Naujos knygos Vaikų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: Antradienis, 31 Gruodis 2019

Jujja Vieslender
Mamūlė Mū plaukioja

Karvė baseine? Tai tiesiog baisu! Kur gi jūs matėte tokį dalyką? Juk karvėms jokiu būdu nevalia čiuožinėti vandens kalniukais, nardyti ar šokinėti nuo tramplinų! Paprastoms karvėms gal ir ne, tačiau tik ne Mamulei Mū!Šiandien ji pasiryžusi gerai pasilinksminti, pasitaškyti ir gal netgi laimėti geriausio plaukiko medalį. Pirmyn, Mamule Mū, tik nepamiršk plaukimo kepuraitės! Juk medalį laimėti gali bandyti visi: ir tie, kurie vaikšto žeme, ir tie, kurie plaukioja ir netgi tie, kurie skraido...

Paulius Juodišius
Amarėlio pyragas

Smagūs vabalėlių, panorusių išsikepti iš grūdo gardų pyragą, ir jiems į pagalbą atskubėjusių vikšro, šimtakojo, sraigės, skruzdėlytės, slieko, karkvabalio nuotykiai.

Elisa porte, laur Stumbrienė
Laimės atradimas

„Laimės atradimas“ – vaikams skirta edukacinė knyga, kurioje istorija apie mažą katytę Laimę pasakojama dviem kalbomis – lietuvių ir prancūzų. Skaitydami apie Laimės nuotykius, vaikai galės tyrinėti žaismingas iliustracijas, geriau pažins juos supantį pasaulį ir įdomiai mokysis užsienio kalbos.

Patricia Forde
Žodžių sąrašas

Leta – paskutinė Arkos žodininkė. Jos pasaulyje neskamba muzika, nėra paveikslų ir knygų. Žmonės susikalba naudodami vos 700 Sąrašo žodžių. Už saugių Arkos sienų – tik laukinė gamta ir viską semiantis vandenynas.Kartą į Letos krautuvėlę užsuka vaikinas. Tik iš kur jis toks atsirado? Kalba Sąrašo žodžiais, bet neįprastai. Akys veria kiaurai. Ir… O Deive, jis sužeistas!


Franz Hohler
Čipas

Kai naktį Čipas ką nors susapnuoja, ryte paaiškėja, kad šis tas iš jo sapno pasiliko kambaryje. Tačiau kai Čipo lovoje ima rastis tikrų daiktų iš sapno, o vieną naktį jis per miegus užtvindo visą butą, tėvai iš tiesų sunerimsta ir nuveda Čipą pas gydytoją.Gavęs tablečių, Čipas liaujasi sapnavęs, bet labai nuliūsta. O vieną dieną jis tiesiog pradingsta. Tą rytą Čipas nubunda ne savo lovoje, bet tolimoje saloje, ir susitinka Čaką – lakūną, kuris moka taip pat smarkiai sapnuoti. Drauge juodu patiria daugybę nuotykių.

John Stephens
Ugnies kronika

Antra knyga apie Keitę, Maiklą ir Emą, ieškančius dingusių tėvų. Sekdami jų pėdsakais, vaikai vis daugiau sužino apie magiją, galinčią išgelbėti arba sunaikinti visa aplink.Jack London
Protėvių džiaugsmas

„Protėvių šauksmas“ priklauso ankstyvajam Jacko Londono kūrybos periodui (apysaka yra trečias stambesnės apimties kūrinys rašytojo bibliografijoje) ir ji dažniausiai klasifikuojama kaip literatūra vaikams, pirmiausia dėl to, kad pagrindinis knygos veikėjas yra šuo. Ir toks apysakos „Protėvių šauksmas“ pozicionavimas nėra visiškai tikslus, nes teksto branda ir idėjų gilumas kūrinį paverčia aktualiu ir suaugusiam skaitytojui. Apysakoje kalbama apie gyvenimą ir išgyvenimą tarp stipriausiųjų, civilizaciją ir gamtą, likimą, valios laisvę ir prievartą.

Mažvydas Palanga 
Dūzgė ir baltieji piratai

Knyga skirta vaikams, kurie siekia tapti išmaniais ir etiškais informacijos naudotojais, bei jų tėvams ar seneliams, besidomintiems, kokiame baltųjų piratų pilname pasaulyje gyvena jų vaikai.Parengė ir publikavo Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Židrutė Užubalienė.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt