Semeniškiuose palaidotas Jonas Mekas

Paskelbta: Pirmadienis, 17 Birželio 2019

Birželio 16 d. Semeniškiuose palaidotas Jonas Mekas - kino kūrėjas ir kritikas, menininkas, poetas, Biržų garbės pilietis, pastaruosius keletą metų - mūsų bibliotekos bičiulis.

Kukliose (taip, kaip norėjo velionis) laidotuvėse dalyvavo Biržų rajono savivaldybės vicemerė Astra Korsakienė ir Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos atstovai - direktorė Vilmantė Vorienė, Indra Drevinskaitė - Žilinskienė ir Evaldas Timukas.
Prie kapo duobės J. Meko ketvirtąją „Semeniškių idilę“ skaitė biržietis Leonidas Čiudaras, fleita grojo Kaune gyvenantis iš Biržų kilęs Giedrius Balbieris.
Visi jie į kapus atnešė po saulėgrąžos žiedą - kaip šviesos, saulės, grįžimo ir artėjančių Joninių simbolį.

J. Mekas Biržų bibliotekai iš Niujorko yra atsiuntęs savo archyvinės medžiagos, iki pat menininko mirties bibliotekos darbuotoja I. Drevinskaitė - Žilinskienė palaikė ryšius su juo, o 2017 m. gruodį Semeniškiuose, lauke, kuriame būta Mekų sodybos, bibliotekos iniciatyva pastatytas akmuo, prie kurio vicemerė ir bibliotekos atstovai prieš laidotuves padėjo lauko gėlių vainiką ir uždegė žvakes.
J. Mekas mirė šių metų sausį Niujorke. Jo vaikai Oona Mekas ir Sebastianas Mekas į Semeniškių, gimtojo J. Meko kaimo kapinaites, atlydėjo tėvo urną su pelenais.

Semeniškiuose palaidotas Jonas Mekas
 
Semeniškiuose palaidotas Jonas Mekas
 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt