Metų knygos rinkimai 2015 „Iš praeities - į ateitį“

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2016 m. vasario 18 d.

 

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje sausio- vasario mėnesiais tradiciškai, jau penktąjį kartą, vyko akcija „Metų knygos rinkimai 2015“.

Jaunieji bibliotekos skaitytojai dalyvavo paauglių kategorijos knygos rinkimuose.
Šiais metais paaugliams buvo pristatytos penkios lietuvių autorių knygos, parašytos 2015 metais: Kristinos Gudonytės „ Jie grįžta per pilnatį“, Renatos Šerelytės „ Rebekos salos“, Akvilinos Cicėnaitės „ Niujorko respublika“, Dainos Opolskaitės „ Eksperimentas gyventi“, bei Rebekos Uno „ Atjunk“. Pastarosios trys knygos pernai yra laimėjusios leidyklos „Alma littera“ surengtą paauglių ir jaunimo literatūros konkursą.
Metų knygos rinkimuose dalyvavo Biržų Vaikų dienos centro „ Vilties šviesa“ auklėtiniai ir Biržų rajono Pabiržės pagrindinės mokyklos 7 ir 8 klasių moksleiviai, vadovaujami mokytojų L.Budrienės ir V. Butienės bei mokyklos bibliotekininkės G. Petrauskienės. Viešosios bibliotekos darbuotojos supažindino jaunuolius su rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis, jų autorėmis, anksčiau išleistais populiariais šių rašytojų kūriniais, pakvietė moksleivius skaityti ir aktyviai dalyvauti rinkimuose bei atlikti „ namų užduotis“: į atskirus vokus, skirtus kiekvienai knygai, surašyti savo atsiliepimus, pastebėjimus, įvertinimus, o gal ir palinkėjimus rašytojai.
Vasario 12 dieną Vaikų literatūros skyrius prisipildė malonaus bruzdesio, rinkosi knygų vertintojai su savo mintimis, įspūdžiais, noru pasidalinti bendraamžių būryje. Prie arbata kvepiančio stalo liejosi emocijos, pasvarstymai apie šiandienos paauglių gyvenimo problemas. Ar tai realiai atsispindi literatūroje?
Šių metų knygos- tai literatūrinė kelionė iš XVI amžiaus Vilniaus, su jo miestelėnais ir valdovais, magija ir burtais („Jie grįžta per pilnatį“) į pirmuosius Lietuvos žingsnius laisvės link prieš Sausio 13- osios įvykius („Niujorko respublika“). Tai nūdienos kelionė link savęs ieškojimo per skaudžias patirtis socialinės atskirties klystkeliuose („Eksperimentas gyventi“), paauglystės jausmų salose ir dvasiniame rūke ( „Rebekos salos“). Tai kelionė į gal būt visai netolimą mūsų ateitį, valdomą pažangiųjų technologijų, sterilią, ekologišką ir saugią, bet be žmogiškosios prigimties(„Atjunk“). Tai knygų herojų kelionė iš praeities į ateitį, žavinti jaunąjį skaitytoją.
Vaikų dienos centro „ Vilties šviesa“ auklėtiniai, vadovaujami savanorio Artūro Čerkašino, po ilgų diskusijų ir kūrinių analizės nusprendė savo balsus atiduoti Rebekos Unos knygai „Atjunk“. Jaunuolius jau pirmomis akimirkomis suintrigavo knygos viršelis ir pavadinimas. O aprašyta netolima mūsų ateitis nulėmė apsisprendimą.
Pabiržės miestelio moksleiviai su didžiuliu smalsumu skaitė pateiktas knygas. Kiekvienas iš jų turėjo ką pasakyti apie savo pasirinkimą. „ Mums rūpi mūsų ateitis, žmogiškasis bendravimas, kartų tarpusavio ryšys, jausmai.“- sakė jie. Daugelis iš moksleivių balsavo tap pat už Rebekos Unos knygą. Bibliotekoje liko šilti, pavasariški „ laikų“ debesėliai ant pasirinktų knygų reklaminių puslapių.

 

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė
Odeta Berozovaitė

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt