Saugaus interneto popietė Meilūnuose

Paskelbta: Penktadienis, 26 Vasario 2016

 

Neseniai pasibaigė saugaus interneto savaitė. Jos metu daugelyje bibliotekų vyko renginiai , kurių metu buvo kalbama apie saugų bendravimą ir naršymą internete.

Išmanieji įrenginiai kasdien lydi ir vyresnių, ir jaunesnių klasių moksleivius, tačiau žinių apie galimas grėsmes ir asmeninių duomenų apsaugą jiems trūksta.
 Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Meilūnų padalinyje vasario 12 d. įvyko popietė moksleiviams „ Saugaus interneto ABC“.
Į popietę atvyko svečiai iš šeimos ugdymo ir laisvalaikio centro “AŠ JIS“ – Jurgita, Karolina ir du savanoriai – Arnel iš Bosnijos ir Hercegovinos bei ispanas Manuel. Dabar gyvename tokiame amžiuje kai mobiliosios programėlės, naršymas internete ir bendravimas socialiniuose tinkluose jau tapo vaikų kasdienybe – išmaniaisiais telefonais nevaržomai naudojasi net pradinių klasių moksleiviai Svečiai vaikams vaizdžiai ir aiškiai kalbėjo apie saugumą internete, įspėjo apie tykančias grėsmes virtualioje erdvėje: virusus, asmeninių duomenų pasisavinimą, netgi identiteto vagystės galimybę. Saugaus interneto popietės dalyviai tai pat kalbėjo apie patyčias, nes tarp bendraamžių pasitaikantis žeminantis elgesys jau persikėlė ir į socialinius tinklus. Moksleivių dėmesys buvo atkreiptas į galimas įvairių patyčių pasekmes ir pagarbaus elgesio internete svarbą.
Saugaus interneto popietėje aktyviai dalyvavo Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Nausėdžių padalinio lankytojai vadovaujami vyr. bibliotekininkės Reginos.
Popietės metu moksleiviai ne tik susipažino su tykančiais pavojais internete, bet ir turėjo galimybę praktiškai pagilinti savo anglų kalbos žinias, nes savanoriai kalbėjo angliškai. Bendrauti padėjo vertėja, centro darbuotoja Karolina. Savanoriai su vaikais atsisveikino draugišku rankos paspaudimu. Jie pažadėjo į Meilūnus dar atvykti.

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt