Nuotoliniai skaitmeninio raštingumo mokymai sulaukė gyventojų susidomėjimo

Paskelbta: Penktadienis, 2020 m. lapkričio 20 d.

Lapkričio 17-20 dienomis vyresn. bibliotekininkė ir skaitmeninio raštingumo mokymų lektorė Laima Ramutėnienė organizavo nemokamus nuotolinius mokymus.

Gyventojai galėjo dalyvauti šiuose mokymuose: „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ ir „Planuokime laisvalaikį internetu“. Mokymų metu dalyviai išmoko naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis neišeinant iš namų bei sužinojo apie įvairių paslaugų, skirtų laisvalaikiui užsakymą internetu.

Džiaugiamės, kad mokymuose dalyvavo net 24 dalyviai, kurie sėkmingai papildė savo žinių bagažą. Tikimės, kad gauta informacija pravers mokymų dalyvių kasdieniame gyvenime.

Mobiliosios bibliotekos lapkričio maršrutai

Paskelbta: Trečiadienis, 2020 m. lapkričio 18 d.

mobili bibliotekaMobilioji biblioteka lapkritį važiuos Vabalninko ir Nemunėlio Radviliškio maršrutais.

Šį mėnesį mobilioji biblioteka važiuos pagal išankstinį knygų užsakymą. Labai kviečiame Vabalninko ir Nemunėlio Radviliškio krašto žmones susisiekti su bibliotekininkėmis Vilma Šulniene, Lyvija Šmatiene ir knygas užsisakyti iš anksto. Žemiau pateikiame preliminarų maršrutų grafiką kur tikrai atvažiuosime, jei bus poreikis, sustosime ir kituose tų kraštų kaimuose. Jei planuojate ne tik užsisakyti, bet ir grąžinti knygas, prašome jas įdėti į savo turimą maišelį. Knygų užsakymus priimame jau dabar, skambinkite žemiau nurodytais kontaktais.

Skaityti daugiau...

„Biblioteka visiems“ – saugi aplinka autizmo spektro bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems lankytojams

Paskelbta: Trečiadienis, 2020 m. lapkričio 18 d.

Biblioteka visiems

Lietuvos viešųjų bibliotekų duris papuošė išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Skaityti daugiau...

Kviečiame dalyvauti bibliotekos konkurse „Laiškas Rudeniui“

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. lapkričio 16 d.

Likus tik 2 savaitėms iki kalendorinės žiemos skelbiame bibliotekos KONKURSĄ „Laiškas Rudeniui“ ir kviečiame visus parašyti keletą posmų rudeniui. Jums reikia:

1) sukurti eilėraštį apie rudenį;
2) jį perskaityti rudeniniame fone ir nufilmuoti (galite pats, bet gali padėti ir draugai);
3) eilėraštis neturi būti labai ilgas, pageidautina iki 1.20 min.;
4) filmuotą medžiagą siųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., būtinai nurodykite savo vardą ir pavardę. Darbų lauksime iki lapkričio 30 dienos.

Kai baigsis ruduo, sukursime iš visų Jūsų atsiųstų eilėraščių bendrą video laišką rudeniui, o vienam iš dalyvių nusišypsos laimė ir jis laimės bibliotekos įsteigtą prizą.

Visiems linkime sėkmės ir laukiame Jūsų kūrybos!

P.S. Mūsų vyresn. bibliotekininkė Rita Venskūnienė nebūtų Rita, jei nesugalvotų nuotaikingo kvietimo.

 

Paroda Lietuvos pašto dienai

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. lapkričio 16 d.

Lapkričio 16-oji – Lietuvos pašto diena. Biržų savivaldybės Jurgio Bielinio viešajai bibliotekai patikėjus senojo Biržų pašto pastato valdymą, tapome tarsi sugiminiuoti bent jau su biržietiškąja pašto istorijos dalimi. Kur kas Iškalbingiau, už bet kokį rašytinį pasakojimą, pašto istorija atsispindi fotografijose, dokumentuose, reliktuose. Ta proga parengėme virtualią parodą, kuria galite rasti ČIA.

https://pastodiena.imfast.io/

 

 

Kviečiame į bibliotekos rengiamus nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. lapkričio 9 d.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka lapkričio mėnesį rengia nemokamus nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus pažengusiems.

Lapkričio 17-18 d. 9.00-12.00 val. „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ (6 val.). Šioje mokymų programoje sužinosite kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis, teikti prašymus, deklaracijas, užsakyti įvairias pažymas VMI, SODRA ir kituose portaluose neišeinant iš namų.

Lapkričio 19-20 d. 9.00-12.00 val. „Planuokime laisvalaikį internetu“ (6 val.). Šioje mokymų programoje sužinosite apie įvairių paslaugų, skirtų laisvalaikiui užsakymą internetu, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, transporto bilietų įsigijimo galimybių, baigiant automatiniais vertėjais, virtualiais muziejais, orų prognozėmis ir kitomis naudingomis paslaugomis.

Norintys mokytis turi turėti: skaitmeninį įrenginį, internetą, el. paštą.

Registruokitės tel. 8 (450) 38015 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Bibliotekos ir jos struktūrinių padalinių paslaugos karantino metu

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. lapkričio 9 d.

Atsižvelgiant į Vyriausybės nurodymus bei oficialias rekomendacijas, Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje (toliau – Biržų SVB) ir jos struktūriniuose padaliniuose teikiamos tik leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugos. Visos kitos paslaugos teikiamos tik nuotoliniu būdu. Leidiniai išduodami specialiuose skyriuose esančiuose leidinių išdavimo punktuose, laikantis visų privalomų ir rekomenduojamų saugumo reikalavimų. Kol šalyje skelbiamas karantinas, vartotojai į bibliotekų atvirus fondus neįleidžiami.

Skaityti daugiau...

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt