Bibliotekos pažangai 2

Paskelbta: Antradienis, 2015 m. kovo 24 d.

 Šis projektas finansuojamas iš Bilo ir Melindos Geitsų fondo (Bill & Melinda Gates Foundation) bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos startavo 2013 metų gruodžio mėnesį. Jo šūkis Su biblioteka prasideda atradimai, o pagrindinis tikslas – sustiprinti Lietuvos bibliotekų gebėjimus tenkinti besivystančios bendruomenės poreikius ir įtvirtinti bibliotekas kaip tvarias bendruomenines institucijas, galinčias pagerinti žmonių gyvenimo kokybę.

2014 metais projekto organizuotuose mokymuose: esamų ir naujų paslaugų plėtros projektų rengimas, jų įgyvendinimas ir valdymas, vartotojų analizė, inovacijų kūrimas, atstovavimas ir viešinimas Šiauliuose, Kaune, Molėtuose, Klaipėdoje dalyvavo 5 Viešosios bibliotekos specialistai.

Prisijungta prie projekto iniciatyvos Atrask vaikystės biblioteką. Iniciatyvos metu savo vaikystės – Biržų viešosios bibliotekos globėjais pakviesti ir sutiko būti kraštiečiai: aktorė Dalia Mikoliūnaitė, stipriausias pasaulio žmogus, Biržų rajono savivaldybės garbės pilietis Žydrūnas Savickas, socialinių mokslų daktaras Vincas Grigas.

2014 m. pabaigoje įvyko pirmasis Viešosios bibliotekos darbuotojų susitikimas su Žydrūnu Savicku. 2015 m. pabaigoje Ž. Savickas apsilankė Viešojoje bibliotekoje kartu su LRT televizijos Kelias į namus kūrybine grupe, susitiko su bibliotekos vadovais, Knygų kalėdoms dovanojo knygų.  Balandžio mėnesį į Viešąją biblioteką su visa Teatriuko aktorių grupe svečiavosi globėja aktorė Dalia Mikoliūnaitė. Jaunieji biržiečiai gavo dovanų smagų koncertą Vaikų kambarys pagal Violetos Palčinskaitės eiles, kompaktinių plokštelių su Teatriuko programomis.  Birželio mėnesį į Biržus kartu su kolegomis iš Vilniaus universiteto, atvyko bibliotekos globėjas kraštietis dr. Vincas Grigas. Viešojoje bibliotekoje vyko mokslinė konferencija Biržų krašto praeitis VU bibliotekos rankraščiuose ir leidiniuose bei parodos Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje, skirtos Etnografinių regionų metams, pristatymas. Svečiai: Vilniaus universiteto bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė, Rankraščių skyriaus vedėja dr. Inga Liepaitė ir šio skyriaus bibliotekininkas Paulius Bagočiūnas, Retų spaudinių skyriaus vedėja Virginija Galvanauskaitė, Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėjas dr. Vincas Grigas ir Biržų krašto muziejaus Sėla direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė konferencijoje perskaitė 5 pranešimus.

2015 m. kovo mėnesį Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos darbuotojai šiam projektui parengė ir pateikė paraišką Kaimas kine, kinas kaime. Skirtas dalinis projekto finansavimas ir rajono bibliotekininkai Viešojoje bibliotekoje įkurs naują trumpametražių filmų kūrimo ir demonstravimo laboratoriją. Gegužę šis projektas pristatytas visuomenei, atlikta projekto dalyvių anketinė apklausa, pildomas projekto veiklų žemėlapis. Mokymams ir kūrybinėms dirbtuvėms suburta profesionalų komanda lapkričio mėnesį surengė kino kūrimo ir prodiusavimo mokymus jaunimui. Projekto veiklose dalyvaujantis 6-ių rajono bendruomenių jaunimas – 68 jauni žmonės bei projekto vykdytojai mokėsi rengti scenarijus, fotografuoti, filmuoti, imti interviu, rinkti dokumentinę medžiagą, ją sisteminti. Šių dalykų mokė kino režisierius Justinas Krisiūnas, kino prodiuserė Lina Murinaitė, Balticum televizijos Biržų atstovybės regiono programų vyr. redaktorė Audronė Dambrauskienė, žurnalistė Biržiečių žodžio vyr. redaktorė Janina Bagdonienė. Dalyviai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti ką tik kino teatruose pasirodžiusį filmą Dėdė, Rokas ir Nida bei jį aptarti su filmo kūrėjais. Mokymuose jaunimas išmoko režisūros, prodiusavimo, filmavimo, montavimo ir žurnalistikos pagrindų, kurie bus reikalingi dalyvaujant tolesnėse projekto veiklose.

 2016 metais sėkmingai įgyvendintas projektas Kaimas kine, kinas kaime. Jaunimo užimtumui skirto projekto tikslas – per kino kūrimą ir demonstravimą aktyvinti jaunimo laisvalaikį, mažinti polinkį į neigiamas veikas, skatinti bendruomeniškumą – pasiektas. Viena iš projekto veiklų  – geriausiai sukurto filmo konkursas. Pirmą pusmetį jaunimas būrėsi į kūrybines dirbtuves, kuriose turėjo galimybę įgyvendinti savo idėjas: rašyti scenarijus, savarankiškai filmuoti ir kūrti trumpametražius filmukus. Jaunimui tai buvo puiki kino kūrimo patirtis, proga paįvairinti savo laisvalaikį ir galimybė savarankiškai naudotis projekto metu įsigytais ištekliais. Rugsėjo mėnesį įvyko konkursinių filmų peržiūra ir vertinimo komisijos posėdis. Atsižvelgdama į vertinimo kriterijus, komisija išrinko tris geriausius jaunimo sukurtus filmus. Tą patį mėnesį prasidėjo filmų pristatymai juos kūrusiose bendruomenėse. Žiūrovai rinko labiausiai patikusį filmą. Spalio 1 d. visi filmukai buvo pristatyti Biržų miesto bendruomenei. Kartu su filmais po rajoną keliavo ir fotografijų paroda Akimirkos iš projekto veiklų. Baigiamojo renginio metu buvo įvertintos ir apdovanotos visos kūrybinės grupės, paskelbti nugalėtojai.

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt