Bibliotekoje vykstantys skaitmeninio raštingumo mokymai – itin populiarūs

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. kovo 2 d.

Visose Lietuvos bibliotekose vyksta projektas „Prisijungusi Lietuva“. Jo tikslas - padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Skaitmeninio raštingumo mokymai Biržų J. Bielinio viešojoje bibliotekoje prasidėjo 2019 kovą. Mokymus pradedantiesiems ir pažengusiems veda keturios kvalifikuotos bibliotekos darbuotojos, turinčios skaitmeninių įgūdžių ugdymo patirties.

Iki 2020 m. vasario 26 d. mokymuose visoje Lietuvoje dalyvavo 45369 gyventojai.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose 2019 m. iš viso surengti 47 mokymai, juose dalyvavo 495 rajono gyventojai. Dauguma mokymų dalyvių yra senjorai arba Užimtumo tarnybos rekomenduoti asmenys. Informacija apie mokymus sklinda ir iš lūpų į lūpas. Dalyviai, pabaigę kompiuterinio raštingumo pradmenų mokymus, į pažengusiųjų mokymas atsiveda draugus, kaimynus ar sutuoktinius.

2020 m. jau pravesta 13 mokymų (2 pradžiamokslio ir 11 pažengusiems).

Mokymų turinys apima skaitmeninio raštingumo gebėjimų tobulinimo programas pradedantiesiems ir pažengusiems. Mokymų dalyviai išmoko naudotis kompiuteriu, rengti tekstinius dokumentus, saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos, naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis, dalytis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

Mokymus sudaro 10 skirtingų programų, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/. Į visus mokymų renginius galima atsinešti savo nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį.

Artimiausiu metu vyksiantys mokymai: kovo 17-18 d. pažengusiųjų „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ (6 val.); kovo 23-27 d. pradedančiųjų „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ (18 val.).

Daugiau informacijos apie bibliotekoje rengiamus mokymus sužinosite paskambinę tel. 8 - 450 38015 (Laima Ramutėnienė) arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Projektą įgyvendina: Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus gyventojams organizuoja: asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ (VIPT), UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“.

 

#PrisijungusiLietuva

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt