It plienas...

Paskelbta: Antradienis, 2019 m. lapkričio 19 d.

Lapkričio 16 d. bibliotekoje minėjome partizano, poeto, iš Pasvalio krašto kilusio ir Biržų gimnazijoje besimokusio, miške žuvusio Broniaus Krivicko 100-ąsias gimimo metines.
Tai žmogus, jei tik nebūtų žuvęs toks jaunas, galėjęs užkariauti literatūros olimpus. B. Krivickas itin gabus buvo daugelyje literatūros sričių.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė Biržų rajono savivaldybės vicemerė Astra Korsakienė, Seimo nario Audriaus Šimo padėjėja Eugenija Prokopavičienė, Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus padėjėjė Vaida Klepeckienė, gimtųjų B. Krivicko Pervalkų kaimo Pasvalio rajone bendruomenės pirmininkas Algirdas Mikalajūnas.
Garbūs renginio svečiai: vedėja, aktorė Virginija Kochanskytė, literatūros kritikas Virginijus Gasiliūnas, jo sūnus, aktorius, skaitovas Vytautas Gasiliūnas, istorikas, kraštietis Valdas Striužas, folkoloro ansamblis iš Kauno „Kupolė“, Biržų „Saulės“ gimnazijos jaunuoliai, atlikę literatūrinę - muzikinę kompoziciją.
Vicemerė A. Korsakienė: „Garsūs žmonės yra mūsų vienas brangiausių turtų. Praeitis rodo kelią į ateitį“.
Literatūros kritikas V. Gasiliūnas: „Gintis ir ginti už save silpnesnį yra principinis reikalas. Jei to nesuprantame, neturime išvis jokių principų. B. Krivickas ne tik realiai kovojo miške, bet jis savo kūryba kovą įžodino“.
Renginio metu buvo parodytas filmukas, skirtas B. Krivickui. Jį kūrė L. Prunskienė ir „Balticum“ TV redaktorė Audra Dambrauskienė.
Projektą „Turim būt savam kely it plienas“ iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Biržų rajono savivaldybė.
Projekto idėjos autorė, pagrindinė organizatorė - bibliotekininkė Liuda Prunskienė.

It plienas...
 
It plienas...
 
It plienas...
 
It plienas...
 
It plienas...
 
It plienas...
 
It plienas...
 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt