Poetinė popietė Vabalninko bibliotekoje

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2017 m. kovo 16 d.

 

Saulėtą kovo popietę rinkosi Vabalninko bibliotekoje šio krašto poetai ir jiems prijaučiantys.

Čia vyko poetinė popietė skirta poezijai ir kraštietei poetei, tautosakos tyrinėtojai Pranutei Aukštikalnytei-Jokimaitienei, kurios 95-asias gimimo metines šiemet minime. Tai viena ryškiasnių žvaigždžių, žibėjusių lietuvių literatūros padangėje prieš antrąjį pasaulinį karą. Salomėja Nėris skatino ją rašyti ir pranašavo žymios poetės ateitį. Tačiau karas ir sovietinė okupacija pakeitė Pranutės Aukštikalnytės likimą ir daug žadanti poetė ilgam nutilo. Vienas iš kritikų ją pavadino neišsipildžiusio likimo žmogumi.
Bibliotekininkė Vilma Šulnienė supažindino su Pranutės Aukštikalnytės-Jokimaitienės biografija. Skaitėme eilėraščius iš vienintelės jos eilėraščių knygos „Sugrįžimai“. Vabalninkietė poetė Angėlė Jurevičienė pagarsino savo eilėraštį skirtą P. Aukštikalnytei-Jokimaitienei.
Džiugu, kad Vabalninke yra net 19 suaugusiųjų rašančių eiles. Renginyje dalyvavo 6 iš jų. Vabalninko poetams buvo skirta antroji renginio dalis. Savo eiles skaitė Rasa Gabrėnienė, Angelė Skardžiūtė, Rasa Bartaševičienė, Angėlė Jurevičienė. Emilija Urbonienė prieš skaitydama savo kūrybą, pasidalino prisiminimais apie Aukštikalnius. Visus išjudino ir maloniai nuteikė Marytės Žiograitės šmaikščios eilės, kurias palydėjo visuotinės ovacijos. Savo mintimis pasidalino Regina Samukaitienė ir Algirdas Garbauskas. Renginyje dalyvavusi Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokytoja Julija Greviškienė pradžiugino klausytojus, nors ir ne pačios rašytomis, bet labai prasmingomis eilėmis.
Pasidžiaugėme, kad ne tik Vabalninko praeitis pasižymi rašančių žmonių gausa, bet ir dabar eiliuoti mokančių ir norinčių netrūksta.


Vyr. bibliotekininkė Vilma Šulnienė

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt