Teatro karalystės išdaigos mažyliams

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2016 m. gruodžio 15 d.

 

Norime, kad mūsų vaikai būtų geri, protingi, laimingi, kad jiems sektusi.

O šiuolaikinėje visuomenėje sėkmę lemia gebėjimas plėtoti idėjas, išugdyti jausmai, įgūdžiai ir vaizduotė kurti. Palankiausias tarpsnis mokyti ir mokytis kūrybos, meninės raiškos gebėjimų ir komunikacijos yra penkti-šešti vaiko gyvenimo metai. Todėl Vaikų aptarnavimo skyrius, siekdamas atskleisti ir ugdyti vaikų kūrybinį potencialą, parengė ir organizavo kultūrinių edukacinių renginių ciklą Teatro karalystės išdaigos mažyliams. (2015 m. vykdyto projekto Teatro karalystės išdaigos tęsinys).
Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba. Jame dalyvavo 227 priešmokyklinio amžiaus vaikai iš Biržų ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Vaikams atsivėrė nuostabus teatro pasaulis, jie tapo kūrybos proceso dalyviais.
Pirmojo projekto renginio Pasakų dirbtuvėlės duris atvėrė Kauno valstybinis lėlių teatras ir supažindino vaikus su lėlių teatro „virtuve“. Vaikai sužinojo kaip pasaka virsta spektakliu: nuo scenarijaus, personažų, scenografijos ir muzikos sukūrimo iki teatro scenos. Suprato: norint, kad gimtų spektaklis, reikia įdėti nemažai darbo... Susipažinus su spektaklio kūrimo procesu, mažiesiems buvo pristatyta lėlių paroda iš V. ir S. Ratkevičių įkurto Lėlių muziejaus. Šią parodą miesto bendruomenė ir svečiai visą mėnesį galėjo lankyti nemokamai.
Antrajame renginyje Kuriam pasaką kartu mažieji dalyviai, kartu su dailininku ir rašytoju Pauliumi Juodišiumi, kūrė savo pasaką: jos personažus ir jų nuotykius. Tai renginys – improvizacija, kurio esmė – skatinti vaikų saviraišką, lavinti jų kūrybinę vaizduotę, ugdyti komunikacinius gebėjimus. Vaikai aktyviai įsitraukė į pasakos kūrimo procesą. Sukūrus naujosios pasakos pamatą reikėjo muzikos, tad visi vaikai pasigamino stebuklingus, niekur nematytus muzikos instrumentus ir kartu su vedėju kūrė istoriją iliustruojančią dainą.
Trečiajame renginyje vaikai Žaidė teatrą. VšĮ „Teatro ir muzikos idėjos“ Labaiteatras organizavo vaikams teatralizuotą koncertą-žaidimą. Vaikai tapo kelionės aplink pasaulį dalyviais, laivo, lėktuvo kapitonais ir netgi aplankytų šalių gyventojais. Spektaklio metu mažieji keliautojai patyrė įvairių nuotykių, susipažino su labai skirtingų kultūrų žmonėmis, mokėsi dainų ir žaidimų, bet svarbiausia, suprato labai seną ir amžiną tiesą: visur gerai, bet namuose – geriausia. Šio teatralizuoto koncerto- žaidimo tikslas – supažindinti vaikus su kitomis pasaulio šalimis, skatinti vaikų smalsumą geografijai, šalių papročiams, auginti patriotizmą bei meilę gimtinei. Siekiama, kad vaikai susidomėtų teatru kaip žaidimu, pajustų jo galimybes, lavintų vaizduotę.
Taip pat šiuo projektu buvo siekiama atskleisti kuo įvairesnę bibliotekos, kaip laisvalaikio, kultūros ir žinių erdvės pažinimo, veiklą.

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt