Naujos knygos

Naujos knygos Informacijos skyriuje

Paskelbta: 2016-06-03

iskiliuKrikštopaitis Juozas Algimantas
Iškilių asmenybių gyvenimo tiesa

Leidinio pagrindą sudaro autoriaus susitikimų su Lietuvos meno bei mokslo veikėjais, palikusiais ryškią žymę mūsų kultūroje, epizodai. Pokalbiai su jais ir jų kūrinių aptarimai atskleidžia autentiškus kūrybai pasišventusių asmenybių bruožus, jų mąstymo bei elgsenos stilių. Čia taip pat išryškėja jų santykis su laikmečiu, su politiniais bei istoriniais įvykiais, nulėmusiais visuomenės ir asmeninius likimus.
Autoriui bendraujant ir kalbantis su leidinyje pristatomomis asmenybėmis, o taip pat nagrinėjant jų kūrinius, skaitytojas turės progos susitikti ir su kitomis įžymiomis mūsų kultūros figūromis.
Čia rasime aprašytus susitikimus su Biržų krašto žmonėmis: Jonu Meku, Vytautu Kubiliumi, Gunaru Kakaru.

Galia-irPetrauskas Rimvydas
Galia ir tradicija: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminių istorijos

Knygoje pasakojama, kaip atsiranda ir išnyksta, kaip prisimenamos ir užmirštamos LDK diduomenės giminės. Kiekvienas skyrius – tai ir atskiros giminės istorija, ir su ja susijusio Lietuvos istorijos aspekto aptarimas. Tarp aprašytų didikų giminių ir Radvilų giminė.


lietuvos-futbolo-istorijaKlimkevičius Algirdas
Lietuvos futbolo istorija. Žmonės 1911-1990

"Ši monografija - paminklas Lietuvos futbolui. Gera ar bloga - spręs skaitytojas - futbolo specialistas, istorikas, karys, moksleivis ar studentas. Tai pasakojimas apie Lietuvos futbolo aušros, nepriklausomos Lietuvos, išeivijos bei okupuotmečio kūrėjus, eilinius, jam ištikimus žmones.  Monografijoje panaudota literatūra, ištraukos iš spaudos, gyvų dalyvių pasakojimai, asmeninė patirtis. Siekta per futbolui artimų žmonių likimus atspindėti to laikotarpio futbolo peripetijas, tvyrojusią politinę, ekonominę ir sportinę dvasią. Neturėta tikslo ką nors pagražinti ar apjuodinti. Visi pasakojo tai, kas jiems buvo arčiau širdies, temą rinkosi laisva valia.  Monografija ne tik duoklė futbolo paveldui, žmonėms, bet ir moko,oji priemonė plečiant besimokančiųjų, jaunimo akiratį, ugdant dvasingumą, pagarbą praeičiai."   Algirdas Klimkevičius

 Monografijos autorius - nusipelnęs Lietuvos futbolo treneris, pedagogas, mokslinių straipsnių autorius, docentas Algirdas Klimkevičius. Jo dėka išaugintos kelios žymių Lietuvos futbolininkų ir trenerių kartos. Jis yra parengęs 10 svarbių istorijos ir mokslo knygų apie futbolą, daug mokslinių straipsnių, kurie buvo publikuoti periodinėje ir mokslo spaudoje.

 "Sveikintina, kad knygos autorius pasirinko naują kryptį - futbolo istoriją, paveldą atskleisti ne per statistiką, bet per žmonių, futbolo kūrėjų likimus ir gyvenimus, istorinių įvykių ištakas."   Valdas Adamkus

 "Kai šios knygos autorius, vienas geriausių visų laikų futbolo specialistų Algirdas Klimkevičius paprašė parašyti keletą sakinių apie Lietuvos futbolą, sutikau ilgai nesvarstydamas. Futbolas - pasaulio sporto karalius! Tuo viskas pasakyta."   Artūras Poviliūnas

 

 

 

madaMada
Nuo pirmykščių laikų iki šių dienų

Knygoje „Mada. Nuo pirmykščių laikų iki šių dienų“ pateikta daugiau nei 1500 drabužių, kostiumų iš viso pasaulio su nuostabiomis iliustracijomis, išsamiais aprašais, gausu žinių iš archyvinių dokumentų. Išsamiame ir iliustruotame mados istorijos vadove: • senovės Egipto ekstravagancija • mados ikona karalienė Nefertitė • Renesanso spindesys drabužiu˛ detalėse • nėriniuoti korsažai • ampyro stilius • turbanai ir suveržti korsetai • legendiniai Chanel ir Dior mados namai • Holivudo stilius • mados ikona Twiggy • dizaineris Jeanas Paulis Gaultier • gatvės stilius ir podiumų superžvaigždės • kūrėjas Alexanderis McQueenas

 

 

 

 

kasbuskasKas bus kas. Lietuvos ateitis

 Autobiografinių apybraižų žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ – pirmą kartą Lietuvoje leidžiama tokio pobūdžio knyga, skirta jauniesiems Lietuvos talentams suburti. Jie – tautos ateitis, Lietuvos kūrėjai, tobulintojai, puoselėtojai. Jie – būsimieji šalies vadovai, mokslininkai, menininkai, sportininkai ir visuomenininkai, ateities lyderiai, ne tik kursiantys savo verslus, bet ir tapsiantys geriausiais ir geidžiamiausiais darbuotojais. Autobiografinis žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ yra unikalus leidinys, suteikiantis progą pamatyti iškiliausias ateities asmenybes pačioje jų gyvenimų pradžioje. Šioje knygoje suburti vaikai, apdovanoti įvairiose mokslo ir meno olimpiadose bei konkursuose, pelnę prizus sporto varžybose. Didžiąją knygos dalį sudaro autentiškos gabiausių Lietuvos mokinių autobiografinės apybraižos – jų surinkta 569. Apybraižose vaikai pasakoja apie savo šeimas, mėgstamiausias pamokas, pasiekimus, autoritetus, dalijasi savo svajonėmis ir Lietuvos vizija po dešimtmečio. Knygoje taip pat pateikiamos Lietuvos mokinių pasiekimų nacionalinėse mokslo ir meno olimpiadose bei tarptautinėse sporto varžybose apžvalgos, pristatomos mokymo įstaigos, kolektyvai ir organizacijos, kurios kasdieniu savo darbu užtikrina, kad jaunieji Lietuvos talentai galėtų atskleisti ir tobulinti savo gabumus. Ši talentų kalvė – tai sėkmingos valstybės pamatas. Knygoje rasite ir talentų areną – svarbiausius moksleivių konkursus ir organizacijas, kuriose savo išskirtinius gebėjimus mokiniai gali parodyti jau dabar. Nepamiršti ir talentų draugai, savo veikla padedantys jaunuoliams siekti pačių didžiausių aukštumų. Knyga užbaigiama savotiška Lietuvos gimnazijų garbės lenta, kurioje skelbiami geriausių mokinių penketukai ir šių mokinių mokytojai. Jauniesiems Lietuvos talentams knygoje sėkmės linki Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir būrys Lietuvai nusipelniusių asmenybių. Jaunuosius Lietuvos sportininkus, kūrėjus, visuomenininkus ir mokslininkus rekomendavo ir leidinį padėjo parengti Lietuvos bendrojo lavinimo, meno ir aukštosios mokyklos, sporto centrai, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, mokinių organizacijos, kolektyvai ir konkursų organizatoriai, užsienyje esančios lietuvių mokyklos, „Lietuvos Maximalisto“ stipendiją įsteigusi UAB „Maxima LT“, kitos įstaigos. Daugumos šioje knygoje aprašomų vaikų vardus galbūt girdite pirmą kartą, bet esame tikri – didžioji jų dalis bus žinoma ir pažįstama ateities kartoms, apie šiuos žmones po 20 ar 50 metų skaitysime vadovėliuose ir enciklopedijose. Tikime, kad ši knyga taps dokumentu, kuriame įamžinta iškilių Lietuvos kūrėjų kelio pradžia.

 

 

 

asmenybes„Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“
Apžvalgų ir biografijų rinkinys

I tomas – apžvalgų rinkinys.
II tomas – biografijų rinkinys.

 Šis leidinys skirtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 25-erių metų jubiliejui, todėl juo stengtasi aprėpti šio laikotarpio svarbiausius Lietuvos įvykius, valstybės veiklos sritis, jų raidą ir pažangą, asmenybes, reikšmingai prisidėjusias prie svarbiausių darbų ir pasiekimų įvairiose srityse. Pirmajame 720 puslapių knygos tome – apie 40 autorinių apžvalgų, prie kiekvienos apžvalgos pristatomos ir valstybės pažangai svarbios įmonės, valstybės institucijos ir pagrindinės įstaigos, o iš 1200 puslapių susidedančiame antrajame tome – 2008 iškiliausių asmenybių biografijos, asmeniniai Lietuvos ir savo pasiekimų vertinimai, šio tomo skyriuje „In memoriam“ – 264 šviesaus atminimo asmenybių biografijos, jų giminių ir kolegų prisiminimai, asmenybių įamžinimo faktai. Čia pristatomi svarbiausius tyrimus atliekantys mokslininkai, reikšmingus darbus sukūrę įvairių sričių menininkai, garsiausi sportininkai, visuomenės ir išeivijos veikėjai, disidentai, dvasininkai, politikai, diplomatai, pareigūnai, geriausi šalies pedagogai, teisininkai, gydytojai, inžinieriai, Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti įvairių sričių specialistai, didžiausias įmones sukūrę verslininkai ir dar daugybė kitų reikšmingą indėlį į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, įtvirtinimą ir valstybės pažangą įdėję žmonės.

 

 

 

pasvalio-krasto-karzygiai1Kavaliauskas, Vilius
Pasvalio krašto karžygiai

 

 

 

 

 

 

lietuvos-etnografiniai-regionai0Lietuvos etnografiniai regionai

Naujausia leidyklos „Terra Publica“ knyga „Lietuvos etnografiniai regionai“ supažindina skaitytojus su penkiais Lietuvos etnografiniais regionais: Aukštaitija, Dzūkija, Mažąja Lietuva, Suvalkija (Sūduva) ir Žemaitija. Leidinyje savo srities specialistai išsamiai pristato kiekvieno etnografinio regiono istorijos, urbanistikos, architektūros, apželdinimo, amatų, virtuvės, tradicinio kostiumo, patarmių, tautosakos, papročių, muzikos instrumentų ypatybes. Aprašomos ir kiekvieno regiono ryškiausios asmenybės, gimusios tame krašte arba ten dirbusios, puoselėjusios kultūrą. Etnografinis palikimas yra kiekvieno mūsų savasties dalis, todėl leidinyje pateikiama informacija apie Gyvąją etnografiją – muziejus, kuriuose ir šiandien galima prisiliesti prie mūsų protėvių kultūros.

 

 

 

 

vadovasVirbalas, Lionginas
Šventoji žemė

Šventosios Žemės lankytoją užgriūva tūkstantmečių paveldas ir neįtikėtinai sudėtinga dabartis. Kaip suvaldyti tą įspūdžių ir informacijos srautą? Kaip išsaugoti tai, kas sužinota ir patirta? Geras kelionės vadovas padeda pasirengti kelionei, lydi jos metu, padeda atgaivinti atsiminimus grįžus.
Vysk. Lionginas Virbalas SJ Šventąją Žemę yra apkeliavęs ne vieną kartą. Todėl šis vadovas jungia ir asmeninę patirtį, ir istorines žinias, ir praktinius patarimus. Tai krikščionio žvilgsnis, pastebintis ir kitų religijų tradicijas, aprėpiantis praeitį ir dabartį.
Maža to, aiškus pasakojimas, gausios iliustracijos, žodynėliai, vietų rodyklė leis po šventąsias vietas keliauti bent mintimis ir tiems, kurie negali to dabar padaryti fiziškai

 

 

 

 

vietovardziai231Lietuvos vietovardžių žodynas (II tomas)

Antrajame žodyno tome publikuojami iš gyvosios lietuvių kalbos užrašyti vietovardžiai, prasidedantys raidėmis C, Č, D, E, Ė ir F. Šalia nurodomi įvardijamieji objektai ir vietovardžių paplitimas. Vietų vardai išdėstomi kilminiais lizdais, t. y. tos pačios kilmės vietovardžiai sudaro vieną žodyno straipsnį. Sudarius lizdus paaiškinama juose pateiktų vietovardžių kilmė.

 

 

 

 

 

PRISILIESTIPrisiliesti širdim

Septintasis Biržų literatų "Versmė" klubo narių almanachas, skirtas klubo 20-mečiui

 

 

 

 

 

radvilu-dvaro-meniuRadvilų dvaro meniu


Knygoje publikuojami unikalūs Radvilų dvaro virtuvėje paruoštų ir kunigaikščių bei dvariškių stalui pateiktų patiekalų valgiaraščiai lietuvių ir lenkų kalbomis, taip pat jų originalai. Radvilų fondo bylose aptiktuose pavieniuose dokumentuose surašyti atskiri pietų ir vakarienės valgiaraščiai pagal rangus ir pareigybes, žymint datas. Iš jų galima susidaryti vaizdą ne tik apie XVIII a. pabaigoje vartotus produktus, maisto gaminimą (čia pateikiama ir keletas autentiškų receptų), dvariškių hierarchiją, kai kuriuos įpročius, bet ir sužinoti, kaip patiems pasigaminti senovinio midaus, rožių želė, išsivirti rožių uogienės, išsikepti įvairių meduolių ir t. t.

 

 


siaures rytuŠiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis. Atlasas, 1 dalis

Knyga skirta Šiaurės rytų Lietuvos partizanų srities Biržų krašto, Didžiosios Kovos ir Vyčio apygardų partizanams. Enciklopediniame leidinyje sukaupta ir suklasifikuota daug išsamios informacijos: Lietuvos laisvės kovotojų žūties datos, vietos ir aplinkybės. Jis esmingai papildytas žemėlapiais, kuriuose pažymėtos kautynių vietos, metai ir aprašymo numeriai. Leidinys iliustruotas archyvinėmis Lietuvos partizanų ir jų kovą įamžinančių memorialų, paminklų ir kitų atminimo ženklų nuotraukomis, pateikiami išsamūs iliustracijų aprašai ir asmenvardžių rodyklės.
Leidinys padės išsamiau susipažinti su Lietuvos partizanų kova, geriau suvokti laisvės kovos mastą ir netektis.

 


klietuvos-dvarai-ir-pilys Veliūtė Ingrida, Kandrotas Vytautas
Lietuvos dvarai ir pilys


Lietuvos dvarai ir pilys – reikšmingi mūsų istorijos liudininkai, per savo gyvavimo laikotarpį būdavę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugodavę ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų, bajorų šeimų istorijas, jų gyvenimo būdą.Knygoje „Lietuvos dvarai ir pilys“ skaitytojai supažindinami su atgimstančiais, sutvarkytais ir naujam gyvenimui prikeltais mūsų valstybės dvarais ir pilimis. Pagal etnografinius regionus suskirstyti 96 gražiausi Lietuvos dvarai ir atskirai išskirtos 10 pilių atskleidžia senąją ir dabartinę savo istoriją.Žvelgdami į senąsias ir šiuolaikines nuotraukas, galime pažinti šį vertingą Lietuvos paveldą – atgimstantį, puoselėjamą ir pasitinkantį lankytojus. Dabar tai – puoselėjami istorijos ir kultūros paminklai, kurių daugelis lankytojus pasitinka čia įrengtomis ekspozicijomis ir vykdoma veikla.

 

kardinolas183

 Mokėkime augti ir laukti. Kardinolo Vincento Sladkevičiaus asmenybės ir veiklos bruožai


Žurnalisto ir „Vorutos“ laikraščio steigėjo, leidėjo ir vyriausiojo redaktoriaus Juozo Vercinkevičiaus publicistiniai straipsniai, interviu su kardinolu Vincentu Sladkevičiumi bei tais, kurie dirbo su kardinolu arba jį pažinojo ir kurie puoselėjo J. E. atminimą, kovojo su sovietiniu režimu dėl Lietuvos bažnyčios išlikimo.
Knygoje gausu iliustracijų, yra dokumentinės medžiagos, nurodytos svarbesnės kardinolo Vincento Sladkevičiaus gyvenimo ir veiklos datos.
Interviu „Mokėkime laukti ir augti“ skelbiamas lenkų ir rusų kalbomis. Knygos prieduose pridėti prelato Jono Jonio atsiminimai apie arkivyskupą Teofilių Matulionį, bei prelato Igno Urbono publikacijos iš JAV lietuvių periodikos (Žurnalas „Lietuvių dienos“) apie iškilmes Vatikane.
1959 m. Vincentas Sladkevičius buvo apgyvendintas ir kunigavo Nemunėlio Radviliškyje, 1976-1982 m. - Pabiržėje.


kupiškėnų-enciklopedijaKupiškėnų enciklopedija, 1 tomas (A-J)


„Kupiškėnų enciklopedija“ – regioninė enciklopedija, skirta Kupiškiui ir Kupiškio kraštui.
„Kupiškėnų enciklopedijos“ pirmame tome publikuojama virš 1000 straipsnių ir apie 1800 iliustracijų.
Aprašoma Kupiškio ir jo krašto istorija, kultūros ir švietimo istorija, gyvenvietės, kaimai ir kitos gyvenamos vietovės, žymių Kupiškio visuomenės veikėjų biografijos.
Antras pataisytas leidimas.

 


laisves-kovotoju-prisiminimai8 z1Romas Kaunietis
Laisvės kovotojų prisiminimai, VIII dalis


„Laisvės kovotojų prisiminimai“, VIII dalis“ (253 archyvinės nuotraukos) pateikia šiaurės Rytų Lietuvos - Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Utenos, Molėtų, Biržų, Rokiškio - rajonuose veikusių laisvės kovotojų prisiminimus, spausdinama archyvinė medžiaga apie MGB agentų smogikų veiklą, o pavardžių rodyklė leis nesunkiai rasti knygoje minimus asmenis.
Ypatinga šios knygų serijos svarba Lietuvai: atvirai pateikiami tikri, neiškraipyti faktai apie dar ir dabar dažnai nutylimą labai tragišką Lietuvos istorijos laikotarpį, kai žmogiškumas dažnai kirsdavosi su išdavyste, siekis išlikti gyvam - su draugyste, sąžine ir mirtimi.
Knygos „Laisvės kovotojų prisiminimai“ skirtos to herojiško bet sudėtingo laikotarpio amžininkų atminimui, jų vaikams bei anūkams, ir visiems, kam rūpi objektyvi tiesa.
Labai svarbi knygos auditorijos dalis yra jaunimas. Jaunoji karta dažnai nežino, nesupranta ir nesugeba vertinti šio laikotarpio, nes akivaizdžiai trūksta objektyvios informacijos apie pokario kovas Lietuvoje. O kad jauni žmonės domisi šia tema, parodė kino filmo „Vienui vieni“ populiarumas.


1863-metų-sukilimas1863 metų sukilimas: veidai, vardai, istorijos. Katalogas


Kataloge pristatoma dvidešimt dviejuose Lietuvos ir kaimyninių šalių (Lenkijos ir Baltarusijos) muziejuose saugoma 1863 metų sukilimo medžiaga. Katalogas skirtas sukilimo 150-osioms metinėms.
Plačiai aprašomas Medeikių mūšis. 1863 m. gegužės 7-9 d.

 


cdb Su-Lietuvos-vardu-per-europa-per-pasauli z1Stanislovas Stonkus, Algimantas Bertašius
Su Lietuvos vardu per Europą, per pasaulį. Lietuvos krepšinio rinktinių kelias ( 1925–2013 m.)


Šalies krepšinio populiarumą Europoje ir pasaulyje, krepšininkų meistriškumą rodo nacionalinių rinktinių populiarumas, jų pasiekti laimėjimai. Knygoje skaitytojams pateikiami Lietuvos vyrų, moterų, jaunimo, jaunių, jaunučių, vaikų rinktinių žaidimo rezultatai, pasiektos pergalės, įvairių kartų krepšininkų ir krepšininkių, žaidusių Lietuvos rinktinėse 1925–2013 m., kai kurie duomenys, nurodomi rinktinių žaidėjai, treneriai.
Ši knyga – neįkainojamas nematerialus Lietuvos kultūros paveldas, primenantis krepšinio gerbėjams, visiems krepšininkams nelengvą, bet įdomų Lietuvos krepšinio kelią per Europą, pasaulį garsinant mūsų gimtinės vardą.


gražiausios-lietuvos-sodybos-6 z1Kristina Černiauskienė
Gražiausios Lietuvos sodybos ir sodai, 6 knyga


Šeštoje „Gražiausių Lietuvos sodybų ir sodų“ knygoje-albume tęsiamas gražiausių sodybų ir sodų pristatymas.
Šią knygų serija rengia žurnalas „Sodo kraitė“.

 

 

 

ir-kas-gi-atonesia-cia-tu-sanoju-kalbuNaktinis Jonas Albertas
Ir kas gi atonešia čia tų sanojų kalbų?

Naktinis Jonas baigė Tarmių metais pradėtus tyrimus. Dalis medžiagos buvo spausdinta "Biržiečių žodyje". Knygelė skirta istorijos ir gimtojo krašto mylėtojams.

 

 

 

 

pakalnuciuČeponienė Lolita
Pakalnučių taurelės pravirko

Tai antroji autorės poezijos knygelė. Pirmoji „Po dangum tuo pačiu“, išleista 2009 metais.

 

 

 

 

 

vilkoKopkaitė-Kiškienė Lina
Vilko vienatvė karolių neveria

L. Kiškienė - Biržų literatų klubo „Versmė“ narė. „Vilko vienatvė karolių neveria“ - pirmoji jos knyga.

 

 

 

 

brazdzionisPeleckis-Kaktavičius Leonas
Bernardas Brazdžionis. Nuo „Kelionės miražų“ iki... už visų galaktikų

Knyga „Bernardas Brazdžionis. Nuo „Kelionės miražų“ iki... už visų galaktikų“ apie neeilinio talento ir likimo poeto Bernardo Brazdžionio (1907-2002) gyvenimą ir kūrybą.
Ši knyga išskirtinė keliais aspektais, nes į jos autoriaus rankas laimingai pateko dėmesio verti paskutiniujų klasių giminazisto laiškai draugui, kuriuose jauno kūrėjo užmojai, siekiai, ryškėjantis talentas. Čia ir autoriaus surinkti atsiminimai tų, kurie nukentėjo už Brazdžionio poeziją. O trylika metų trukusi autoriaus ir herojaus artima bičiulystė užfiksuota betarpiškuose pokalbiuose ir laiškuose apie kūrybinį kelią, poeziją, tėvynę, kolegas, gyvenimo prasmę.
Knygelėje gausu biržietiškų momentų.

 

 

eigulio-dukte thŽagrakalytė Agnė
Eigulio duktė: byla F 117

„Eigulio duktė: byla F 117“ – pirmasis Agnės Žagrakalytės prozos kūrinys. Tai spalvinga giminės saga, net kelių kartų istorija, paremta tikrais faktais ir įvykiais. Išlavintu žodžiu kuriamas be galo įtaigus pasaulis – rupų realistinį pasakojimą, sodrius vaizdus neretai keičia nervinga, trūkčiojanti poetinė kalba. Autentiškos tikrovės įspūdį dar sustiprina išmoningai dėliojama dokumentinė medžiaga (laiškai, dienoraščiai, žinutės iš spaudos ir pan.).
Knygos centre – Juozas Žagrakalys, realus asmuo, nepriklausomos Lietuvos teisininkas ir kultūrininkas, dramatiško likimo žmogus. Jis tampa savotišku knygos bendraatoriumi – skaitome jo prisiminimus, literatūrinius bandymus. Svarbus vaidmuo tenka ir Juozo mylėtoms moterims. Ryškiausia iš jų – eigulio duktė Antanina Čeilytkaitė, žinoma prieškario vertėja.
Žvelgdama iš šių dienų perspektyvos, autorė seka, kaip atsikartoja likimai – tiek vienos giminės, tiek visos tautos gyvenime.

 

   

is pasaku krasto thMekas Jonas, Mekas Adolfas
Iš pasakų krašto

Tai aštuoniolikos pasakų rinkinys – lietuvių, latvių, švedų, norvegų, danų, vokiečių, persų pasakos. Ši knyga – tai ne tik įvairių pasaulio tautų pasakos. Tai žymių menininkų išrinktos ir jiems labiausiai patinkančios pasakos. Išskirtinai iliustruota knyga tampa meno kūriniu. Ji estetiška, ją įdomu ne tik skaityti, bet ir vartyti. Tai išskirtinis leidinys – žymių menininkų išrinktos ir papuoštos pasaulio pasakos. Knyga labai meniška ir estetiška. Dailininką parinko pats Jonas Mekas, todėl knygos iliustracijos itin meniškos ir išskirtinės.

  

  

rinkis-varda-lietuviskaRinkis vardą lietuvišką

Klaipėdos universiteto darbuotojų parengtame leidinyje pateikiami baltiškos kilmės lietuvių vyrų ir moterų vardai, trumpai paaiškinamos jų reikšmės.

 

 

 

 

  

lietuvisku-tradiciju-skryneleKlimka Libertas
Lietuviškų tradicijų skrynelė

Etninė kultūra – tai visos tautos per šimtmečius sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolat atnaujinama kultūros vertybių visuma, padedanti daugelyje gyvenimo sričių vykstančių globalizacijos procesų sumaištyje išlaikyti tautinį tapatumą, savimonę ir etnografinių regionų savitumą.

Profesoriaus Liberto Klimkos sudarytoje „Lietuviškų tradicijų skrynelėje“ išsamiai ir patraukliai pasakojama apie lietuvių tradicines šeimos bei kalendorines šventes, jų papročių kilmę ir prasmę, bendruomenišką pobūdį, ryšį su senąja baltų mitologija. Pagrindinė lietuviškųjų papročių ypatybė – gamtos reiškinių, diktuojamų dangaus šviesulių judėjimo skliaute, atspindys žmonių mąstysenoje ir elgsenoje. Tarp metų rato švenčių įterpti taip pat svarbių istorinių įvykių mažiau žinomi paminėjimai.

Tautinės savimonės ugdymas yra tolygus pilietiškumo brandinimui, tai labai aktualus tiek kultūros įstaigų, tiek švietimo sistemos uždavinys. Visa tai prasminga žinoti jaunajai kartai.

Leidinys dera su tautinio ir pilietinio ugdymo gairėmis, Pagrindinio ir vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrosiomis programomis. Todėl pirmiausia jis skiriamas mokytojams, etninės kultūros žinias integruojantiems į savųjų dalykų mokymą tiek gamtos bei tiksliųjų, tiek ir humanitarinių bei socialinių mokslų srityse.

Tačiau leidinys bus naudingas kiekvienam lietuviui, kiekvienai Lietuvos šeimai, žengiančiai į modernųjį pasaulį ir nenorinčiai prarasti tautinio savitumo, atvirkščiai, skatintų žinoti, suvokti ir didžiuotis mūsų krašto etninės kultūros tradicijomis, tuo pačiu savo tautos kultūrinėmis vertybėmis būti atviriems visam pasauliui.

 

Kiekvienoje-kisenej-pavasariu-simtas z1Inis Laimonas
Kiekvienoj kišenėj pavasarių šimtas

Biografinė apysaka  apie poeto Kazio Binkio vaikystę ir jaunystę, apie nenuoramą ir vėjavaikį, poezijos reformatorių, įvairių sumanymų kupiną žmogų, sudrebinusį apstingusį praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio lietuvių poezijos gyvenimą. Knygoje skelbiamas didelis pluoštas K.Binkio laiškų savo „ryto žvaigždelei“ žmonai P.Adamonytei, kai kurie nepublikuoti eilėraščiai, dokumentai.

 

 

 


lietuvos-politines-minties-antologijaLietuvos politinės minties antologija II (1944-1990)

Lietuvos politinės minties antologija – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir poli­tikos mokslų instituto mokslininkų vykdomas projektas, kurį finansuoja Lietuvos mokslo taryba pagal Nacionalinę lituanistikos plėtros 2009–2015 m. programą (projekto nr. LIT 4-15). Pirma­sis Lietuvos politinės minties antologijos tomas skirtas tarpukario Lietuvos politinei minčiai. Antrajame tome skaitytojas ras reikšmingiausius išeivijos politinės minties darbus. Sudaryto­jai siekė laikytis antologijoms rengti būdingo įvairovės principo. Ideologinė įvairovė reiškiama skirtingomis tautiškumo ir liberalumo interpretacijomis, įvairiu požiūriu į sovietinį režimą ir santykius su okupuota Lietuva. Tekstai suskirstyti pagal išeivijos politiniam mąstymui būdingas temas ir išdėstyti chronologine tvarka. Kaip ir pirmajame tome, kiekvieną tekstą palydi trumpa biograma su nuotrauka, svarbesnių veikalų ir tyrimų nuorodomis. Lietuvos politinės minties antologija pirmiausia skiriama akademiniam jaunimui, visai politinei bendruomenei, siekiančiai pažinti ir perimti savo šalies politinės minties tradiciją.

 

 

  

vabalninko-ziedasVabalninko žiedas

Vabalninko krašto kultūros ir istorijos fondo išleistoje knygelėje galima rasti svarbiausią informaciją apie Vabalninką, įžymias vietas, nusipelniusius žmones.

 

 

 

 


abecele

Kazys Jakubėnas
Abėcėlė

Kartoninė knygelė su garsais mokys mažuosius tarti raideles ir jas pažinti.
Prie kiekvienos abėcėlės raidelės pateikti trumpi ir nuotaikingi eilėraštukai bei jaukios Taidos Balčiūnienės iliustracijos.

 

pazadetoji-zemeVilius Kavaliauskas
Pažadėtoji žemė Lietuva

Knyga „Pažadėtoji žemė - Lietuva“ - pasakoja apie Lietuvos žydus, dalyvavusius kuriant valstybę 1918-1940 m.
1918 metais gimstant Lietuvos valstybei, jos kūrime dalyvavo visos čia gyvenusios tautos. Lietuvos žydų bendruomenė nuoširdžiai dalyvavo tame procese, po caro valdžios suvaržymų įžvelgdama galimybę gyventi laisvoje ir demokratinėje respublikoje. Naują valstybę fronte gynė žydai-savanoriai, jos pamatus stiprino žydai-politikai, verslininkai, teisininkai, gydytojai, kultūros žmonės. Jie kūrė savo vilčių valstybę Lietuvoje. Atskirus faktus sudėjus į vieną vietą, matosi įspūdinga tų pastangų visuma.
„Žmonės, apie kuriuos kalbama šioje knygoje, yra nusipelnę, kad prie jų kapų atneštų gėlių. Jeigu nėra kitų, noriu, kad nors ši knyga būtų paminklu jiems. Paminklu tiems, kurie jau turi paminklus ir tiems, kurie jų neturi. [...]
Nežinojimas - nėra pasiteisinimas. Juk pagalvoji - ką jautė tie žudikai, kurie prie Panerių duobės statė Šiaulių viceburmistrą Samuelį Petuchauską, kai Pivonijos miške prie Ukmergės šaudė širvintiškę Libą Mednikienę, apdovanotą Vyties Kryžiumi už pagalbą mūsų žvalgybai, kai IX forte taikė į Isaką Anoliką, už Lietuvą mynusį dviratį Paryžiaus ir Amsterdamo olimpiadose?
Galbūt mūsų istorijoje per daug kraujo, o paskui veidmainiškų raudų. Gal geriau prisiminkime tos išžudytos kartos darbus.
Jeigu būčiau užsimojęs vienas įvertinti žydų indėlį į Lietuvos valstybės kūrimą, tapčiau apgaviku. Tai milžiniškos apimties triūsas, institutų darbas. Geriau pasikviečiau kolegas - istorikus, muziejininkus, žurnalistus iš visų Lietuvos pakraščių sudėti tuos mozaikos gabalėlius, kad nors pajustume tą milžinišką nebūtin nuėjusių žydų kilmės Lietuvos piliečių darbų visumą.
Lietuvos teatro dailės žodynas – pirmasis išsamus enciklopedinis leidinys apie Lietuvos scenografiją.

 


Idomiausios keliones po Lietuva-1000Įdomiausios kelionės po Lietuvą aktyviai

Naujajame žinyne pristatoma 70 geriausių kelionių idėjų po Lietuvą dviračiais, baidarėmis, laivu ir net lėktuvu vienoje knygoje. Kiekvieno keliautojo laukia daug naujų maršrutų, aplankant per 800 lankytinų vietovių.
Tai puiki galimybė pažinti Lietuvą, istorines ir naujas dar neatrastas vietas, pakeliauti po gražiausias savo šalies vietoves kitaip.
Įdoiausios kelionės po Lietuvą aktyviai tai:
Beveik 1000 km riedant dviračiais miestų ir miestelių gatvėmis, žaliais parkais ir neaprėpiamais laukais;
Beveik 1000 km baidarėmis šniokščiančiomis šalies upėmis gražiausiuose Lietuvos kampeliuose;
1000 žvilgsnių iš paukščio skrydžio virš seniausių Lietuvos miestų;
1000 ramybės akimirkų, laivui lėtai slystant plačiais marių vandenimis;
1000 naujų atradimų aktyviai keliaujant po Lietuvą;
1000 galimybių puikiai pailsėti.
Įdomiausios kelionės po Lietuvą aktyviai – tam, kad įspūdžių pakaktų kiekvienai įprastai dienai!

 

dievu-miskasSruoga Balys
Dievų miškas

Balys Sruoga (1896–1947) – lietuvių literatūros klasikas. Be jo neįmanoma įsivaizduoti XX a. pirmosios pusės Lietuvos kultūrinio gyvenimo. Rašytojo atsiminimų knyga Dievų miškas vertinama kaip vienas originaliausių Europos memuaristikos kūrinių apie nacių koncentracijos stovyklas. Pirmą kartą atsiminimai išleisti 1957 m., autoriui jau mirus. 2005 m. režisierius Algimantas Puipa kūrinio motyvais pastatė kino filmą.
Ši knyga parengta pagal Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos 2005 m. leidimą. Kūrinio tekstas nekupiūruotas. Leidime palikta asmenvardžių ir vietovardžių rašyba su šiokiais tokiais netikslumais, kurių būta pirmame kūrinio rankraštyje.

 

kupiskio-krasto-partizanai z1Dapšytė-Kriukelienė Ona
Kupiškio krašto partizanai. 1944-1953 m. dokumentinė kronika

Knyga „Kupiškio krašto partizanai“ pasakoja apie pasipriešinimo kovas Kupiškio krašte, prasidėjusias 1944 m. vasarą ir trukusias iki 1953 m., kai buvo sunaikinti sričių apygardų štabai ir liko pavieniai partizanai.
Remiantis Lietuvos ypatingajame archyve saugomais išlikusiais represinių struktūrų (NKVD, NKGB, MGB, MVD) dokumentais, leidinyje „Kupiškio krašto partizanai“ apžvelgiamas chronologine seka partizanų pasipriešinimas antrajai sovietų okupacijai Kupiškio krašte.
Pateikta dokumentinė medžiaga ne tik atspindi partizaninio pasipriešinimo kovų mastą, nepaprastą kovos dalyvių didvyriškumą, atskleidžia okupacinio sovietinio režimo žiaurumus ir vykdytą terorą, bet ir sudaro prielaidas partizaninį pasipriešinimą vertinti visuotinumo, materialinių ir žmogiškųjų išteklių, organizacinės struktūros, strategijos ir taktikos bei kitais aspektais.
Knyga „Kupiškio krašto partizanai“ iliustruota nuotraukomis, pateikiama asmenvardžių rodyklė.
Vienas skyrius skirtas Vabalninko valsčiuj.

 

ar-do-atamanum-sanoju-kalbu

Ar do atomanum sanojų kalbų?

Papilio krašto šviesuoliai Marytė Gavėnaitė-Undzėnienė ir Jonas Albertas Naktinis Tarmių metams parengė knygą.
Knyga parašyta tarmiškai. Ją sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyja – Glūdiškyje, Kraštuose, Galiniuose, Latvygaloje, Spalviškiuose, Kučgalyje, Sauginuose, Satkūnuose, Skrebiškiuose ir kituose kaimuose gimusių žmonių pasakojimai apie pokario, mokslo metus, tremtį, įvairūs nutikimai.
Antroje dalyje – senosios Papilio krašto žmonių pavardės, papiliečių žodžiai, jų ligos ir mirties priežastys. Knyga paįvairinta populiariais posmais, įvairiausiomis nuotraukomis ir kt.

 

 

 

cdb Ezerai 119-Lietuvos-ezeru z1Kilkus Kęstutis
Ežerai
119 Lietuvos ežerų

Ši knyga skirta daugiau nei 100 įdomiausių Lietuvos ežerų. Išsamūs ežerų aprašai: ežero ir jo vardo kilmė, salos, intakai, vandens temperatūros sluoksniai, kraštovaizdis, Dėmesio verti gamtos, kultūros ir istorijos paminklai. Detalūs batimetriniai ežerų (gylio) planai, kuriuose pavaizduotas ežero duburio povandeninės dalies (dubens) reljefas. Detalūs žemėlapiai Knyga kviečia keliautojus ir aistringus žvejus į pažintį su Lietuvos ežerų gelmėmis, turtinga jų augalija bei gyvūnija ir ledynmečius menančia istorija.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujos knygos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: 2016-10-21

 auginu-gaminu virselis 150rgbAuginu ir gaminu

Knyga „Auginu ir gaminu“ skirta mėgstantiems auginti daržą ir gaminti gardžius bei sveikus patiekalus iš pačių užsiaugintų daržovių. Knygoje rasite detalų daržo sodinimo planą, sužinosite apie daržovių sėją, daigų auginimą, jų sodinimą, galimybę užsiauginti darželį balkone.
Daugiau kaip 100 valgių receptų iš įvairių daržovių paįvairins kiekvienos šeimos stalą!

 

 

  

 

ausru miglaAlgimantas Zurba
Aušrų migla

"Aušrų migla" - trisdešimt pirmoji žinomo prozininko Algimanto Zurbos knyga ir tryliktasis romanas jo kūrybinėje biografijoje. Rašytojo dėmesys čia sukauptas į mūsų prozoje mažai tyrinėtą lietuvių tremtį į Sibirą. Prano Veinoriaus šeima į tėviškę - Biržų kraštą - grįžta sukaupusi lėšų, bet čia, gimtajame krašte, nebesugeba prisitaikyti prie pakitusių sąlygų. Pagrindinis herojus pasijunta tarsi slidinėjantis ant ledo, jis pamažu degraduoja. Ankstyva žmonos mirtis, dėl nesiliaujamo girtuokliavimo vaikai atimami į internatą, tėvų sodybą nusiaubia gaisras. Ir vis dėlto pro liūdnos kasdienybės miglą šviečia vilties spindulys, kviečiantis atsitiesti,  nepasiduoti. Nerimastingas pavojaus varpas žadina klumpantį žmogų prisikėlimui... Su epiniu užmoju A. Zurba pasakoja emocingą vieno gyvenimo istoriją, kurioje herojų psichologizmas gražiai dera su socialine dabarties problematika.

 

 

 

kalno-seselis thGregory David Roberts
Kalno šešėlis

Gregory David Roberts (Gregoris Deividas Robertsas; g. 1952 m. Melburne, Australijoje) – garsusis „Šantaramo" autorius. Toje knygoje – neįtikėtini dešimt Robertso gyvenimo metų Bombėjaus lūšnynuose, mafijos prieglobstyje. Ilgai lauktas „Šantaramo" tęsinys „Kalno šešėlis" vėl panardina mus į Lino akimis matomą Indiją. Nuo „Šantaramo" įvykių praėjo dveji metai. Linas grįžta į Bombėjų, valdomą naujos kartos mafijos vadeivų, ir žaidimai su mirtimi dabar vyksta pagal naujas taisykles. Jis jau prarado du artimiausius žmones – Afganistano kalnuose žuvusį Kadarbhajų, kuris jam atstojo tėvą, ir paslaptingąją gražuolę Karlą, ištekėjusią už Bombėjaus žiniasklaidos magnato. Viskas pasikeitė. Senieji draugai dingo, naujieji mafijos vadai įsipainioję į žiaurius konfliktus ir intrigas. O Linui reikia atlikti paskutinę Kadarbhajaus užduotį, pelnyti kalnuose gyvenančio išminčiaus pasitikėjimą, išsaugoti savo gyvybę kasdieninėse mafijos kovose... Jis privalo likti Bombėjuje dėl Karlos ir mirštančiam žmogui duoto pažado.

 

 

 

Moiros ir FurijosLauren Groff
Moiros ir Furijos

Ši 24–erius metus trukusi puikybės ir įniršio istorija – tai trapi dėlionė santuokos, mintančios paslaptimis. Lotas ir Matilda. Jis charizmatiškas, talentingas ir kupinas tuštybės. Ji tyli, santūri, stingdančiai graži ir spinduliuojanti tamsa. Lotas, tikintis, kad jam lemta išpildyti didžio amerikiečių menininko archetipą, veda Matildą ir išgelbėja ją nuo kraupios vaikystės demonų. „Moirose" mus gundo įkvepianti Loto ir Matildos sąjunga. Tačiau posakis „kiekviena istorija turi dvi puses" jų santuokai apibūdinti tinka labiau nei bet kuriai kitai. „Furijose" stebime giliai paslėpto Matildos įtūžio istoriją. Susitikę jie gimė iš naujo, susituokę – atvėrė Pandoros skrynią. Ir kuo daugiau poros paslapčių mums atskleidžiama, tuo mažiau pasijuntame žinantys. Aišku viena: iš meilės, geismo, pavydo ir keršto Lotas ir Matilda pasiryžę viskam.

 

 

 

1465820459 nuotaku-laivas-1463578962Jojo Moyes
Nuotakų laivas

Antrasis pasaulinis karas pasibaigė ir keturios australietės ketina leistis į didžiausią savo gyvenimo kelionę. Kartu su dar 650 moterų jos šešias savaites Karališkojo jūrų laivyno lėktuvnešiu „Viktorija" plauks į Angliją, kad vėl būtų kartu su savo vyrais, už kurių ištekėjo per karą. Šių „karo nuotakų" padėtis nepavydėtina: palikusios artimuosius ir joms gerai pažįstamą gyvenimą, merginos ketina pradėti naują gyvenimą svetimoje šalyje, nė nenutuokdamos, kaip jas priims naujosios šeimos ir kaip joms seksis gyventi su vyrais, kurių faktiškai nė nepažįsta.

 

 

 

 

po tavęsJojo Moyes
Po tavęs

Kai pasibaigia viena istorija, prasideda kita... Luisai Klark ramybės neduoda begalė klausimų. Pavyzdžiui, kaip čia atsitiko, kad dabar ji dirba oro uosto bare ir kiekvieną dieną tik stebi į naujus kraštus traukiančius žmones? Arba kodėl savo bute, kurį įsigijo prieš metus, vis dar nesijaučia kaip namuose? Ar po pusantrų metų artimieji jai galiausiai atleis? Ar ji kada nors atsigaus po mylimojo netekties? Lu neabejoja tik dėl vieno: kažkas turėtų pasikeisti.

 

 

 

 

 

1462890510 sauletekis1455781122Victoria Hislop
Saulėtekis

1972-ųjų vasarą Famagustos miestas Kipre buvo vienas prestiziškiausių Viduržemio jūros kurortų. Skendėte skendėjo sėkmės spinduliuose. Ambicinga pora organizuoja vieno įspūdingiausių viešbučių saloje atidarymą, pastarajame taikiai sugyvendami dirba Kipro graikai bei turkai. Dvi kaimynų šeimos — Georgiou šeima ir Ozkanai — kaip ir daugybė kitų, bėgdami nuo metų metais saloje besitęsiančių neramumų bei etninio smurto, persikėlė gyventi į Famagustą. Vis dėlto už žavingo klestinčio miesto fasado justi, kaip tvenkiasi įtampa.

 

 

 

 

stanislovas-tevas thValentina Šereikienė
Tėvo Stanislovo saulė

Apie Tėvą Stanislovą OFM Cap. (Algirdą Mykolą Dobrovolskį) sklando daug pasakojimų ir legendų. Tai asmenybė, kuri visada buvo vertinama nevienareikšmiškai. Pas garsųjį kunigą – kapucinų vienuolį – ieškodami pagalbos ar...

 

 

 

 

 

1466075815 5144 tigrai purve z1Otto Carius
Tigrai purve

Otto Carius, vienas įžymiausių Vermachto ir viso pasaulio tankistų asų, Antrojo pasaulinio karo frontuose sunaikino daugiau nei 150 priešo tankų. Pelnė daugybę apdovanojimų, iš jų – ir Riterio kryžių su ąžuolo lapais. Nuo 1943 m. kariavo vadovaudamas sunkiajam tankui Pz VI („Tigras"), vėliau – ir tankų kuopai Rytų fronte. O. Carius tapo tikra legenda, tad jo vardą Trečiasis reichas naudojo propagandai. 1944 m. buvo sunkiai sužeistas, o pasveikęs dar kovojo Vakarų fronte. 1945 m. pavasarį, vykstant paskutiniams mūšiams, pateko į amerikiečių nelaisvę.

 

 

 

 1465820566 vaiko-gerove-1463577680Ian McEwan
Vaiko gerovė

Fiona Mėj yra Aukštojo teismo teisėja, pirmininkaujanti sprendžiant Šeimos bylų skyriaus bylas. Ji nepaprastai protinga, gerbiama ir visiškai atsidavusi savo profesijai. Iš šalies bylos sprendimas neretai gali atrodyti paprastas, o bylos tikslas — užtikrinti vaiko gerovę — akivaizdus. Tačiau teisei kasdieniško pragmatizmo neužtenka, o Fiona yra ekspertė, kai priimant sprendimą tenka įvertinti kultūrines ir religines aplinkybes.

 

 

 

 

1469188607 vyno-kopija-1Kęstutis Navakas
Vyno kopija

Romano pasakotoją apibūdinčiau knygos žodžiais: „Žlugę žmonės man gražūs." Klajojantis – vienu metu dabar ir atmintyje – po miesto alėją, nereprezentacines kavines, Muzikinį teatrą, užkaborines erdves ir kambario kosmosą stebėtojas įrodo, kad valkatavimas ir prasigėrimas gyvenimą gali paversti svaiginančiu meno faktu, jei bandoma numalšinti, bet nenugalima fantazija įspūdžius fermentuoja teisingai. Vynas neturi kopijų, tik nuodijančius falsifikatus, jų pavyzdžių pilnos knygotekos. Navakas falsifikato pagaminti nepajėgus. Taigi, svaiginkitės, kol pajusite „nežinia ko alsavimą į mentis". Tik po mažą gurkšnį, dideliu galite užspringti. Nes šioje knygoje net degtukai ant stalo kadaise yra šlamėję mišku.

 

 

 

5140-vodka-virselis-pataisytas-z1Mark Lawrence Schrad
Vodkos imperija

Neapsiribodamas vaizdingais pasakojimais, Schradas atlieka kruopščius tyrimus archyvuose ir analizuodamas juose rastus autentiškus dokumentus ieško atsakymų į provokuojančius istorinius klausimus. Kaip Rusijos valdovai naudojo alkoholį siekdami sutvirtinti savo autokratinį valdymą? Kokį vaidmenį alkoholis vaidino carizmo laikų perversmuose? Ar tik ne liūdnai pagarsėjusi Nikolajaus II prohibicija paskatino bolševikinę revoliuciją? Ar be alkoholio Sovietų Sąjunga būtų tapusi pasauline didvalstybe? Kaip degtinės politika prisidėjo prie komunizmo ir sveikatos apsaugos sistemos žlugimo XX a. paskutiniajame dešimtmetyje? Kokių veiksmų turėtų imtis Kremlius, kad pašalintų degtinės kliūtį, trukdančią šaliai žengti socialinės gerovės, klestėjimo ir demokratijos link?

 

 

 

1462891171 ledoS.K. Tremayne
Ledo dvynės

Saros ir Anguso šeimą ištiko tragedija – pries 13 mėnesių žuvo viena iš jų identiškų dvynių Lydia. Tėvai mano, kad mergaitei ir jiems bus ramiau gyventi nuošalioje saloje su švyturiu nei triukšmingame Londone. Tėvai skuba pranešti mergaitei geros naujienos. Kalbantis su dukra Kirstie, Sarą staiga pašiurpina šios klausimas „Kodėl tu nuolat vadini mane Kirstie? Mano vardas Lydia. Kirstie žuvo." Sarah nežino, ar mergaitė tiesiog sutrikusi dėl sesės dvynės mirties, ar tai tiesa. Ji prisimena laimingas šeimos dienas – ką tik gimusias dvynukes, kurias jos tėtis pavadino „ledo dvynėmis", nes šios gimė pačią šalčiausią metų dieną baltutėlaičiais plaukais ir žydromis akimis.

 

 

Naujos knygos Vaikų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: 2017-05-22

zvalgo mokinys nih imperatorius dJohn Flanagan
Žvalgo mokinys. Nihonijos imperatorius

Kai esi drąsus, o garbė ir teisingumas tau – ypatingos sąvokos, nuotykių ieškoti nereikia. Jie susiranda tave patys, kad ir kur nukeliautum. Kaip geriausias žvalgo Vilio draugas Horacijus atsidūrė tolimoje Nihonijoje ir kodėl negrįžta?
Tikriausiai todėl, kad taip teisinga. Lygiai taip teisinga ir tai, kad draugai nepaliks vieno Horacijaus bėdoje. Holto, Vilio, Alisos ir Evanlinos laukia išbandymų ir pavojų pilna kelionė. Galbūt kartu ir Nihonijos imperatoriui pavyks pagelbėti?

 

 

 


mokse-1J.Patterson, Ch.Tebbetts
Mokšė. Blogiausi mano gyvenimo metai

Tie siaubingi vidurinės mokyklos metai... Jei kada mokeisi vidurinėje, mane supranti. Jei dar nesimokei – greitai suprasi.
Mokykla – tai vieta, į kurią reikia eiti kasdien. O ten reguliuoja kiekvieną tavo žingsnį, aiškina, ką tu turi daryti, ko nedaryti ir apskritai – kaip gyventi. Kur pasisuksi – vien taisyklės. Viskas užknisa. Taip?
Čia ne mokykla, čia tikras kalėjimas. Taip mano Reifas Kačiadorianas, kurio laukia pirmieji metai naujoje mokykloje. Atrodo, tai bus blogiausi jo gyvenimo metai. Namie – problemos, mokšėj – viskas draudžiama, vienos taisyklės. Ne, taisyklės sukurtos ne jam! Ir Reifas su geriausiu draugu sugalvoja puikų planą, kaip kovoti su draudimais ir bausmėmis... Jis tiesiog sulaužys visas įmanomas taisykles!
Tačiau ne visi mano, kad Reifo planas – tiesiog nuostabus. Jis nepatinka nei mokytojams, nei tėvams, nei kai kuriems bendramoksliams, amžinai trukdantiems Reifui gyventi. Ir kas iš to išeis?
Kiek juokingiausių nuotykių patirs Reifas per metus, kovodamas su mokytojais ir taisyklėmis? Jeigu skaitydamas nemirsi iš juoko, tau pavyks sužinoti viską.

 

 

 


As-esu-Nulis p1Luigi Ballerini
Aš esu nulis

Nuliui tuoj sukaks keturiolika. Jis niekada nėra lietęs jokios gyvos būtybės, kentėjęs šalčio ar karščio, nežino, kas yra vėjas ar sniegas. Nulis gyvena virtualiame Pasaulyje, kur svarbiausia – taikiniai, greiti refleksai ir nuolatinės treniruotės. Jam visą gyvenimą vadovauja Madar – balsas, apdovanojantis jį už gerus rezultatus ar guodžiantis širdyje pajutus tuštumą. Nulis yra savaip laimingas, kol vieną dieną Pasaulis išsijungia ir stoja aklina tamsa, Nulis pamano, kad tai – naujas svarbus išmėginimas. Šiaip ne taip susiradęs duris netyčia išeina iš virtualaus Pasaulio, kuriame užaugo, ir įžengia į tikrąjį, kuriame sninga, šalta, bendraujama ne per ekranus ir nėra nieko jam pažįstamo.
Šitaip prasideda antroji Nulio gyvenimo istorija, kai jam tenka rinktis. Ar grįžti atgal? O gal stengtis pritapti naujame gyvenime? Kas teisingiausia? Ir kuriam iš šių dviejų pasaulių priklauso Nulis?

 

 

 


ulfas ir stebuklinga barzda dVirgis Šidlauskas
Ulfas ir stebuklinga barzda

Pirmoji debiutuojančio lietuvių autoriaus knyga. Švelnaus humoro kupinas pasakojimas kviečia mažąjį skaitytoją pasinerti į stebuklingą rašytojo sukurtą pasaulį ir kartu su pagrindiniu veikėju Ulfu leistis į tolimą kelionę. Kad atsikratytų per savo išdaigas įsigytos stebuklingos barzdos, berniukui teks apkeliauti ne vieną fantastišką šalį, su naujų draugų pagalba įveikti pavojus ir išmokti pripažinti bei atitaisyti savo klaidas. Knygą žaismingai iliustravo dailininkė Tania Rex.

 

 

 


Harry-Potter-ir-prakeiktas-vaikas p1J.K.Rowling
Haris Poteris ir prakeiktas vaikas

Aštuntoji istorija. Po devyniolikos metų.
Paremta nauju originaliu J.K. Rowling, Jacko Thorne'o ir Johno Tiffany kūriniu „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas", nauja Jacko Thorne'o pjesė, yra pirmoji istorija apie Harį Poterį, pastatyta teatre. Jos pasaulinė premjera įvyko Londone, Vest Ende, 2016 metų liepos 30 dieną.
Visada buvo sunku būti Hariu Poteriu, ne lengviau ir dabar, kai jis yra darbais apkrautas magijos ministerijos darbuotojas, sutuoktinis ir trijų mokyklinio amžiaus vaikų tėvas.
Kol Haris bando įveikti praeitį, nenorinčią pasilikti ten, kur jai skirta, jo jaunėlis sūnus Albas grumiasi su šeimos paveldu, kurio jam niekada nereikėjo. Praeitis ir dabartis grėsmingai susilieja, o tėvas ir sūnus suvokia nemalonią tiesą: kartais tamsa išlenda iš netikėčiausių vietų.

 

 

 


Fantastiniai-gyvunai p1J.K.Rowling
Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti

J. K. Rowling kviečia jus leistis į nuotykius dar mums neregėtoje magijos pasaulio eroje...
Mokslininkas, burtininkas, fantastinių gyvūnų tyrinėtojas ir globotojas Njutas Miglapūtys ką tik apkeliavo visą pasaulį, ieškodamas rečiausių ir keisčiausių magiškų gyvūnų. Atvykęs į Niujorką, ilgai užsibūti neketino. Tačiau stebuklingas Njuto lagaminas su gyvūnais patenka į svetimas rankas ir jie išsilaksto po miestą. Njutas supranta, kad reikia kuo greičiau juos surasti, kitaip bus bėdų...
„Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti" – debiutinis skaitytojų pamėgtų knygų apie Harį Poterį autorės scenarijus. Pagal jį pastatytas filmas, kuriame Njuto Miglapūčio vaidmenį atlieka Oskaro laureatas Edis Redmeinas (Eddie Redmayne). Tai pasakiška nuotykių istorija, nutikusi penkiasdešimt metų anksčiau, nei gimė Haris – istorija apie burtininkus, draugystę, magiją ir siaubingą chaosą.

 

 

 


Deglas-naktyje p1Sabaa Tahir
Deglas naktyje

Laja ir Elijas veržiasi iš apsupties. Jie paspruko nuo Komendantės, bet ar pavyks išsisukti nuo mirties?
Tai neįmanoma – Elijas apnuodytas ir merdi. Jis tai su Laja, tai dvasių pasaulyje, kuriame kai kas jo jau laukia. Karys supranta, kad turi labai nedaug laiko padėti Lajai išvaduoti brolį iš Kaufo – kalėjimo, kurį akylai saugo sadistas viršininkas. Pavojų kupinoje kelionėje skleidžiasi jausmai: Laja ne tik drąsi, bet ir rūpestinga kario slaugytoja, o Elijas nori apsaugoti merginą nuo jos laukiančio sielvarto. Prie jų prisijungia Kinanas, tad Laja atsiduria tarp dviejų jai neabejingų vaikinų, o tai kelia jausmų sumaištį ir apsunkina kelionę. Elijui atsiskyrus nuo grupelės, Laja dar kartą patikrina savo jausmus.
Dar daugiau įtampos nei pirmoje knygoje – tai jaudina.

 

 

 


Atuano-kapai p1Ursula K.Le Guin
 Atuano kapai

Fantasy žanro šedevras, lyginamas su garsiausia fantasy klasika, „Žiedų valdovu", „Narnijos kronikomis". Magiškas Žemjūrės pasaulis užburs ir jaunesnį, ir vyresnį skaitytoją, fantasy gerbėją, ir tą, kuris fantastikos paprastai neskaito.
„Atuano Kapai" – antroji „Žemjūrės" ciklo knyga. Ji nukelia mus į Kargų Kraštus, kur viskas kitaip nei Archipelage, į vieną iš keturių jų salų – Atuaną. Čia įsikūrusi didžiausia ir slapčiausia Bevardžių šventykla. Vienatinė, vis atgimstančioji Šventikė sergsti slaptą požeminį Labirintą ir jame paslėptus lobius. Tamsieji požemiai – jos valdos, jos namai.
Šventikei mirus, tenka ieškoti kūdikio – mergaitės, gimusios Šventikės mirties dieną. Ji ir esanti naujoji, atgimusioji šventikė. Taip buvo surasta Tenara. Atimta iš tėvų ir atvežta į Atuano Kapus, kur visa jos esatis, netgi vardas, buvo atiduota suvalgyti jos šeimininkams, galingiems ir kerštingiems Bevardžiams. Nuo tos dienos ji tapo šventyklos šeimininke ir Bevardžių tarnaite. Tik ji viena gali kelti koją į klaidų požeminį Labirintą, tačiau jai užginta pasišviesti kelią Rūsyje Po Kapais...
Bet kartą į požemius įsibrovė vagis ir įžiebė žiburį ten, kur niekada negali būti jokios šviesos... Ko jam čia prireikė?

 

 

 


Didysis Neitas rizikuoja dLincoln Peirce
Didysis Neitas rizikuoja

Didysis neitas viską stato ant kortos!
Galingoji Džefersono vidurinė mokykla visuomet laimi.
Neitas nusprendžia bet kokia kaina nutraukti nesėkmių virtinę!
Ar atlaikys įtampą? Ar jam pavyks atvesti 38-ąją mokyklą į didžiausią pergalę?
Šioje knygoje pasakojama apie 38-osios mokyklos karikatūristų klubą (kuriam, be abejo,priklauso Neitas su draugais) ir netikėtus nemalonumus, kai mokyklą uždarius remontuoti tenka mokytis su taip nekenčiamais Džefersono mokyklos mokiniais.

 

 

 


Noras-kuris-dar-issipildys p1Kazys Saja
Noras, kuris dar išsipildys

Mokykla po kelerių metų baigiasi egzaminais. Vėliau vis dar pasigendame Mokytojo, kuris galėtų mums ką nors patarti. Pats jo ne kartą ieškojau arba norėdavau rasti mokinių, savo bendraminčių.
Rašydamas šioje knygoje sudėtus apsakymus stengiausi mažiau pamokslauti ir surasti skaitytojų, kurie patys atskirtų, kas yra gera ir kas bloga.
Kazys Saja

 

 

 

 


karaliskieji-londono-triusiai-1Santa Montefiore, Simon Sebag Montefiore
Karališkieji Londono triušiai

Knyga „Karališkieji Londono triušiai“ – žymiojo britų istoriko Simono Sebago Montefiorės ir jo žmonos, romanų rašytojos, Santos Montefiorės pirmoji knyga vaikams, skirta sūnui Sašai. Kartą Saša niekaip negalėjo užmigti. „Galvok apie tai, ką myli", – patarė jam tėvai. „Triušiai", – pareiškė septynmetis Saša. Taip gimė ši istorija...
Vargšas triušelis Šailas buvo pats mažiausias ir bailiausias šeimoje. Stipresni, vikresni broliai jį nuolat erzino. Jis draugavo tik su senuoju Horacijum, kurio visi privengė. Kartą iš Horacijaus jam atskleidė didžiulę paslaptį: nuo neatmenamų laikų po Bakingamo rūmais gyvena Karališkieji Londono Triušiai, kurių misija – tarnauti Karalienei ir saugoti ją! Netikite? Ir Šailas netikėjo. Bet sykį netyčia jis sutinka Žiurkaracus, planuojančius slapta nufotografuoti Karalienę, tad jam belieka keliauti į Londoną ir įspėti Karališkuosius Triušius apie pavojų. Šailas bijo ir nepasitiki savimi, tačiau sukaupia visą drąsą ir leidžiasi į kelionę. Toji kelionė nuves bailiuką Šailą į paslaptingą Karališkųjų Triušių buveinę, ten jam teks stoti į kovą su šlykščiaisiais Žiurkaracais ir Šunauja. Triušelis įrodys, kad sugeba kur kas daugiau, nei visi manė! Bet ar pavyks Šailui išgelbėti Karalienę?
Nori sužinoti, kas slypi po Anglijos karalienės rūmais? Ką kalba Karalienė, maudydamasi vonioje? Kur yra slaptieji tuneliai? Stebuklų ir nuotykių kupina knyga „Karališkieji Londono Triušiai" tau atskleis labiausiai saugomas rūmų ir triušių gyvenimo paslaptis!

 

 

 


enciklopedija-apie-ltvirselis-rgbDanguolė Kandrotienė
Enciklopedija apie Lietuvą

Žinių apie savo šalį niekada nebus per daug. Kaip ir meilės!
Žvelgiant į pasaulio rutulį mūsų šalies reikia gerai paieškoti (rodos, ji tokia nedidelė!). Tačiau ar tai svarbu, kai kalbi apie savo Tėvynę, Gimtinę, savo giminę ir save?
Apie Lietuvą galime pasakoti valandų valandas, nes Lietuvos istorija – tūkstantmetė ir permaininga, gamta – išskirtinė, kultūros paveldas – turtingas, o kur dar garsūs lietuviai, išsibarstę po visą pasaulį.
Ši knyga pagelbės moksleiviams, papildys jų istorijos, pasaulio pažinimo ir geografijos žinias.
Enciklopedija iliustruota naujausiomis nuotraukomis ir istorinėmis iliustracijomis, papildyta įdomiomis istorijomis, nuorodomis į lankomas vietas, o skaičius mėgstantys skaitytojai ras skiltį „Faktomanams".
„Enciklopedija apie Lietuvą" skirta skaitytojams nuo 10 metų. Knygoje pateikiamos temos apie lietuvių kalbą, istoriją, miestus, geografiją, gyvūniją ir augaliją, etnografinius regionus, kultūros paveldą, religijas ir kitas Lietuvai svarbias temas. Enciklopedija papildyta įdomiais faktais, istorijomis, skaitiniais, remiamasi naujausia statistika ir šių dienų aktualijomis. „Enciklopedija apie Lietuvą" kiekvienam moksleiviui taps tiek pagalbininke mokykloje, tiek įdomia knyga laisvalaikio skaitiniams.

 

 

 


Atvirai-apie-tai p1Vaiva Eringytė
Atvirai apie tai

Su kuo pasišnekėti atvirai apie intymiausias problemas, jeigu ne su ginekologe. Ji nebars, neišjuoks, priešingai, net į pačius „kvailiausius" klausimus atsakys rimtai, profesionaliai ir nuoširdžiai. O klausimų paauglės turi begales, netgi tokių, kurių nedrįsta aptarti su mama.
Ši knyga – rimta pagalba ne tik bręstančioms 10–16 metų mergaitėms, bet ir jų mamoms ar globėjoms, o gal net ir sutrikusiems tėčiams (kad dukros klausimai neužkluptų iš netyčių).

 

 

 

 

 


Gamtos metu ratas virselis dSelemonas Paltanavičius
Gamtos metų ratas

Visi metų mėnesiai turi staigmenų. Sausį panirsi į pusnį su baikščiomis stirnomis. Birželį įrengsi namus rupūžei. Lapkritį sutiksi žievę kramsnojantį briedį.
Pasuk gamtos metų ratą – tavęs laukia neįtikėtina kelionė.
Gamtininkas ir rašytojas Selemonas Paltanavičius kviečia atskleisti Lietuvos gamtos paslaptis, keliaujant metų laikų ratu. Šiame gausiai iliustruotame gamtos pažinimo vadove autorius pasakoja apie kiekvieno mėnesio ypatumus, dalinasi netikėtais atradimais. Jis siunčia trumpas žinutes, užduoda klausimus ir į juos atsako, kviečia atlikti nuotaikingus metų laikų darbelius ir... užrašo pokalbius su gamtoje sutiktais gyvūnais! Mažieji klausytojai, skaitantys vaikai, suaugusieji – kiekvienas šioje knygoje atras savo mėgstamiausią pasakojimą, žinutę, nuotrauką ar iliustraciją.

 

 

 


kakesmakes-12654607101540005063038542023930880055425323nKakės Makės enciklopedija: gyvūnai

Kakė Makė jau seniai suprato, kad pasaulis kupinas įdomybių ir paslapčių. Kakės Makės galvoje nuolat kirba milijonai klausimų klausimėlių ir, deja, ne visus atsakymus žino net tėtis, mama ar močiutė... Tačiau šioje knygelėje į pagalbą ateina išmintingasis profesorius Lemputis, ir Kakė Makė drąsiai leidžiasi į smagią pažinimo kelionę!
Kiekvienas puslapis – tai naujas, spalvingas, įdomus ir netikėtas atradimas. Taip pasaulį mato Kakė Makė ir visus mažuosius draugus kviečia kartu jį tyrinėti!

 

 

 


lindbergasTorben Kuhlmann
Lindbergas.Peliukas, kuris perskrido Atlantą

Ar kada svajojai išmokti skraidyti, pakilti aukštai virš miesto ir keliauti į tolimą šalį?
Net ir pats mažiausias peliukas to trokšta. Jo draugai bėga į Ameriką išsigandę pavojingų pelėkautų, kurių pilna žmonių namuose. Kaip pasivyti savo draugus? Smalsusis peliukas nenuleidžia nosies ir sugalvoja neįtikėtiną planą:
Nieko nelaukdamas jis ima kurti pirmuosius savo sparnus...
Tai, kad pelės neskraido, šiam smalsuoliui visiškai neatrodo kliūtis.

 

 

 


Smelio zmogus dWilliam Joyce
Smėlio žmogus

Ar žinai, kas saugo tave miegantį naktį, kai Mėnulis būna neryškus ir apsiblausęs? Nežinai? Nieko tokio! Vaikų sergėtojas Mėnulio žmogus vieną geradarį tau jau rado – nediduką apsimiegojusį žmogelį vardu Smėlisonas Miegalius. Prieš guldamasis į lovą būtinai atsiversk šią knygutę ir sužinok, kaip Smėliui pavyksta kovoti su baisiuoju košmarų karaliumi Tamsiumi bei įsitikink, ar visi košmarai iš tiesų tokie tikri ir baisūs...

 

 

 


pirmoji enciklopedija dino dSam Taplin
Pirmoji enciklopedija. Dinozaurai ir priešistoriniai laikai

Jei be vargo atpažįsti vilką, lapę ir kiškį, o zoologijos sodas kelia žiovulį, tai ženklas persikelti į priešistorinius laikus ir pasidomėti kuo nors neįprastu. Ar žinai, koks didžiausias planetoje gyvenęs dinozauras? Kaip medžiodavo mėsėdžiai dinozaurai? Kodėl jie išnyko? Kas vadinama ledynmečiu?
Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų įdomių klausimų apie priešistorinį pasaulį rasite šioje pirmojoje enciklopedijoje. Paprastas, lengvai skaitomas tekstas ir vaizdžios iliustracijos įtrauks akimirksniu ir suteiks vertingų žinių.

 

 

 


Mile ir bjaurusis parselis dTiina Nopola
Milė ir bjaurusis paršelis

Prakiuro mylimiausias Milės žaisliukas! „Zuikutį reikia sulopyti", – sako ji mamai. Bet mama mano, kad zuikutis pernelyg trapus. Laimė, į pagalbą ateina Gustai, ir žaisliukas nuvežamas į ligoninę.
Milė negali gyventi be zuikučio, todėl jai paguosti atsiunčiamas kitas žaislas.
Kaip Milei seksis su naujuoju žaisliuku?

 

 

 


tarpgalaktinis gidas dCarole Stott
Tarpgalaktinis gidas

Kodėl gravitacija erzina? Kas nutinka, kai netyčia priskrendi per arti juodosios skylės? Kaip elgtis sutikus ateivį?
Žinome, kad tai klausimai, kurie tau seniai neduoda ramybės. O kad sužinotum atsakymus, turėsi leistis į kelionę po Visatą. To daryti vienam tikrai neteks – darbštieji Smegenukai jau viską paruošę. Atostogauk Marse, pradėk lankyti Kosmoso mokyklą ir stebėk, kaip gimsta nauja žvaigždė. Jei būsi budrus, pamatysi didįjį sprogimą, žvaigždžių spektaklį, dujų ir dulkių debesis. ČIA TAI BENT!
Tai Smegenukas. Jis ir jo bebaimiai draugai yra tavo astronominiai gidai į neįtikėtiną ir nuostabią Visatą. Jie padės atskleisti kvapą gniaužiančius faktus ir ištirti atokiausias ir paslaptingiausias Visatos kerteles.
Tavęs laukia įsimintiniausia tarpgalaktinė kelionė!

 

 

 


Bites-virselis p1Piotr Socha
Bitės

„Bitės" – didelė knyga apie mažus vabzdžius. Išskirtinis šios knygos formatas ir informatyvios iliustracijos suteikia galimybę detaliau patyrinėti bičių gyvenimą ir įsitikinti, kad jis – paslaptingas ir be galo įdomus.
Ar žinojote, kad bitės nemoka kalbėti, bet kuo puikiausiai supranta viena kitą iš judesių? O ar esate girdėję, kad kiekviena bitė žino savo pareigas ir atsakingai jas vykdo? Be to, būtent joms turime būti dėkingi už tai, kad galime šaukštais kabinti medų, pasigardžiuodami kramsnoti obuolius, kriaušes ar avietes.
Atsiverskite knygą ir sužinokite kodėl!

 

 

 


tatai ir patai pr stalo dA.Havukainen, S.Toivonen
Tatai ir Patai, prie stalo!

Valgyti, atrodo, taip paprasta. Ir vis tik, kiek daug klausimų! Iš kur atsiranda maistas? Kaip jį reikia kramtyti? Ko valgyti šiukštu negalima? Kodėl būtina valgyti ir kas nutinka maistui jį nurijus?
Šmaikštuoliai broliai Tatas ir Patas tyrinėja valgymo pasaulį ir paaiškina skaitytojams, kas ta nepastebimalota, įspėja, kokie sunkumai gali ištikti bandant susitepti sumuštinį, atskleidžia, kas yra Darbštošiai Makalošiai ir pateikia dvidešimt dvi pateisinamas priežastis tučtuojau nepasirodyti prie stalo, kai esi kviečiamas.
Keistuvoje viskas įdomu!

 

 

 


barbora irseRebeka Una
Barbora ir pelkių senelis

Leiskitės į nuotykius drauge su Barbora ir Pelkių Seneliu!
Patirsite, kaip smagu joti tikram Liūtui ant nugaros, pasivaikščioti po mokyklą nematomam, nugrimzti į Pelkę pasipuošus baltu apdaru ir grįžti nesusitepusiam...
O jei supanikuosite, Pelkių Senelis iškels pirštą ir nuramins: Be Panikos!
Jei nepatikėsite, švystelės mėlyniausia pasaulyje barzda ir patikins: Tikra Tiesa kaip Pelkė sena.
Šios pasakos esmė yra tikėjimas ir netikėjimas: ne tik žmonės (iš pradžių ir pati Barbora) netiki Pelkių Seneliu, jis irgi netiki žmonėmis. Tad svarbiausia pirmojo pasimatymo su Pelkių Seneliu sąlyga – kad ir nenorom, juo PATIKĖTI.

 

 

 


Pasaiba-ir-maumu-medis-virselis150RGB-510x721Danguolė Kandrotienė
Pasaiba ir maumų medis

„Pasaiba ir maumų medis“ – antroji rašytojos Danguolės Kandrotienės knygos „Pasaiba" dalis. Joje – skaitytojams jau gerai pažįstamos mergaitės Sofijos ir jos pašėlusio draugo Pasaibos nuotykiai. Tik šį kartą – vasarą, pas Sofijos močiutę kaime. Skaitydami šią knygą galėsite saugoti vyšnias nuo varnėnų, vingiuotais kaimo keliukais lėkti motociklu ir stebėti, kaip veikia pačių sukonstruotas blynų kepimo aparatas!
Galite būti tikri – pasaibiški nuotykiai prasideda iš naujo!

 

 

 


1484658821 Suniskos dienos dKęstutis Kasparavičius
Šuniškos dienos

Daugiau jokių grandinių, jokio lojimo ir nuobodžiavimo būdoje! Šuniškas Amsiaus gyvenimas nuo šiol pasikeis. Kodėl jis turėtų vargti ir šalti, užuot smagiai leidęs laiką šiltuose namuose? Tegul nuo šios dienos šeimininkas perima kiemsargio pareigas, o Amsius nešios kostiumus, eis į darbą ir valgys bulvių traškučius! Juk žmogiškos pareigos – smagios ir viliojančios, o šeimininkui pakvėpuoti grynu oru tikrai nepakenks. Tik ar apsikeisti gyvenimais taip paprasta? Nepabuvęs kito būdoje – nesužinosi. Au!

 

 

 


kariesas eduonis ir DD dŠarūnė Baltrušaitienė
Kariesas,  Ėduonis ir Domo dantukai

Švelnaus humoro kupina debiutuojančios rašytojos Šarūnės Baltrušaitienės knyga mažuosius skaitytojus supažindins su nenorijos planeta, į kurią gali pakliūti kiekvienas vaikas. Su taikliu sąmoju sukurtas pasakojimas atskleis, kas nutinka, kai vieną dieną atsikėlęs nieko pasaulyje nenori, ir kaip pavojinga nevalyti dantų – juk mieste naktimis karaliauja išalkę dantų graužikai.
R.Česūnienė, L.Česūnas

 

 

 


megintuvelisMėgintuvėlis burbulų karalystėje

Keliauk su Mėgintuvėliu ir tu! Pamatysi nepaprastas Dangaus, Debesų ir Saulės karalystes, susipažinsi su Mėgintuvėlio geriausia drauge Burbulyte ir gal net pavyks išsiaiškinti, kur dingo Vaivorykštė.
Taip pat...
Sužinok, kodėl burbulai sprogsta, kas yra žaibas, kodėl lietaus debesys tamsūs, ir kitus atsakymus.
Išmok pasidaryti burbulų šaudyklę, naminio popieriaus, formuoti burbulų skulptūras ir kitų gudrybių.

 

 

 


Drambliuke-kuri-norejo-uzmigti z1Carl-Johan Forssen Ehrlin
Drambliukė, kuri norėjo užmigti: pasaka padedanti migdyti vaikus

Žodžiais užliūliuokite ir užmigdykite savo vaiką!
Novatoriška pasakėlė prieš miegą „Triušelis, kuris norėjo užmigti“, kurios egzempliorių visame pasaulyje parduota keli milijonai, sukėlė perversmą mūsų planetoje ir bemat tapo bestseleriu daugybėje šalių.
Drambliukė, kuri norėjo užmigti yra nekantriai laukta nauja šios serijos knygelė, kurioje taip pat pasitelkiamos psichologinės technikos, padedančios jūsų vaikui užmigti, ir jau sulaukusios knygelę išbandžiusių tėvų pagyrimų.
Šioje knygelėje kartu su drambliuke Elen, kuri labai nori miego, per stebuklingą mišką keliausite iki lovelės, o jūsų vaikas greitai įsitrauks į pasakojimą ir netrukus užmigs! Miške sutiksite įvairių stebuklingų veikėjų, o jūsų vaikui nusiraminti ir atsipalaiduoti padės Miego laiptai, nepaprastas upelis ir lėtai sklendžiantis medžio lapas...
Prisidėkite prie tėvų visame pasaulyje, kurie susikūrė naują ritualą prieš miegą. Tegu iki šiol buvęs sunkus ir ilgas vaiko migdymas virsta ramia ir švelnia jūsų vaiko dienos pabaiga!

 

 

 


Katulis ir pykcio maiselis dTuula Korolainen, Christel Ronns
Katulis ir pykčio maišelis

Visiems pasitaiko išlipti iš lovos ne ta koja!
Miegodamas sušilai, atsikėlęs užsigavai, mama išvirė neskanios košės...
Taip nutinka ir mažajam Katuliui. Jis atsikelia baisiai piktas.
Bet apgailėtina pykti, kai niekas nemato. Dėl to apima dar didesnis pyktis!
Katulis apspardo skalbinių dėžę, trinkteli komodos stalčiais ir viską apipurškia vandeniu...
Laimė, iš sandėliuko išlenda nykštukas ir duoda Katuliui stebuklingą daiktą!
Pyktis Katuliui kaipmat išgaruoja!
Bet tai dar ne viskas... Juk ne vien Katuliui būna pikta!
Gal galim ir mes iš jo pasimokyti?

 

 

 


 KARIO-KELIU p1Dalius Rakutis
Kario keliu

  „Kario keliu" – tai vaikams ir jaunimui skirta knyga apie Lietuvos kariuomenę, ginklus, karo techniką ir kitus įdomius, daugeliui tikriausiai mažai žinomus dalykus. Versdamas šios knygos puslapius pasijusi lyg keliautum tikru kario keliu, galėsi pabūti snaiperio, žvalgo, naikintuvo piloto, laivo vado, kovinio naro ir daugelio kitų karių kailyje. Sužinosi, kas ir ką kariuomenėje veikia, kodėl viską reikia daryti darniai, sutartinai ir kaip visi turėtų elgtis, jeigu vieną dieną prireiktų ginti mūsų Tėvynę.
Kad ši kelionė neprailgtų ir nepabostų, per visus puslapius tave lydės dalykiškai tikslūs ir linksmi piešiniai, nuotraukos, užduotys ir įdomybės. Ir, žinoma, sąmojingas humoras, kuris labiau praskleis gana sudėtingų dalykų, kaip kariuomenė ir karas, paslapties skraistę.
Knyga skirta būsimiems Lietuvos gynėjams, šiuo metu tik įpusėjantiems mokyklos kursą, tačiau joje ras ką nors įdomaus kiekvienas, kas nori pažinti Lietuvos kariuomenę.

 

 

 


500klausimu virselis 150RGB500 klausimų ir atsakymų

500 klausimų ir atsakymų" – Lietuvoje sudarytas ir parengtas pažintinio pobūdžio leidinys, skirtas visiems, kurie nori sužinoti įdomių, negirdėtų, o kartais net juokingų dalykų iš įvairių gyvenimo sričių.
Knygoje visi klausimai suskirstyti į 10 skyrių, kuriuose – tikra ir specialistų patikrinta informacija apie tai, kaip lėktuvai, būdami tokie sunkūs, gali skristi, kodėl dilgėlės dilgina, kuo meteoras skiriasi nuo meteorito arba kaip atsiranda vaivorykštė.
Jei ir tau įdomu, kas, kaip ir kodėl vyksta pasaulyje, leiskis į kelionę per knygos puslapius drauge!

 

 

 


mano mazutesMano mažutės dienos: skaitiniai vaikams

Atverskite šią spalvingą knygą ir skaitykite savo mažiesiems lietuviškas pasakas, sakmes, patarles. Taip pat dainuokit, liūliuokit lopšines, minkite mįsles ir deklamuokit pačius gražiausius Kazio Jakubėno, Janinos Degutytės, Kosto Kubilinsko, Česlovo Navakausko ir kitų poetų eilėraščius.
Knygą žaismingai iliustravo Viktorija Ežiukas, Marija Smirnovaitė, Ieva Juknytė ir Asta Kulikauskaitė.
Joje rasite 4 temas:
Gyvūnai
Gamta
Vaiko pasaulis
Pokštai ir juokai
Kad būtų dar įdomiau..
Iliustracijose ieškokit pasislėpusių zuikių, batukų ir atlikit kitas smagias užduotėles.
Mokykitės skaityti didžiosiomis raidėmis parašytą tekstą skyreliuose „Skaityk pats!"