Biblioteka - atradimų erdvė

Paskelbta: Pirmadienis, 2016 m. kovo 21 d.

 

Rinkuškių bibliotekoje vyko vaikų renginys „Biblioteka – atradimų erdvė“, skirtas Bibliotekų metams. Pagrindinis renginio tikslas buvo supažindinti skaitytojus su bibliotekoje vykdomomis veiklomis, pabrėžiant, kad bibliotekoje galima ne tik skaityti, naudotis kompiuteriu, bet dar daug ką veikti.


Renginio vedėjos Rosvita ir Viktorija vartė improvizuotą Rinkuškių bibliotekos knygą. Kiekviename puslapyje buvo pristatomos vis kitos veiklos. Atvertę pirmą puslapį, žiūrovai klausėsi pasakų močiutės (Virginija Petravičienė) pasakos apie miestelį, kuriame snigo raidėmis.
Atvertę sekantį puslapį, sutikome bibliotekos draugus - darželio „Rugelis“ priešmokyklinę ugdymo grupę ( pedagogė D. Ikamienė) ir skambius, vaikų deklamuojamus posmus apie duoną, apie Tėvynę Lietuvą ir saulėtą vaikystę. Darželinukai į biblioteką atėjo ne tuščiomis – nešini piešiniais parodai.
Bibliotekos neformalaus ugdymo grupė (vad. A. Gesevičienė) labai atsakingai ruošėsi renginiui - piešė mirioramą, kurios pagalba sekė pasaką apie storašonių kiaušinių nuotykius. Pasaką paįvairino nuotaikingos Tomos Einorytės ir Paulos Durtinevičiūtės dainelės.
Ketvirtame bibliotekos knygos puslapyje tūnojo niekadėjas Didysis Knygų pelėsis, su kuriuo vaikai nenorėjo draugauti ir išvarė toliau miegoti į bibliotekos palėpę.
Daug šurmulio ir gerų emocijų sukėlė puslapio, pavadinto „Atspėk ir laimėk“, vartymas. Šiame puslapyje žiūrovai atsakinėjo į klausimus ir už teisingą atsakymą galėjo laimėti saldžius prizus.
Ruošiantis renginiui, buvo paskelbtas bibliotekos logotipo kūrimo konkursas. Sulaukta keturių darbų – Rosvitos Ratkevičiūtės, Eglės Dovainės Toločkaitės, Dovydo Mitro ir Viktorijos Popovaitės. Profesionaliausiu logotipu pripažintas Dovydo Mitro darbas. Visiems konkurso dalyviams įteikti padėkos raštai ir rėmėjų dovanėlės.
Puslapyje „Ar žinai kad..“ bibliotekininkė Irena Misevičienė papasakojo, kad bibliotekoje galima daug ką veikti: bibliotekos pašte palikti žinutę draugams, pažaisti žaidimų kampelyje, ruošti pamokas, į mainų lentyną atnešti savo knygą ar tiesiog ateiti pabūti jaukioje, šiltoje aplinkoje.

Rinkuškių bibliotekos informacija

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt