Baigiamasis "Kaimas kine, kinas kaime" renginys

Paskelbta: Pirmadienis, 2016 m. lapkričio 14 d.

 

 Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje 2015 m. pavasarį startavęs jaunimui skirtas projektas „Kaimas kine, kinas kaime“ baigėsi atsisveikinimo ir apdovanojimų renginiu. Biblioteka apie šią iniciatyvą jau ne kartą rašė, bet dar kartą trumpai primename: viešosios bibliotekos iniciatyva vykdomą projektą, kurio vadovė buvo Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aušra Jakubelskienė, dalinai finansavo nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“.

 

Baigiamajame projekto renginyje dalyvavo projekto dalyviai, rajono meras Valdemaras Valkiūnas, vicemerė Irutė Varzienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis. Sulaukėme ir svečių – Donato Kubiliaus iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei kino režisieriaus Justino Krisiūno. Prieš metus projekto dalyvius mokęs kino kūrimo paslapčių, režisierius renginyje kalbėjo taip: "Kiekvienas jūsų kurtas filmukas, esantis viešojoje erdvėje, suras savo žiūrovą. Savo kūriniais pasieksite daug širdžių. Ačiū už pasaulio pamatymą pro kino kameros langelį”.

Renginio metu įvairiais prizais buvo apdovanotos visos kūrybinės komandos, o filmuku – nugalėtoju (po bibliotekos iniciatyva sudarytos komisijos sprendimo) tapo Biržų jaunimo komandos kurtas tikrais istoriniais faktais paremtas “Neužmiršti”. Šis filmas pelnė ir žiūrovų simpatijas.

16 mėnesių vykęs projektas „Kaimas kine, kinas kaime“ buvo skirtas jauniems žmonėms kaimo bendruomenėse. 2015 m. lapkritį jaunuoliai, bibliotekininkės ir mokytojos iš Meilūnų, Nemunėlio Radviliškio, Pačeriaukštės, Papilio ir Vabalninko bendruomenių bei Biržų miesto gilinosi į kino kūrimo paslaptis. Juos mokė kino režisierius Justinas Krisiūnas, kino prodiuserė Lina Murinaitė, „Balticum TV“ Biržų atstovybės regiono programų vyr. redaktorė Audronė Dambrauskienė, žurnalistė, „Biržiečių žodžio“ vyr. redaktorė Janina Bagdonienė.

Nuo šių metų kovo mėnesio iki vasaros pabaigos tęsėsi kūrybinis darbas: šešios komandos pradėjo filmavimus apie savo bendruomenių išskirtinumą ir unikalumą.

Rugsėjo antrojoje pusėje sukurti trumpametražiai filmukai buvo pristatyti bendruomenėse. Tai Papilio komandos (vadovė bibliotekininkė Jolita Banienė) filmukas „Kitoniškai“, Nemunėlio Radviliškio komandos (vadovė Lyvija Šmatienė) „Nemunėlio Radviliškis“, pelnęs trečią vietą, Vabalninko „Margučių paslaptys“ (vadovė bibliotekininkė Vilma Šulnienė), Pačeriaukštės „Gyvenimas Pačeriaukštės mokykloje“ (vadovė bibliotekininkė Rita Lansbergienė), antrą vietą pelniusi Meilūnų „Lamokėlių kapinių koplyčia“ (vadovė bibliotekininkė Sandra Bieliauskienė) ir Biržų komandos „Neužmiršti“ (vadovas Rokas Bėliakas).

Visus šiuos filmukus galima pamatyti youtube, paieškos laukelyje suvedus projekto pavadinimą.

Biblioteka už bendradarbiavimą nuoširdžiai dėkoja kaimo bendruomenėms, dalyviams, projekto veiklą nuolat viešinusiems laikraščiams „Šiaurės rytai“ ir „Biržiečių žodis“, tinklaraščiui selonija.lt., „Balticum“ televizijos Biržų skyriui.

Šiuo projektu kinas bibliotekoje nesibaigia, o tik prasideda.

Indra Drevinskaitė – Žilinskienė,

bibliotekos metodininkė viešiesiems ryšiams

     

 

 

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt