Bibliotekos salėje - paroda, skirta poetui Justinui Marcinkevičiui

Paskelbta: Antradienis, 24 Geg 2016

 

„Justinas Marcinkevičius. Nuo ištakų iki šiandienos“ – tai naujas žvilgsnis į Justino Marcinkevičiaus gyvenimą ir kūrybą. Žvilgsnis per nuotraukas, paties poeto parašytus ar įvairiomis progomis pasakytus žodžius, J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, literatūrologės prof. Viktorijos Daujotytės, literatūros kritiko Valentino Sventicko, monsinjoro Juozapo Užupio, žmonos Genovaitės, dukros Jurgos mintis. 

 

Dešimtyje stendų pasakojama apie poeto Justino Marcinkevičiaus gyvenimą ir kūrybą, darbinę ir visuomeninę veiklą, bendrystę su Prienų krašto žmonėmis. Cituojami Justino Marcinkevičiaus tekstai, pradedant pirmuoju rinkiniu „Prašau žodžio“ ir baigiant paskutinėmis, jau po poeto mirties, išleistomis knygomis „Papasakoti gyvenimą“, „Ranka parašyta“, „Iš natūros“. Pateikiamos ištraukos iš knygų „Justino Marcinkevičiaus žemė. Žmogaus šiapus“ (Viktorija Daujotytė),  „Apie Justiną Marcinkevičių“ (Valentinas Sventickas). Stenduose daug nuotraukų iš asmeninių poeto dukrų Jurgos ir Ramunės, klasės draugių Gražinos Starkauskaitės-Kavaliauskienės ir Anarsijos Mikalauskaitės-Adamonienės, poeto sūnėno Justino Jonykos asmeninių rinkinių, Prienų krašto muziejaus, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos archyvų.

Parodą parengė vykdant Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos projektą „Poeto Justino Marcinkevičiaus jubiliejiniai renginiai jo vardo bibliotekoje“. Projekto rėmėjai Lietuvos kultūros taryba, Prienų rajono savivaldybė.

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt