Kviečiame palaikyti bibliotekos iniciatyvą „Biržiečių žodžio“ rinkimuose

Paskelbta: Pirmadienis, 06 Sausio 2020

Kviečiame palaikyti biblioteką - „Biržiečių žodžio“ skelbiamame „Metų atradimo“ konkurse dalyvauja bibliotekos literatūrinės - pažintinės kelionės po Biržų rajoną rašytojų ir iškilių žmonių keliais.
Balsavimas vyksta iki sausio 10 d.

Prašome kandidatus siūlyti ir už juos balsuoti tel.: 8 616 53704, 8 670 98794, 8 671 02754, užsukite į „Biržiečių žodžio" redakciją, rašykite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., ar „Biržiečių žodžio" Facebook paskyroje.

 

„Kelionės organizuojamos nuo 2017 metų. Pirmasis literatūrinis maršrutas – "Vabalninko lygumų dideli žmonės". 2018 metų atradimu tapo maršrutas "Palatvės didžiavyrių pėdomis". 2019 m. pirmąkart išbandytas maršrutas "Gimtinės laisvei pasišventę". Šiose kelionėse dalyvavo pustrečio šimto dalyvių.
Literatūrinės, istorinės ir pažintinės kelionės domina ne tik biržiečius, bet ir kitų rajonų, miestų gyventojus, žur-nalistus, televizijos laidų kūrėjus, pedagogus, moksleivius ir visus kitus aktyvius, žingeidžius žmones.
Grupė keliautojų "Biržiečių žodžiui" džiaugiasi: "Ne vienus metus važiavę, vaikščioję tomis pačiomis vietovėmis, pamatome jas kitomis akimis, išgirstame kažką naujo, ko dar nežinojome. Šių metų atradimas – maršrutas "Gimti-nės laisvei pasišventę" pirmąkart mūsų išbandytas Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Jis skirtas laisvės kovų, kuriant Lietuvos valstybę, vado Kazio Ladigos atminimui. Kiek žymių mūsų rajono li-teratūros žmonių susiję su juo ir visi jie yra verti mūsų atminimo, pagarbos. Nudžiugino tai, kad šiuo maršrutu vy-ko jaunieji šauliai, jaunimas, nes kelionės metu išgirsta informacija skatina pasididžiavimą savo kraštu, jo istorija, ugdo suvokimą kokią išliekamąją vertę turi knygos, literatūros kūriniai. Visų kelionių metu skaitomos literatūrinių kūrinių ištraukos, rekomenduojamos knygos kelionės tema, skatinančios plačiau domėtis viena ar kita vietove, asmenybe. Kai kurių kelionių metu būna ir netikėtų, bet malonių siurprizų, o aktyviai dalyvaujantiems kelionių organizatoriai negaili prizų", - rašoma „Biržiečių žodyje“.

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt