Sekmadienio kino popietė bibliotekoje

Paskelbta: Pirmadienis, 2016 m. spalio 31 d.

 

Lapkričio 6 d. (sekmadienį) 13 val. – PASAULIS YRA DIDELIS, O IŠSIGELBĖJIMAS SLYPI UŽ KAMPO (rež. Stefan Komandarev, 2008 m., Bulgarija, Slovėnija, Vengrija, Vokietija, 119 m., komedija, N 7).


Rašytojo Iljos Trojanovo autobiografinis romanas įkvėpė režisierių S. Komandarevą sukurti kino kūrinį apie Nardus. Vieno seniausių pasaulyje stalo žaidimų taisyklės ir filosofija palaipsniui tampa filmo herojaus Alekso neįtikėtinos odisėjos metafora, o žaidimo metu vartojamas specifinis žargonas ir nepakartojama Balkanų regiono kavinių (būtent jose vyresnieji aistringai lošia Nardus) atmosfera suteikia smagų humoristinį toną. Dėl prastų gyvenimo sąlygų Alekso šeima paliko gimtąją Bulgariją ir surado prieglobstį Vokietijoje. Kai politinis klimatas šioje šalyje pasikeitė, jie vėl pasileido į ilgą ir pavojingą kelionę. Autoavarijoje liko gyvas tik Aleksas, bet jis prarado atmintį. Tada darbo imasi Nardų karaliumi pakrikštytas jaunuolio senelis, kuris mėgina parodyti Aleksui kelią į gimtąjį kraštą, priminti papročius ir surasti vidinę ramybę.
Aktoriai: Miki Manojlovic, Carlo Ljubek, Hristo Mutafchiev, Ana Papadopulu, Lyudmila Cheshmedzhieva, Blagovest Mutafchiev.

 

Kino filmą dovanoja kavinė – knygynas „Bookafe“ (Vilnius). Kino seansas nemokamas. Jis vyks bibliotekos III aukšto salėje originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt