Edukaciniai užsiėmimai vaikams

2018-09-04

Įjunk fantazijos mygtuką

Mažieji bibliotekos skaitytojai  kviečiami į edukacinį užsiėmimą „Įjunk fantazijos mygtuką“, kurio metu susipažins su nonsenso žanro rašytojos, vertėjos Nijolės Kepenienės kūryba. Po pristatymo jų lauks įdomus kūrybinis darbas.
Programa skirta 2-4 klasių mokiniams.
Vidutinė trukmė 45 min.

ETNO kilimo raštuose gamta, tautosaka, aprėdai

Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su karstinio regiono gamtiniais ypatumais ir etnokultūra.
Naudodamiesi interaktyviuoju „Aukštaitijos ETNO kilimu“ planšečių pagalba mokiniai gebės surasti ir išklausyti legendą apie Karvės olą.
Mindami mįsles, išklausydami pamėgdžiojimus, būrimus, žaisdami, skaitydami lietuvių liaudies pasaką dalyviai gebės suprasti žmogaus ir naminio gyvulio (karvės) ryšį. Kalbėdami apie aukštaitijos regiono tautinio kostiumo pagrindinius bruožus, išskirtines detales, užkoduotus raštus juostų ornamentikoje, susipažins su aukštaitijos regiono moterų ir vyrų aprėdų sąvitumu .
Programa skirta 2-5 klasių mokiniams
Vidutinė trukmė 90 min.

ETNO kilimo mitologiniai raštai

Šio edukacinio užsiėmimo metu vaikai susipažins  su lietuvių liaudies pasakų mitinėmis būtybėmis. Naudodamiesi interaktyviuoju „Aukštaitijos ETNO kilimu“ planšečių pagalba mokiniai gebės surasti ir išklausyti legendą apie Velniapilio olą.
Edukacinis užsiėmimas skirtas tiems, kurie mėgsta klausytis garsiai skaitomų pasakų, padavimų ir sakmių, kurie domisi savo krašto etnine kultūra bei istorija.
Programa skirta 2-5 klasių mokiniams
Vidutinė trukmė 90 min.

Ekskursija po biblioteką „Knygelių namai“

Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų literatūros skyriaus veikla, knygų fondu, periodiniais leidiniais, sužinos kaip tapti skaitytoju. Kurs knygų skirtuką. Apsilankys kituose bibliotekos skyriuose.
Programa skirta  ikimokyklinukams ir 1-2 kl. mokiniams
Vidutinė trukmė 45 min.

Ekskursija po biblioteką „Susipažinkime: BIBLIOTEKA“

Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų literatūros skyriaus veikla, knygų fondu, periodiniais leidiniais. Apsilankys kituose bibliotekos skyriuose, susipažins su knygnešio Jurgio Bielinio biografija. Kurs koliažą ir spręs kryžiažodį apie biblioteką.
Programa skirta  įvairaus amžiaus vaikams
Vidutinė trukmė 90 min.

Knygų pasaulis pro mirioramos langą

Perskaitę knygą, vaikai ją aptaria kartu su bibliotekininkais ar mokytojais ir ant ritinio piešia perskaitytos knygos susiliejančius vaizdus ir/ar veikėjus. Sukurta ritininė vaikų knyga pavirsta užburiančiu judančių vaizdų filmu – miriorama, kuri yra demonstruojama kaip judanti panorama perkelta į pasigamintą aparatą – dėžę.
Mirioramos – kitoks, kūrybinis knygos skaitymas. Knygų skaitymas virsta  kūrybinėmis dirbtuvėmis, kuriose vyksta įvairiapusė edukacija: ugdomi skaitymo, bendravimo įgūdžiai, turtinamas žodynas,  vaizduotė, mąstymas, kūrybiniai sugebėjimai.
Programa skirta  įvairaus amžiaus vaikams
Vidutinė trukmė 90 min.

Interaktyvaus garsinio skaitymo popietės

Edukacinė pamokėlė skirta tiems kurie mėgsta klausytis garsiai skaitomų pasakų. Užsiėmimų metu vaikai iliustruos, kurs inscenizacijas, žais.
Programa skirta  įvairaus amžiaus vaikams
Vidutinė trukmė 45 min.

Reikalinga išankstinė registracija tel.: 8 450 38014