Knygos pristatymas Vabalninke

Paskelbta: Pirmadienis, 2016 m. vasario 15 d.

 

Vabalninko kraštas garsus tuo, kad iš jo kilę daug iškilių visai Lietuvai svarbių žmonių. Tik prieš savaitę rinkomės į knygos apie kunigą Juozą Breivą pristatymą, na o šiandieną , vasario 6 dieną, duoklę atidavėme kitam iškiliam mūsų krašto žmogui- monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui.


Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio bibliotekos Vabalninko padalinyje vyko Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymas.
Knygos autorė Ramunė Sakalauskaitė sakė jog ši knyga, tai savotiška skola monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui ir, ko gero, tai bus paskutinė knyga apie šį iškilų Vabalninko krašto žmogų. Autorė dalinosi savo prisiminimais apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską. Pasakojo kaip jie susipažino ir ilgą laiką draugavo. Renginio viešnia dalinosi įspūdžiais apie ne kartą kartu su monsinjoru aplankytą Vabalninką bei Kateliškių kaimą.
Savo mintimis apie perskaitytą knygą pasidalino kita renginio viešnia, teisininkė Ramutė Ruškytė. Ji apgailestavo, kad likimas lėmė trumpai bendrauti su monsinjoru Kazimieru Vasiliausku.
Apie bendravimą su monsinjoru Kazimieru Vasiliausku, kai jis lankėsi Vabalninke, pasakojo vabalninkietė Angėlė Jurevičienė.
Renginys susilaukė vabalninkiečių susidomėjimo ir netrūko norinčių įsigyti šią knygą.
Knygos autorė kartu su renginio dalyviai aplankė muziejuje esantį monsinjoro Kazimiero Vasiliausko kambarį. Viešnioms buvo įdomu aplankyti Vabalninko bažnyčią, kur monsinjoras laikė pirmąsias mišias.

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt