Bibliotekos ir Sruogų giminės draugystė

Paskelbta: Trečiadienis, 17 Rugpjūtis 2016

 

Bibliotekos bendruomenė, parašiusi projektą, skirtą Balio Sruogos 120 – osioms gimimo metinėms Lietuvos kultūros tarybai ir gavusi jos finansavimą, prieš pat Žolines iš Biržų krašto kilusio rašytojo gimtadienį kartu su jo kūrybos gerbėjais atšventė Baibokuose, B. Sruogos tėviškėje.


Bibliotekos idėja paminėti šį didį lietuvių literatūros žmogų jo autentiškoje sodyboje ir pačių Sruogų giminės noras atgaivinti Baibokus pasiteisino su kaupu – visos dienos renginyje nestigo nei žmonių, nei gerų emocijų, nei prasmingų susitikimų ir pokalbių.
Projekto pavadinimą „Teigiantis gyvenimą“ padiktavo paskutinis rašytojo laiškas iš Štuthofo koncentracijos stovyklos. B. Sruoga jame rašė taip: „Aš nepražūsiu, ir jokiu būdu man neatsitiks nieko bloga. Mano nuotaika puiki, ir į ateitį aš žiūriu labai ramiai. Esu sveikas ir nusiteikęs optimistiškai, koks ir privalo būti gyvenimą teigiantis rašytojas.“
Taigi Baibokuose renginio dieną gyvenimą teigėme taip: su mero ir vicemerės sveikinimo kalbomis, padėkos raštais Sruogų giminei už rašytojo sodybos puoselėjimą, dviejų parodų atidarymu ir pristatymu, „Bočių“ kolektyvo pasirodymu net ir lietui lyjant bei vakarinėmis džiazo improvizacijomis. Gražaus ir optimistiško gyvenimo teigti atvyko 4 lektorės iš įvairių Lietuvos universitetų. Jos, B. Sruogos gyvenimo ir kūrybos tyrinėtojos, perskaitė savo pranešimus. Kino režisierius Algimantas Puipa, pastatęs filmą „Dievų miškas“ pagal B. Sruogos to paties pavadinimo romaną, Baibokuose kartu su savo žmona, aktore ir režisiere Janina Lapinskaite, viešėjo pirmą kartą. Gausiai auditorijai jam smagu buvo papasakoti, kaip ir kodėl jo gausiame kūrybiniame aruode atsirado kino filmas „Dievų miškas“.
Autentišką senojo kaimo dvasią kurstė į šventę atvykę garbaus amžiaus aplinkinių kaimų gyventojai, kurių daugelis vis dar pamena tikrus ir gyvybingus Baibokus. Nosį kuteno Rinkuškių bendruomenės kepamų blynų ir verdamos sriubos aromatas, o šiltu gėrimu viliojo Vabalninko laisvalaikio ir šeimos centro „Aš Jis“ įsteigtas arbatos sodas.
Bibliotekos bendruomenė dėkoja renginio rėmėjams, dalyviams, visiems atvykusiems, atvažiavusiems, pėstute atėjusiems. Bet labiausiai esame dėkingi gražiai ir tvirtai Sruogų giminei, kuri padėjo įgyvendinti idėją. Tikime, kad tai tik tvirtos draugystės pradžia.

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt