Bibliotekoje - pasakų iliustracijų paroda

Paskelbta: Trečiadienis, 2017 m. gruodžio 6 d.

 

Gruodžio 5 dieną viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta dailininkės, knygų vaikams iliustratorės Marijos Smirnovaitės darbų paroda.. Parodoje pristatomos iliustracijos iš pasakų rinkinio „Aukso kirvukas“.


Į parodos pristatymą atvyko Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus mokiniai ir jų mokytojai Vidmantas Jažauskas bei Gražina Visockienė.
Svečiams kilo pačių įvairiausių klausimų, nes iliustracijos žavėjo savo originalumu, spalvomis ir tematika. Iliustruota dešimtys knygelių. Nors širdyje dailininkė, anot jos,  jaučiasi kaip tas mažasis Karžygiukas: ieškantis tiesos, pasirengęs pagelbėti visam pasauliui ir matantis gėlėtas, knibždančias gyvybės ir spalvų vaikystės pievas.
Ateityje dailininkė svajoja savo darbus papildyti naujais herojais, gal iš stebuklinių pasakų, gal su drakonais ir kitomis fantastinėmis būtybėmis, vandenų pasaulio gyventojais."Piešti knygas – tai stebuklas, kurį smagu ir gera kurti kartu su kitais", - sako M. Smirnovaitė.
Po parodos aptarimo moksleiviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse „Lietuviškų pasakų kraitelė“: iliustravo Salomėjos Nėries eilėraštį „Senelės pasaka“. Jiems talkino mokytojai ir dailininkė Marija. Vaikų laukė netikėtas siurprizas - dailininkės iliustruotos knygelės. Tai- puiki pradžia laukiant didžiausios metų šventės, šilti vakarai su jaukiai iliustruota knygelę apie Girnų meškiuką.
Marijos Smirnovaitės darbų paroda veiks visą gruodžio mėnesį.

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt