Ryškėja projekto „Kaimas kine, kinas kaime“ filmų kontūrai

Paskelbta: Pirmadienis, 22 Vasario 2016

 

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje pernai metais startavęs jaunimui skirtas projektas „Kaimas kine, kinas kaime“ nuo šio pavasario įgauna pagreitį.

Viešosios bibliotekos iniciatyva vykdomas projektas, kurio vadovė yra Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aušra Jakubelskienė, yra dalinai finansuojamas nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“.
Praeitą lapkritį jaunuoliai, bibliotekininkės ir mokytojos iš Biržų miesto, Meilūnų, Nemunėlio Radviliškio, Pačeriaukštės, Papilio ir Vabalninko bendruomenių gilinosi į kino kūrimo paslaptis. Mokymų dalyviai mokėsi rengti scenarijus, fotografuoti, filmuoti, imti interviu, rinkti dokumentinę medžiagą, ją sisteminti.
Nuo šio kovo prasideda kūrybinis darbas, truksiantis iki vasaros pabaigos. Šešios mišrios komandos pradeda filmavimus apie savo bendruomenių išskirtinumą ir unikalumą.
Papilio komandos vadovė, bibliotekininkė Jolita Banienė papasakojo, kad jaunuoliai filmuoti planuoja apie gražias Papilio kultūrinio gyvenimo tradicijas. Filme bus pasakojama apie kultūros darbuotoją Vigiliją Macienę, Papilio seniūnijos 5 bibliotekininkių bendradarbiavimą.
Nemunėlio Radviliškio bendruomenė filmuos savo apylinkes. Anot miestelio bibliotekininkės Lyvijos Šmatienės, komandos nariai mąstė, ką jie turėtų papasakoti apie mažą, nuo miesto nutolusią bendruomenę keistu pavadinimu – ne Radviliškis, bet Nemunėlio Radviliškis. Ir ne prie Nemuno, bet prie Nemunėlio. Miestelyje ir aplink jį gyvena, dirba, mokosi ypatingi žmonės. O kuo jie ypatingi? Tai bus istorija apie Nemunėlio Radviliškio tapimą nerealiu.
Anot bibliotekininkės Vilmos Šulnienės, Vabalninko jaunimas kurs filmuką apie vabalninkietę tautodailininkę Vitenę Repšienę, kuri filmavimo metu vašku mokins marginti kiaušinius ir papasakos apie lietuviškų Velykų tradicijas.
Pačeriaukštės kūrybinė grupė, kurios vadovė yra bibliotekininkė Rita Lansbergienė, ruošiasi sukurti trumpametražį dokumentinį filmuką apie pačių grupės narių ateities planus, lūkesčius ir problemas, kurios turbūt atitinka daugelio jų bendraamžių norus, svajones ir  siekius.

 

Meilūnų kūrybinė grupė, vadovaujama bibliotekininkės Sandros Bieliauskienės, montuos filmuką apie Švento Jurgio koplyčią Lamokėlių kapinėse. Koplyčia turi labai gražią, legendomis apipintą istoriją.

Biržų komanda ir jos vadovas Rokas Bėliakas imsis istorinio, tikrais faktais paremto filmo kūrimo. Komandos nariai išlaiko kūrybinę intrigą, kol kas sakydami tik tai, kad 1973 m.  gegužės mėnesį tuometės Biržų 1-osios vidurinės mokyklos 10- tokės Diemantė (ne Deimantė – pastaba red.) Jakubėnaitė ir Elena Samulionytė nusprendė paminėti Romo Kalantos susideginimo metines. Visa kita – būsimame filme.

Visi šeši savo tematika labai įvairūs filmai bendruomenėse bus pristatomi rugsėjo mėnesį.


Indra Drevinskaitė – Žilinskienė,
Biržų raj. savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos
metodininkė viešiesiems ryšiams

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt