Biržų bibliotekoje – filmų festivalis „Nepatogus kinas“

Paskelbta: Pirmadienis, 2019 m. lapkričio 4 d.

„Nepatogus kinas“ – tai nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.

Šiemet festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

Šių metų festivalio tema – „Sienos“. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Pirmą kartą festivalis atkeliauja į Biržus. Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje lapkričio 13-17 d. (išskyrus 16 d.) bus parodyti 5 kino filmai: lapkričio 13 d. 17.30 val. „Paskutinis piemuo“, lapkričio 14 d. 17.30 val. „Naktinė greitoji“, lapkričio 15 d. 16.30 val. „Labas, robote“, lapkričio 17 d. 13 val. „Normalumas“ ir tą pačią dieną 15 val. – „Brolis“.

Pirmojo kino seanso dieną Biržuose lankysis „Nepatogaus kino“ organizatoriai, pristatysiantys festivalį.

Šis kino festivalis nėra komercinis, tad kino filmų bilieto kaina priklauso nuo jūsų – kino seansas jums bus atviras, nepriklausomai nuo jūsų aukos dydžio renginio dieną. Kiekvienas kino filmas turi ir savo kainą, tad norintys kino festivalį remti gausiau, bilietą iš anksto gali įsigyti tiketa.lt

 

#nepatoguskinas #MESJIE #drasakalbeti

Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos informacija

Mes – jie
Mes – jie  

Paskutinis piemuo
Paskutinis piemuo  
Naktinė greitoji
Naktinė greitoji  
Labas, robote
Labas, robote  
Normalumas
Normalumas  
Brolis
Brolis  

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt