Naujos knygos Vaikų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2020 m. rugsėjo 24 d.

Laima Zulonė
Spalvoti pieštukai

Knygelė „Spalvoti pieštukai“ kviečia mažuosius pažinti spalvas įdomiai ir nuotaikingai. Kiekvienas pieštukas čia turi savo spalvą, o kiekviena spalva kuria savą pasaulį – su rožiniais paršeliais, gėlių žiedus nutūpusiais geltonais saulės zuikučiais ar miško glūdumoje kakavą verdančiais rudaisiais lokiais... Spalvotieji personažai pristatomi trumpais eilėraštukais, kuriuos nesunkiai įsimins ir vaikai, tad mokytis spalvų bus dar smagiau.

Will Mabbitt
Meibelė Džons ir uždraustasis miestas

Skaitydamas šią knygą 8–12 metų vaikas lengviau supras metaforas, turtės jo kalba. Knygos apie išdykėlę Meibelę Džons lavina vaizduotę ir humoro jausmą. Dėl įtemptų nuotykių ir trupučio mistikos mažojo skaitytojo širdis plaks greičiau, norėsis versti vieną puslapį po kito. Šią knygą puošia daugybę apdovanojimų pelniusio britų dailininko Rosso Collinso pieštos iliustracijos – jis kūrė personažus Londono Karališkajam nacionaliniam teatrui bei „Disney“ kompanijai. Edukacinė nauda: lavinama vaizduotė,  iškalba, žodynas, gebėjimas pasakoti istorija,  empatija, lavinamas humoro jausmas, pastabumas, smalsumas, skaitant įtraukiančius kūrinius, lengviau pamėgti knygas.

Agnieszka Stelmaszyk
Nefertitės lobio paslaptis ( I dalis) 

Tai pirmoji lenkų autorės Agnieszkos Stelmaszyk knygų serijos „Lobių ieškotojai“ dalis. Visose „Lobių ieškotojų“ serijos knygose šalia nuotykių ir įtraukiančio pasakojimo daug dėmesio skiriama įdomiems istoriniams, geografiniams faktams bei archeologinėms žinioms, tad skaitydami šias knygas vaikai ir paaugliai ne tik maloniai praleis laiką, bet ir įgis naujų žinių, bus skatinami domėtis istorija, geografija ir įvairių pasaulio šalių kultūra. Šioje, pirmojoje serijos knygoje, lobių ieškotojai patraukia į paslaptingąjį Egiptą. Kiekvienoje serijos knygoje – atskira nuotykių istorija, tad jas galima skaityti tiek iš eilės, tiek pasirinktinai pagal labiausiai dominančią pasaulio šalį.

 Agnieszka Stelmaszyk
Lobių ieškotojai. Atlantų lobis ( II dalis)

Ar patinka įtraukiančios istorijas apie lobius, jų paieškas ir radybas? Tuomet tai yra knyga, kurią tikrai verta perskaityti. Įtraukiantis pasakojimas apie penkių vaikų kompaniją ir jų draugus suaugusiuosius paliks įspūdį ilgam. Šaunioji kompanija šįkart keliauja į Graikiją, kur mėgina įminti paslaptingą Atlantų lobio mįslę. Pasakojimas išlaiko intrigą iki pat paskutinio puslapio.

Agnieszka Selmaszyk
Lobių ieškotojai. Didžiojo magistro paslaptis (III dalis)

Knygoje „Lobių ieškotojai. Didžioji Magistro paslaptis“ jaunųjų archeologų penketukui teks nukeliauti į daugybę istorinių vietų ir sužinoti nemažai naujų faktų, kad galiausiai prisikastų prie tiesos.

Agnieszka stelmaszyk
Lobių ieškotojai. Auksinio drakono prakeiksmas (IV dalis)

Tai istorija ne tik apie praeities galvosūkius ir teisybės paieškas, bet ir apie nepaprastus išbandymus, kurie ne taip sunkiai įveikiami, kai turi tikrų bendraminčių draugų.

Agnieszka Stelmaszyk
Lobių ieškotojai. Deiamntų slėnio mįslė ( V dalis)

Troškimas surasti paslaptingąjį Deimantų slėnį, kurio beieškodamas lordas Artūras Kavendišas visai išėjo iš proto, archeologijos mylėtojams Bartekui, Anei, Merei Džeinei, Džimui ir Martinui, kaip jau įprasta, atneša kupiną išbandymų nuotykį. Taip jie atkeliauja į tolimąją Australiją! O šiame gamtininkų rojumi vadinamame žemės kampelyje ne tik be galo karšta, bet ir kiek baugu – negali žinoti, kada būsi užpultas ryklio ar mirtinai pavojingo voro.

Onjali Q. Rauf
Berniukas klasės gale

Anksčiau klasės gale stovėjo tuščia kėdė, tačiau dabar ten sėdi berniukas vardu Achmetas. Jam devyneri (kaip ir man), tačiau jis labai keistas. Nesikalba, nesišypso ir net nemėgsta citrinų šerbeto, kurį aš tiesiog dievinu!  Tačiau netrukus sužinojau tiesą: Achmetas visai ne keistas. Jis yra pabėgėlis, kuris pabėgo nuo karo. Nuo tikro karo. Su bombomis ir mušeikomis, kurie skriaudžia žmones. Kuo daugiau sužinau apie Achmetą, tuo labiau noriu jam padėti. O tada į pagalbą ateina mano geriausi draugai – Džosė, Maiklas ir Tomas. Nes mes visi kartu sugalvojome planą...

Piret Raud
Šie tiek paikos istorijos

Daugelis istorijų yra ne tik smagios, bet ir pamokančios. Kad ir apie karalių ir jo kumelaitęRožę, labai mėgstančią bulvių traškučius. Suprantama, kad nuo tokio nepaliaujamo traškučių triauškimo karalystėje baigėsi bulvės! Ką sugalvos karalius ir kuo viskas baigsis? Ir kas nutiks uoliam kareiviui, kuris visus generolo įsakymus vykdo šiek tiek per uoliai? Ar kas nors padės morkai suprasti, kas ji yra? Kodėl dėdė Velas taip mėgsta kolekcionuoti sagas? Daugybė keisčiausių klausimų kils kiekvienam knygos „Šiek tiek paikos istorijos“ skaitytojui, tačiau net nebūtinai čia rasite atsakymus. Juk kartais kur kas svarbiau leisti visiems, taip pat ir sau, mėgautis tuo, kas labiausiai patinka, neieškant jokių logiškų paaiškinimų.

Martin Sodomka
Kaip sukonstruoti geležinkelį

Naujausia visame pasaulyje labai populiarios pasakų apie techniką serijos knyga. Joje autorius kviečia jaunuosius skaitytojus leistis į pažintinę kelionę geležinkeliu. Šmaikščią istoriją papildo detalios schemos, parengtos konsultuojantis su transporto inžinerijos specialistais.

Tom Fletcher
Girgždukai

Įsivaizduokite – vieną gražią dieną atsikeliate ir pasaulis visai nebe toks, koks buvo vakar, nes dingo... jūsų tėvai! Staiga niekas nebesibara ir neliepia valgyti košės. Sakote, skamba visai neblogai? Vis dėlto realybė kiek kitokia – juk pačios kojinės neišsiskalbs ir pietūs nepasigamins! Kai taip nutinka Vifingtono miestelyje, čia greitai įsivyrauja chaosas. Paslaptingas neva tėvų paliktas raštelis skelbia, kad pasaulis nuo šiol priklauso vaikams, tačiau Liusė nujaučia, kad jį sukurpė visai ne suaugusieji. Ir dar tie keisti po lova tūnantys ir visiems vaikams besivaidenantys padarai... Kvepia šiurpia detektyvine istorija!

Henrik Tamm
Nindzė Timis ir ledo miestas

Penktoji populiariosios knygų serijos apie nindzę Timį ir jo draugus dalis. Šią knygų seriją parašęs ir iliustravęs autorius sulaukė pripažinimo ne tik už literatūrą vaikams – jis taip pat prisidėjo prie pripažintų Holivudo animacinių filmų „Šrekas“ ir „Narnijos kronikos“ fantastinių pasaulių kūrimo. 7–10 m. vaikas mėgausis skaitydamas apie kvapą gniaužiančius nuotykius šiaurėje, mokysis sumanumo, kilnumo, supras, kiek daug drąsos atsiranda veikiant dėl tikslų, kuriais tiki – išgelbėti mylimus šeimos narius ir savimylos verslininko negailestingai niokojamą gamtą.

Bella Swift
Mopsas, svajojęs tapti triušiuku

Dar viena istorija apie mopsiukę Pegę.Alan MacDonald
Nevala Bertis piratas

Knyga priklauso serijai „Aš skaitau!“, kuri padės mažiesiems mokytis skaityti įdomiai ir smagiai.Parengė ir publikavo Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Židrutė Užubalienė.


 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt