Naujos knygos Vartotojų aptarnavimo skyriuje

Paskelbta: Penktadienis, 19 Balandis 2019

Eglė Gerulaitytė
Amerika be dangoraižių: bastūnės liudijimai

„Amerika be dangoraižių" – tai netradicinės kelionės motociklu, bekelės išbandymų ir nuotykių bei netikėtų atradimų knyga, pasakojanti apie Šiaurės Amerikos įdomybes ir gyvenimą. Navahų legendos, aligatorių medžiotojai, vudu raganos, Niufaundlando žvejai, Meksikos ir Gvatemalos indėnai, uždaroji socialistinė Kuba ir paslaptingos Karibų salų gentelės – visos šios istorijos, tikros ir nepadailintos, keistos ir kasdieniškos, knygoje atgyja kelionių dienoraščio forma.

ApsviestojiTara Westover
Apšviestoji

Apie visa tai sužinosite iš pirmų lūpų, skaitydami sukrečiantį autobiografinį pasakojimą „Apšviestoji" moters, išdrįsusios ištrūkti iš uždaros radikalios mormonų šeimos, atgauti asmeninę laisvę ir siekti išsvajoto išsilavinimo.
Aidaho kalnuose, radikalių survivalistų mormonų šeimoje gimusi Tara Westover nelankė mokyklos kaip kiti jos amžiaus vaikai. Kiekviena jos ir jos šeimos narių diena buvo skirta ruoštis pasaulio pabaigai: kaupti maisto atsargas ir būti bet kurią akimirką pasirengusi palikti namus. Jokių apsilankymų pas gydytojus susirgus. Sveikata rūpinosi savamokslė žolininkė ir pribuvėja mama. Jokių žaidimų su draugais. Šeima buvo atsiribojusi ne tik nuo visuomenės, bet ir nuo kitų mormonų šeimų. be to, Tara ir neturėjo, kur kreiptis pagalbos, kai vienas iš jos brolių pradėjo smurtauti.
Stulbinantys jaunos moters memuarai yra kur kas daugiau nei nuostabą keliantis liudijimas apie kitokį gyvenimo būdą pasirinkusią šeimą. „Apšviestoji" – įkvepiantis pasakojimas apie savęs ir gyvenimo prasmės paieškas, apie užsispyrimą, ryžtą, drąsą ir tikėjimą savimi. Tai galimybė kiekvienam mūsų įvertinti pasirinkimo laisvę, kurią suteikia išsilavinimas.

As stabiu taveTeresa Driscoll
Aš stebiu tave

Britų žurnalistės ir rašytojos debiutinis psichologinis trileris „Aš stebiu tave“ įtrauks į paslapčių ir melo pasaulį, kuriame atsidūrę ne kartą susimąstysite – kaip tokioje situacijoje pasielgčiau aš?
Važiuodama traukiniu Ela pastebi du patrauklius jaunus vyrus flirtuojančius su paauglėmis. Iš pradžių ji nekreipia dėmesio, bet vėliau supranta, kad vaikinai ką tik išėję iš kalėjimo. Tuomet visu stiprumu suveikia jos motiniškas instinktas - reikia padėti. Tačiau tą akimirką, kai ji jau nusprendžia ieškoti pagalbos, įvyksta kai kas, kas Elą sustabdo.
Kitą dieną Elai pabudus ją pasiekia žinia, kad Ana, viena iš jos matytų mergaičių – dingo. Praėjus metams po dingimo, Anos vis dar ieško artimieji. Nežinia niekur nedingsta ir lydi juos bei kenčiančią dėl savo poelgio Elą. Kaltės jausmas dėl to, ko tuomet nepadarė, persekioja Elą. Tačiau ji ne vienintelė, negalinti pamiršti to įvykio... Kažkas ima siųsti Elai grasinančius laiškus, klausiančius – KODĖL JAI NEPADĖJAI? Ela pradeda bijoti dėl savo gyvybės.
Netrukus paaiškėja, kad dingusios Anos draugai ir šeima irgi turi ką slėpti. Anos geriausia draugė Sara nesako visos tiesos apie tai, kas tuomet įvyko traukinyje, o Anos tėvai saugo savo pačių paslaptis... Kažkas žino, kur yra Ana, bet tyli. Negana to - jis stebi Elą.

Atsakinga tevysteJūratė Bortkevičienė
Atsakinga tėvystė: kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius

Šioje knygoje autorė pasakoja apie vaikų pyktį - kokios gali būti pykčio priežastys, kaip jį suprasti, išmokti tinkamai išreikšti ir valdyti. Jeigu vaikas pyksta, vadinasi jam reikalinga pagalba. Ir tik tėvai gali jam tą pagalbą suteikti.
Dar viena problema, su kuria susiduria tėvai - vaikų manipuliacijos. Manipuliuodamas vaikai gauna tai, ko nori. Ir kantrybės jie turi daugiau negu tėvai. Kodėl tėvai leidžiasi manipuliuojami ir kodėl vaikai manipuliuoja? Knygoje "Atsakinga tėvystė: kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius" rasite patarimus kaip nesileisti manipuliuojamiems, kaip kontroliuoti savo emocijas ir elgtis tinkamai, kaip visiems laikytis nustatytų taisyklių ir... nemanipuliuoti patiems.
Atskiras skyrius skirtas itin aktualiai temai, su kuria susiduria tėvai - vaikų bausmės. Kaip paaiškinti vaikui koks elgesys yra tinkamas, o koks nepageidaujamas? Kokias bausmes taikyti ir kaip bausti? Kokiose situacijose vaikus būtina drausminti ir kokios drausminimo priemonės yra tinkamos? Knygoje rasite konkrečių patarimų ką daryti, kad vaikus reiktų drausminti kuo rečiau, o bausmės išmokytų teisingo elgesio.
Autorė dalinasi patirtimi apie problemas, kurios kyla vaikui pradėjus lankyti darželį. Ką vaikas tuo metu jaučia ir kaip palengvinti vaiko adaptaciją?
Dar viena nauja patirtis vaiko gyvenime - naujas šeimos narys. Tai ne tik didelė laimė šeimoje, bet ir didelė atsakomybė. Prie šios laimės reikia priprasti visiems. Kaip paruošti vaiką sutikti naują šeimos narį? Kaip įveikti tarp brolių ir seserų kylantį priešiškumą, kokios dažniausios jų nesutarimo priežastys ir kaip to išvengti?
 Knygoje kalbama ne tik apie vaikų elgesį, bet ir apie jo emocinį intelektą, gebėjimą užjausti kitus žmones, kartu leidžiamą laisvalaikį ir bendrus žaidimus.

Bendravimo psichologijaRosita Lekavičienė, Dalia Antinienė
Bendravimo psichologija šiuolaikiškai: žinios ir užduotys

Ši knyga yra Lietuvoje populiaraus vadovėlio „Bendravimo psichologija šiuolaikiškai" papildinys. Autorės pateikia naujų bendravimo psichologijos žinių – nekartoja pagrindinės vadovėlyje esančios informacijos. Čia taip pat rasite įvairių užduočių ir savitikros testų, padėsiančių įtvirtinti perskaitytą medžiagą. Mokomasis turinys apima svarbiausius bendravimo psichologijos klausimus, todėl yra lengvai taikomas įvairiems komunikacijos problemas nagrinėjantiems moduliams. Leidinys skirtas ne tik studentams, bet ir visiems, kas siekia bendrauti geriau.

Beveides aukosStefan Ahnhem
Beveidės aukos

Gimtajame detektyvo Fabiano Risko miestelyje nužudyti du vyrai. Kadaise jie abu buvo mokyklos chuliganai. Daugybė žmonių būtų norėję pamatyti juos mirusius. Vienintelis nusikaltimo pėdsakas yra žmogžudystės vietoje palikta sena 1982 metų klasės nuotrauka, kurioje kruopščiai išbraukti du veidai. Fabianas Riskas imasi tirti bylą. Nužudytieji – buvę jo klasės draugai, o nuotraukoje yra ir jo veidas. Vienas po kito nužudomi dar keli žmonės, nuotraukoje išbraukiami veidai ir tampa aišku, kad serijinis žudikas vienas po kito taikosi į buvusius klasiokus. Detektyvas priverstas skubėt: ant likimo kortos pastatyta ir jo paties gyvybė.
Fabianas Riskas manė, kad mokyklos dienos baigėsi... Dabar jis turi susidoroti su savo praeitimi, jei nori surasti žudiką kol dar ne vėlu.

Dinos testamentasHerbjorg Wassmo
Dinos testamentas

Tai naujas įspūdingas Herbjørg Wassmo romanas apie tragišką giminės likimą, praeities klaidų naštą ateities kartoms ir nepalaužiamą dvasios stiprybę. Kartu tai ir atskiras kūrinys, ir Dinos knygų tęsinys.

 

 

Durniu mokyklaSaša Sokolov
Durnių mokykla

„Durnių mokykla“ – pirmasis rusų rašytojo, ekscentriko, puikaus stilisto ir subtilaus psichologo Sašos Sokolovo romanas. Ši knyga - reikšmingas ir paslaptingas XX a. pabaigos-XXI a. pradžios rusų literatūros reiškinys. Tai - samizdato bestseleris, romanas ilgą laiką buvo platinamas tik pogrindyje. 1976 m., kai rašytojas jau buvo emigravęs, knyga rusų kalba buvo išleista JAV. Vėliau romanas buvo išverstas į anglų kalbą ir 1982 m. pasirodė rinkinyje "Contemporary Russian Prose". Baigiamajame žodyje "Durnių mokykla" įvardijama kaip reikšmingiausias šio rinkinio kūrinys.

„Durnių mokykla“ – tai pasakojimas apie 14-metį berniuką, kenčiantį nuo asmenybės susidvejinimo. Tai pasakotojo vidinis monologas, o tiksliau dialogas su savuoju "aš". Vitia Pliaskinas, toks berniuko vardas, naujai ir neįprastai žvelgia į pasaulį. Jam sunku susitaikyti su jį supančia tikrove, įprasta realybė jam neegzistuoja. Laikas ir erdvė neturi aiškios pradžios ir pabaigos. Tai tarsi begalinis įspūdžių, patirties ir asociacijų srautas.

EuropaLinas Kojala
Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį

Knyga „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ – tai kelionės po didžiąsias Europos sostines ir JAV bei pokalbiai su žmonėmis, prisidėjusiais prie Europos vienijimo bei politikos formavimo. Politologas Linas Kojala padeda atrasti ir suprasti Europą.

Knygoje „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ autorius kalbino Europos valstybių, Lietuvos politikos lyderius, diplomatus, ekspertus ir tuos, kurie prisidėjo prie Europos suvienijimo po karo. Daugiau nei trisdešimt pokalbių Berlyne, Londone, Briuselyje, Bostone ir Vašingtone atskleidžia, kad Europa – tai žmonės. Ir būtent taip ją vertinant – kaip gyvą, kintantį organizmą – galima lengviau suvokti, kaip gyvename dabar ir kas mūsų visų laukia ateityje.

Geniali vagysteAnton Svensson
Geniali vagystė

Po šešerių metų kalėjime Leo Duvnjakas pagaliau laisvas. Nors kaltintas dešimčia stambaus masto bankų apiplėšimų, Stokholmo centrinėje stotyje sukeltu sprogimu ir iki šiol didžiausia Šiaurės Europoje įvykdyta ginklų siuntos vagyste – galiausiai buvo nuteistas vos už du smulkius įsilaužimus.

Dabar galvoje jam verda naujas planas: artimiausiu metu turi įvykti kalėjime detaliai planuota 100 milijonų kronų vagystė iš Stokholmo policijos būstinės. Tai bus kerštas prakeiktam jį pasodinusiam pareigūnui Jonui Bronksui. Ir, žinoma, neginčytino Leo meistriškumo įrodymas.

Leo žino: kad sėkmingai įvykdytų nusikaltimą, be brolių pagalbos neišsivers. Tačiau Feliksas ir Vincentas dabar gyvena pagal taisykles, atsisakę nusikalstamo gyvenimo ir nuo vaikystės sąmonę žalojusio žiaurumo. Visgi Leo pasiryžęs pasiekti tikslą bet kokia kaina, net paaukodamas tai, kas iki šiol buvo svarbiausia, – šeimą.

Ginklai mikrobai ir plienasJared Diamond
Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas

Kas lemia vienų visuomenių iškilimą, o kitų – nykimą ir lėtą mirtį? Kodėl vienos iš jų pasirodo pranašesnės ir vystosi sparčiau, o kitos lieka besivejančių vaidmenyje? Antropologas ir istorikas Jared Diamond įsitikinęs – visa tai yra ilgo proceso, trunkančio tūkstantmečius, rezultatas. Kita vertus, vargu, ar europiečių ir šiaurės afrikiečių civilizacijų iškilimą istorijoje galima tapatinti su neeilinėmis jų protinėmis, etinėmis ar genetinėmis galimybėmis. Jared Diamond knygoje „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ siūlo naują požiūrį. Jis leidžiasi į kelionę 13 tūkst. metų atgal į praeitį, siekdamas įrodyti, kad sėkmingą visuomenių gyvenimą lemia geografinės aplinkos sąlygos.

Hitlerio snipu asoWalter Schellenberg
Hitlerio šnipų aso atsiminimai

Knygos „Hitlerio šnipų aso atsiminimai“ autorius Walter Schellenberg pateikia informaciją iš pirmų lūpų, pasakoja apie motyvus ir intrigas, kurios kiekviename žingsnyje supo nacių kariuomenę. Jis taip pat atvirai kalba apie įvykius, kuriuose dalyvavo pats ir suvaidino gana svarbų vaidmenį. Tai ir aukšto nacių pareigūno, Holokausto architekto Reinardo Heydricho nužudymas, planai nužudyti Ruzveltą ir Staliną, bandymas pagrobti Vindzoro kunigaikštį Didžiosios Britanijos karalių Eduardą VIII.

Imperatoriene SisiAllison Pataki
Imperatorienė Sisi

Amerikiečių rašytojos Allison Pataki didingas istorinis romanas „Imperatorienė Sisi“ – tai pasakojimas apie mažai žinomą Austrijos-Vengrijos imperatorienę Elžbietą – savo laikų princesę Dianą.

Ištekėjusi už Austrijos imperatoriaus Prano Juozapo I, Elžbieta – geriau žinoma kaip Sisi – užkariavo žmonių širdis kaip jų pasakų karalienė. Tačiau už blizgios ir akinančios išorės slėpėsi kur kas gilesnė Elžbietos asmenybė.

Devynioliktojo amžiaus viduryje Vienoje Habsburgų dvaro menės buvo kupinos ne tik valso garsų ir šampano, bet ir įtampos, aistrų, pagundų ir intrigų.

Dusinama griežtų protokolų ir sudėtingos santuokos, Sisi tampa vis nerimastingesnė. Laisvos sielos klajoklė randa paguodą ir nusiraminimą tik savo dvare Vengrijoje, netoli Budapešto. Čia ji jodinėja numylėtais žirgais ir mėgaujasi žavingo grafo vizitais. Šį vyrą imperatorienė netikėtai įsimyli. Tačiau tragiškos naujienos ištraukia ją iš trapaus ramybės uosto ir priverčia grįžti į sostinę, į pasaulį, pripildytą gandų, apkalbų ir pavydo. Pavojai čia tyko kiekviename šešėlyje.

Blaškydamasi tarp meilės romanų ir praradimų, pasišventimo ir nepaklusnumo, Sisi kovoja su ją draskančiais troškimais. Išsaugoti šeimą ar bėgti iš ją žlugdančios santuokos, o kartu ir nuo beprasidedančio Pirmojo pasaulinio karo? Amžiuje, kai griūva monarchijos, Sisi kovoja už savo teisę į sostą, už žmonių meilę ir bando išgelbėti savo imperiją. Tačiau ar ji pajėgs išsigelbėti pati?

Kruvini miskaiVincent Hunt
Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile

Antrasis pasaulinis karas Europoje nesibaigė Hitleriui nusižudžius bunkeryje ir iškėlus Sovietų Sąjungos vėliavą virš Reichstago. Mažame žemės lopinėlyje, nusitęsusiame nuo Tukumo iki Mažeikių ir Liepojos, karo veiksmai tęsėsi ir po 1945 m. gegužės 8 d. Knygoje „Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ aprašomi fronto, jūros įkalintų nacių ir juos spaudžiančių sovietų susirėmimai.

1944 m. spalį Raudonoji armija pasiekė Baltijos jūrą ir Vermachto armijos grupė „Šiaurė“ liko atkirsta nuo grupės „Centras“. Į „Kuršo katilą“ patekusią kariuomenę aprūpinti buvo įmanoma tik jūra, tačiau Hitleris neleido tokiu būdu evakuoti kariuomenės ir perkelti jos ginti Vokietijos. Apleista savo vadovybės vokiečių armija Kurše galėjo pasikliauti tik savimi ir kovoti iki paskutinio šovinio. Pusė milijono karių kovėsi šešiuose pragariškuose susirėmimuose su geriau aprūpinta, techniškai pranašesne sovietų kariuomene.

Kuršo katilas – ir okupuotų tautų tragedija. Vokiečių pusėje kovėsi 13-asis lietuvių policijos batalionas, o prieš jį Stalinas ciniškai pasiuntė kautis 16-ąją lietuviškąją diviziją. Ne mažiau dramatiško likimo sulaukė ir latviai. Mažųjų valstybių gyventojai ne savo noru buvo įtraukti į brolžudišką karą. „Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ pasakoja apie šiuos mažiau žinomus  šio kruvinojo konflikto epizodus.

Kur velnias NenesiojaAlgimantas Čekuolis
Kur velnias nenešioja

Knygoje „Kur velnias nenešioja“ Algimantas Čekuolis pasakoja neišgalvotas istorijas. Čia pateikiami faktai tiesiog suliteratūrinti, o pasakojamos istorijos ir pavojingos, ir liūdnos, ir tragiškos, ir labai dažnai tiesiog juokingos.

Išskirtinis A. Čekuolio pasakojimo tonas ir stilius leidžia neįtikėtinai tiksliai, gyvai ir įtaigiai atskleisti apsakymų personažų charakterius, papasakoti jų patirtus išgyvenimus. Jie visi skirtingi, tačiau visi turi šį tą bendro. Gyvenimas negailėdamas juos mėtė ir vėtė, jie leidosi į rizikingus ar net mirtinus pavojus, tačiau išliko smalsūs, jautrūs, o svarbiausia – išliko žmonėmis.

LeninasVictor Sebestyen
Leninas. Intymus diktatoriaus portretas

Knygoje „Leninas“ atskleidžiama ne tik politinė šios istorinės asmenybės pusė, bet ir Leninas kaip žmogus. Jis mėgo medžioti ir žvejoti, žaisti šachmatais, skaitė klasikinę anglų literatūrą. Lenino pažiūros tapo itin radikalios po brolio egzekucijos už pasikėsinimą į carą 1887 metais.

Autorius aprašo Lenino gyvenimo istoriją nuo ankstyvųjų metų tremtyje Europoje iki jo sugrįžimo į Sankt Peterburgą ir vadovavimo 1917 metų komunistų revoliucijai. V. Sebestyen sugebėjo atsekti ir artimiausius Lenino ryšius, kuriuos jis palaikė su mama, seserimi, žmona ir meiluže bei atskleisti šių moterų įtaką Lenino gyvenimui bei darbui.
Meilės trikampis, į kurį įsivėlė Leninas su savo žmona Nadežda Krupskaja ir savo ištekėjusia meiluže bei drauge Inessa Armand, atskleidžia kur kas sudėtingesnį jo charakterį nei galima įsivaizduoti analizuojant politinę jo veiklą ir stebint šaltą, bejausmį, bekompromisį bolševikų revoliucijos lyderį.

MakbetasJo Nesbo
Makbetas

Talentingai perpasakota kruvina klasikinė politinė tragedija nukels į 1970 metus, kur nuolat lietaus merkiamame mieste neegzistuoja įstatymai, klesti korupcija ir nusikaltimai, o policininkai tėra dar viena ginkluota gauja.

Kadaise klestėjęs pramoninis miestas šiandien visai kitoks: skendintis korupcijos, bankrotų, nusikalstamumo ir chaoso liūne. Naujai paskirtas policijos vadas miestiečiams teikia vilties. Galbūt šiam nesusitepusiam idealistui pavyks pažaboti nevaldomus nusikaltėlius ir ištraukti apsvaigusius gyventojus iš narkotikų prekeivių įtakos pančių? Ar užteks galios įveikti du narkotikų baronus, kurių vienas palaiko ryšius su aukščiausiais pareigūnas ir stulbinamai gerai geba manipuliuoti?

Kai nesėkmingą policijos reidą prieš narkotikų prekeivius išgelbsti inspektorius Makbetas, jam ima vertis karjeros galimybės. Nors Makbetui šypsosi sėkmės, tamsi praeitis seka iš paskos ir trukdo pasiekti tai, kas, rodos, ranka pasiekiama ir traukia stipriau už narkotikus, – galia, pinigai ir pagarba.

Persekiojamas praeities šmėklų, susitepęs rankas krauju ir keliaujantis link netikrumo kupinos ateities... Jis geriausias policininkas, kokį miesteliui yra tekę turėti. Tačiau kartu jis ir buvęs narkomanas, kankinamas haliucinacijų ir paranojos. Žmogus kaip jis niekada nepasieks viršūnės. Nebent... Nebent pasiryš žudyti.

Mano istorijaMichelle Obama
Mano istorija

Buvusios Jungtinių Amerikos Valstijų pirmosios ponios Michelle Obama memuarai „Mano istorija“ – tai dėmesį prikaustantis intymus pasakojimas apie išskirtinės moters gyvenimą.

M. Obama - mūsų amžiaus ikona, viena žymiausių ir patraukliausių moterų, kurios prasmingas gyvenimas kupinas reikšmingų pasiekimų. Pirmoji afroamerikietė tapusi pirmąją JAV ponia, ji Baltuosius rūmus pavertė svetingiausia vieta per visą jų istoriją. M. Obama taip pat tapo moterų ir mergaičių gynėja tiek JAV, tiek visame pasaulyje, ji įkvėpė šeimas gyventi sveikiau ir aktyviau ir visada buvo šalia vyro, kol jis vadovavo Amerikai. Net ir pačiomis sunkiausiomis akimirkomis. Tuo pat metu ji pademonstravo pasauliui keletą šokio judesių, pritrenkė visus dainuodama karaokę ir griežtai prižiūrima žiniasklaidos augino dvi dukteris.

Mergaite ir naktisGuillaume Musso
Mergaitė ir naktis

Naujausias Prancūzijos numylėtinio Guillaume Musso romanas „Mergaitė ir naktis“ nukels į snieguotą Prancūzijos Rivjerą, kuri daugiau nei du dešimtmečius saugojo siaubingą trijų draugų paslaptį.

Kadaise neišskiriama draugų trijulė – Fani, Tomas ir Maksimas – nesikalbėjo nuo pat licėjaus baigimo. Tačiau tam buvo priežasčių…

Prieš 25 metus devyniolikmetė Vinka Rokvel buvo ne tik viena geriausių, bet ir viena žavingiausių licėjaus studenčių. Vinka buvo mergina, kuriai niekada nebuvo gana šiek tiek – ji rinkdavosi viską arba nieko. Jos slaptas romanas su filosofijos dėstytoju Aleksiu Klėmanu galėjo tapti tikru skandalu. Tą dieną mokykla buvo uždaryta dėl pūgos...
Ir Vinka Rokvel kartu su savo meilužiu dėstytoju dingo. Po to jos niekas nebematė.

Praėjus 25-eriems metams po to, kai baigė aukštąją mokyklą, Fani Tomas ir Maksimas pamato vienas kitą alumnų susitikime. Draugai sužino, kad licėjų ketinama plėsti – bus griaunama viena iš jo sienų. Ar gali būti, kad po tiek metų paaiškės šiurpi trijų draugų paslaptis?

Būdami studentai jie įvykdė baisią žmogžudystę ir slėpdami nusikaltimą, lavoną įmūrijo į licėjaus sporto salės sieną. Dabar jau niekas nebegali apsaugoti draugų nuo tiesos. Nauja pradžia licėjui gali netrukus tapti jų gyvenimų pabaiga. 

Motinos pienasNora Ikstena
Motinos pienas

Romanas „Motinos pienas“ – sukrečiantis vienos garsiausių latvių rašytojų Noros Ikstenos pasakojimas apie sovietų režimą ir to režimo poveikį žmogui. Istorija, kurią rašytoja pasakoja, pirmiausia yra moterų istorija. Joje atsiskleidžia trijų kartų moterų nerimas, baimė, pastangos mylėti ir išgyventi.


Pagrindinė romano veikėja – gydytoja, tremtinio duktė. Ji stengiasi puoselėti savo pašaukimą – gydyti žmones. Tačiau ne viskas paprasta, kai valstybė kišasi net į asmeninį žmogaus gyvenimą. Pirmiausia iš jos atimama profesinė ateitis, tuomet tapatybė ir galiausiai ryšys su dukra. Gyvenimas atokiame Latvijos kaime augina jos vienatvę ir izoliaciją nuo išorinio pasaulio. Ar pavyks jai su dukra grįžti į Rygą, kai ten prasidės politiniai pokyčiai?

Iš pirmo žvilgsnio „Motinos pienas“ – tai pasakojimas apie sudėtingus senelės, motinos ir dukters santykius ir gyvenimus, kuriuos griauna sovietų valdžia. Pasakojimas apima laikotarpį nuo 1969 iki 1989 metų. Tačiau po akivaizdžiu istorijos paviršiumi slypi gilesni emociniai sluoksniai – tai ir močiutės bandymas suteikti meilės ir šilumos anūkei, nuo kurios atsiribojo motina. Vienintelė senelė bando suteikti mergaitei aistros gyventi, tikėjimo pačiu gyvenimu ir meile. Drauge tai pasakojimas apie griaunamąją sovietinio režimo jėgą. Kaip giliai tas režimas buvo įleidęs šaknis visose Baltijos šalyse ir kaip sėkmingai jis dusino žmones – po vieną, šeimomis, giminėmis, kartomis...

Narcizai grobuonys tarp musuVida Čiuberkienė-Kumpikienė
Narcizai. Grobuonys tarp mūsų

Narcisizmo problema Lietuvoje menkai nagrinėta, tad Vidos Čiuberkienės-Kumpikienės knyga „Narcizai: grobuonys tarp mūsų“ padės ne tik atpažinti, bet ir išmokti tam tikrų bendravimo su narcizais būdų, kurie apsaugos nuo neigiamų potyrių.

 

Padai pilni viniuAldona Ruseckaitė
Padai pilni vinių

Autorė meistriškai atkuria ne tik žinomas poetės gyvenimo detales, kūrybinį kelią, meilės ryšius, mokytojavimą, bet ir kuria jautrų, įtikinamą, tikrais faktais pagrįstą kūrėjos portretą. Knygoje „Padai pilni vinių“ Salomėja Nėris – moteris, motina, mylimoji, poetė, kuri jaučia, išgyvena, kovoja, bijo suklysti, blaškosi tarp maištaujančios dvasios ir visiško užsisklendimo. Tai galima justi ir jos kūryboje, ir asmeninio gyvenimo peripetijose.

Po Aukščiausios tarybos sesijos posėdžių moteris popietėmis vaikšto su Sauliuku ne po parkus, kuriuose minios žmonių, bet nuklysta prie Maskvos upės, klaidžioja pakrantėmis, čia daug ramiau, tyliau. Tačiau Maskvai skirtos eilutės mintyse nepulsuoja, galvoje visai kiti žodžiai ir rūpesčiai, kartais ji negirdi nė vaiko klausimų, lyg garsiai kalba, lyg ginčijasi pati su savimi. Kartais talžo skausminga mintis, kad ji lyg tas rąstgalis upėje plaukia pasroviui, o kartais prieštarauja – ne, tai ji pati valdo savo gyvenimą ir poelgius…

Knygos „Padai pilni vinių“ autorė siūlo naujai, tiesiog žmogiškai pažvelgti į vieną talentingiausių Lietuvos poezijos kūrėjų, kurią taršė ir nepalankios istorinės sąlygos ir asmeniniai išgyvenimai. Ką reiškė tuomet būti vienai iš nedaugelio moterų tarp daugybės rašytojų vyrų? 

Paslapties babilonaiVioleta Palčinskaitė
Paslapties babilonai arba aš tau siunčiu labų dienų

Knygoje „Paslapties babilonai arba Aš tau siunčiu labų dienų“ autorė atskleidžia įdomiausias ir netikėčiausias savo gyvenimo patirtis. Ji vedasi skaitytoją į susitikimus su rašytojais, menininkais, aktoriais, režisieriais – Juozu Miltinius, Donatu Banioniu, Pauliumi Širviu, taip pat su užsienio literatūros grandais, kuriuos jai teko pažinti. Autorė taikliai išnaudoja savo poetinį talentą – jos pasakojimus papildo eilėraščiai. Skaitant knygą ima skleistis amžino, nesenstančio poetinio žodžio paslaptis.

Politinis idiotasAlvydas Jokubaitis
Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę

Knyga „Politinis idiotas“ – tai drąsus iššūkis šiuolaikiniam žmogui. Autorius kalba apie dabartinę Lietuvos visuomenę ir kiekvieną jos narį bei nesugebėjimą išsilaisvinti iš kvailumo. Kodėl pokomunistinė visuomenė nesugeba tinkamai suprasti ir vertinti politikos? Kodėl tikrasis pavojus žmogui iškyla jau išsivadavus iš komunizmo? Kaip išsilaisvinti iš išsilaisvinimo? A. Jokubaitis apibūdina dabarties Lietuvos visuomenės narį kaip kvailą ir silpną, net pavojingą. Tačiau ar yra būdų tai pakeisti?

Didžiausią dėmesį autorius skiria žmogui. Jis klausia, kodėl net tapę laisvi, po ilgų suvaržymo ir draudimų metų mes neišmokome kalbėti apie žmogų. Pakitus mokslui, kultūrai ir, galiausiai, politikai, dėmesys visuomenei vis dar didesnis nei dėmesys žmogui. Apie kokią pažangą galima kalbėti, jei, pasak autoriaus, bijome kalbėti apie asmenybę, o išorinis etiketas užgožia pyktį ir moralinį nuosmukį, politinis gyvenimas funkcionuoja be jokio ryšio su asmens gyvenimu.

Remdamasis Fiodoro Dostojevskio mintimis, autorius knygoje „Politinis idiotas“ apmąsto visuomenės ir, svarbiausia, kiekvieno jos nario – asmens – neįgalumą ar nepasirengimą kritiškai vertinti save ir aplinką. Politinis idiotizmas čia aptariamas kaip visuotinė tendencija. Autorius imasi analizuoti politinio idiotizmo filosofinius, politinius, religinius ir kultūrinius aspektus. Tai negailestingas pokomunistinės Lietuvos portretas, kuris gali atverti akis ir priversti pamąstyti.

PrezidentasAndrius Tapinas
Prezidentas

Tai politinis trileris, pasakojantis apie prezidento rinkimų kovą, kurioje net patys sąžiningiausi žaidžia nešvariai.
2019 metai. Dešimt metų Lietuvai vadovavo prezidentas Ričardas Daubaras, tačiau jau netrukus vyks prezidento rinkimai ir jo era baigsis.

Dėl prezidento posto kovoja jaunas ir itin populiarus politikas Rokas Oginskis ir radikalas Kazimieras Liaudis. Rokas Oginskis yra vedęs įtakingos Lietuvoje Tėvynės ateities partijos lyderio dukterį. Ar tai jam padės laimėti rinkimus? O gal taps papildomu trukdžiu ir suteiks progą ultrakairiųjų judėjimo lyderiui užimti Daukanto aikštę?

Lietuva su nekantrumu ir susidomėjimu laukia dviejų labai skirtingų kandidatų kovos. Tačiau prezidento rinkimai įdomūs ir Rusijai. Šios šalies Strateginės analizės institutas imasi plano, kaip į prezidento postą pasodinti Kremliui pavaldų ir paklusnų kandidatą. Rusijos agentai nesikuklina, veikia įžūliai ir drąsiai. Prezidento rinkimai tampa jau ne tik politinių intrigų, bet ir neištikimybės, apgavysčių ir žmogžudysčių tinklu.

Kas atlaikys nešvariausią istorijoje rinkiminę kampaniją ir pasieks svarbiausią tikslą – prezidento postą? Knygoje „Prezidentas: rinkimai tai kova, prezidento rinkimai – kova be taisyklių“ atsiskleidžia visas rinkimų purvas ir politinės kovos užkulisiai.

Prezidentas dingoBill Clinton, James Patterson
Prezidentas dingo

Amerikos padangę užtemdė pražūtingo teroristinio išpuolio šešėlis. Sklinda gandai, kad moderniausias technologijas pasitelkę teroristai turi rėmėjų aukščiausiuose JAV valdžios sluoksniuose. Išdavyste įtariamas net ir pats JAV prezidentas. O kai prezidentas netikėtai dingsta, baimė ir netikrumas sukausto visą šalį.

Trys dienos. Maksimali įtampa. Politiniai pasaulio galingųjų žaidimai. Ir vienas žmogus, pasiryžęs rizikuoti viskuo dėl savo šalies gerovės.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Bilas Klintonas ir daugybės tarptautinių bestselerių autorius Jamesas Pattersonas sujungė savo unikalius talentus ir sukūrė kaip reta tikrovišką bei kvapą gniaužiantį trilerį.

PriklausomybeLina Gražulytė
Priklausomybė: ar esi kam nors jautęs tokius stiprius jausmus

Tai pasakojimas apie psichiatrę, dirbančią su ypatingais, slaptais pacientais. Tačiau vieną dieną jie prieina pernelyg arti.

Psichiatrė Keitlin įpratusi dirbti su traumuotais, sunkiais pacientais. Dažniausiai tai kariai, kurie ne tik sužaloti psichologiškai, bet ir priklausomi nuo įvairių psichotropinių medžiagų. Keitlin dažniausiai, deja, tik numalšina jų simptomus, „aptvarsto“ kraujuojančias dvasios žaizdas, o atvykę pareigūnai juos vėl išsiveža nežinia kur.

Vieną rytą į psichiatrės sodybą užmiestyje įsiveržia karinę aprangą dėvintys ginkluoti vyrai, kuriems vadovauja agresyvus psichopatas... Keitlin suvokia, kad tai, ką ji darė yra blogiau nei jai atrodė. Situacija darosi vis pavojingesnė.

Keitlin svarsto visas įmanomas sąsajas su šiuo užpuolimu ir bando suvokti jo priežastis. Ar situaciją pablogino tai, kad jos vyras – advokatas? Ar gali būti, kad užpuolikų agresiją išprovokavo neseniai įvykusi vieno jos paciento savižudybė? Iš kur įsiveržę vyrai tiek daug žino apie Keitlin praeitį? Kuo čia dėta pirmoji jos meilė Džeinas? Visos tamsiausios Keitlin paslaptys ir dalykai, kuriuos ji norėtų pamiršti, pamažu kyla į paviršių ir reikalauja atsakymų.

Rasa po angeloAlgirdas Kumža
Rasa. Po angelo sparnu

2011 metais Palangoje gyvenanti Rasa Rojienė iš gydytojų išgirdo baisią diagnoze. Vos 27-erių metų moteriai buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma. Medikai tuomet jai davė vos kelis mėnesius…

Knygos „Rasa. Po angelo sparnu“ autorius Algirdas Kumža pasakoja Rasos istoriją, kuri iš tiesų trunka daug ilgiau nei tie keli mėnesiai. Praėjo aštuoneri metai, per kuriuos Rasa dirbo, keliavo, susilaukė sūnaus ir tapo dar vienu neįtikėtinu įrodymu, kad vėžys – nugalimas. Jos gyvenimas – tai spjūvis statistikai ir prognozėms, o nepaprasta patirtis – pamoka ir pagalba visiems, kurie nori žinoti, kaip gyventi, kad nesusirgtum ir kaip gyventi susirgus.

StaliningradasJoachim Wieder, Heinrich von Einsiedel
Stalingradas. Tragedija prie Volgos

Stalingrado kautynės ir vokiečių 6-osios armijos tragedija – vienas dramatiškiausių Antrojo pasaulinio karo istorijos puslapių. Apie šią 1942 m. pab.–1943 m. pr. vykusią dramą iki šiol leidžiamos knygos, ieškoma atsakymų į klausimus, kas kaltas dėl vokiečių pralaimėjimo ir kodėl nepavyko išvengti visiškos apsupties.

Šioje Joachimo Wiederio ir Heinricho von Einsiedelio knygoje „Stalingradas. Tragedija prie Volgos“ dar kartą bandoma pažvelgti į tų dienų įvykius.

Knyga sudaryta iš kelių dalių. Pirmoje pateikti Stalingrado pragare kovojusio vokiečių ryšių karininko J. Wiederio prisiminimai. Autorius pasakoja, kaip jis su savo padaliniu atsidūrė Stalingrade, kaip pateko į apsuptį ir tapo belaisviu. Kituose skyriuose pateikiamas autoriaus ir sudarytojų požiūris į aukščiausius Vermachto vadus, feldmaršalą E. von Mansteiną, feldmaršalą F. Paulusą, generolą W. von Seydlitzą, jų charakteristikos ir veiksmų vertinimai.

Sugrizimas i aliaskaKristin Hannah
Sugrįžimas į Aliaską

1974-ieji. Erntas Olbraitas grįžo iš Vietnamo karo visiškai pasikeitęs ir nepastovus. Kai jis praranda dar vieną darbą, impulsyviai priima sprendimą vykti su žmona ir dukra gyventi į Aliaską, kur jie galės būti nepriklausomi nuo sistemos.

Kora dėl mylimo vyro pasiryžusi padaryti bet ką, net jei tai reiškia kelionę į niekur. O trylikametė jų duktė, įstrigusi aistringų ir audringų tėvų santykių labirintuose, nelabai gali rinktis, tik viliasi, kad nauji namai visai šeimai reikš geresnę ateitį.

Atokiame, laukiniame Aliaskos kampelyje Olbraitai randa visiškai nepriklausomą stiprių vyrų ir dar stipresnių moterų bendruomenę. Ilgos saulėtos dienos ir vietinių dosnumas padeda jiems išgyventi, kai paaiškėja, jog jie atvyko gerokai per menkai pasirengę – atšiaurus oras ir būtiniausių išteklių stoka iš pradžių gerokai išgąsdina naujakurius.

Tačiau kai ateina žiema, aštuoniolika valandų trunkanti naktis ir tamsa apgaubia ne tik Olbraitų trobelę. Ernto psichikos būklė pablogėja ir išorinės grėsmės nublanksta prieš tas, kurios kyla iš vidaus. Apsnigtoje ir tamsioje trobelėje mama su dukra supranta baisią tiesą – jos turės pačios pasirūpinti savimi.

„Sugrįžimas į Aliaską“ – tai intymus pasakojimas apie šeimą, meilę ir žmogaus gebėjimą išgyventi. Rašytoja sau būdingu elegantišku stiliumi pasakoja apie moterį ir jos begalinę vidinę stiprybę. Paveiki ir jaudinanti istorija tiesiog įsismelkia ir joje nesunku rasti savo paties atspindžių.

Umberto ekoClaudio Paolucci
Umberto Eco. Tarp Tvarkos ir Nuotykio

Ši knyga – tai vieno iš paskutiniųjų jo studentų Claudio Paolucci duoklė savo dėstytojui, mokytojui ir kolegai.

Umberto Eco (1932–2016) – pasaulinę šlovę pelnęs rašytojas, Viduramžių filosofijos ekspertas, semiotikas, literatūros, meno, istorijos tyrinėtojas. Tačiau pirmiausia jis buvo nepaprastas mokytojas. Tiek universitete, tiek už jo ribų. Knygos „Umberto Eco. Tarp Tvarkos ir Nuotykio“ autorius Claudio Paolucci buvo vienas paskutiniųjų Umberto Eco mokinių, o vėliau ir jo kolega Bolonijos universitete.

Umberto Eco darbo pamatas visada buvo meilė abejonėms ir pasitikėjimas diskusijomis. Jis sugebėdavo nutiesti tiltus tarp idėjų ir žmonių, ironija ir humoru naudojosi tikrindamas egzistuojančią tvarką. Umberto Eco visuomet jautė pašaukimą mokyti ir tyrinėti. 

VeraAnne Swärd
Vera

1945-ieji. Jauna mergina Sandrina iš tamsios karo realybės Lenkijoje atvyksta į lėtą ir saulėtą Švediją. Vienintelis jos bagažas – vaikas, kurio planuoja atsikratyti ir paslaptis, kurią ji pasiryžusi žūtbūt išsaugoti.

Sandrinai vos septyniolika ir Lenkijoje ji gyveno su vokiečiu pareigūnu, kuris ją pasirinko kaip savo trofėjų, kuriuo mėgavosi, kol naikino vietinius žydus ir partizanus, tarp jų ir Sandrinos šeimą. Po Vokietijos pralaimėjimo jai pavyko drauge su pabėgėliais atvykti į Švediją.

Prabėgus septyniems mėnesiams Sandrina išteka tolimoje saloje. Tačiau sužadėtiniui Ivanui ištartas „taip“ nuveda Sandriną į keistą pasaulį: aukštesniosios klasės šeimą. Sandrina dabar turės taikstytis su kone tobulų, bet neįprastai žiaurių Ivano giminaičių elgesiu.

Jų vestuvių naktį salą užklumpa smarki pūga ir visi svečiai įkalinami šaltoje saloje. Naktis tampa groteskišku košmaru. Panašu, kad būtent ši naktis išpranašauja Sandrinai, kaip atrodys visas jos gyvenimas: ledo šaltumo santuoka, sukurta iš melo, paslapčių ir baimių.

Sandrina ir vėl tampa auka, tačiau šį kartą ji bent jau turi galimybę sulaukti pagalbos.

Vilniaus istorijosSonata Šulcė
Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą

Tai neįprastas pasakojimas, nukeliantis į XVIII amžiaus Vilnių ir prikeliantis to meto istorines asmenybes.

Dar negirdėtos ir niekur neaprašytos miesto istorijos atskleidžia Vilniaus praeitį, apie kurią nepasakojama įprastuose kelionių vadovuose. Knygoje „Vilniaus istorijos“ pateikiama 15 istorijų, kurių kiekviena dėliojama apie konkrečią datą, istorinę asmenybę ir pastatą. Kiekvienoje istorijoje pasakojama apie vis kitą Vilniaus miestui svarbią asmenybę. Istorijos sudėliotos chronologiškai ir atskleidžia ne tik negirdėtus faktus apie Vilniaus miestą, bet ir pristato visą epochą – permainingą laikotarpį, kuris Vilniaus miestui buvo labai svarbus.

XVIII amžiaus Vilnius pasižymi ir įvairiais mokslo laimėjimais, ir svarbiomis reformomis, ir tuomet gyvenusiomis iškiliomis asmenybėmis. Tuo pačiu tai buvo ir žiaurus karinių konfliktų bei politinių ambicijų susidūrimo laikotarpis. Sonata Šulcė pasakoja apie Vilnių gyvai ir tikroviškai, atskleisdama jo praeities dvasią, prakalbindama to laikmečio didikus, vyskupus, dailininkus, karvedžius, vienuolius ir aukštuomenės damas. Knyga „Vilniaus istorijos. Gidas po XVIII a. miestą“ leidžia skaitytojui įžengti į senąjį Vilnių, patirti ir užuosti senąjį miestą bei išgirsti jo istorijas.

Pirmoji knygos istorija vyksta 1700 metais. Tuomet Vilniuje iškilo lipdiniais ir freskomis puošti didingi barokiniai rūmai – Sapiegų rūmai, kuriems lėšų skyrė Kazimieras Jonas Sapiega. Tuo laiku įvyko Valkininkų mūšis, kurį Sapiega pralaimėjo. Jam teko bėgti iš Vilniaus, jis pasitraukė į Karaliaučių, o rūmai buvo palikti likimo valiai. Istorija pamažu atskleidžia visą XVIII amžiaus Vilniaus situacijos nestabilumą, politinius virsmus, kurie virte virė ir vertė tuometinius miestelėnus taikytis prie nesibaigiančių pokyčių.

Lietuviu darbo tradicijosBalys Buračas
Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai

Knygoje „Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai“ didžiausias dėmesys skiriamas darbui, darbo papročiams bei su juo susijusioms tradicijoms. Darbas lietuvio kasdienybėje visada buvo neatsiejamas nuo ritualų, dainų ir apeigų.

Knygoje skaitytojams daugiausiai pristatomi darbo papročiai ir tradicijos iš Žemaitijos, Aukštaitijos ir Dzūkijos, nemažai informacijos Balys Buračas surinko apie kupiškėnų, šiaulėnų ir telšiškių etninę kultūrą. Kraštotyrininkas aprašė ir įamžino ne tik darbo tradicijas, bet ir laisvalaikio papročius, vaikų darbus ir žaidimus, dainas ir švenčių tradicijas. Lietuvos muziejuose ir archyvuose šiandien saugoma per 10 tūkst. Balio Buračo paliktų negatyvų. Knygai „Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai“ buvo atrinkta 400 rečiausių ir beveik nepublikuotų nuotraukų, kurios papildo tekstą ir vaizdžiai jį iliustruoja.

  

Parengė ir publikavo Vartotojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Laima Ramutėnienė.

  

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt