Naujos knygos

Naujos knygos Informacijos skyriuje

Paskelbta: 2016-06-03

iskiliuKrikštopaitis Juozas Algimantas
Iškilių asmenybių gyvenimo tiesa

Leidinio pagrindą sudaro autoriaus susitikimų su Lietuvos meno bei mokslo veikėjais, palikusiais ryškią žymę mūsų kultūroje, epizodai. Pokalbiai su jais ir jų kūrinių aptarimai atskleidžia autentiškus kūrybai pasišventusių asmenybių bruožus, jų mąstymo bei elgsenos stilių. Čia taip pat išryškėja jų santykis su laikmečiu, su politiniais bei istoriniais įvykiais, nulėmusiais visuomenės ir asmeninius likimus.
Autoriui bendraujant ir kalbantis su leidinyje pristatomomis asmenybėmis, o taip pat nagrinėjant jų kūrinius, skaitytojas turės progos susitikti ir su kitomis įžymiomis mūsų kultūros figūromis.
Čia rasime aprašytus susitikimus su Biržų krašto žmonėmis: Jonu Meku, Vytautu Kubiliumi, Gunaru Kakaru.

Galia-irPetrauskas Rimvydas
Galia ir tradicija: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminių istorijos

Knygoje pasakojama, kaip atsiranda ir išnyksta, kaip prisimenamos ir užmirštamos LDK diduomenės giminės. Kiekvienas skyrius – tai ir atskiros giminės istorija, ir su ja susijusio Lietuvos istorijos aspekto aptarimas. Tarp aprašytų didikų giminių ir Radvilų giminė.


lietuvos-futbolo-istorijaKlimkevičius Algirdas
Lietuvos futbolo istorija. Žmonės 1911-1990

"Ši monografija - paminklas Lietuvos futbolui. Gera ar bloga - spręs skaitytojas - futbolo specialistas, istorikas, karys, moksleivis ar studentas. Tai pasakojimas apie Lietuvos futbolo aušros, nepriklausomos Lietuvos, išeivijos bei okupuotmečio kūrėjus, eilinius, jam ištikimus žmones.  Monografijoje panaudota literatūra, ištraukos iš spaudos, gyvų dalyvių pasakojimai, asmeninė patirtis. Siekta per futbolui artimų žmonių likimus atspindėti to laikotarpio futbolo peripetijas, tvyrojusią politinę, ekonominę ir sportinę dvasią. Neturėta tikslo ką nors pagražinti ar apjuodinti. Visi pasakojo tai, kas jiems buvo arčiau širdies, temą rinkosi laisva valia.  Monografija ne tik duoklė futbolo paveldui, žmonėms, bet ir moko,oji priemonė plečiant besimokančiųjų, jaunimo akiratį, ugdant dvasingumą, pagarbą praeičiai."   Algirdas Klimkevičius

 Monografijos autorius - nusipelnęs Lietuvos futbolo treneris, pedagogas, mokslinių straipsnių autorius, docentas Algirdas Klimkevičius. Jo dėka išaugintos kelios žymių Lietuvos futbolininkų ir trenerių kartos. Jis yra parengęs 10 svarbių istorijos ir mokslo knygų apie futbolą, daug mokslinių straipsnių, kurie buvo publikuoti periodinėje ir mokslo spaudoje.

 "Sveikintina, kad knygos autorius pasirinko naują kryptį - futbolo istoriją, paveldą atskleisti ne per statistiką, bet per žmonių, futbolo kūrėjų likimus ir gyvenimus, istorinių įvykių ištakas."   Valdas Adamkus

 "Kai šios knygos autorius, vienas geriausių visų laikų futbolo specialistų Algirdas Klimkevičius paprašė parašyti keletą sakinių apie Lietuvos futbolą, sutikau ilgai nesvarstydamas. Futbolas - pasaulio sporto karalius! Tuo viskas pasakyta."   Artūras Poviliūnas

 

 

 

madaMada
Nuo pirmykščių laikų iki šių dienų

Knygoje „Mada. Nuo pirmykščių laikų iki šių dienų“ pateikta daugiau nei 1500 drabužių, kostiumų iš viso pasaulio su nuostabiomis iliustracijomis, išsamiais aprašais, gausu žinių iš archyvinių dokumentų. Išsamiame ir iliustruotame mados istorijos vadove: • senovės Egipto ekstravagancija • mados ikona karalienė Nefertitė • Renesanso spindesys drabužiu˛ detalėse • nėriniuoti korsažai • ampyro stilius • turbanai ir suveržti korsetai • legendiniai Chanel ir Dior mados namai • Holivudo stilius • mados ikona Twiggy • dizaineris Jeanas Paulis Gaultier • gatvės stilius ir podiumų superžvaigždės • kūrėjas Alexanderis McQueenas

 

 

 

 

kasbuskasKas bus kas. Lietuvos ateitis

 Autobiografinių apybraižų žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ – pirmą kartą Lietuvoje leidžiama tokio pobūdžio knyga, skirta jauniesiems Lietuvos talentams suburti. Jie – tautos ateitis, Lietuvos kūrėjai, tobulintojai, puoselėtojai. Jie – būsimieji šalies vadovai, mokslininkai, menininkai, sportininkai ir visuomenininkai, ateities lyderiai, ne tik kursiantys savo verslus, bet ir tapsiantys geriausiais ir geidžiamiausiais darbuotojais. Autobiografinis žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ yra unikalus leidinys, suteikiantis progą pamatyti iškiliausias ateities asmenybes pačioje jų gyvenimų pradžioje. Šioje knygoje suburti vaikai, apdovanoti įvairiose mokslo ir meno olimpiadose bei konkursuose, pelnę prizus sporto varžybose. Didžiąją knygos dalį sudaro autentiškos gabiausių Lietuvos mokinių autobiografinės apybraižos – jų surinkta 569. Apybraižose vaikai pasakoja apie savo šeimas, mėgstamiausias pamokas, pasiekimus, autoritetus, dalijasi savo svajonėmis ir Lietuvos vizija po dešimtmečio. Knygoje taip pat pateikiamos Lietuvos mokinių pasiekimų nacionalinėse mokslo ir meno olimpiadose bei tarptautinėse sporto varžybose apžvalgos, pristatomos mokymo įstaigos, kolektyvai ir organizacijos, kurios kasdieniu savo darbu užtikrina, kad jaunieji Lietuvos talentai galėtų atskleisti ir tobulinti savo gabumus. Ši talentų kalvė – tai sėkmingos valstybės pamatas. Knygoje rasite ir talentų areną – svarbiausius moksleivių konkursus ir organizacijas, kuriose savo išskirtinius gebėjimus mokiniai gali parodyti jau dabar. Nepamiršti ir talentų draugai, savo veikla padedantys jaunuoliams siekti pačių didžiausių aukštumų. Knyga užbaigiama savotiška Lietuvos gimnazijų garbės lenta, kurioje skelbiami geriausių mokinių penketukai ir šių mokinių mokytojai. Jauniesiems Lietuvos talentams knygoje sėkmės linki Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir būrys Lietuvai nusipelniusių asmenybių. Jaunuosius Lietuvos sportininkus, kūrėjus, visuomenininkus ir mokslininkus rekomendavo ir leidinį padėjo parengti Lietuvos bendrojo lavinimo, meno ir aukštosios mokyklos, sporto centrai, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, mokinių organizacijos, kolektyvai ir konkursų organizatoriai, užsienyje esančios lietuvių mokyklos, „Lietuvos Maximalisto“ stipendiją įsteigusi UAB „Maxima LT“, kitos įstaigos. Daugumos šioje knygoje aprašomų vaikų vardus galbūt girdite pirmą kartą, bet esame tikri – didžioji jų dalis bus žinoma ir pažįstama ateities kartoms, apie šiuos žmones po 20 ar 50 metų skaitysime vadovėliuose ir enciklopedijose. Tikime, kad ši knyga taps dokumentu, kuriame įamžinta iškilių Lietuvos kūrėjų kelio pradžia.

 

 

 

asmenybes„Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“
Apžvalgų ir biografijų rinkinys

I tomas – apžvalgų rinkinys.
II tomas – biografijų rinkinys.

 Šis leidinys skirtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 25-erių metų jubiliejui, todėl juo stengtasi aprėpti šio laikotarpio svarbiausius Lietuvos įvykius, valstybės veiklos sritis, jų raidą ir pažangą, asmenybes, reikšmingai prisidėjusias prie svarbiausių darbų ir pasiekimų įvairiose srityse. Pirmajame 720 puslapių knygos tome – apie 40 autorinių apžvalgų, prie kiekvienos apžvalgos pristatomos ir valstybės pažangai svarbios įmonės, valstybės institucijos ir pagrindinės įstaigos, o iš 1200 puslapių susidedančiame antrajame tome – 2008 iškiliausių asmenybių biografijos, asmeniniai Lietuvos ir savo pasiekimų vertinimai, šio tomo skyriuje „In memoriam“ – 264 šviesaus atminimo asmenybių biografijos, jų giminių ir kolegų prisiminimai, asmenybių įamžinimo faktai. Čia pristatomi svarbiausius tyrimus atliekantys mokslininkai, reikšmingus darbus sukūrę įvairių sričių menininkai, garsiausi sportininkai, visuomenės ir išeivijos veikėjai, disidentai, dvasininkai, politikai, diplomatai, pareigūnai, geriausi šalies pedagogai, teisininkai, gydytojai, inžinieriai, Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti įvairių sričių specialistai, didžiausias įmones sukūrę verslininkai ir dar daugybė kitų reikšmingą indėlį į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, įtvirtinimą ir valstybės pažangą įdėję žmonės.

 

 

 

pasvalio-krasto-karzygiai1Kavaliauskas, Vilius
Pasvalio krašto karžygiai

 

 

 

 

 

 

lietuvos-etnografiniai-regionai0Lietuvos etnografiniai regionai

Naujausia leidyklos „Terra Publica“ knyga „Lietuvos etnografiniai regionai“ supažindina skaitytojus su penkiais Lietuvos etnografiniais regionais: Aukštaitija, Dzūkija, Mažąja Lietuva, Suvalkija (Sūduva) ir Žemaitija. Leidinyje savo srities specialistai išsamiai pristato kiekvieno etnografinio regiono istorijos, urbanistikos, architektūros, apželdinimo, amatų, virtuvės, tradicinio kostiumo, patarmių, tautosakos, papročių, muzikos instrumentų ypatybes. Aprašomos ir kiekvieno regiono ryškiausios asmenybės, gimusios tame krašte arba ten dirbusios, puoselėjusios kultūrą. Etnografinis palikimas yra kiekvieno mūsų savasties dalis, todėl leidinyje pateikiama informacija apie Gyvąją etnografiją – muziejus, kuriuose ir šiandien galima prisiliesti prie mūsų protėvių kultūros.

 

 

 

 

vadovasVirbalas, Lionginas
Šventoji žemė

Šventosios Žemės lankytoją užgriūva tūkstantmečių paveldas ir neįtikėtinai sudėtinga dabartis. Kaip suvaldyti tą įspūdžių ir informacijos srautą? Kaip išsaugoti tai, kas sužinota ir patirta? Geras kelionės vadovas padeda pasirengti kelionei, lydi jos metu, padeda atgaivinti atsiminimus grįžus.
Vysk. Lionginas Virbalas SJ Šventąją Žemę yra apkeliavęs ne vieną kartą. Todėl šis vadovas jungia ir asmeninę patirtį, ir istorines žinias, ir praktinius patarimus. Tai krikščionio žvilgsnis, pastebintis ir kitų religijų tradicijas, aprėpiantis praeitį ir dabartį.
Maža to, aiškus pasakojimas, gausios iliustracijos, žodynėliai, vietų rodyklė leis po šventąsias vietas keliauti bent mintimis ir tiems, kurie negali to dabar padaryti fiziškai

 

 

 

 

vietovardziai231Lietuvos vietovardžių žodynas (II tomas)

Antrajame žodyno tome publikuojami iš gyvosios lietuvių kalbos užrašyti vietovardžiai, prasidedantys raidėmis C, Č, D, E, Ė ir F. Šalia nurodomi įvardijamieji objektai ir vietovardžių paplitimas. Vietų vardai išdėstomi kilminiais lizdais, t. y. tos pačios kilmės vietovardžiai sudaro vieną žodyno straipsnį. Sudarius lizdus paaiškinama juose pateiktų vietovardžių kilmė.

 

 

 

 

 

PRISILIESTIPrisiliesti širdim

Septintasis Biržų literatų "Versmė" klubo narių almanachas, skirtas klubo 20-mečiui

 

 

 

 

 

radvilu-dvaro-meniuRadvilų dvaro meniu


Knygoje publikuojami unikalūs Radvilų dvaro virtuvėje paruoštų ir kunigaikščių bei dvariškių stalui pateiktų patiekalų valgiaraščiai lietuvių ir lenkų kalbomis, taip pat jų originalai. Radvilų fondo bylose aptiktuose pavieniuose dokumentuose surašyti atskiri pietų ir vakarienės valgiaraščiai pagal rangus ir pareigybes, žymint datas. Iš jų galima susidaryti vaizdą ne tik apie XVIII a. pabaigoje vartotus produktus, maisto gaminimą (čia pateikiama ir keletas autentiškų receptų), dvariškių hierarchiją, kai kuriuos įpročius, bet ir sužinoti, kaip patiems pasigaminti senovinio midaus, rožių želė, išsivirti rožių uogienės, išsikepti įvairių meduolių ir t. t.

 

 


siaures rytuŠiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis. Atlasas, 1 dalis

Knyga skirta Šiaurės rytų Lietuvos partizanų srities Biržų krašto, Didžiosios Kovos ir Vyčio apygardų partizanams. Enciklopediniame leidinyje sukaupta ir suklasifikuota daug išsamios informacijos: Lietuvos laisvės kovotojų žūties datos, vietos ir aplinkybės. Jis esmingai papildytas žemėlapiais, kuriuose pažymėtos kautynių vietos, metai ir aprašymo numeriai. Leidinys iliustruotas archyvinėmis Lietuvos partizanų ir jų kovą įamžinančių memorialų, paminklų ir kitų atminimo ženklų nuotraukomis, pateikiami išsamūs iliustracijų aprašai ir asmenvardžių rodyklės.
Leidinys padės išsamiau susipažinti su Lietuvos partizanų kova, geriau suvokti laisvės kovos mastą ir netektis.

 


klietuvos-dvarai-ir-pilys Veliūtė Ingrida, Kandrotas Vytautas
Lietuvos dvarai ir pilys


Lietuvos dvarai ir pilys – reikšmingi mūsų istorijos liudininkai, per savo gyvavimo laikotarpį būdavę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugodavę ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų, bajorų šeimų istorijas, jų gyvenimo būdą.Knygoje „Lietuvos dvarai ir pilys“ skaitytojai supažindinami su atgimstančiais, sutvarkytais ir naujam gyvenimui prikeltais mūsų valstybės dvarais ir pilimis. Pagal etnografinius regionus suskirstyti 96 gražiausi Lietuvos dvarai ir atskirai išskirtos 10 pilių atskleidžia senąją ir dabartinę savo istoriją.Žvelgdami į senąsias ir šiuolaikines nuotraukas, galime pažinti šį vertingą Lietuvos paveldą – atgimstantį, puoselėjamą ir pasitinkantį lankytojus. Dabar tai – puoselėjami istorijos ir kultūros paminklai, kurių daugelis lankytojus pasitinka čia įrengtomis ekspozicijomis ir vykdoma veikla.

 

kardinolas183

 Mokėkime augti ir laukti. Kardinolo Vincento Sladkevičiaus asmenybės ir veiklos bruožai


Žurnalisto ir „Vorutos“ laikraščio steigėjo, leidėjo ir vyriausiojo redaktoriaus Juozo Vercinkevičiaus publicistiniai straipsniai, interviu su kardinolu Vincentu Sladkevičiumi bei tais, kurie dirbo su kardinolu arba jį pažinojo ir kurie puoselėjo J. E. atminimą, kovojo su sovietiniu režimu dėl Lietuvos bažnyčios išlikimo.
Knygoje gausu iliustracijų, yra dokumentinės medžiagos, nurodytos svarbesnės kardinolo Vincento Sladkevičiaus gyvenimo ir veiklos datos.
Interviu „Mokėkime laukti ir augti“ skelbiamas lenkų ir rusų kalbomis. Knygos prieduose pridėti prelato Jono Jonio atsiminimai apie arkivyskupą Teofilių Matulionį, bei prelato Igno Urbono publikacijos iš JAV lietuvių periodikos (Žurnalas „Lietuvių dienos“) apie iškilmes Vatikane.
1959 m. Vincentas Sladkevičius buvo apgyvendintas ir kunigavo Nemunėlio Radviliškyje, 1976-1982 m. - Pabiržėje.


kupiškėnų-enciklopedijaKupiškėnų enciklopedija, 1 tomas (A-J)


„Kupiškėnų enciklopedija“ – regioninė enciklopedija, skirta Kupiškiui ir Kupiškio kraštui.
„Kupiškėnų enciklopedijos“ pirmame tome publikuojama virš 1000 straipsnių ir apie 1800 iliustracijų.
Aprašoma Kupiškio ir jo krašto istorija, kultūros ir švietimo istorija, gyvenvietės, kaimai ir kitos gyvenamos vietovės, žymių Kupiškio visuomenės veikėjų biografijos.
Antras pataisytas leidimas.

 


laisves-kovotoju-prisiminimai8 z1Romas Kaunietis
Laisvės kovotojų prisiminimai, VIII dalis


„Laisvės kovotojų prisiminimai“, VIII dalis“ (253 archyvinės nuotraukos) pateikia šiaurės Rytų Lietuvos - Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Utenos, Molėtų, Biržų, Rokiškio - rajonuose veikusių laisvės kovotojų prisiminimus, spausdinama archyvinė medžiaga apie MGB agentų smogikų veiklą, o pavardžių rodyklė leis nesunkiai rasti knygoje minimus asmenis.
Ypatinga šios knygų serijos svarba Lietuvai: atvirai pateikiami tikri, neiškraipyti faktai apie dar ir dabar dažnai nutylimą labai tragišką Lietuvos istorijos laikotarpį, kai žmogiškumas dažnai kirsdavosi su išdavyste, siekis išlikti gyvam - su draugyste, sąžine ir mirtimi.
Knygos „Laisvės kovotojų prisiminimai“ skirtos to herojiško bet sudėtingo laikotarpio amžininkų atminimui, jų vaikams bei anūkams, ir visiems, kam rūpi objektyvi tiesa.
Labai svarbi knygos auditorijos dalis yra jaunimas. Jaunoji karta dažnai nežino, nesupranta ir nesugeba vertinti šio laikotarpio, nes akivaizdžiai trūksta objektyvios informacijos apie pokario kovas Lietuvoje. O kad jauni žmonės domisi šia tema, parodė kino filmo „Vienui vieni“ populiarumas.


1863-metų-sukilimas1863 metų sukilimas: veidai, vardai, istorijos. Katalogas


Kataloge pristatoma dvidešimt dviejuose Lietuvos ir kaimyninių šalių (Lenkijos ir Baltarusijos) muziejuose saugoma 1863 metų sukilimo medžiaga. Katalogas skirtas sukilimo 150-osioms metinėms.
Plačiai aprašomas Medeikių mūšis. 1863 m. gegužės 7-9 d.

 


cdb Su-Lietuvos-vardu-per-europa-per-pasauli z1Stanislovas Stonkus, Algimantas Bertašius
Su Lietuvos vardu per Europą, per pasaulį. Lietuvos krepšinio rinktinių kelias ( 1925–2013 m.)


Šalies krepšinio populiarumą Europoje ir pasaulyje, krepšininkų meistriškumą rodo nacionalinių rinktinių populiarumas, jų pasiekti laimėjimai. Knygoje skaitytojams pateikiami Lietuvos vyrų, moterų, jaunimo, jaunių, jaunučių, vaikų rinktinių žaidimo rezultatai, pasiektos pergalės, įvairių kartų krepšininkų ir krepšininkių, žaidusių Lietuvos rinktinėse 1925–2013 m., kai kurie duomenys, nurodomi rinktinių žaidėjai, treneriai.
Ši knyga – neįkainojamas nematerialus Lietuvos kultūros paveldas, primenantis krepšinio gerbėjams, visiems krepšininkams nelengvą, bet įdomų Lietuvos krepšinio kelią per Europą, pasaulį garsinant mūsų gimtinės vardą.


gražiausios-lietuvos-sodybos-6 z1Kristina Černiauskienė
Gražiausios Lietuvos sodybos ir sodai, 6 knyga


Šeštoje „Gražiausių Lietuvos sodybų ir sodų“ knygoje-albume tęsiamas gražiausių sodybų ir sodų pristatymas.
Šią knygų serija rengia žurnalas „Sodo kraitė“.

 

 

 

ir-kas-gi-atonesia-cia-tu-sanoju-kalbuNaktinis Jonas Albertas
Ir kas gi atonešia čia tų sanojų kalbų?

Naktinis Jonas baigė Tarmių metais pradėtus tyrimus. Dalis medžiagos buvo spausdinta "Biržiečių žodyje". Knygelė skirta istorijos ir gimtojo krašto mylėtojams.

 

 

 

 

pakalnuciuČeponienė Lolita
Pakalnučių taurelės pravirko

Tai antroji autorės poezijos knygelė. Pirmoji „Po dangum tuo pačiu“, išleista 2009 metais.

 

 

 

 

 

vilkoKopkaitė-Kiškienė Lina
Vilko vienatvė karolių neveria

L. Kiškienė - Biržų literatų klubo „Versmė“ narė. „Vilko vienatvė karolių neveria“ - pirmoji jos knyga.

 

 

 

 

brazdzionisPeleckis-Kaktavičius Leonas
Bernardas Brazdžionis. Nuo „Kelionės miražų“ iki... už visų galaktikų

Knyga „Bernardas Brazdžionis. Nuo „Kelionės miražų“ iki... už visų galaktikų“ apie neeilinio talento ir likimo poeto Bernardo Brazdžionio (1907-2002) gyvenimą ir kūrybą.
Ši knyga išskirtinė keliais aspektais, nes į jos autoriaus rankas laimingai pateko dėmesio verti paskutiniujų klasių giminazisto laiškai draugui, kuriuose jauno kūrėjo užmojai, siekiai, ryškėjantis talentas. Čia ir autoriaus surinkti atsiminimai tų, kurie nukentėjo už Brazdžionio poeziją. O trylika metų trukusi autoriaus ir herojaus artima bičiulystė užfiksuota betarpiškuose pokalbiuose ir laiškuose apie kūrybinį kelią, poeziją, tėvynę, kolegas, gyvenimo prasmę.
Knygelėje gausu biržietiškų momentų.

 

 

eigulio-dukte thŽagrakalytė Agnė
Eigulio duktė: byla F 117

„Eigulio duktė: byla F 117“ – pirmasis Agnės Žagrakalytės prozos kūrinys. Tai spalvinga giminės saga, net kelių kartų istorija, paremta tikrais faktais ir įvykiais. Išlavintu žodžiu kuriamas be galo įtaigus pasaulis – rupų realistinį pasakojimą, sodrius vaizdus neretai keičia nervinga, trūkčiojanti poetinė kalba. Autentiškos tikrovės įspūdį dar sustiprina išmoningai dėliojama dokumentinė medžiaga (laiškai, dienoraščiai, žinutės iš spaudos ir pan.).
Knygos centre – Juozas Žagrakalys, realus asmuo, nepriklausomos Lietuvos teisininkas ir kultūrininkas, dramatiško likimo žmogus. Jis tampa savotišku knygos bendraatoriumi – skaitome jo prisiminimus, literatūrinius bandymus. Svarbus vaidmuo tenka ir Juozo mylėtoms moterims. Ryškiausia iš jų – eigulio duktė Antanina Čeilytkaitė, žinoma prieškario vertėja.
Žvelgdama iš šių dienų perspektyvos, autorė seka, kaip atsikartoja likimai – tiek vienos giminės, tiek visos tautos gyvenime.

 

   

is pasaku krasto thMekas Jonas, Mekas Adolfas
Iš pasakų krašto

Tai aštuoniolikos pasakų rinkinys – lietuvių, latvių, švedų, norvegų, danų, vokiečių, persų pasakos. Ši knyga – tai ne tik įvairių pasaulio tautų pasakos. Tai žymių menininkų išrinktos ir jiems labiausiai patinkančios pasakos. Išskirtinai iliustruota knyga tampa meno kūriniu. Ji estetiška, ją įdomu ne tik skaityti, bet ir vartyti. Tai išskirtinis leidinys – žymių menininkų išrinktos ir papuoštos pasaulio pasakos. Knyga labai meniška ir estetiška. Dailininką parinko pats Jonas Mekas, todėl knygos iliustracijos itin meniškos ir išskirtinės.

  

  

rinkis-varda-lietuviskaRinkis vardą lietuvišką

Klaipėdos universiteto darbuotojų parengtame leidinyje pateikiami baltiškos kilmės lietuvių vyrų ir moterų vardai, trumpai paaiškinamos jų reikšmės.

 

 

 

 

  

lietuvisku-tradiciju-skryneleKlimka Libertas
Lietuviškų tradicijų skrynelė

Etninė kultūra – tai visos tautos per šimtmečius sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolat atnaujinama kultūros vertybių visuma, padedanti daugelyje gyvenimo sričių vykstančių globalizacijos procesų sumaištyje išlaikyti tautinį tapatumą, savimonę ir etnografinių regionų savitumą.

Profesoriaus Liberto Klimkos sudarytoje „Lietuviškų tradicijų skrynelėje“ išsamiai ir patraukliai pasakojama apie lietuvių tradicines šeimos bei kalendorines šventes, jų papročių kilmę ir prasmę, bendruomenišką pobūdį, ryšį su senąja baltų mitologija. Pagrindinė lietuviškųjų papročių ypatybė – gamtos reiškinių, diktuojamų dangaus šviesulių judėjimo skliaute, atspindys žmonių mąstysenoje ir elgsenoje. Tarp metų rato švenčių įterpti taip pat svarbių istorinių įvykių mažiau žinomi paminėjimai.

Tautinės savimonės ugdymas yra tolygus pilietiškumo brandinimui, tai labai aktualus tiek kultūros įstaigų, tiek švietimo sistemos uždavinys. Visa tai prasminga žinoti jaunajai kartai.

Leidinys dera su tautinio ir pilietinio ugdymo gairėmis, Pagrindinio ir vidurinio ugdymo etninės kultūros bendrosiomis programomis. Todėl pirmiausia jis skiriamas mokytojams, etninės kultūros žinias integruojantiems į savųjų dalykų mokymą tiek gamtos bei tiksliųjų, tiek ir humanitarinių bei socialinių mokslų srityse.

Tačiau leidinys bus naudingas kiekvienam lietuviui, kiekvienai Lietuvos šeimai, žengiančiai į modernųjį pasaulį ir nenorinčiai prarasti tautinio savitumo, atvirkščiai, skatintų žinoti, suvokti ir didžiuotis mūsų krašto etninės kultūros tradicijomis, tuo pačiu savo tautos kultūrinėmis vertybėmis būti atviriems visam pasauliui.

 

Kiekvienoje-kisenej-pavasariu-simtas z1Inis Laimonas
Kiekvienoj kišenėj pavasarių šimtas

Biografinė apysaka  apie poeto Kazio Binkio vaikystę ir jaunystę, apie nenuoramą ir vėjavaikį, poezijos reformatorių, įvairių sumanymų kupiną žmogų, sudrebinusį apstingusį praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio lietuvių poezijos gyvenimą. Knygoje skelbiamas didelis pluoštas K.Binkio laiškų savo „ryto žvaigždelei“ žmonai P.Adamonytei, kai kurie nepublikuoti eilėraščiai, dokumentai.

 

 

 


lietuvos-politines-minties-antologijaLietuvos politinės minties antologija II (1944-1990)

Lietuvos politinės minties antologija – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir poli­tikos mokslų instituto mokslininkų vykdomas projektas, kurį finansuoja Lietuvos mokslo taryba pagal Nacionalinę lituanistikos plėtros 2009–2015 m. programą (projekto nr. LIT 4-15). Pirma­sis Lietuvos politinės minties antologijos tomas skirtas tarpukario Lietuvos politinei minčiai. Antrajame tome skaitytojas ras reikšmingiausius išeivijos politinės minties darbus. Sudaryto­jai siekė laikytis antologijoms rengti būdingo įvairovės principo. Ideologinė įvairovė reiškiama skirtingomis tautiškumo ir liberalumo interpretacijomis, įvairiu požiūriu į sovietinį režimą ir santykius su okupuota Lietuva. Tekstai suskirstyti pagal išeivijos politiniam mąstymui būdingas temas ir išdėstyti chronologine tvarka. Kaip ir pirmajame tome, kiekvieną tekstą palydi trumpa biograma su nuotrauka, svarbesnių veikalų ir tyrimų nuorodomis. Lietuvos politinės minties antologija pirmiausia skiriama akademiniam jaunimui, visai politinei bendruomenei, siekiančiai pažinti ir perimti savo šalies politinės minties tradiciją.

 

 

  

vabalninko-ziedasVabalninko žiedas

Vabalninko krašto kultūros ir istorijos fondo išleistoje knygelėje galima rasti svarbiausią informaciją apie Vabalninką, įžymias vietas, nusipelniusius žmones.

 

 

 

 


abecele

Kazys Jakubėnas
Abėcėlė

Kartoninė knygelė su garsais mokys mažuosius tarti raideles ir jas pažinti.
Prie kiekvienos abėcėlės raidelės pateikti trumpi ir nuotaikingi eilėraštukai bei jaukios Taidos Balčiūnienės iliustracijos.

 

pazadetoji-zemeVilius Kavaliauskas
Pažadėtoji žemė Lietuva

Knyga „Pažadėtoji žemė - Lietuva“ - pasakoja apie Lietuvos žydus, dalyvavusius kuriant valstybę 1918-1940 m.
1918 metais gimstant Lietuvos valstybei, jos kūrime dalyvavo visos čia gyvenusios tautos. Lietuvos žydų bendruomenė nuoširdžiai dalyvavo tame procese, po caro valdžios suvaržymų įžvelgdama galimybę gyventi laisvoje ir demokratinėje respublikoje. Naują valstybę fronte gynė žydai-savanoriai, jos pamatus stiprino žydai-politikai, verslininkai, teisininkai, gydytojai, kultūros žmonės. Jie kūrė savo vilčių valstybę Lietuvoje. Atskirus faktus sudėjus į vieną vietą, matosi įspūdinga tų pastangų visuma.
„Žmonės, apie kuriuos kalbama šioje knygoje, yra nusipelnę, kad prie jų kapų atneštų gėlių. Jeigu nėra kitų, noriu, kad nors ši knyga būtų paminklu jiems. Paminklu tiems, kurie jau turi paminklus ir tiems, kurie jų neturi. [...]
Nežinojimas - nėra pasiteisinimas. Juk pagalvoji - ką jautė tie žudikai, kurie prie Panerių duobės statė Šiaulių viceburmistrą Samuelį Petuchauską, kai Pivonijos miške prie Ukmergės šaudė širvintiškę Libą Mednikienę, apdovanotą Vyties Kryžiumi už pagalbą mūsų žvalgybai, kai IX forte taikė į Isaką Anoliką, už Lietuvą mynusį dviratį Paryžiaus ir Amsterdamo olimpiadose?
Galbūt mūsų istorijoje per daug kraujo, o paskui veidmainiškų raudų. Gal geriau prisiminkime tos išžudytos kartos darbus.
Jeigu būčiau užsimojęs vienas įvertinti žydų indėlį į Lietuvos valstybės kūrimą, tapčiau apgaviku. Tai milžiniškos apimties triūsas, institutų darbas. Geriau pasikviečiau kolegas - istorikus, muziejininkus, žurnalistus iš visų Lietuvos pakraščių sudėti tuos mozaikos gabalėlius, kad nors pajustume tą milžinišką nebūtin nuėjusių žydų kilmės Lietuvos piliečių darbų visumą.
Lietuvos teatro dailės žodynas – pirmasis išsamus enciklopedinis leidinys apie Lietuvos scenografiją.

 


Idomiausios keliones po Lietuva-1000Įdomiausios kelionės po Lietuvą aktyviai

Naujajame žinyne pristatoma 70 geriausių kelionių idėjų po Lietuvą dviračiais, baidarėmis, laivu ir net lėktuvu vienoje knygoje. Kiekvieno keliautojo laukia daug naujų maršrutų, aplankant per 800 lankytinų vietovių.
Tai puiki galimybė pažinti Lietuvą, istorines ir naujas dar neatrastas vietas, pakeliauti po gražiausias savo šalies vietoves kitaip.
Įdoiausios kelionės po Lietuvą aktyviai tai:
Beveik 1000 km riedant dviračiais miestų ir miestelių gatvėmis, žaliais parkais ir neaprėpiamais laukais;
Beveik 1000 km baidarėmis šniokščiančiomis šalies upėmis gražiausiuose Lietuvos kampeliuose;
1000 žvilgsnių iš paukščio skrydžio virš seniausių Lietuvos miestų;
1000 ramybės akimirkų, laivui lėtai slystant plačiais marių vandenimis;
1000 naujų atradimų aktyviai keliaujant po Lietuvą;
1000 galimybių puikiai pailsėti.
Įdomiausios kelionės po Lietuvą aktyviai – tam, kad įspūdžių pakaktų kiekvienai įprastai dienai!

 

dievu-miskasSruoga Balys
Dievų miškas

Balys Sruoga (1896–1947) – lietuvių literatūros klasikas. Be jo neįmanoma įsivaizduoti XX a. pirmosios pusės Lietuvos kultūrinio gyvenimo. Rašytojo atsiminimų knyga Dievų miškas vertinama kaip vienas originaliausių Europos memuaristikos kūrinių apie nacių koncentracijos stovyklas. Pirmą kartą atsiminimai išleisti 1957 m., autoriui jau mirus. 2005 m. režisierius Algimantas Puipa kūrinio motyvais pastatė kino filmą.
Ši knyga parengta pagal Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos 2005 m. leidimą. Kūrinio tekstas nekupiūruotas. Leidime palikta asmenvardžių ir vietovardžių rašyba su šiokiais tokiais netikslumais, kurių būta pirmame kūrinio rankraštyje.

 

kupiskio-krasto-partizanai z1Dapšytė-Kriukelienė Ona
Kupiškio krašto partizanai. 1944-1953 m. dokumentinė kronika

Knyga „Kupiškio krašto partizanai“ pasakoja apie pasipriešinimo kovas Kupiškio krašte, prasidėjusias 1944 m. vasarą ir trukusias iki 1953 m., kai buvo sunaikinti sričių apygardų štabai ir liko pavieniai partizanai.
Remiantis Lietuvos ypatingajame archyve saugomais išlikusiais represinių struktūrų (NKVD, NKGB, MGB, MVD) dokumentais, leidinyje „Kupiškio krašto partizanai“ apžvelgiamas chronologine seka partizanų pasipriešinimas antrajai sovietų okupacijai Kupiškio krašte.
Pateikta dokumentinė medžiaga ne tik atspindi partizaninio pasipriešinimo kovų mastą, nepaprastą kovos dalyvių didvyriškumą, atskleidžia okupacinio sovietinio režimo žiaurumus ir vykdytą terorą, bet ir sudaro prielaidas partizaninį pasipriešinimą vertinti visuotinumo, materialinių ir žmogiškųjų išteklių, organizacinės struktūros, strategijos ir taktikos bei kitais aspektais.
Knyga „Kupiškio krašto partizanai“ iliustruota nuotraukomis, pateikiama asmenvardžių rodyklė.
Vienas skyrius skirtas Vabalninko valsčiuj.

 

ar-do-atamanum-sanoju-kalbu

Ar do atomanum sanojų kalbų?

Papilio krašto šviesuoliai Marytė Gavėnaitė-Undzėnienė ir Jonas Albertas Naktinis Tarmių metams parengė knygą.
Knyga parašyta tarmiškai. Ją sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyja – Glūdiškyje, Kraštuose, Galiniuose, Latvygaloje, Spalviškiuose, Kučgalyje, Sauginuose, Satkūnuose, Skrebiškiuose ir kituose kaimuose gimusių žmonių pasakojimai apie pokario, mokslo metus, tremtį, įvairūs nutikimai.
Antroje dalyje – senosios Papilio krašto žmonių pavardės, papiliečių žodžiai, jų ligos ir mirties priežastys. Knyga paįvairinta populiariais posmais, įvairiausiomis nuotraukomis ir kt.

 

 

 

cdb Ezerai 119-Lietuvos-ezeru z1Kilkus Kęstutis
Ežerai
119 Lietuvos ežerų

Ši knyga skirta daugiau nei 100 įdomiausių Lietuvos ežerų. Išsamūs ežerų aprašai: ežero ir jo vardo kilmė, salos, intakai, vandens temperatūros sluoksniai, kraštovaizdis, Dėmesio verti gamtos, kultūros ir istorijos paminklai. Detalūs batimetriniai ežerų (gylio) planai, kuriuose pavaizduotas ežero duburio povandeninės dalies (dubens) reljefas. Detalūs žemėlapiai Knyga kviečia keliautojus ir aistringus žvejus į pažintį su Lietuvos ežerų gelmėmis, turtinga jų augalija bei gyvūnija ir ledynmečius menančia istorija.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujos knygos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: 2016-10-21

 auginu-gaminu virselis 150rgbAuginu ir gaminu

Knyga „Auginu ir gaminu“ skirta mėgstantiems auginti daržą ir gaminti gardžius bei sveikus patiekalus iš pačių užsiaugintų daržovių. Knygoje rasite detalų daržo sodinimo planą, sužinosite apie daržovių sėją, daigų auginimą, jų sodinimą, galimybę užsiauginti darželį balkone.
Daugiau kaip 100 valgių receptų iš įvairių daržovių paįvairins kiekvienos šeimos stalą!

 

 

  

 

ausru miglaAlgimantas Zurba
Aušrų migla

"Aušrų migla" - trisdešimt pirmoji žinomo prozininko Algimanto Zurbos knyga ir tryliktasis romanas jo kūrybinėje biografijoje. Rašytojo dėmesys čia sukauptas į mūsų prozoje mažai tyrinėtą lietuvių tremtį į Sibirą. Prano Veinoriaus šeima į tėviškę - Biržų kraštą - grįžta sukaupusi lėšų, bet čia, gimtajame krašte, nebesugeba prisitaikyti prie pakitusių sąlygų. Pagrindinis herojus pasijunta tarsi slidinėjantis ant ledo, jis pamažu degraduoja. Ankstyva žmonos mirtis, dėl nesiliaujamo girtuokliavimo vaikai atimami į internatą, tėvų sodybą nusiaubia gaisras. Ir vis dėlto pro liūdnos kasdienybės miglą šviečia vilties spindulys, kviečiantis atsitiesti,  nepasiduoti. Nerimastingas pavojaus varpas žadina klumpantį žmogų prisikėlimui... Su epiniu užmoju A. Zurba pasakoja emocingą vieno gyvenimo istoriją, kurioje herojų psichologizmas gražiai dera su socialine dabarties problematika.

 

 

 

kalno-seselis thGregory David Roberts
Kalno šešėlis

Gregory David Roberts (Gregoris Deividas Robertsas; g. 1952 m. Melburne, Australijoje) – garsusis „Šantaramo" autorius. Toje knygoje – neįtikėtini dešimt Robertso gyvenimo metų Bombėjaus lūšnynuose, mafijos prieglobstyje. Ilgai lauktas „Šantaramo" tęsinys „Kalno šešėlis" vėl panardina mus į Lino akimis matomą Indiją. Nuo „Šantaramo" įvykių praėjo dveji metai. Linas grįžta į Bombėjų, valdomą naujos kartos mafijos vadeivų, ir žaidimai su mirtimi dabar vyksta pagal naujas taisykles. Jis jau prarado du artimiausius žmones – Afganistano kalnuose žuvusį Kadarbhajų, kuris jam atstojo tėvą, ir paslaptingąją gražuolę Karlą, ištekėjusią už Bombėjaus žiniasklaidos magnato. Viskas pasikeitė. Senieji draugai dingo, naujieji mafijos vadai įsipainioję į žiaurius konfliktus ir intrigas. O Linui reikia atlikti paskutinę Kadarbhajaus užduotį, pelnyti kalnuose gyvenančio išminčiaus pasitikėjimą, išsaugoti savo gyvybę kasdieninėse mafijos kovose... Jis privalo likti Bombėjuje dėl Karlos ir mirštančiam žmogui duoto pažado.

 

 

 

Moiros ir FurijosLauren Groff
Moiros ir Furijos

Ši 24–erius metus trukusi puikybės ir įniršio istorija – tai trapi dėlionė santuokos, mintančios paslaptimis. Lotas ir Matilda. Jis charizmatiškas, talentingas ir kupinas tuštybės. Ji tyli, santūri, stingdančiai graži ir spinduliuojanti tamsa. Lotas, tikintis, kad jam lemta išpildyti didžio amerikiečių menininko archetipą, veda Matildą ir išgelbėja ją nuo kraupios vaikystės demonų. „Moirose" mus gundo įkvepianti Loto ir Matildos sąjunga. Tačiau posakis „kiekviena istorija turi dvi puses" jų santuokai apibūdinti tinka labiau nei bet kuriai kitai. „Furijose" stebime giliai paslėpto Matildos įtūžio istoriją. Susitikę jie gimė iš naujo, susituokę – atvėrė Pandoros skrynią. Ir kuo daugiau poros paslapčių mums atskleidžiama, tuo mažiau pasijuntame žinantys. Aišku viena: iš meilės, geismo, pavydo ir keršto Lotas ir Matilda pasiryžę viskam.

 

 

 

1465820459 nuotaku-laivas-1463578962Jojo Moyes
Nuotakų laivas

Antrasis pasaulinis karas pasibaigė ir keturios australietės ketina leistis į didžiausią savo gyvenimo kelionę. Kartu su dar 650 moterų jos šešias savaites Karališkojo jūrų laivyno lėktuvnešiu „Viktorija" plauks į Angliją, kad vėl būtų kartu su savo vyrais, už kurių ištekėjo per karą. Šių „karo nuotakų" padėtis nepavydėtina: palikusios artimuosius ir joms gerai pažįstamą gyvenimą, merginos ketina pradėti naują gyvenimą svetimoje šalyje, nė nenutuokdamos, kaip jas priims naujosios šeimos ir kaip joms seksis gyventi su vyrais, kurių faktiškai nė nepažįsta.

 

 

 

 

po tavęsJojo Moyes
Po tavęs

Kai pasibaigia viena istorija, prasideda kita... Luisai Klark ramybės neduoda begalė klausimų. Pavyzdžiui, kaip čia atsitiko, kad dabar ji dirba oro uosto bare ir kiekvieną dieną tik stebi į naujus kraštus traukiančius žmones? Arba kodėl savo bute, kurį įsigijo prieš metus, vis dar nesijaučia kaip namuose? Ar po pusantrų metų artimieji jai galiausiai atleis? Ar ji kada nors atsigaus po mylimojo netekties? Lu neabejoja tik dėl vieno: kažkas turėtų pasikeisti.

 

 

 

 

 

1462890510 sauletekis1455781122Victoria Hislop
Saulėtekis

1972-ųjų vasarą Famagustos miestas Kipre buvo vienas prestiziškiausių Viduržemio jūros kurortų. Skendėte skendėjo sėkmės spinduliuose. Ambicinga pora organizuoja vieno įspūdingiausių viešbučių saloje atidarymą, pastarajame taikiai sugyvendami dirba Kipro graikai bei turkai. Dvi kaimynų šeimos — Georgiou šeima ir Ozkanai — kaip ir daugybė kitų, bėgdami nuo metų metais saloje besitęsiančių neramumų bei etninio smurto, persikėlė gyventi į Famagustą. Vis dėlto už žavingo klestinčio miesto fasado justi, kaip tvenkiasi įtampa.

 

 

 

 

stanislovas-tevas thValentina Šereikienė
Tėvo Stanislovo saulė

Apie Tėvą Stanislovą OFM Cap. (Algirdą Mykolą Dobrovolskį) sklando daug pasakojimų ir legendų. Tai asmenybė, kuri visada buvo vertinama nevienareikšmiškai. Pas garsųjį kunigą – kapucinų vienuolį – ieškodami pagalbos ar...

 

 

 

 

 

1466075815 5144 tigrai purve z1Otto Carius
Tigrai purve

Otto Carius, vienas įžymiausių Vermachto ir viso pasaulio tankistų asų, Antrojo pasaulinio karo frontuose sunaikino daugiau nei 150 priešo tankų. Pelnė daugybę apdovanojimų, iš jų – ir Riterio kryžių su ąžuolo lapais. Nuo 1943 m. kariavo vadovaudamas sunkiajam tankui Pz VI („Tigras"), vėliau – ir tankų kuopai Rytų fronte. O. Carius tapo tikra legenda, tad jo vardą Trečiasis reichas naudojo propagandai. 1944 m. buvo sunkiai sužeistas, o pasveikęs dar kovojo Vakarų fronte. 1945 m. pavasarį, vykstant paskutiniams mūšiams, pateko į amerikiečių nelaisvę.

 

 

 

 1465820566 vaiko-gerove-1463577680Ian McEwan
Vaiko gerovė

Fiona Mėj yra Aukštojo teismo teisėja, pirmininkaujanti sprendžiant Šeimos bylų skyriaus bylas. Ji nepaprastai protinga, gerbiama ir visiškai atsidavusi savo profesijai. Iš šalies bylos sprendimas neretai gali atrodyti paprastas, o bylos tikslas — užtikrinti vaiko gerovę — akivaizdus. Tačiau teisei kasdieniško pragmatizmo neužtenka, o Fiona yra ekspertė, kai priimant sprendimą tenka įvertinti kultūrines ir religines aplinkybes.

 

 

 

 

1469188607 vyno-kopija-1Kęstutis Navakas
Vyno kopija

Romano pasakotoją apibūdinčiau knygos žodžiais: „Žlugę žmonės man gražūs." Klajojantis – vienu metu dabar ir atmintyje – po miesto alėją, nereprezentacines kavines, Muzikinį teatrą, užkaborines erdves ir kambario kosmosą stebėtojas įrodo, kad valkatavimas ir prasigėrimas gyvenimą gali paversti svaiginančiu meno faktu, jei bandoma numalšinti, bet nenugalima fantazija įspūdžius fermentuoja teisingai. Vynas neturi kopijų, tik nuodijančius falsifikatus, jų pavyzdžių pilnos knygotekos. Navakas falsifikato pagaminti nepajėgus. Taigi, svaiginkitės, kol pajusite „nežinia ko alsavimą į mentis". Tik po mažą gurkšnį, dideliu galite užspringti. Nes šioje knygoje net degtukai ant stalo kadaise yra šlamėję mišku.

 

 

 

5140-vodka-virselis-pataisytas-z1Mark Lawrence Schrad
Vodkos imperija

Neapsiribodamas vaizdingais pasakojimais, Schradas atlieka kruopščius tyrimus archyvuose ir analizuodamas juose rastus autentiškus dokumentus ieško atsakymų į provokuojančius istorinius klausimus. Kaip Rusijos valdovai naudojo alkoholį siekdami sutvirtinti savo autokratinį valdymą? Kokį vaidmenį alkoholis vaidino carizmo laikų perversmuose? Ar tik ne liūdnai pagarsėjusi Nikolajaus II prohibicija paskatino bolševikinę revoliuciją? Ar be alkoholio Sovietų Sąjunga būtų tapusi pasauline didvalstybe? Kaip degtinės politika prisidėjo prie komunizmo ir sveikatos apsaugos sistemos žlugimo XX a. paskutiniajame dešimtmetyje? Kokių veiksmų turėtų imtis Kremlius, kad pašalintų degtinės kliūtį, trukdančią šaliai žengti socialinės gerovės, klestėjimo ir demokratijos link?

 

 

 

1462891171 ledoS.K. Tremayne
Ledo dvynės

Saros ir Anguso šeimą ištiko tragedija – pries 13 mėnesių žuvo viena iš jų identiškų dvynių Lydia. Tėvai mano, kad mergaitei ir jiems bus ramiau gyventi nuošalioje saloje su švyturiu nei triukšmingame Londone. Tėvai skuba pranešti mergaitei geros naujienos. Kalbantis su dukra Kirstie, Sarą staiga pašiurpina šios klausimas „Kodėl tu nuolat vadini mane Kirstie? Mano vardas Lydia. Kirstie žuvo." Sarah nežino, ar mergaitė tiesiog sutrikusi dėl sesės dvynės mirties, ar tai tiesa. Ji prisimena laimingas šeimos dienas – ką tik gimusias dvynukes, kurias jos tėtis pavadino „ledo dvynėmis", nes šios gimė pačią šalčiausią metų dieną baltutėlaičiais plaukais ir žydromis akimis.

 

 

Naujos knygos Vaikų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: 2016-11-30

5-minuciu-pasakaitesz11''5 minučių pasakaitės"

Keliauk į tolimas šalis ir stebuklingas karalystes, kuriose gyvena gražiausių pasakų herojai: Pinokis, Raudonkepuraitė, Coliukė, Pagrandukas, Batuotas katinas ir daugelis kitų.
Knyga „5 minučių pasakaitės" − tikras pasakų lobynas. Daugiau nei 30 stebuklingų ir paslapčių kupinų istorijų žavi ne tik mažus, bet ir suaugusius skaitytojus.
Skirk 5 minutes kelionei į nepaprastą svajonių ir fantazijų pasaulį!
Vaikučiams pabiručiams
Linksmos pasakos, smagūs eilėraštukai ir mįslės mažiesiems. Knygelė spalvinga ir gausiai iliustruota. Visi tekstai parašyti didelėmis raidėmis, todėl šią knygelę galės skaityti ir patys pradedantieji skaitytojai.

 

 

 

 

valko smegenu mankstaimg5151Jackie Silberg
Vaiko smegenų mankšta nuo gimimo iki 3 metų


Jei Jums rūpi jūsų vaiko ateitis - būtinai turite perskaityti šią knygą.
Pirmaisiais gyvenimo metais žmogaus smegenys vystosi neįtikėtinu greičiu - tokią galimybę tiek daug visko išmokti gauname tik kartą per gyvenimą.
Knygoje aprašyti smagūs, juokingi, nuotaikingi žaidimai su mažyliais. Tai ne tik žaidimai - tai vaiko kelias į ateitį.
Kiekvienas knygoje aprašytas žaidimas suteikia galimybę kasdien skatinti vaiko smegenų vystymąsi itin svarbiu laikotarpiu nuo gimimo iki 36 mėnesių.

 

 

 

 

Surask Jona uzduotys kosmose1Martin Handford
Surask Joną! Užduotys kosmose

Griebk rašiklį arba pieštuką ir kartu su Jonu leiskis į nuostabią kelionę kosmose. Spręsk nežemiškus galvosūkius ir žaisk kosminius žaidimus!
Ieškok ir atrasi daugybę įdomių dalykų, o kur dar šimtas lipdukų – tikras smagumynas!

 

 

 

 

vienisa-kalyte-dzesez11Holly Webb
Vieniša kalytė Džesė

Susilaužęs koją vyresnysis Chlojos brolis Vilas ilgam patenka į ligoninę. Mama su tėčiu baiminasi dėl sūnaus sveikatos ir kasdien jį lanko. Tad nebelieka kam rūpintis jauna šeimos augintine borderkole Džese.
Džesė nusiminusi ir vieniša, taip pat jaučiasi ir Chloja. Tačiau mergaitė bijo šunų, o Džesė ilgisi tik Vilo. Ar joms pavyks susidraugauti?

 

 

 

 

saule-menulis-vejasz11Saulė, mėnulis ir vėjas

Tai nuostabi ir spalvinga skaitymo knygelė mažiesiems.
Knygelėje tekstas parašytas didelėmis didžiosiomis raidėmis, todėl ją gali skaityti ir pradedantieji skaitytojai.

 

 

 

 

Malūnų slėnis sl25C42597nis1Noelia Blanco
Malūnų slėnis

Malūnų slėnyje gyveno paprasti žmonės, tokie kaip mes.
Bet vieną dieną jame įsikūrė Tobulos Mašinos.
Nuo tada viskas pasikeitė. Miestelio gyventojai pamiršo savo svajones, o senieji malūnai užmigo sustingusiais sparnais.
Tik siuvėja Ana ir Žmogus Paukštis tiki, kad to, kas tikra, taip lengvai neįveiksi. Juk pačioje Malūnų slėnio širdyje iki šiol dar snūduriuoja paslėptos svajonės...
Jautri ir meniška paveikslėlių knyga apie amžinąsias vertybes skirta ne tik vaikams.

 

 

 

mamule-mu-plaukioja1Jujja Wieslander
Mamulė Mū plaukioja

Žymaus švedų dailininko Sveno Nordqvisto ir rašytojos Jujja'os Wieslander duetas pasauliui padovanojo jau ne vieną švelnaus humoro ir pašėlusių nuotykių kupiną istoriją apie Mamulę Mū – drąsiausią ir linksmiausią pasaulyje karvę, kuriai nė motais jokios kliūtys. Savo pokštais ir išdaigomis Mamulė Mū ir jos draugė Varna džiugina daugiau nei trisdešimties pasaulio šalių vaikus, taip pat yra gerai pažįstamos ir mylimos Lietuvoje. Šioje knygelėje Mamulė Mū išsiruošia į baseiną, kur ketina pačiuožinėti vandens kalniukais ir laimėti geriausio plaukiko medalį. Tik neperšlapk uodegos, Mū!

 

 

 

medute1Tina Nolan
Medutė

Paliktas... pasiklydęs?.. Nepaprastojoje gyvūnų prieglaudoje visi ras namus!
Tobulame pasaulyje nereikėtų Nepaprastosios gyvūnų prieglaudos. Bet Eva ir Karlas, gyvenantys kartu su tėvais jų įkurtoje gyvūnų prieglaudoje, žino, kad pasaulis nėra tobulas. Kiekvieną dieną atvyksta naujas nelaimėlis, kuriam reikia pagalbos.
Kai Eva prie gyvūnų prieglaudos slenksčio randa paliktą Medutę, gražią auksaspalvę retriverę, ji yra pasiryžusi ieškoti mielai šunytei naujų namų. Bet Karlas turi kitų minčių – jis stengiasi surasti tikrąjį Medutės šeimininką...

 

 

 

 

Metas-valytis-dantukus virselis p1Molly Reisner
Metas valytis dantukus

Dora ir Diegas puikiai žino, kad visi mažieji tyrinėtojai kasdien privalo valytis dantukus šepetėliu ir tarpdančių siūlu.

 

 

 

 

vis dar myliuimage.php1Jenny Han
P.s. vis dar tave myliu

Šioje žavingai atviroje didelio populiarumo sulaukusios knygos „Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau" antroje dalyje pamatysime pirmąją meilę nepamirštamosios Laros Džinės akimis. Meilė niekada nebūna paprasta, bet galbūt dėl to ji tokia nuostabi.
Jenny Han (Dženi Han) – JAV vaikų ir jaunimo rašytoja, šiuo metu gyvenanti Brukline, Niujorke. Jenny sukurtas smagus ir jausmingas pasakojimas apie Larą Džinę vos pasirodęs pateko į skaitomiausių knygų sąrašus ir pelnė viso pasaulio skaitytojų pripažinimą.

 

 

 

 

pabaisu-akademija1Martin Widmark
Pabaisų akademija

Knygų serija „Nelė Rap" – sąmojo ir nuotykių kupinos istorijos apie dešimtmetę pabaisų agentę. Pirmojoje šios serijos knygoje „Pabaisų akademija" Nelei atskleidžiama, kad jos dėdė dirba paslaptingoje pabaisų akademijoje, o pati mergaitė turi išskirtinių gabumų ir taip pat galėtų tapti slapta agente.
Vieno skaitomiausių šiuolaikinių švedų vaikų autoriaus, nacionalinės Švedijos premijos „Illis Quorum" laureato Martino Widmarko knygos nepalieka abejingų. Rašytojo knygos išverstos į daugiau nei trisdešimt kalbų, o Lietuvos skaitytojams M. Widmarkas jau pažįstamas iš serijos „Sekliai Lasis ir Maja". Knygą „Pabaisų akademija" iliustravo lietuvių dailininkas Laurynas Kamarauskas.

 

 

 

 

pasaulio pasakos1Pasaulio pasakos

Pasaulio pasakos" – ideali lavinimo priemonė šiuolaikiniams vaikams. Čia suderinta viskas, kuo šiuo metu domisi mažieji: pasakos ir šiuolaikinės technologijos. Šią knygą galima skaityti kaip paprastas pasakas, o šiek tiek paaugę, kuriems sunku atsiplėšti nuo planšetinių kompiuterių ar mobiliųjų telefonų, į stebuklų kupiną pasaulį galės grįžti jas atgaivindami papildytos realybės piešiniais bei žaidimais. Tereikia į knygą nukreipti mobilųjį įrenginį ir istorijos kaip mat atgyja!
Šioje knygoje pasakas sutrumpinome iki pagrindinės siužetinės linijos, todėl ne tik atžalos, bet ir jų tėveliai kviečiami lavinti vaizduotę: papildykite pasakojimus naujomis detalėmis, pakreipkite jų siužetą netikėta linkme ar sugalvokite visiškai naują pabaigą. Argi tai ne iššūkis tiek vaikams, tiek pasakas primiršusiems suaugusiems?

 

 

 

 

Paskutinis orkas. 3 knyga1Silvanas De Mari
Paskutinis orkas  3knyga

Kario Rankstrailio, narsiosios Rozalbos ir elfo dukters, pavadintos drakono vardu, istorija tęsiasi paskutinėje trilogijos knygoje. Negailestingi orkai apsiautė Daligaro miestą, likusį be valdovo. Rozalba – legendinio valdovo Arduino įpėdinė – imasi vadovauti kovai su užpuolikais. Tuo metu ima ryškėti jos ir paskutinio elfo dukters Erbrou stebuklingos galios. O dar pamažu atsiskleidžiančios tamsios paslaptys...
„Paskutinis orkas" pratęsia knygos „Paskutinis elfas" įvykius, tačiau jas galima skaityti ir atskirai – tai skirtingos istorijos. Kūrinys susilaukė didelio kritikų dėmesio ir apdovanojimų – tai ne tik nuotykių knyga. Tai ir žvilgsnis į žmogaus prigimtį, šviesiausias ir tamsiausias jos kertes.

 

 

 

 

paskutinis-orkas-ii-knyga-0011Silvanas De mari
Paskutinis orkas  2knyga

Kad ką išgelbėtum, kartais turi kautis. O kautis gali reikšti žūti. Kautis gali reikšti žudyti, jausti mirštančiojo skausmą.
Kautis gali reikšti žudyti tiek daug, kad nebejauti mirštančiojo skausmo, o tai reiškia, kad praradai savo sielą. Žmonės persekiodavo, žudydavo, gelbėdavo.
Kartais jie būdavo gerokai žiauresni už orkus, bet jų gailestingumas galėdavo pranokti net dievų gailestingumą.
Paskutiniam elfui Joršui atvedus bėglius į saugią pakrantę, prasidėjo naujas taikus gyvenimas.
Vaikai užaugo ir sukūrė savo šeimas. Paties Joršo dukra Erbrou, gavusi paskutinio drakono vardą, paveldėjo stebuklingas tėčio galias. Bet ne viskas taip ramu, kaip atrodo.
Vadas Rankstrailis, visų orkų siaubas ir žmonių gelbėtojas, grįžo į Daligarą. Tačiau vietoj padėkos buvo įmestas į požemius...
Kas turėtų nutikti, kad Joršas ir jį kadaise persekiojęs Rankstrailis vėl susitiktų ir gal net susivienytų?

 

 

 

 

popieriniai lekt sp1Steve Worland
Popieriniai lėktuvėliai

Ar žinojai, kad pasaulio popierinių lėktuvėlių skrydžio rekordas – 69 metrai ir 14 centimetrų? Dilanas net nenutuokė, kad tokios varžybos apskritai vyksta. Vieną dieną mokytojas pasiūlė vaikams pabandyti išlankstyti kuo toliau nuskrisiantį lėktuvėlį. Ir ką jūs manote? Būtent Dilano lėktuvėlis nuskriejo dar toliau nei pasaulio rekordas! Būtent todėl mokytojas ir paskatino jį pamėginti laimę jaunių čempionate. Ar pavyks Dilanui įveikti ne tik klasės draugus, bet ir puikiai pasirodyti valstijos atrankoje? O gal tai tebuvo laimingas atsitiktinumas?

 

 

 

 

sidabrinis-vaikas1Kristina Ohlsson
Sidabrinis vaikas

Su knygos veikėjais mūsų skaitytojai jau galėjo susipažinti „Stiklo vaikuose". Autorė puikiai sugeba sukurti intrigos ir nežinomybės kupiną atmosferą. Šioje knygoje pasakojama apie tolesnius Bilės, Aladino ir draugų nuotykius – Ohiuse vėl vyksta kažkas paslaptingo, o ir Aladino namuose iškyla problemų, kurias reikia spręsti.
Įtraukianti ir iki paskutinio puslapio nepaleidžianti istorija sudomins paslaptis ir keistenybes mėgstančius skaitytojus.

 

 

 

 

sielu biblioteka1Ransom Riggs
Sielų biblioteka

Be galo neįprasta ir jaudinanti Džeikobo Portmano istorija pasieks aukščiausią įtampos tašką paskutinėje trilogijos dalyje – „Sielų bibliotekoje". Čia visiems laikams bus nuspręsta ypatingųjų pasaulio ateitis.
Džeikobo laukia nelengva užduotis. Norėdamas išgelbėti savo ypatinguosius draugus, uždarytus stipriai saugomoje tvirtovėje, jis turės keliauti į patį vargingiausią Viktorijos laikų Anglijos lūšnyną. Kelionėje jam padės atrasta nauja didžiulė galia ir bendražygiai – Ema Blum, mergina, mokanti savo rankose įžiebti ugnį, ir Edisonas Makhenris, šuo, galintis užuosti pradingusius vaikus.
Kaip ir ankstesnės trilogijos dalys, „Sielų biblioteka" yra unikalus skaitinys, kuriame žadą atimanti fantastika supinta su niekad anksčiau nepublikuotomis senovinėmis nuotraukomis.

 

 

 

 

sauniojo1Enid Blyton
Šauniojo penketuko nuotykiai

Šį kartą Šauniojo penketuko laukia išties nepaprastos atostogos. Vaikai apsigyvens sename švyturyje ir ieškos piratų paslėpto lobio; plauks į negyvenamą salą ir išsiaiškins, kas joje slepiama; ir galiausiai įsikurs palapinėse šalia klajojančio cirko bei bandys įminti nakties vagystės paslaptį.
Devintoje viso pasaulio vaikų pamėgtos serijos knygoje „Seno švyturio paslaptis. Penketukas įmena mįslę. Penketukas vėl kartu“ pasakojamos net trys naujos istorijos apie kvapą gniaužiančius Šauniojo penketuko nuotykius.
Šaunusis penketukas – Džulianas, Dikas, Anė, Džordžina (Džordžas! Nemėginkite jos vadinti Džordžina – atsilieps tik šaukiama Džordžu!) ir šuo Timas visas paslaptis įmena pirmieji ir visada laimi!

 

 

 

 

siuksles97899552391471Andy Mulligan
Šiukšlės

Niekada negali žinoti, kokia paslaptis kūpso tarp šiukšlių kalnų.
Keturiolikmetis Rafaelis – šiukšlyno vaikis. Kaip ir daugelis kitų našlaičių, jis dienų dienas liuoksi šiukšlių kalnais, jas rūšiuoja, jomis kvėpuoja ir šalia jų miega. Berniukas visada svajojo rasti ką nors vertingo, bet nė nesapnavo aptikti mįslingą lobį.
Mažas odinis rankinukas su pinigine, žemėlapiu ir rakteliu pasirodo esąs toks ypatingas ir slepiantis tiek paslapčių, kad Rafaelis nusprendžia pasilikti jį sau. Net ir tada, kai į šiukšlyną atvykusi policija pasiūlo krūvą pinigų tam, kuris rankinuką suras.
Policijai lipant ant kulnų, su geriausiais draugais Gardu ir Žiurkiumi berniukas ryžtasi pavojingiausiam gyvenimo nuotykiui, kad išnarpliotų jau mirusio rankinuko savininko paslaptį ir įvykdytų teisingumą, kuris buvo pamintas korumpuotų ir godžių turtingųjų.

 

 

 

už jūrų marių scan0019z11Už jūrų marių

Nuostabiai iliustruotoje pasakų rinktinėje rasite populiariausias ir visų pamėgtas pasakas:
Gražuolė ir pabaisa
Hamelno žiurkininkas
Aladinas
Jūros karalaitė
Piteris Penas
Robinas Hudas
Jonukas ir Grytutė

 

 

 

Luridijausvagis 72max1Bobbie Peers
Luridijaus vagis

Susipažinkite su Viljamu Ventonu – geriausiu pasaulyje kodų šifruotoju!
Tik pats berniukas to dar nežino...
Viljamui tėvai niekada nepasakojo, kodėl jie turėjo palikti Londoną ir apsigyventi ūkanotame Norvegijos miestelyje. Čia jis neturi draugų, todėl laiką leidžia savo kambaryje šifruodamas kodus. Šį pomėgį paveldėjo iš savo mylimo senelio, kuris paslaptingai dingo šeimai palikus Londoną.
Nepaisydamas griežto tėvų draudimo, Viljamas neatsispiria pagundai išspręsti sunkiausią pasaulio kodą Neįmanomo parodoje. Ir prasideda bėdos: jį medžioja grasus robotas, o pagalbon atskuba paslaptingo Posthumanistinių tyrimų instituto profesoriai. Institute Viljamas susipažįsta su
ten gyvenančiais vaikais ir tampa vienu iš kandidatų į geriausius pasaulio kodų šifruotojus. Tačiau berniukas supranta, kad įveikti tykančius pavojus jam gali padėti tik senelis, kurį reikia žūtbūt surasti. Su naująja drauge Iskija jis leidžiasi į nuotykių kupinas senelio paieškas, kuriose prireiks daug drąsos ir ypatingų jo gebėjimų.

 

 

 

 

A.L. Tait
Lenktynės iki pasaulio krašto

Pasaulio žemėlapis? O kam karaliui toks reikalingas? Be to, visi gi žino – jei žengsi per toli į vieną ar kitą pusę, nusirisi nuo žemės krašto.
Verdanijoje bus sudarytas pirmasis pasaulio žemėlapis. Karalius Orelas paliepė surasti dešimt perspektyviausių berniukų visoje karalystėje ir išmokyti juos kartografijos meno.
Kvinas Frymanas – jauniausias iš šešių brolių. Vienintelis, kurį mama išmokė skaityti.
Netikėtai namuose apsilankę svečiai praneša: Kvinas atrinktas į ypatingą kartografų mokyklą. Bet ūkininkų sūnūs nelanko mokyklos. Mokykla skirta kilmingiesiems. Sunkia širdimi Kvinas palieka gimtuosius namus ir išvyksta į tris mėnesius truksiančius mokymus. Po jų tris geriausius berniukus pasirinks į Didžiąsias lenktynes. Laivo kapitonas, parvežęs karaliui tiksliausią pasaulio žemėlapį, laimės tai, ko labiausiai trokšta. Tai lenktynės, kurios pakeis pasaulio suvokimą.

 

 

 

Laiskai-Elzei p1Unė Kaunaitė
Laiškai Elzei

Gabija ir Šarūnas mokosi toje pačioje aštuntoje klasėje. Šarūno tėvai išvažiavę į Didžiąją Britaniją. Gyvendamas su močiute jis vis daugiau laiko leidžia su vyresniu pusbroliu Karoliu, tačiau šis įvelia jį į pavojingą veiklą. Nepažintas pasaulis viliote vilioja laisve, bet ar jame tikrai yra tai, ko Šarūnui reikia iš tikrųjų?
Gabija tenori nesijausti vieniša, todėl stengiasi neišsiskirti iš klasės. Ji greitai supranta, kad vien susidraugavusi su klasės naujoku Albinu, iš kurio visi šaiposi, ir pati būtų visų atstumta. Tačiau vis daugiau bendraudama su klasėje populiariu Šarūnu Gabija ima abejoti jo ir savo pačios poelgių teisingumu. Jai vis dažniau tenka rinktis tarp to, kaip elgtis norėtų ji pati, ir to, ką renkasi visi kiti.
Vieną dieną Šarūnas ir Gabija dėl skirtingų priežasčių ima rašyti laiškus Elzei. Ir jų gyvenimas netikėtai pradeda keistis...

 

 

 

 

laikrasciu-berniukas1Vince Vawter
Laikraščių berniukas

Laikraščių berniukas – vienuolikmetis, geriausias kamuoliuko metikas visame Memfio mieste, tačiau kalbėti jam yra tikras iššūkis. Jis vargiai pasako vieną kitą žodį nemikčiodamas, net savo vardą. Tad liepą perimdamas draugo darbą nešioti laikraščius jis žino, kad teks susidurti su dar nepatirtais iššūkiais ir bendrauti su pačiais įvairiausiais žmonėmis – moterimi, kuri per daug geria, buvusiu prekybos laivyno jūreiviu, kuris, atrodo, žino viską pasaulyje, kaimynu valkata, įžūliu tipu ir vagišiumi, dėl kurio kyla pavojus berniuko ir jo atsidavusios auklės gyvybėms.
„Laikraščių berniukas" – jautri ir autobiografiška amerikiečių rašytojo Vince'o Vawterio knyga. Vienus ji įtrauks iki paskutinio puslapio, o kitiems galbūt padės kitaip pažvelgti į mikčiojimo problemą, su kuria susiduria daugybė žmonių visame pasaulyje.

 

 

 

 

raides-ir-natos1Linas Kontrimas, Inga Dagilė
Keturios paslaptys, kaip pažinti raides ir natas

Po pasaulį klajoja skirtingi garsai. Jie turi savo namelius ir miestus. Jiems patinka būti kartu, nes tuomet jie tampa mums pažįstamais žodžiais ir sakiniais. Kitaip užrašyti garsai tampa muzikos natomis arba kitų šalių kalba. Jei žinosi keturias paslaptis, bus daug lengviau išmokti savo ir kitas kalbas, įvaldyti muzikinį raštą

 

 

 

ieskomas-ralfis virselis 72RGB p1Emily MacKenzie
Ieškomas knygų vagis-Triušis Ralfis

Tai pasakojimas apie triušį Ralfį, kuris, kaip ir visi triušiai, mėgsta morkas ir kopūstus. Tačiau jis turi ir vieną išskirtinę silpnybę – už viską labiausiai jis dievina... knygas! Jam patinka skaityti viską: nuotaikingus pasakojimus, romanus, komiksus ir net receptų knygas. Tačiau vieną dieną, perskaitęs visas savo knygas, Ralfis pradeda sliūkinti į kitų žmonių namus, skaityti jų knygas ir net jas vogti! Ar pavyks sustabdyti Ralfio knygų vagystes išsiaiškinsite perskaitę šį intriguojantį pasakojimą. O galbūt ir patys leisitės ieškoti Ralfio?

 

 

 

žvalgo mokinys. Holtas pavojuje1John Flanagan
Holtas pavojuje

Holtas, Horacijus ir Vilis seka Tenisono ir jo bendrų pėdsakais. Netikras Pašaliečių pranašas išvengė teisingumo už savo nusikaltimus Klonmelyje, bet Holtas pasiryžęs jį sulaikyti, kol tas nepradėjo veiklos Araluene. Klonmelyje Vilis nukovė vieną iš Tenisono pasamdytų žudikų genoviečių, bet dar du liko gyvi. Ar nepaprastas Vilio ir Holto taiklumas šaudant iš lanko padės jiems dvikovoje su žmogžudžiais?
O gal Vilio mokytojas stojo į paskutinį savo mūšį?
Tai devintoji australų rašytojo Johno Flanagano nuotykių serijos paaugliams knyga. Istorija apie žvalgo mokinį ne tik mėgiama skaitytojų visame pasaulyje, bet ir susilaukė nemažai literatūrinių apdovanojimų.

 

 

 

 

grįžimo istorija1Gendrutis Morkūnas
Grįžimo istorija

Grįžti namo irgi reikia mokėti. Ši nepaprasta istorija − apie mergaitę, kuri tik gimusi pradėjo mąstyti apie gyvenimą. O taip mąstant nutinka keisčiausių dalykų: vieną rugsėjo vakarą ji dingo iš savo lovelės. Niekas nežinojo kur.
Kartą, grįždami iš mokyklos miško keliuku, ją atrado vaikai. Tiesiog sėdinčią ant kelmelio. Mergaitė buvo kaip mergaitė: su sijonėliu ir palaidinuke, su šalia padėta kumščio dydžio balta kuprine, bet... kažkokia nejauki.
Galbūt ji užburta?
Pati mergaitė nieko neprisimena. Žino, kad jos vardas Vilija.
Ir laukia tų, kurie galėtų parvesti ją namo.
Ar pavyks Vilijai tapti tokia, kaip kiti? O gal kiti šiek tiek pasikeis ir pamils ją tokią, kokia yra? Jai nutiko tikrai nepaprasta istorija. Nėra jokių daiktinių įrodymų, tik šis tekstas, kurį galite perskaityti. Autorius sukūrė jį tam, kad čia atpažintumėte save, veikiančius visa tai, ką veikia vaikai: miegančius, valgančius, žaidžiančius, stebinčius pasaulį, o kartais liūdinčius. Bet svarbiausia − mokančius keistis žvaigždėmis.

 

 

 

 

egle zalciu karaliene scan00016z11Salomėja Nėris
Eglė žalčių karalienė

Pasaka „Eglė žalčių karalienė" –  vienas gražiausių Salomėjos Nėries kūrinių. Jame susipažįstame su gražuole žvejo dukra - Egle, jos vyru - marių valdovu žalčiu Žilvinu ir jų vaikais: stipruoliais Ąžuolu, Uosiu, Beržu ir dukrele - Drebulėle.
Knyga gausiai iliustruota dailininkės Giedrės Sen piešiniais.
Tekstas parašytas didžiosiomis raidėmis.

 

 

 

 

domas-ir-tomas-11Tomas Dirgėla
Domas ir Tomas

Miestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje sujudimas – dingo valytojo Valiaus šluota. Direktorius Liudas Mėmė nusprendžia – anokia čia bėda. Kol šluota atsiras, grindis galima iškloti laikraščiais. Deja, netikėtai užsukusiam mokyklų inspektoriui Kukulaičiui ši mintis neatrodo tokia puiki. Direktorius vaikšto susiėmęs už galvos – jei po savaitės grįžęs inspektorius ras netvarką, mokyklai bus... šakės!
Staiga pasidaro labai svarbu, kas, kada ir kodėl pavogė šluotą. Tirti bylą imasi 4B klasės mokiniai Domas ir Tomas. Detektyvus užgriūva klausimų lavina, negana to, kažkas siuntinėja grasinančias žinutes. Viskas dar labiau susipainioja paaiškėjus, kad į visa tai įsivėlusi ir Tomo meilė Upė. Ar ji išvien su blogiukais? Ir kodėl saldainių pardavėjos rankose granatsvaidis? O kur dar poezijos konkursas... Čiupk į rankas knygą, nes tokio detektyvo tau tikrai dar neteko skaityti!

 

 

 

didysis klausimynas mgpshfullsizedistr1Didysis klausimynas

Knyga labai patiks tiems, kurie trokšta žinių. „Didysis klausimynas" pasiteiraus, ar tu žinai paprastų dalykų, ir pateiks atsakymus į sudėtingesnius, pasiūlydamas patrauklią klausimų ir atsakymų dvikovą. Čia rasi tikrai visiškai paprastų klausimų, į kuriuos atsakysi bematant, tačiau atsakinėdamas į vis sunkesnius pajusi tobulėjimo džiaugsmą.
Gali pasitikrinti ir savo atmintį, knygos gale dar sykį perskaitydamas anksčiau matytus klausimus ir palygindamas savo atsakymą su čia pateiktu teisingu. Įtaigios iliustracijos su tiksliais paaiškinimais dar labiau sustiprins patirtą įspudį apie pateiktus faktus ir žinias. Patikėk, tai - neįprasta populiarioji mokslo knyga. Su ja patirsi tikrą pažinimo džiaugsmą.

 

 

 

 

 Braskiu diena25C525A1ki25C525B3 diena1Kęstutis Kasparavičius
Braškių diena

Tiems, kurie pamėgo Kęstučio Kasparavičiaus rašytų ir iliustruotų trumpų istorijų rinkinius, bus smagu pasinerti į „Braškių dienos" puslapius. Susipažinsite su dailininku Meškiuku, dainininku Paršiuku, braškių smaližiumi Krokodiliuku, keliautoju Barsuku. Sužinosite, kaip vyksta pamokos kiškių mokykloje, kaip pramogauja dantys šeimininko burnoje, kas naujo Miaulandijoje ir kokie nuotykiai užklumpa, kai atidarai paslaptingas duris. Mėgaukitės netikėtumais, fantazija bei linksmais pokštais, kurie nutinka ne tik braškių dieną!

 

 

 

 

baltuzenklai1Nijolė Kliukaitė-Kepenienė
Baltų ženklai

„Visi žvalgomės į dangų tikėdamiesi atspėti, ką mums žvaigždės lemia. Gaila tik, kad savo gimties mėnesio baltiškuosius vardus esame užmiršę. O jie gerokai skiriasi nuo Rytų zodiako. Šiomis pasakomis noriu senąjį mūsų žvaigždėlapį priminti.
Nesu astrologė, todėl prognozėmis nesižarstysiu, tik apie kiekvieną ženklą paseksiu savo pasaką. Manau, pasaka, sapniškąja intuicijos tiesa gyvendama, yra arčiausiai žvaigždžių. Pasaka yra tas gyvenimo stebuklas, kuris leidžia keliauti laiku. Ir ne tik. Tai toks žanras, kuriame gali leist sau pasiklysti, nes visada atsiras koks stebukladaris, palydintis į kelią.
Gal ir paklaidžiojau, iš anksto atsiprašau..." – apie savo knygą „Baltų ženklai“ sako autorė Nijolė Kliukaitė-Kepenienė.

 

 

 

 

ar sakiau kad tu man reikalingaimage.php1Estelle Maskame
Ar sakiau, kad tu man reikalinga?

Tai meilės istorija, kuriai neįmanoma atsispirti. Įvykiai keičia vienas kitą pašėlusiu greičiu, o herojus vis labiau užvaldo jausmai, kokių jie dar niekada nebuvo patyrę.
Iš atostogų su naująja tėvo šeima šešiolikmetė Idena nesitiki nieko įdomaus. Tačiau vos atvykusią ją pasitinka staigmena – trys antrosios tėvo žmonos sūnūs. Greit paaiškėja, kad nė vienas iš jų toli gražu nėra švelnumo įsikūnijimas. Ypač vyriausiasis, septyniolikmetis Taileris, maištingo ir nenuspėjamo būdo jaunuolis, visiška Idenos priešingybė. Vis dėlto nuo pat pirmojo skandalu pasibaigusio susitikimo su juo merginos neapleidžia nuojauta, kad Tailerio šiurkštumas tėra kaukė, slepianti jautrią sielą ir nežinomą skausmingą patirtį.
Jaunuolis supažindina Ideną su savo draugais, ir ši netrukus įsitraukia į niekada nepažintą gyvenimą: saulės nutvieksti Kalifornijos paplūdimiai, audringi naktiniai vakarėliai ir bet kokių taisyklių laužymas. Tačiau labiau už viską merginą traukia... pats Taileris. Ir kuo uoliau ji stengiasi įminti jo paslaptis, tuo aiškiau mato įsimylinti jį. Regis, ir Tailerį traukia Idena. Jaunuoliams vis sunkiau priešintis jausmams, ir su kiekviena diena jie vis labiau artėja prie ribos, kurią peržengus, niekas jų gyvenime nebeliktų, kaip buvę...

 

 

 

zarija1Sabaa Tahir
Žarija pelenuose

Ji– vergė. Jis – karys.
Imperija juos mokė būti paklusnius ir neapkęsti.
Bet jie pasirinko laisvę ir meilę.
Šalis, kurioje gimė Laja ir Elijas, kadaise buvo taiki ir klestinti. Tačiau užkariautojai ją pavertė baimės sukaustyta Imperija, valdoma negailestingo Imperatoriaus ir jam aklai paklūstančių karių su sidabrinėmis kaukėmis. Laja užaugo skurdžiame kvartale, tarp apšiurusių namų ir dulkėtų gatvelių, nuo vaikystės žinodama, kad už menkiausią nepaklusnumą Imperatoriui žiauriai baudžiama. Elijas, priešingai, priklauso išrinktiesiems – jis augo uždaroje Juodosios uolos akademijoje, kur berniukai nuo mažumės rengiami tapti Imperatoriaus armijos kariais. Skirtingiems pasauliams priklausantys Laja ir Elijas gimę būti nesutaikomais priešais, bet netrukus ima aiškėti, kad jų likimai susiję kur kas labiau, negu jiedu įtarė...