rado šimtus naujų draugų.
Ir keletą nedraugų.
Bet juk toks gyvenimas.
Ši istorija prasideda bibliotekoje.


melyna sruogaL.Lowry
Mėlyna sruoga


Raiša našlaitė Kira gyvena pasaulyje, iš kurio silpnieji išmetami. Ji baiminasi dėl savo ateities, tačiau visagalė Sergėtojų Taryba jos pasigaili. Kira yra talentinga siuvinėtoja, tad jai pavedama užduotis, kurios joks kitas bendruomenės narys negalėtų atlikti. Nors talentas išgelbsti jai gyvybę ir suteikia tam tikrų privilegijų, Kira netrukus suvokia, kokios paslaptys ir mįslės ją supa. Jos sumanymo atskleisti tiesą apie savo pasaulį ir išsiaiškinti, kas egzistuoja už jo ribų, niekas neturi sužinoti.


Mykolo diena virselis 500x500V.Malčius
Mykolo diena


Atpažink save Mykolo dienoje!
Mykolą vieną dieną aplanko keisti, išdykę, nenuoramos padariukai, trukdantys atlikti kasdienines berniuko pareigas ar tiesiog gražiai elgtis. Šie neklaužados išlenda netikėčiausiu metu ir apverčia Mykolo dieną aukštyn kojomis. Kojinius paslepia kojines, Peštukas šukuojantis peša berniuko plaukus, Terliukis išteplioja drabužius, Triokšlius laužo žaisliukus, Negirdukas užkemša ausis, kai kviečia mama. Dienos pabaigoje, supratus savo nelabai gražius poelgius, berniuką pradžiugina linksmasis Valio ir švelnusis Sapnius.
Knygelė skirta 5-8 metų vaikams, kurie Mykolo dienoje gali atpažinti save, įvardyti savo jausmus, poelgius ir iš jų mokytis. O tėveliams leis geriau suprasti savo vaikus, paskatins daugiau kalbėtis, kartu ieškoti sprendimų ištikus nemalonioms situacijoms.


nesuskaiciuotos miego avelesPicture1L.Hesse, P.Winterberg
Nesuskaičiuotos miego avelės


Knygą „(Ne)suskaičiuotos miego avelės“ sukūrė šaunus Lenos Hesse ir Philippo Winterbergo duetas. Tai nebe pirmas bendras kūrėjų projektas. Kelios Philippo Winterbergo knygos jau tapo pasauliniais bestseleriais.
Dangaus ganyklose gyvena miego avelės. Kas vakarą jas skaičiuoja negalintys užmigti viso pasaulio žmonės. Tik viena maža miego avelė dar niekada nebuvo suskaičiuota. O ji taip troško šokti per tvorą kartu su kitomis!
Pasakysime tik tiek, kad jei ko nors labai labai nori, tai būtinai išsipildo. O kai esi laimingas, lengva rasti būdų, kaip padėti kitiems. Net jei dėl to imtų ir apvirstų aukštyn kojomis įprastas miego avelių gyvenimas.


padalinti likimaiV.Roth
Padalinti likimai


Likimas juos suvedė. Likimas juos ir išskirs.
Sairos ir Akoso gyvenimus valdo jų likimai, kuriuos išpranašavo orakulai vos jiems gimus. Likimas neišvengiamas, neįmanoma jo pakeisti.
Akosas myli Sairą nepaisydamas baisios pranašystės: jis žus tarnaudamas Sairos šeimai. Kai merginos tėvas, negailestingas tironas, pradeda barbarišką karą, Akosas supranta, kad čia jo laukia neišvengiama lemtis. Jaunuoliai beviltiškai mėgina sustabdyti įsiplieskusias kovas nė nenumanydami, kad seniai išpranašautas likimas gali pateikti netikėtumų... Saira ir Akosas priversti rinktis tai, kas beveik neįmanoma.
Netikėti likimo posūkiai, neblėstanti viltis ir drąsos pergalė.


Princese 2M.Marcinkevičius
Princesė


Kartą baisi princesė jojo ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliavo po laukus, nes juos vijosi didžiulės šukos. Ar gali taip būti? Žinoma, kad gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė!
O kodėl taip nutiko, jūs sužinosite perskaitę naują rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Princesė”
3-8 m. vaikams.


Tikri balandžiai kovoja su nusikalstsmumuA.McDonald, B.Wood
Tikri balandžiai kovoja su nusikalstamumu


Ar kada pagalvojai, kodėl balandžiai taip keistai elgiasi? Todėl kad jie gaudo blogiukus ir stengiasi išgelbėti tavo kailį!
Balandis Naminis ūkyje garsėjo kaip tas, kuriam ne visi namie. Juk jis mėgo persirenginėti! Bet išaušo diena, kai jį surado karvelis Didžiagurklis ir pakvietė prisijungti prie ypatingų balandžių būrio.
Jie – stiprūs, lankstūs ir greiti. O svarbiausia – jie gaudo blogiukus ir padeda visiems, kam prireikia pagalbos!


Už žemėlapio ribųA.L.Tait
Už žemėlapio ribų


Lenktynės aplink pasaulį baigėsi, Kvinas grįžo namo ir perpiešinėja paties sudarytą pasaulio žemėlapį. Atrodo, pagaliau galės ramiai gyventi, tačiau... to nebetrokšta. Regis, nuotykiai ir nepažinti kraštai patys kviečia Kviną. O kai nedraugiškos kaimyninės šalies karalius, sužinojęs apie neįtikėtinus Kvino talentus ir ypatingą atmintį, nusprendžia jaunąjį kartografą pagrobti, savuose namuose jam tampa nebesaugu. Kur geriausia slėptis nuo persekiotojų, jei ne ten, kur niekas kitas dar nebuvo įkėlęs kojos?


uke puke9786094730931 virselis 150RGBZ.Zusta
Ūkė Pūkė grįžta namo


„Ūkė Pūkė grįžta namo" – istorija apie tikrus draugus. Skubėdama grįžti namo po atostogų užsienyje, Kristupo šeima pamiršta žaislinę pelėdžiukę. Supratęs, kad jo geriausia draugė nesugrįžo kartu, berniukas organizuoja jos paiešką. Likusi viena Ūkė Pūkė irgi nesėdi rankų sudėjusi. Mažylė ieško kelio namo, tačiau kaip jį surasti, jei esi tokia maža ir nežinai, kur dabar esi ir kur apskritai gyveni?
Perskaitę knygelę vaikai ne tik išgirs apie Ūkės Pūkės nuotykius, bet ir sužinos, kaip elgtis pasiklydus. O išmokę svarbią pamoką galės pažaisti lėlių teatrą.


Vilkų mergaitėK.Rundell
Vilkų mergaitė


Rusijos glūdumoje, tarp miškų, kur
siaučia pūgos ir naktimis girdisi vilkų
staugimas, trobelėje gyvena mergaitė
su mama. O šalia jų gyvena vilkai.
Tie vilkai čia ne šiaip sau, tai buvę didikų numylėtiniai, išvežti ir palikti likimo valiai. Kad galėtų išgyventi laukinėje gamtoje, ir patys vilkai turi vėl išmokti būti laukiniais žvėrimis. Būtent tai ir daro mergaitė su mama – moko vilkus vėl pažinti laukinę savo prigimtį.

Naujos knygos Vartotojų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: Penktadienis, 19 Balandis 2019

Eglė Gerulaitytė
Amerika be dangoraižių: bastūnės liudijimai

„Amerika be dangoraižių" – tai netradicinės kelionės motociklu, bekelės išbandymų ir nuotykių bei netikėtų atradimų knyga, pasakojanti apie Šiaurės Amerikos įdomybes ir gyvenimą. Navahų legendos, aligatorių medžiotojai, vudu raganos, Niufaundlando žvejai, Meksikos ir Gvatemalos indėnai, uždaroji socialistinė Kuba ir paslaptingos Karibų salų gentelės – visos šios istorijos, tikros ir nepadailintos, keistos ir kasdieniškos, knygoje atgyja kelionių dienoraščio forma.

ApsviestojiTara Westover
Apšviestoji

Apie visa tai sužinosite iš pirmų lūpų, skaitydami sukrečiantį autobiografinį pasakojimą „Apšviestoji" moters, išdrįsusios ištrūkti iš uždaros radikalios mormonų šeimos, atgauti asmeninę laisvę ir siekti išsvajoto išsilavinimo.
Aidaho kalnuose, radikalių survivalistų mormonų šeimoje gimusi Tara Westover nelankė mokyklos kaip kiti jos amžiaus vaikai. Kiekviena jos ir jos šeimos narių diena buvo skirta ruoštis pasaulio pabaigai: kaupti maisto atsargas ir būti bet kurią akimirką pasirengusi palikti namus. Jokių apsilankymų pas gydytojus susirgus. Sveikata rūpinosi savamokslė žolininkė ir pribuvėja mama. Jokių žaidimų su draugais. Šeima buvo atsiribojusi ne tik nuo visuomenės, bet ir nuo kitų mormonų šeimų. be to, Tara ir neturėjo, kur kreiptis pagalbos, kai vienas iš jos brolių pradėjo smurtauti.
Stulbinantys jaunos moters memuarai yra kur kas daugiau nei nuostabą keliantis liudijimas apie kitokį gyvenimo būdą pasirinkusią šeimą. „Apšviestoji" – įkvepiantis pasakojimas apie savęs ir gyvenimo prasmės paieškas, apie užsispyrimą, ryžtą, drąsą ir tikėjimą savimi. Tai galimybė kiekvienam mūsų įvertinti pasirinkimo laisvę, kurią suteikia išsilavinimas.

As stabiu taveTeresa Driscoll
Aš stebiu tave

Britų žurnalistės ir rašytojos debiutinis psichologinis trileris „Aš stebiu tave“ įtrauks į paslapčių ir melo pasaulį, kuriame atsidūrę ne kartą susimąstysite – kaip tokioje situacijoje pasielgčiau aš?
Važiuodama traukiniu Ela pastebi du patrauklius jaunus vyrus flirtuojančius su paauglėmis. Iš pradžių ji nekreipia dėmesio, bet vėliau supranta, kad vaikinai ką tik išėję iš kalėjimo. Tuomet visu stiprumu suveikia jos motiniškas instinktas - reikia padėti. Tačiau tą akimirką, kai ji jau nusprendžia ieškoti pagalbos, įvyksta kai kas, kas Elą sustabdo.
Kitą dieną Elai pabudus ją pasiekia žinia, kad Ana, viena iš jos matytų mergaičių – dingo. Praėjus metams po dingimo, Anos vis dar ieško artimieji. Nežinia niekur nedingsta ir lydi juos bei kenčiančią dėl savo poelgio Elą. Kaltės jausmas dėl to, ko tuomet nepadarė, persekioja Elą. Tačiau ji ne vienintelė, negalinti pamiršti to įvykio... Kažkas ima siųsti Elai grasinančius laiškus, klausiančius – KODĖL JAI NEPADĖJAI? Ela pradeda bijoti dėl savo gyvybės.
Netrukus paaiškėja, kad dingusios Anos draugai ir šeima irgi turi ką slėpti. Anos geriausia draugė Sara nesako visos tiesos apie tai, kas tuomet įvyko traukinyje, o Anos tėvai saugo savo pačių paslaptis... Kažkas žino, kur yra Ana, bet tyli. Negana to - jis stebi Elą.

Atsakinga tevysteJūratė Bortkevičienė
Atsakinga tėvystė: kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius

Šioje knygoje autorė pasakoja apie vaikų pyktį - kokios gali būti pykčio priežastys, kaip jį suprasti, išmokti tinkamai išreikšti ir valdyti. Jeigu vaikas pyksta, vadinasi jam reikalinga pagalba. Ir tik tėvai gali jam tą pagalbą suteikti.
Dar viena problema, su kuria susiduria tėvai - vaikų manipuliacijos. Manipuliuodamas vaikai gauna tai, ko nori. Ir kantrybės jie turi daugiau negu tėvai. Kodėl tėvai leidžiasi manipuliuojami ir kodėl vaikai manipuliuoja? Knygoje "Atsakinga tėvystė: kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius" rasite patarimus kaip nesileisti manipuliuojamiems, kaip kontroliuoti savo emocijas ir elgtis tinkamai, kaip visiems laikytis nustatytų taisyklių ir... nemanipuliuoti patiems.
Atskiras skyrius skirtas itin aktualiai temai, su kuria susiduria tėvai - vaikų bausmės. Kaip paaiškinti vaikui koks elgesys yra tinkamas, o koks nepageidaujamas? Kokias bausmes taikyti ir kaip bausti? Kokiose situacijose vaikus būtina drausminti ir kokios drausminimo priemonės yra tinkamos? Knygoje rasite konkrečių patarimų ką daryti, kad vaikus reiktų drausminti kuo rečiau, o bausmės išmokytų teisingo elgesio.
Autorė dalinasi patirtimi apie problemas, kurios kyla vaikui pradėjus lankyti darželį. Ką vaikas tuo metu jaučia ir kaip palengvinti vaiko adaptaciją?
Dar viena nauja patirtis vaiko gyvenime - naujas šeimos narys. Tai ne tik didelė laimė šeimoje, bet ir didelė atsakomybė. Prie šios laimės reikia priprasti visiems. Kaip paruošti vaiką sutikti naują šeimos narį? Kaip įveikti tarp brolių ir seserų kylantį priešiškumą, kokios dažniausios jų nesutarimo priežastys ir kaip to išvengti?
 Knygoje kalbama ne tik apie vaikų elgesį, bet ir apie jo emocinį intelektą, gebėjimą užjausti kitus žmones, kartu leidžiamą laisvalaikį ir bendrus žaidimus.

Bendravimo psichologijaRosita Lekavičienė, Dalia Antinienė
Bendravimo psichologija šiuolaikiškai: žinios ir užduotys

Ši knyga yra Lietuvoje populiaraus vadovėlio „Bendravimo psichologija šiuolaikiškai" papildinys. Autorės pateikia naujų bendravimo psichologijos žinių – nekartoja pagrindinės vadovėlyje esančios informacijos. Čia taip pat rasite įvairių užduočių ir savitikros testų, padėsiančių įtvirtinti perskaitytą medžiagą. Mokomasis turinys apima svarbiausius bendravimo psichologijos klausimus, todėl yra lengvai taikomas įvairiems komunikacijos problemas nagrinėjantiems moduliams. Leidinys skirtas ne tik studentams, bet ir visiems, kas siekia bendrauti geriau.

Beveides aukosStefan Ahnhem
Beveidės aukos

Gimtajame detektyvo Fabiano Risko miestelyje nužudyti du vyrai. Kadaise jie abu buvo mokyklos chuliganai. Daugybė žmonių būtų norėję pamatyti juos mirusius. Vienintelis nusikaltimo pėdsakas yra žmogžudystės vietoje palikta sena 1982 metų klasės nuotrauka, kurioje kruopščiai išbraukti du veidai. Fabianas Riskas imasi tirti bylą. Nužudytieji – buvę jo klasės draugai, o nuotraukoje yra ir jo veidas. Vienas po kito nužudomi dar keli žmonės, nuotraukoje išbraukiami veidai ir tampa aišku, kad serijinis žudikas vienas po kito taikosi į buvusius klasiokus. Detektyvas priverstas skubėt: ant likimo kortos pastatyta ir jo paties gyvybė.
Fabianas Riskas manė, kad mokyklos dienos baigėsi... Dabar jis turi susidoroti su savo praeitimi, jei nori surasti žudiką kol dar ne vėlu.

Dinos testamentasHerbjorg Wassmo
Dinos testamentas

Tai naujas įspūdingas Herbjørg Wassmo romanas apie tragišką giminės likimą, praeities klaidų naštą ateities kartoms ir nepalaužiamą dvasios stiprybę. Kartu tai ir atskiras kūrinys, ir Dinos knygų tęsinys.

 

 

Durniu mokyklaSaša Sokolov
Durnių mokykla

„Durnių mokykla“ – pirmasis rusų rašytojo, ekscentriko, puikaus stilisto ir subtilaus psichologo Sašos Sokolovo romanas. Ši knyga - reikšmingas ir paslaptingas XX a. pabaigos-XXI a. pradžios rusų literatūros reiškinys. Tai - samizdato bestseleris, romanas ilgą laiką buvo platinamas tik pogrindyje. 1976 m., kai rašytojas jau buvo emigravęs, knyga rusų kalba buvo išleista JAV. Vėliau romanas buvo išverstas į anglų kalbą ir 1982 m. pasirodė rinkinyje "Contemporary Russian Prose". Baigiamajame žodyje "Durnių mokykla" įvardijama kaip reikšmingiausias šio rinkinio kūrinys.

„Durnių mokykla“ – tai pasakojimas apie 14-metį berniuką, kenčiantį nuo asmenybės susidvejinimo. Tai pasakotojo vidinis monologas, o tiksliau dialogas su savuoju "aš". Vitia Pliaskinas, toks berniuko vardas, naujai ir neįprastai žvelgia į pasaulį. Jam sunku susitaikyti su jį supančia tikrove, įprasta realybė jam neegzistuoja. Laikas ir erdvė neturi aiškios pradžios ir pabaigos. Tai tarsi begalinis įspūdžių, patirties ir asociacijų srautas.

EuropaLinas Kojala
Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį

Knyga „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ – tai kelionės po didžiąsias Europos sostines ir JAV bei pokalbiai su žmonėmis, prisidėjusiais prie Europos vienijimo bei politikos formavimo. Politologas Linas Kojala padeda atrasti ir suprasti Europą.

Knygoje „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ autorius kalbino Europos valstybių, Lietuvos politikos lyderius, diplomatus, ekspertus ir tuos, kurie prisidėjo prie Europos suvienijimo po karo. Daugiau nei trisdešimt pokalbių Berlyne, Londone, Briuselyje, Bostone ir Vašingtone atskleidžia, kad Europa – tai žmonės. Ir būtent taip ją vertinant – kaip gyvą, kintantį organizmą – galima lengviau suvokti, kaip gyvename dabar ir kas mūsų visų laukia ateityje.

Geniali vagysteAnton Svensson
Geniali vagystė

Po šešerių metų kalėjime Leo Duvnjakas pagaliau laisvas. Nors kaltintas dešimčia stambaus masto bankų apiplėšimų, Stokholmo centrinėje stotyje sukeltu sprogimu ir iki šiol didžiausia Šiaurės Europoje įvykdyta ginklų siuntos vagyste – galiausiai buvo nuteistas vos už du smulkius įsilaužimus.

Dabar galvoje jam verda naujas planas: artimiausiu metu turi įvykti kalėjime detaliai planuota 100 milijonų kronų vagystė iš Stokholmo policijos būstinės. Tai bus kerštas prakeiktam jį pasodinusiam pareigūnui Jonui Bronksui. Ir, žinoma, neginčytino Leo meistriškumo įrodymas.

Leo žino: kad sėkmingai įvykdytų nusikaltimą, be brolių pagalbos neišsivers. Tačiau Feliksas ir Vincentas dabar gyvena pagal taisykles, atsisakę nusikalstamo gyvenimo ir nuo vaikystės sąmonę žalojusio žiaurumo. Visgi Leo pasiryžęs pasiekti tikslą bet kokia kaina, net paaukodamas tai, kas iki šiol buvo svarbiausia, – šeimą.

Ginklai mikrobai ir plienasJared Diamond
Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas

Kas lemia vienų visuomenių iškilimą, o kitų – nykimą ir lėtą mirtį? Kodėl vienos iš jų pasirodo pranašesnės ir vystosi sparčiau, o kitos lieka besivejančių vaidmenyje? Antropologas ir istorikas Jared Diamond įsitikinęs – visa tai yra ilgo proceso, trunkančio tūkstantmečius, rezultatas. Kita vertus, vargu, ar europiečių ir šiaurės afrikiečių civilizacijų iškilimą istorijoje galima tapatinti su neeilinėmis jų protinėmis, etinėmis ar genetinėmis galimybėmis. Jared Diamond knygoje „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ siūlo naują požiūrį. Jis leidžiasi į kelionę 13 tūkst. metų atgal į praeitį, siekdamas įrodyti, kad sėkmingą visuomenių gyvenimą lemia geografinės aplinkos sąlygos.

Hitlerio snipu asoWalter Schellenberg
Hitlerio šnipų aso atsiminimai

Knygos „Hitlerio šnipų aso atsiminimai“ autorius Walter Schellenberg pateikia informaciją iš pirmų lūpų, pasakoja apie motyvus ir intrigas, kurios kiekviename žingsnyje supo nacių kariuomenę. Jis taip pat atvirai kalba apie įvykius, kuriuose dalyvavo pats ir suvaidino gana svarbų vaidmenį. Tai ir aukšto nacių pareigūno, Holokausto architekto Reinardo Heydricho nužudymas, planai nužudyti Ruzveltą ir Staliną, bandymas pagrobti Vindzoro kunigaikštį Didžiosios Britanijos karalių Eduardą VIII.

Imperatoriene SisiAllison Pataki
Imperatorienė Sisi

Amerikiečių rašytojos Allison Pataki didingas istorinis romanas „Imperatorienė Sisi“ – tai pasakojimas apie mažai žinomą Austrijos-Vengrijos imperatorienę Elžbietą – savo laikų princesę Dianą.

Ištekėjusi už Austrijos imperatoriaus Prano Juozapo I, Elžbieta – geriau žinoma kaip Sisi – užkariavo žmonių širdis kaip jų pasakų karalienė. Tačiau už blizgios ir akinančios išorės slėpėsi kur kas gilesnė Elžbietos asmenybė.

Devynioliktojo amžiaus viduryje Vienoje Habsburgų dvaro menės buvo kupinos ne tik valso garsų ir šampano, bet ir įtampos, aistrų, pagundų ir intrigų.

Dusinama griežtų protokolų ir sudėtingos santuokos, Sisi tampa vis nerimastingesnė. Laisvos sielos klajoklė randa paguodą ir nusiraminimą tik savo dvare Vengrijoje, netoli Budapešto. Čia ji jodinėja numylėtais žirgais ir mėgaujasi žavingo grafo vizitais. Šį vyrą imperatorienė netikėtai įsimyli. Tačiau tragiškos naujienos ištraukia ją iš trapaus ramybės uosto ir priverčia grįžti į sostinę, į pasaulį, pripildytą gandų, apkalbų ir pavydo. Pavojai čia tyko kiekviename šešėlyje.

Blaškydamasi tarp meilės romanų ir praradimų, pasišventimo ir nepaklusnumo, Sisi kovoja su ją draskančiais troškimais. Išsaugoti šeimą ar bėgti iš ją žlugdančios santuokos, o kartu ir nuo beprasidedančio Pirmojo pasaulinio karo? Amžiuje, kai griūva monarchijos, Sisi kovoja už savo teisę į sostą, už žmonių meilę ir bando išgelbėti savo imperiją. Tačiau ar ji pajėgs išsigelbėti pati?

Kruvini miskaiVincent Hunt
Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile

Antrasis pasaulinis karas Europoje nesibaigė Hitleriui nusižudžius bunkeryje ir iškėlus Sovietų Sąjungos vėliavą virš Reichstago. Mažame žemės lopinėlyje, nusitęsusiame nuo Tukumo iki Mažeikių ir Liepojos, karo veiksmai tęsėsi ir po 1945 m. gegužės 8 d. Knygoje „Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ aprašomi fronto, jūros įkalintų nacių ir juos spaudžiančių sovietų susirėmimai.

1944 m. spalį Raudonoji armija pasiekė Baltijos jūrą ir Vermachto armijos grupė „Šiaurė“ liko atkirsta nuo grupės „Centras“. Į „Kuršo katilą“ patekusią kariuomenę aprūpinti buvo įmanoma tik jūra, tačiau Hitleris neleido tokiu būdu evakuoti kariuomenės ir perkelti jos ginti Vokietijos. Apleista savo vadovybės vokiečių armija Kurše galėjo pasikliauti tik savimi ir kovoti iki paskutinio šovinio. Pusė milijono karių kovėsi šešiuose pragariškuose susirėmimuose su geriau aprūpinta, techniškai pranašesne sovietų kariuomene.

Kuršo katilas – ir okupuotų tautų tragedija. Vokiečių pusėje kovėsi 13-asis lietuvių policijos batalionas, o prieš jį Stalinas ciniškai pasiuntė kautis 16-ąją lietuviškąją diviziją. Ne mažiau dramatiško likimo sulaukė ir latviai. Mažųjų valstybių gyventojai ne savo noru buvo įtraukti į brolžudišką karą. „Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ pasakoja apie šiuos mažiau žinomus  šio kruvinojo konflikto epizodus.

Kur velnias NenesiojaAlgimantas Čekuolis
Kur velnias nenešioja

Knygoje „Kur velnias nenešioja“ Algimantas Čekuolis pasakoja neišgalvotas istorijas. Čia pateikiami faktai tiesiog suliteratūrinti, o pasakojamos istorijos ir pavojingos, ir liūdnos, ir tragiškos, ir labai dažnai tiesiog juokingos.

Išskirtinis A. Čekuolio pasakojimo tonas ir stilius leidžia neįtikėtinai tiksliai, gyvai ir įtaigiai atskleisti apsakymų personažų charakterius, papasakoti jų patirtus išgyvenimus. Jie visi skirtingi, tačiau visi turi šį tą bendro. Gyvenimas negailėdamas juos mėtė ir vėtė, jie leidosi į rizikingus ar net mirtinus pavojus, tačiau išliko smalsūs, jautrūs, o svarbiausia – išliko žmonėmis.

LeninasVictor Sebestyen
Leninas. Intymus diktatoriaus portretas

Knygoje „Leninas“ atskleidžiama ne tik politinė šios istorinės asmenybės pusė, bet ir Leninas kaip žmogus. Jis mėgo medžioti ir žvejoti, žaisti šachmatais, skaitė klasikinę anglų literatūrą. Lenino pažiūros tapo itin radikalios po brolio egzekucijos už pasikėsinimą į carą 1887 metais.

Autorius aprašo Lenino gyvenimo istoriją nuo ankstyvųjų metų tremtyje Europoje iki jo sugrįžimo į Sankt Peterburgą ir vadovavimo 1917 metų komunistų revoliucijai. V. Sebestyen sugebėjo atsekti ir artimiausius Lenino ryšius, kuriuos jis palaikė su mama, seserimi, žmona ir meiluže bei atskleisti šių moterų įtaką Lenino gyvenimui bei darbui.
Meilės trikampis, į kurį įsivėlė Leninas su savo žmona Nadežda Krupskaja ir savo ištekėjusia meiluže bei drauge Inessa Armand, atskleidžia kur kas sudėtingesnį jo charakterį nei galima įsivaizduoti analizuojant politinę jo veiklą ir stebint šaltą, bejausmį, bekompromisį bolševikų revoliucijos lyderį.

MakbetasJo Nesbo
Makbetas

Talentingai perpasakota kruvina klasikinė politinė tragedija nukels į 1970 metus, kur nuolat lietaus merkiamame mieste neegzistuoja įstatymai, klesti korupcija ir nusikaltimai, o policininkai tėra dar viena ginkluota gauja.

Kadaise klestėjęs pramoninis miestas šiandien visai kitoks: skendintis korupcijos, bankrotų, nusikalstamumo ir chaoso liūne. Naujai paskirtas policijos vadas miestiečiams teikia vilties. Galbūt šiam nesusitepusiam idealistui pavyks pažaboti nevaldomus nusikaltėlius ir ištraukti apsvaigusius gyventojus iš narkotikų prekeivių įtakos pančių? Ar užteks galios įveikti du narkotikų baronus, kurių vienas palaiko ryšius su aukščiausiais pareigūnas ir stulbinamai gerai geba manipuliuoti?

Kai nesėkmingą policijos reidą prieš narkotikų prekeivius išgelbsti inspektorius Makbetas, jam ima vertis karjeros galimybės. Nors Makbetui šypsosi sėkmės, tamsi praeitis seka iš paskos ir trukdo pasiekti tai, kas, rodos, ranka pasiekiama ir traukia stipriau už narkotikus, – galia, pinigai ir pagarba.

Persekiojamas praeities šmėklų, susitepęs rankas krauju ir keliaujantis link netikrumo kupinos ateities... Jis geriausias policininkas, kokį miesteliui yra tekę turėti. Tačiau kartu jis ir buvęs narkomanas, kankinamas haliucinacijų ir paranojos. Žmogus kaip jis niekada nepasieks viršūnės. Nebent... Nebent pasiryš žudyti.

Mano istorijaMichelle Obama
Mano istorija

Buvusios Jungtinių Amerikos Valstijų pirmosios ponios Michelle Obama memuarai „Mano istorija“ – tai dėmesį prikaustantis intymus pasakojimas apie išskirtinės moters gyvenimą.

M. Obama - mūsų amžiaus ikona, viena žymiausių ir patraukliausių moterų, kurios prasmingas gyvenimas kupinas reikšmingų pasiekimų. Pirmoji afroamerikietė tapusi pirmąją JAV ponia, ji Baltuosius rūmus pavertė svetingiausia vieta per visą jų istoriją. M. Obama taip pat tapo moterų ir mergaičių gynėja tiek JAV, tiek visame pasaulyje, ji įkvėpė šeimas gyventi sveikiau ir aktyviau ir visada buvo šalia vyro, kol jis vadovavo Amerikai. Net ir pačiomis sunkiausiomis akimirkomis. Tuo pat metu ji pademonstravo pasauliui keletą šokio judesių, pritrenkė visus dainuodama karaokę ir griežtai prižiūrima žiniasklaidos augino dvi dukteris.

Mergaite ir naktisGuillaume Musso
Mergaitė ir naktis

Naujausias Prancūzijos numylėtinio Guillaume Musso romanas „Mergaitė ir naktis“ nukels į snieguotą Prancūzijos Rivjerą, kuri daugiau nei du dešimtmečius saugojo siaubingą trijų draugų paslaptį.

Kadaise neišskiriama draugų trijulė – Fani, Tomas ir Maksimas – nesikalbėjo nuo pat licėjaus baigimo. Tačiau tam buvo priežasčių…

Prieš 25 metus devyniolikmetė Vinka Rokvel buvo ne tik viena geriausių, bet ir viena žavingiausių licėjaus studenčių. Vinka buvo mergina, kuriai niekada nebuvo gana šiek tiek – ji rinkdavosi viską arba nieko. Jos slaptas romanas su filosofijos dėstytoju Aleksiu Klėmanu galėjo tapti tikru skandalu. Tą dieną mokykla buvo uždaryta dėl pūgos...
Ir Vinka Rokvel kartu su savo meilužiu dėstytoju dingo. Po to jos niekas nebematė.

Praėjus 25-eriems metams po to, kai baigė aukštąją mokyklą, Fani Tomas ir Maksimas pamato vienas kitą alumnų susitikime. Draugai sužino, kad licėjų ketinama plėsti – bus griaunama viena iš jo sienų. Ar gali būti, kad po tiek metų paaiškės šiurpi trijų draugų paslaptis?

Būdami studentai jie įvykdė baisią žmogžudystę ir slėpdami nusikaltimą, lavoną įmūrijo į licėjaus sporto salės sieną. Dabar jau niekas nebegali apsaugoti draugų nuo tiesos. Nauja pradžia licėjui gali netrukus tapti jų gyvenimų pabaiga. 

Motinos pienasNora Ikstena
Motinos pienas

Romanas „Motinos pienas“ – sukrečiantis vienos garsiausių latvių rašytojų Noros Ikstenos pasakojimas apie sovietų režimą ir to režimo poveikį žmogui. Istorija, kurią rašytoja pasakoja, pirmiausia yra moterų istorija. Joje atsiskleidžia trijų kartų moterų nerimas, baimė, pastangos mylėti ir išgyventi.


Pagrindinė romano veikėja – gydytoja, tremtinio duktė. Ji stengiasi puoselėti savo pašaukimą – gydyti žmones. Tačiau ne viskas paprasta, kai valstybė kišasi net į asmeninį žmogaus gyvenimą. Pirmiausia iš jos atimama profesinė ateitis, tuomet tapatybė ir galiausiai ryšys su dukra. Gyvenimas atokiame Latvijos kaime augina jos vienatvę ir izoliaciją nuo išorinio pasaulio. Ar pavyks jai su dukra grįžti į Rygą, kai ten prasidės politiniai pokyčiai?

Iš pirmo žvilgsnio „Motinos pienas“ – tai pasakojimas apie sudėtingus senelės, motinos ir dukters santykius ir gyvenimus, kuriuos griauna sovietų valdžia. Pasakojimas apima laikotarpį nuo 1969 iki 1989 metų. Tačiau po akivaizdžiu istorijos paviršiumi slypi gilesni emociniai sluoksniai – tai ir močiutės bandymas suteikti meilės ir šilumos anūkei, nuo kurios atsiribojo motina. Vienintelė senelė bando suteikti mergaitei aistros gyventi, tikėjimo pačiu gyvenimu ir meile. Drauge tai pasakojimas apie griaunamąją sovietinio režimo jėgą. Kaip giliai tas režimas buvo įleidęs šaknis visose Baltijos šalyse ir kaip sėkmingai jis dusino žmones – po vieną, šeimomis, giminėmis, kartomis...

Narcizai grobuonys tarp musuVida Čiuberkienė-Kumpikienė
Narcizai. Grobuonys tarp mūsų

Narcisizmo problema Lietuvoje menkai nagrinėta, tad Vidos Čiuberkienės-Kumpikienės knyga „Narcizai: grobuonys tarp mūsų“ padės ne tik atpažinti, bet ir išmokti tam tikrų bendravimo su narcizais būdų, kurie apsaugos nuo neigiamų potyrių.

 

Padai pilni viniuAldona Ruseckaitė
Padai pilni vinių

Autorė meistriškai atkuria ne tik žinomas poetės gyvenimo detales, kūrybinį kelią, meilės ryšius, mokytojavimą, bet ir kuria jautrų, įtikinamą, tikrais faktais pagrįstą kūrėjos portretą. Knygoje „Padai pilni vinių“ Salomėja Nėris – moteris, motina, mylimoji, poetė, kuri jaučia, išgyvena, kovoja, bijo suklysti, blaškosi tarp maištaujančios dvasios ir visiško užsisklendimo. Tai galima justi ir jos kūryboje, ir asmeninio gyvenimo peripetijose.

Po Aukščiausios tarybos sesijos posėdžių moteris popietėmis vaikšto su Sauliuku ne po parkus, kuriuose minios žmonių, bet nuklysta prie Maskvos upės, klaidžioja pakrantėmis, čia daug ramiau, tyliau. Tačiau Maskvai skirtos eilutės mintyse nepulsuoja, galvoje visai kiti žodžiai ir rūpesčiai, kartais ji negirdi nė vaiko klausimų, lyg garsiai kalba, lyg ginčijasi pati su savimi. Kartais talžo skausminga mintis, kad ji lyg tas rąstgalis upėje plaukia pasroviui, o kartais prieštarauja – ne, tai ji pati valdo savo gyvenimą ir poelgius…

Knygos „Padai pilni vinių“ autorė siūlo naujai, tiesiog žmogiškai pažvelgti į vieną talentingiausių Lietuvos poezijos kūrėjų, kurią taršė ir nepalankios istorinės sąlygos ir asmeniniai išgyvenimai. Ką reiškė tuomet būti vienai iš nedaugelio moterų tarp daugybės rašytojų vyrų? 

Paslapties babilonaiVioleta Palčinskaitė
Paslapties babilonai arba aš tau siunčiu labų dienų

Knygoje „Paslapties babilonai arba Aš tau siunčiu labų dienų“ autorė atskleidžia įdomiausias ir netikėčiausias savo gyvenimo patirtis. Ji vedasi skaitytoją į susitikimus su rašytojais, menininkais, aktoriais, režisieriais – Juozu Miltinius, Donatu Banioniu, Pauliumi Širviu, taip pat su užsienio literatūros grandais, kuriuos jai teko pažinti. Autorė taikliai išnaudoja savo poetinį talentą – jos pasakojimus papildo eilėraščiai. Skaitant knygą ima skleistis amžino, nesenstančio poetinio žodžio paslaptis.

Politinis idiotasAlvydas Jokubaitis
Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę

Knyga „Politinis idiotas“ – tai drąsus iššūkis šiuolaikiniam žmogui. Autorius kalba apie dabartinę Lietuvos visuomenę ir kiekvieną jos narį bei nesugebėjimą išsilaisvinti iš kvailumo. Kodėl pokomunistinė visuomenė nesugeba tinkamai suprasti ir vertinti politikos? Kodėl tikrasis pavojus žmogui iškyla jau išsivadavus iš komunizmo? Kaip išsilaisvinti iš išsilaisvinimo? A. Jokubaitis apibūdina dabarties Lietuvos visuomenės narį kaip kvailą ir silpną, net pavojingą. Tačiau ar yra būdų tai pakeisti?

Didžiausią dėmesį autorius skiria žmogui. Jis klausia, kodėl net tapę laisvi, po ilgų suvaržymo ir draudimų metų mes neišmokome kalbėti apie žmogų. Pakitus mokslui, kultūrai ir, galiausiai, politikai, dėmesys visuomenei vis dar didesnis nei dėmesys žmogui. Apie kokią pažangą galima kalbėti, jei, pasak autoriaus, bijome kalbėti apie asmenybę, o išorinis etiketas užgožia pyktį ir moralinį nuosmukį, politinis gyvenimas funkcionuoja be jokio ryšio su asmens gyvenimu.

Remdamasis Fiodoro Dostojevskio mintimis, autorius knygoje „Politinis idiotas“ apmąsto visuomenės ir, svarbiausia, kiekvieno jos nario – asmens – neįgalumą ar nepasirengimą kritiškai vertinti save ir aplinką. Politinis idiotizmas čia aptariamas kaip visuotinė tendencija. Autorius imasi analizuoti politinio idiotizmo filosofinius, politinius, religinius ir kultūrinius aspektus. Tai negailestingas pokomunistinės Lietuvos portretas, kuris gali atverti akis ir priversti pamąstyti.

PrezidentasAndrius Tapinas
Prezidentas

Tai politinis trileris, pasakojantis apie prezidento rinkimų kovą, kurioje net patys sąžiningiausi žaidžia nešvariai.
2019 metai. Dešimt metų Lietuvai vadovavo prezidentas Ričardas Daubaras, tačiau jau netrukus vyks prezidento rinkimai ir jo era baigsis.

Dėl prezidento posto kovoja jaunas ir itin populiarus politikas Rokas Oginskis ir radikalas Kazimieras Liaudis. Rokas Oginskis yra vedęs įtakingos Lietuvoje Tėvynės ateities partijos lyderio dukterį. Ar tai jam padės laimėti rinkimus? O gal taps papildomu trukdžiu ir suteiks progą ultrakairiųjų judėjimo lyderiui užimti Daukanto aikštę?

Lietuva su nekantrumu ir susidomėjimu laukia dviejų labai skirtingų kandidatų kovos. Tačiau prezidento rinkimai įdomūs ir Rusijai. Šios šalies Strateginės analizės institutas imasi plano, kaip į prezidento postą pasodinti Kremliui pavaldų ir paklusnų kandidatą. Rusijos agentai nesikuklina, veikia įžūliai ir drąsiai. Prezidento rinkimai tampa jau ne tik politinių intrigų, bet ir neištikimybės, apgavysčių ir žmogžudysčių tinklu.

Kas atlaikys nešvariausią istorijoje rinkiminę kampaniją ir pasieks svarbiausią tikslą – prezidento postą? Knygoje „Prezidentas: rinkimai tai kova, prezidento rinkimai – kova be taisyklių“ atsiskleidžia visas rinkimų purvas ir politinės kovos užkulisiai.

Prezidentas dingoBill Clinton, James Patterson
Prezidentas dingo

Amerikos padangę užtemdė pražūtingo teroristinio išpuolio šešėlis. Sklinda gandai, kad moderniausias technologijas pasitelkę teroristai turi rėmėjų aukščiausiuose JAV valdžios sluoksniuose. Išdavyste įtariamas net ir pats JAV prezidentas. O kai prezidentas netikėtai dingsta, baimė ir netikrumas sukausto visą šalį.

Trys dienos. Maksimali įtampa. Politiniai pasaulio galingųjų žaidimai. Ir vienas žmogus, pasiryžęs rizikuoti viskuo dėl savo šalies gerovės.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Bilas Klintonas ir daugybės tarptautinių bestselerių autorius Jamesas Pattersonas sujungė savo unikalius talentus ir sukūrė kaip reta tikrovišką bei kvapą gniaužiantį trilerį.

PriklausomybeLina Gražulytė
Priklausomybė: ar esi kam nors jautęs tokius stiprius jausmus

Tai pasakojimas apie psichiatrę, dirbančią su ypatingais, slaptais pacientais. Tačiau vieną dieną jie prieina pernelyg arti.

Psichiatrė Keitlin įpratusi dirbti su traumuotais, sunkiais pacientais. Dažniausiai tai kariai, kurie ne tik sužaloti psichologiškai, bet ir priklausomi nuo įvairių psichotropinių medžiagų. Keitlin dažniausiai, deja, tik numalšina jų simptomus, „aptvarsto“ kraujuojančias dvasios žaizdas, o atvykę pareigūnai juos vėl išsiveža nežinia kur.

Vieną rytą į psichiatrės sodybą užmiestyje įsiveržia karinę aprangą dėvintys ginkluoti vyrai, kuriems vadovauja agresyvus psichopatas... Keitlin suvokia, kad tai, ką ji darė yra blogiau nei jai atrodė. Situacija darosi vis pavojingesnė.

Keitlin svarsto visas įmanomas sąsajas su šiuo užpuolimu ir bando suvokti jo priežastis. Ar situaciją pablogino tai, kad jos vyras – advokatas? Ar gali būti, kad užpuolikų agresiją išprovokavo neseniai įvykusi vieno jos paciento savižudybė? Iš kur įsiveržę vyrai tiek daug žino apie Keitlin praeitį? Kuo čia dėta pirmoji jos meilė Džeinas? Visos tamsiausios Keitlin paslaptys ir dalykai, kuriuos ji norėtų pamiršti, pamažu kyla į paviršių ir reikalauja atsakymų.

Rasa po angeloAlgirdas Kumža
Rasa. Po angelo sparnu

2011 metais Palangoje gyvenanti Rasa Rojienė iš gydytojų išgirdo baisią diagnoze. Vos 27-erių metų moteriai buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma. Medikai tuomet jai davė vos kelis mėnesius…

Knygos „Rasa. Po angelo sparnu“ autorius Algirdas Kumža pasakoja Rasos istoriją, kuri iš tiesų trunka daug ilgiau nei tie keli mėnesiai. Praėjo aštuoneri metai, per kuriuos Rasa dirbo, keliavo, susilaukė sūnaus ir tapo dar vienu neįtikėtinu įrodymu, kad vėžys – nugalimas. Jos gyvenimas – tai spjūvis statistikai ir prognozėms, o nepaprasta patirtis – pamoka ir pagalba visiems, kurie nori žinoti, kaip gyventi, kad nesusirgtum ir kaip gyventi susirgus.

StaliningradasJoachim Wieder, Heinrich von Einsiedel
Stalingradas. Tragedija prie Volgos

Stalingrado kautynės ir vokiečių 6-osios armijos tragedija – vienas dramatiškiausių Antrojo pasaulinio karo istorijos puslapių. Apie šią 1942 m. pab.–1943 m. pr. vykusią dramą iki šiol leidžiamos knygos, ieškoma atsakymų į klausimus, kas kaltas dėl vokiečių pralaimėjimo ir kodėl nepavyko išvengti visiškos apsupties.

Šioje Joachimo Wiederio ir Heinricho von Einsiedelio knygoje „Stalingradas. Tragedija prie Volgos“ dar kartą bandoma pažvelgti į tų dienų įvykius.

Knyga sudaryta iš kelių dalių. Pirmoje pateikti Stalingrado pragare kovojusio vokiečių ryšių karininko J. Wiederio prisiminimai. Autorius pasakoja, kaip jis su savo padaliniu atsidūrė Stalingrade, kaip pateko į apsuptį ir tapo belaisviu. Kituose skyriuose pateikiamas autoriaus ir sudarytojų požiūris į aukščiausius Vermachto vadus, feldmaršalą E. von Mansteiną, feldmaršalą F. Paulusą, generolą W. von Seydlitzą, jų charakteristikos ir veiksmų vertinimai.

Sugrizimas i aliaskaKristin Hannah
Sugrįžimas į Aliaską

1974-ieji. Erntas Olbraitas grįžo iš Vietnamo karo visiškai pasikeitęs ir nepastovus. Kai jis praranda dar vieną darbą, impulsyviai priima sprendimą vykti su žmona ir dukra gyventi į Aliaską, kur jie galės būti nepriklausomi nuo sistemos.

Kora dėl mylimo vyro pasiryžusi padaryti bet ką, net jei tai reiškia kelionę į niekur. O trylikametė jų duktė, įstrigusi aistringų ir audringų tėvų santykių labirintuose, nelabai gali rinktis, tik viliasi, kad nauji namai visai šeimai reikš geresnę ateitį.

Atokiame, laukiniame Aliaskos kampelyje Olbraitai randa visiškai nepriklausomą stiprių vyrų ir dar stipresnių moterų bendruomenę. Ilgos saulėtos dienos ir vietinių dosnumas padeda jiems išgyventi, kai paaiškėja, jog jie atvyko gerokai per menkai pasirengę – atšiaurus oras ir būtiniausių išteklių stoka iš pradžių gerokai išgąsdina naujakurius.

Tačiau kai ateina žiema, aštuoniolika valandų trunkanti naktis ir tamsa apgaubia ne tik Olbraitų trobelę. Ernto psichikos būklė pablogėja ir išorinės grėsmės nublanksta prieš tas, kurios kyla iš vidaus. Apsnigtoje ir tamsioje trobelėje mama su dukra supranta baisią tiesą – jos turės pačios pasirūpinti savimi.

„Sugrįžimas į Aliaską“ – tai intymus pasakojimas apie šeimą, meilę ir žmogaus gebėjimą išgyventi. Rašytoja sau būdingu elegantišku stiliumi pasakoja apie moterį ir jos begalinę vidinę stiprybę. Paveiki ir jaudinanti istorija tiesiog įsismelkia ir joje nesunku rasti savo paties atspindžių.

Umberto ekoClaudio Paolucci
Umberto Eco. Tarp Tvarkos ir Nuotykio

Ši knyga – tai vieno iš paskutiniųjų jo studentų Claudio Paolucci duoklė savo dėstytojui, mokytojui ir kolegai.

Umberto Eco (1932–2016) – pasaulinę šlovę pelnęs rašytojas, Viduramžių filosofijos ekspertas, semiotikas, literatūros, meno, istorijos tyrinėtojas. Tačiau pirmiausia jis buvo nepaprastas mokytojas. Tiek universitete, tiek už jo ribų. Knygos „Umberto Eco. Tarp Tvarkos ir Nuotykio“ autorius Claudio Paolucci buvo vienas paskutiniųjų Umberto Eco mokinių, o vėliau ir jo kolega Bolonijos universitete.

Umberto Eco darbo pamatas visada buvo meilė abejonėms ir pasitikėjimas diskusijomis. Jis sugebėdavo nutiesti tiltus tarp idėjų ir žmonių, ironija ir humoru naudojosi tikrindamas egzistuojančią tvarką. Umberto Eco visuomet jautė pašaukimą mokyti ir tyrinėti. 

VeraAnne Swärd
Vera

1945-ieji. Jauna mergina Sandrina iš tamsios karo realybės Lenkijoje atvyksta į lėtą ir saulėtą Švediją. Vienintelis jos bagažas – vaikas, kurio planuoja atsikratyti ir paslaptis, kurią ji pasiryžusi žūtbūt išsaugoti.

Sandrinai vos septyniolika ir Lenkijoje ji gyveno su vokiečiu pareigūnu, kuris ją pasirinko kaip savo trofėjų, kuriuo mėgavosi, kol naikino vietinius žydus ir partizanus, tarp jų ir Sandrinos šeimą. Po Vokietijos pralaimėjimo jai pavyko drauge su pabėgėliais atvykti į Švediją.

Prabėgus septyniems mėnesiams Sandrina išteka tolimoje saloje. Tačiau sužadėtiniui Ivanui ištartas „taip“ nuveda Sandriną į keistą pasaulį: aukštesniosios klasės šeimą. Sandrina dabar turės taikstytis su kone tobulų, bet neįprastai žiaurių Ivano giminaičių elgesiu.

Jų vestuvių naktį salą užklumpa smarki pūga ir visi svečiai įkalinami šaltoje saloje. Naktis tampa groteskišku košmaru. Panašu, kad būtent ši naktis išpranašauja Sandrinai, kaip atrodys visas jos gyvenimas: ledo šaltumo santuoka, sukurta iš melo, paslapčių ir baimių.

Sandrina ir vėl tampa auka, tačiau šį kartą ji bent jau turi galimybę sulaukti pagalbos.

Vilniaus istorijosSonata Šulcė
Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą

Tai neįprastas pasakojimas, nukeliantis į XVIII amžiaus Vilnių ir prikeliantis to meto istorines asmenybes.

Dar negirdėtos ir niekur neaprašytos miesto istorijos atskleidžia Vilniaus praeitį, apie kurią nepasakojama įprastuose kelionių vadovuose. Knygoje „Vilniaus istorijos“ pateikiama 15 istorijų, kurių kiekviena dėliojama apie konkrečią datą, istorinę asmenybę ir pastatą. Kiekvienoje istorijoje pasakojama apie vis kitą Vilniaus miestui svarbią asmenybę. Istorijos sudėliotos chronologiškai ir atskleidžia ne tik negirdėtus faktus apie Vilniaus miestą, bet ir pristato visą epochą – permainingą laikotarpį, kuris Vilniaus miestui buvo labai svarbus.

XVIII amžiaus Vilnius pasižymi ir įvairiais mokslo laimėjimais, ir svarbiomis reformomis, ir tuomet gyvenusiomis iškiliomis asmenybėmis. Tuo pačiu tai buvo ir žiaurus karinių konfliktų bei politinių ambicijų susidūrimo laikotarpis. Sonata Šulcė pasakoja apie Vilnių gyvai ir tikroviškai, atskleisdama jo praeities dvasią, prakalbindama to laikmečio didikus, vyskupus, dailininkus, karvedžius, vienuolius ir aukštuomenės damas. Knyga „Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą“ leidžia skaitytojui įžengti į senąjį Vilnių, patirti ir užuosti senąjį miestą bei išgirsti jo istorijas.

Pirmoji knygos istorija vyksta 1700 metais. Tuomet Vilniuje iškilo lipdiniais ir freskomis puošti didingi barokiniai rūmai – Sapiegų rūmai, kuriems lėšų skyrė Kazimieras Jonas Sapiega. Tuo laiku įvyko Valkininkų mūšis, kurį Sapiega pralaimėjo. Jam teko bėgti iš Vilniaus, jis pasitraukė į Karaliaučių, o rūmai buvo palikti likimo valiai. Istorija pamažu atskleidžia visą XVIII amžiaus Vilniaus situacijos nestabilumą, politinius virsmus, kurie virte virė ir vertė tuometinius miestelėnus taikytis prie nesibaigiančių pokyčių.

Lietuviu darbo tradicijosBalys Buračas
Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai

Knygoje „Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai“ didžiausias dėmesys skiriamas darbui, darbo papročiams bei su juo susijusioms tradicijoms. Darbas lietuvio kasdienybėje visada buvo neatsiejamas nuo ritualų, dainų ir apeigų.

Knygoje skaitytojams daugiausiai pristatomi darbo papročiai ir tradicijos iš Žemaitijos, Aukštaitijos ir Dzūkijos, nemažai informacijos Balys Buračas surinko apie kupiškėnų, šiaulėnų ir telšiškių etninę kultūrą. Kraštotyrininkas aprašė ir įamžino ne tik darbo tradicijas, bet ir laisvalaikio papročius, vaikų darbus ir žaidimus, dainas ir švenčių tradicijas. Lietuvos muziejuose ir archyvuose šiandien saugoma per 10 tūkst. Balio Buračo paliktų negatyvų. Knygai „Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai“ buvo atrinkta 400 rečiausių ir beveik nepublikuotų nuotraukų, kurios papildo tekstą ir vaizdžiai jį iliustruoja.

  

Parengė ir publikavo Vartotojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Laima Ramutėnienė.

  

Kompaktiniai diskai CD/DVD

Paskelbta: Trečiadienis, 19 Gruodis 2018

Šventų Kalėdų žvaigždėsŠventų Kalėdų žvaigždės (CD)

Turinys:
1.Inga Valinskienė ir Virgilijus Noreika „Sidabro Vartai“
2. Česlovas Gabalis „Susapnuosiu Tau“
3. El Fuego „Balta Žvaigždė“
4. Asta Pilypaitė „Kalėdos Draugų Rate“
5. Inga Valinskienė „Dieviška Žiema“
6. Ramūnas Difartas „Žemėje Jau Kalėdos“
7. Virgis Stakėnas ir Aistė Skirutytė „Kalėdų Rytą“
8. Studija „Šventos Kalėdos“
9. Egidijus Sipavičius „Gerumo Namai“
10. Čili'nam* „Sninga“
11. Inga Valinskienė „Snaigės“
12. Kostas Smoriginas „Jau Rytoj Kalėdos“
13. Rosita Čivilytė „Kalėdų Paslapty“
14. Lemon Joy „Baltas Miestas“
15. Virgis Stakėnas „Kalėdų Žvaigždė“
16. Arina „Sapnuose“
17. Tabasco „Vėl Kalėdos“
18. Studija „Kalėdos“
19. Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis „Man Palinkėki“
20. Arina, Česlovas Gabalis, Igoris Kofas ir Povilas Meškėla „Jingel Bells“

 

 

 

Auksinės 10-čio dainosEl Fuego
Auksinės 10-čio dainos (CD)

Turinys:
1. Būk šalia
2. Laukimo medis
3. Kas mums paskirta
4. Tavo žodžiai
5. Meldžiu Tave
6. Niekada nepamiršiu Tavęs
7. Juoko angelai
8. Esmeralda
9. Caruso
10. Tu mano stebuklas
11. Aš tikiu
12. Žodžiai gyvenimui
13. Tik tu viena
14. Kas tu esi
15. Vien tik tu
16. Visada yra namai
17. Esu žmogus
18. Žvaigždžių milijonai
19. Miserere

 

 

 

Akimirka Gyvenimas ItorijaGytis Paškevičius
Akimirka. Gyvenimas. Istorija (CD)

Turinys:
1. Prasilenkę Traukiniai
2.Mūsų Abiejų Diena
3. Sakuros
4. Be Jūsų
5. Atspindžiai
6. Artimi Draugai
7. Pokalbis
8. Viskas Gerai
9. Tai Aš – Tai Tu
10. Dar

 

 

 

Man nereikia debesų2 Donatai
Man nereikia debesų (CD)

Turinys:
1. Man nereikia debesų
2. Man nesvarbu
3. Na, o kaip dabar?
4. Kai kas vakarą /akustinė versija/ 2018 m.
5. 2ŠE
6. Aš nebe tas...
7. Mano Lietuva
8. Pamiršk mane
9. Keista spalva
10. Dar širdyje ne sutema (+ BONUS TRACK)
11. Neliūdėk, liūte (su Žilvinu Žvaguliu) 2018 m. versija

 

 

 

10 metų kelyjePatruliai
10 metų kelyje (CD)

Turinys:
1. Ten
2.Kažkas apie vasarą
3. Ar dėl manęs
4. Upė mėnulyje
5. Aš mėgstu…
6. Plėšiko dukra
7. Naujametinė misterija
8. Tik tavęs vienos
9. Kai pripildyta širdim
10. Vėjo malūnai
11. Daug…
12. Pajūrio mergaitės istorija
13. Tariu sudie
14. Žvejas ir undinė
15. Jei aš karalius
16. Švyturys
17. Mama tau sakė
18. Kalėdos balkone

 

 

 

ŽvaigždėInga Valinskienė
Žvaigždė (CD)

Turinys:
CD1
1. Žvaigždė
2. Ar aš kalta?
3. Jolanta (su G. Paškevičiumi)
4. Meilė gydo (su E. Kučinsku)
5. Pažadai (su M. Mukutavičiumi)
6. Laiko žaidimai
7. Kaip gi tu be manęs (su E. Kučinsku)
8. Lelijos
9. Juk taip ateina meilė (su G. Paškevičiumi)
10. Pažadėk
11. Naktis
12. Žiedų naktis (su O. Vyšniausku)
13. Nuodėmingi angelai
14. Vėjau, aš tavęs nebijau
15. Laiminga
16. Saulėgrąžos
17. Dieviška žiema
18. Už ačiū
19. Užburti nakties (su M. Mukutavičiumi)
20. Mūsų žodžiai, kaip vaikai
21. Man pasaulis yra gražiausias
22. Be tavęs (su A. Chošnau)
23. Tie keliai (su "Sare Roma")
24. Nereikia aiškint
25. Už jūrų marių
CD2
1. Prakalbėk (su O. Vyšniausku)
2. Gal šiandien ta diena (su Merūnu)
3. Neleisk išeiti
4. Kažkas man sakė
5. Balandėlė
6. Mylėk mane
7. Širdimi
8. Atleisk už tai (su Merūnu)
9. Jei išeisi tu...
10. Mylėjau jus
11. Kažkas apie kelią ir vienumą
12. Laimingi laiko neskaičiuoja
13. Kodėl?
14. Mano mylimasis
15. Mylėk mane (su A. Butkumi)
16. Kodėl ir vėl?
17. Mūsų meilė - mūsų turtas
18. Meilės muzika
19. Paskutinis sudie
20. Paslaptis
21. Svajone, lik sveika (su Merūnu)
22. Kalėdų giesmė (su L. Remeikiene)
23. Ugnis ir ledas (su E. Kučinsku)
24. Vienas žingsnis iki laimės
25. Saulė nusileido (su A. Valinsku) 

 

 

 

20Biplan
20!(CD) ir (DVD)

Turinys:

1. Intro
2. Londone
3. Sexodromai 
4. Šypsenos
5. Ketvirtadienis (su Igoriu Kofu)
6. Nupiešiu
7. Mis Viena Naktis
8. Plius/Minus (Viskas bus gerai)
9. Už laisvę! (su Algirdu Kaušpėdu)
10. Šok ir nesustok
11. Nuodai (su Ieva Narkute)
12. Sapnų gaudyklė (Hey Ya Ho) (su Ieva Narkute)
13. Jūros gilumos akių mergaitė
14. Kapitonai
15. Amore
16. Kino filmai 2015 (su Agne Ditkovskyte)
17. Iš taško A
18. Labas rytas
19. Telefonas
20. O mes prie jūros

 

 

 

Gospodin moj VremiaMarina Cvetajeva
Gospodin moj - Vremia... (CD)

Tragiško likimo rusų poetės Marinos Cvetajevos 115-osioms gimimo metinėms išleistas albumas "Gospodin moj - Vremia..." Eilėraščius ir poemų fragmentus originalo kalba skaito aktorė Dalia - Rasa Jankauskaitė, kompozitorių K.Debiusi, V.Jakubėno, F.Kupereno, V.A.Mocarto, F.Šopeno S.Vainiūno kūrinius fortepijonu skambina prof. Birutė Vainiūnaitė. „1957-aisiais Marinos Cvetajevos (ranka perrašytų) eilių sąsiuvinį gavau iš literatūros mokytojos Liudmilos Aleksandrovnos, Ust - Abakane prie Jenisiejaus. Man tada buvo 14 metų. Ta ypatinga mokytoja, dekabristų palikuonė, svajojo, kad aš sulaukčiau laikų, kuomet poetę Mariną C. visur bus galima skaityti laisvai... Ir bus spausdinamos jos knygos.“ Dalia - Rasa Jankauskaitė, Vilnius, 2007 m. rugsėjis

 

 

 

Emilja iš laisvės alėjosEmilija iš Laisvės alėjos (DVD)

„Emilija iš Laisvės alėjos“ - tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje - visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus. O pats gyvenimas čia toli gražu neprimena to, apie kurį ji svajojo. Ji nėra tikra ar melas, išdavystės ir kaip žaibas trenkusi meilė padės jai išsaugoti ne tik savo paslaptį, bet ir gyvybę. Tačiau vardan to, kuo tiki, ji gali pasiryžti bet kam. Originalo kalba: lietuvių. Žandras: drama, istorinis. Trukmė: 122 min. Režisierius: Donatas Ulvydas Vaidina: Ieva Andrejevaitė , Severija Janusauskaitė , Darius Gumauskas , Tauras Cizas , Remigijus Vilkaitis

 

 

 

Rugpjūčio 33Antis
Rugpjūčio 33 (DVD)

Baigiamasis turo „Ančių dainos“ koncertas Vilniuje, katedros aikštėje. Turinys:
1. CV
2.Meldžiu-beldžiu
3. Dėmė
4. Senelis
5. Rugpjūčio 33
6. Sustok akimirka
7. Mes rimti!
8. Buržujus
9. Girtuoklis
10. Ko tu stovi?
11. Zombiai
12. Kažkas atsitiko
13. Lietuvos valstybė
14. Alyvos
15. Pokštas
16. Svečiuose pas „Antį“ studijoje: interviu

 

 

NenugalimasNenugalimas.
Adolfas Ramanauskas - Vanagas (DVD)

Ypatingos sėkmės ir pripažinimo sulaukęs naujausias režisierės Agnės Zalanskaitės dokumentinis filmas „Nenugalimas“ pasakoja labai sudėtingą, dramatišką, o kartu ir be galo įkvepiančią garsiausio, paskutinio partizanų vado, generolo Adolfo Ramanausko-Vanago kovos ir gyvenimo istoriją. Kai galinga sovietinė naikinimo mašina negali palaužti dvasios, jie niekina kūną. Kalintas, kankintas, galiausiai sušaudytas Vanagas liko nenugalimas. Filmas pirmą kartą pristatytas minint šimtąsias Adolfo Ramanausko-Vanago gimimo metines, š. m. kovo 5 d. per LRT. Pašnekovai: Adolfo Ramanausko-Vanago brolis Albinas Ramanauskas, dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, partizanė Antanina Garšvienė-Milda, Juozas Jakavonis-Tigras, Stasys Plutulevičius-Varpelis, istorikai dr. Darius Juodis, dr. Aistė Petrauskienė, Enrika Žilytė. Filmo trukmė: 58 min.

 

 

The heavy Entertainment showRobbie Williams
The heavy entertainment show (CD)

Turinys:
1. The Heavy Entertainment Show
2. Party Like A Russian
3. Mixed Signals
4. Love My Life
5. Motherfucker
6. Bruce Lee
7. Sensitive
8. David's Song
9. Pretty Woman
10.Hotel Crazy
11. Sensational

 

 

 

Parengė Vartotojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Toma Čepokė.
Publikavo Vartotojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Laima Ramutėnienė.

 

 

Naujos knygos Kraštotyros fonde

Paskelbta: Penktadienis, 19 Balandis 2019

Metai s2019 metai su Sventuojuu Šventuoju Raštu 2019. Skaitiniai kiekvienai dienai.
Maldos apaštalavimo intencijos

Šventojo Rašto skaitiniai kiekvienai diena.

Kalendorius parengtas atsižvelgiant į Dievo kulto ir sakramentų tvarkos kongregacijos patvirtintą Lietuvos liturginį kalendorių.

Prie kiekvieno mėnesio pateikiama Šv. Tėvo numatyta bendroji arba evangelizacijos intencija. Maldos apaštalu gali tapti kiekvienas krikščionis, pakanka aukoti Dievui savo maldas, darbus, džiaugsmus bei skausmus, prisimenant popiežiaus kiekvienam mėnesiui numatytas intencijas. Tam reikia nuoširdžiai sukalbėti tarp įvairių maldų pateiktą dienos paaukojimo maldą arba savaip ją išsakyti.

Kulinarinės kelionėsKulinarinės kelionės

Knyga „Kulinarinės kelionės“ padės puikiai praleisti laisvalaikį Lietuvoje su šeima ar draugais. Joje rasite gražiausių Lietuvos vietovių aprašymus, sužinosite, kokių tradicinių valgių verta paskanauti įvairiuose Lietuvos kampeliuose, kur galima išmokti pasigaminti skirtingoms vietovėms būdingų patiekalų. Sužinosite, ką apie savo gimtąsias vietas kalba žymūs Lietuvos žmonės, kokiais šeimos valgių receptais jie dalijasi su skaitytojais. Taip pat knygoje rasite daugiau kaip 100 tradicinių lietuviškų valgių aprašymų ir receptų.

Išsamiau rašoma apie Biržus, Karvės olą, Kristupą Radvilą Perkūną, Kirkilų karstinius ežerėlius, Astravo dvaro, Sodeliškio dvaro sodybas. Galiūnas Žydrūnas Savickas pasakoja apie Biržus, artimų žmonių gamintą maistą, pateikia sesers Laimos įdarytos lydekos receptą. Pateikiami kiti aukštaičių valgių receptai.

LR vyrriausybiu Protokol 12Lietuvos vyriausybės 1918–1920 metų posėdžių protokolai
I-II tomai

Dokumentų rinkinyje publikuojami pirmųjų Lietuvos vyriausybių protokolai – tai Lietuvos valstybės realaus atstatymo ir kūrimo istorija. Knyga gali būti skaitoma ir kaip nuotykių romanas, nes atskleidžia, kaip nuo nulio realiai buvo kuriama Lietuvos valstybė, kaip vos pradėjusi veikti ir periminėti valdžią iš Vokietijos okupacinės administracijos ji buvo priversta pasitraukti nuo agresorių Rusijos bolševikų iš Vilniaus į Kauną ir iš karto laikinojoje sostinėje ėmėsi būtiniausių gynybos ir ekonominės plėtros darbų.
Vilniuje be realios valdžios esanti Lietuvos Taryba daugiau ritualinėje politinėje kovoje stengėsi gauti formalų Vokietijos pripažinimą ir palaikymą Taikos konferencijoje, kad ši iškeltų Lietuvos klausimą tarptautinėje arenoje, o Tarybos, 1918 m. pabaigoje tapusios laikinuoju parlamentu, sudarytosios laikinosios Lietuvos vyriausybės jau kovėsi ne tik dėl tokių idėjų ir tautinės valstybės statybos, Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo, bet ir realiai pradėjo lipdyti valstybės struktūrą, administraciją, ėmėsi socialinių reformų, kariuomenės kūrimo ir ginklu siekė etninės lietuvių teritorijos apgynimo, mezgė ir plėtojo santykius su kitomis, daugiausia Antantės, valstybėmis, vedė derybas dėl pripažinimo, plėtojo prekybą ir rūpinosi ekonomika taip parengdama šalį rinkimams į Steigiamąjį Seimą. Knyga apima Lietuvos valstybės kūrimo laikotarpį iki to momento, kai į pirmą posėdį 1920 m. gegužės 15 d. susirinkęs Steigiamasis Seimas paskelbė Lietuvos Respubliką. Tuo ir pagrindžiamos protokolų publikavimo šiame tome chronologinės ribos, apimančios laikotarpį, kai dar galutinai nebuvo nustatyta Lietuvos politinė parlamentinė santvarka.

Čia pirmą kartą skelbiami vyriausybių posėdžių protokolai yra ne tik įkvepianti istorija, rodanti, iš kokio vargo pakilome, bet ir jaudinanti, kaip Lietuvos kūrėjų veiklą iškelianti ir įprasminanti šiandienos gyvenimą, kuriame nesunkiai galima atsekti, kaip po karo keliasi Lietuva, kaip tarptautinėje plotmėje randasi naujas tarptautinių santykių objektas, o kiekvienas puslapis pasakoja apie tai, kaip Lietuvos valstybė atgimė savo ekonomikos, diplomatijos, karybos ir kultūros kūryboje.
Kaip teigia vienas dokumentų rinkinio sudarytojas, dr. Alfonsas Eidintas, „Vyriausybės posėdžių užrašai – autentika, ateinanti iš šimtmečio senumo kasdienybės, kai atsiskleidžia asmenybės, stovėjusios prie nepriklausomos valstybės kūrimo ir reikalingiausių sprendimų priėmimo bei įgyvendinimo. Tai tikrai nėra vien tik sausi dokumentai".

Sventoji žemė VirbalasLionginas Virbalas
Šventoji žemė

Knygoje „Šventoji Žemė" pasakojama apie šalies istoriją, jos gyventojus, religijas, apie išskirtines, biblines vietas, turtingą ir įdomią jų istoriją bei sąsajas su Šventuoju raštu, pateikiami autoriaus patarimai, ką verta pamatyti. Leidinyje atnaujintos ankstesnio leidimo iliustracijos, sukurtos istorinės laiko skalės, perpiešti ir patikslinti žemėlapiai bei schemos, pateikiamas aiškinamasis žodynėlis, vietų rodyklė, naudingos nuorodos.

„Šventoji Žemė" –  puikus kelionės vadovas ir reikšmingas žinių apie Šventąją Žemę šaltinis, padėsiantis susigaudyti tarp daugybės įdomių objektų. Šis kelionių vadovas ne tik nepamainomas palydovas besiruošiantiems keliauti po šventąsias vietoves, bet ir galimybė fiziškai nepabuvojus geriau pažinti Šventosios Žemės didybę.

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt