Solidarumo akcija Baltarusijai sulaukė atgalinio ryšio

Paskelbta: Antradienis, 2021 m. vasario 9 d.

baltarusija

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos bendruomenė Vasario 7 d. prisijungė prie susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos ir parengė vaizdo įrašą „Baltas paukštis Baltarusijai“. Jis elektroniniu paštu buvo išsiųstas Nesvyžiaus bibliotekai, su kuria biblioteka yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Kaip sakė Biržų bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė, „nenorime ir negalime būti abejingi tam, kas šiandien vyksta Jūsų šalyje. Prisijungimas prie akcijos yra mums mažas, bet jums, tikimės, labai didelis žingsnis, suteikiantis Jums tikėjimo ir vilties.“ Po šio įrašo paviešinimo, bibliotekos direktorę per socialinį tinklą Facebook pasiekė žinutė iš Nesvyžiaus bibliotekos, kad yra labai dėkingi už išreikštą palaikymą. „Į nusiųstą laišką ir vaizdo įrašą Nesvyžiaus bibliotekos kolektyvas labai jautriai sureagavo, rašydami sakė, kad darbo el. paštu atsakyti mums negalėjo, dėl to mane susirado per socialinį tinklą. Labai bijojome, kad ši mūsų palaikymo žinutė jų nepasieks. Esame sujaudinti, kad ši akcija sulaukė atgalinio ryšio, o kolegos Nevyžiuje žino, kad mes su jais“ – sakė Biržų bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė.

Vaizdo įrašas čia: https://www.facebook.com/Birzuviesojibiblioteka/videos/868237384016399

„Senjorų arbatėlei“ – metai!

Paskelbta: Penktadienis, 2021 m. vasario 5 d.

Senjorų arbatėlė

Lygiai prieš metus, vasario 5 d., susikūrė bendraminčių klubas ,,Senjorų arbatėlė“, kurio sumanytoja mūsų vyresn. bibliotekininkė Rita Venskūnienė.

Labai džiaugiamės šio klubo narių aktyvia veikla, iš jų galime pasimokyti visi – kaip bet kokią veiklą padaryti prasmingą. Nors metai ir nelepino klubo narių susitikimais dėl COVID-19, tačiau jie tikrai buvo įsimintini!

Laikraščio „Šiaurės rytai“ paskelbtame konkurse 2020 metų Šviesuoliu išrinktas klubo Prezidentas – Manfredas Bridžius. Sveikiname ir džiaugiamės kartu! Toks žmonių įvertinimas tik parodo, kad ši iniciatyva, kviesti senjorus į naują bendravimo tradiciją, pateisino visus lūkesčius.

Mieli klubo vadovai, nariai, sveikiname Jus su šiuo gražiu pirmuoju gimtadieniu. Mums didelis džiaugsmas, kad galime prisidėti prie klubo veiklos. Būkite ir toliau tokie aktyvūs, kupini naujų idėjų.

Linkėjimai

Kviečiame į nuotolinius mokymus pažengusiems „Būkime saugūs internete“

Paskelbta: Antradienis, 2021 m. vasario 2 d.

Logo Saugesnio interneto savaite 20212021 m. daugelyje pasaulio šalių vasario 8–13 d. organizuojami Saugesnio interneto savaitės renginiai. Jos metu Lietuvoje vyks įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos. Šios teminės akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“

Vasario 9-10 dienomis kviečiame į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos rengiamus nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus pažengusiems „Būkime saugūs internete“
Mokymų metu sužinosite pagrindines e. saugos žinias, apie saugesnį naudojimąsi skaitmeniniais įrenginiais ir internetu.

Norintys mokytis turi turėti: skaitmeninį įrenginį, internetą, el. paštą.
Registruokitės tel. 8-(450) 38015

 

Saugesnio interneto savaitė

Paskelbta: Penktadienis, 2021 m. sausio 29 d.

Vasario 8-13 dienomis vyks daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva – Saugesnio interneto savaitė. Kviečiame dalyvauti šviečiamosiose saugesnio interneto veiklose!

Skaityti daugiau...

Kviečiame į EBSCO nuotolinių mokymų vasario mėnesio ciklą

Paskelbta: Trečiadienis, 2021 m. sausio 27 d.

ebsco seminarai

EBSCOhost duomenų bazė toliau kviečia prisijungti prie virtualių mokymų. Duomenų bazėje galite rasti visateksčių mokslo ir populiariųjų žurnalų medicinos, verslo, ekonomikos klausimais, laikraščių, žinynų anglų kalba, duomenų apie verslo kompanijas, fotografijų, žemėlapių, vėliavų. Duomenų bazė yra reguliariai atnaujinama. Mokymai vyks anglų kalba, būtina išankstinė registracija.

Skaityti daugiau...

Parengtas Biržų krašto buitinės kalbos žodynas

Paskelbta: Pirmadienis, 2021 m. sausio 25 d.

Mūsų bibliotekininkai ilgą laiką puoselėjo viltį į vieną vietą surinkti senuosius Biržų krašto žodžius, išsaugoti juos kaip krašto kalbinį, kultūrinį paveldą. Šalia kitų darbų, pareigų ir projektų prie Žodyno buvo dirbama visus 2020 metus. Po visų tikslinimų ir konsultacijų, pagaliau jums siūlome kraštotyrinį darbą – TAIP KALBĖJO MŪSŲ SENOLIAI: XIX a. pabaigos – XX a. pirmos pusės Biržų krašto buitinės kalbos žodynas.

Tai vyresn. bibliotekininkės Liudos Prunskienės idėja, prie kurios įgyvendinimo (nuo rudens) prisidėjo ir vyresn. bibliotekininkė Rita Venskūnienė.

Labai kviečiame susipažinti su šiuo žodynu. Jei žinote žodžių, kurių jame nėra, parašykite mums el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Žodyną rasite čia: Biržiečių šnekta

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt