Jaunųjų knygos bičiulių šventė „MUS JUNGIA KNYGA“

Paskelbta: Trečiadienis, 24 Geg 2017

 

Kartu su pavasario žaluma gegužės 18 dieną į bibliotekos erdves atkeliavo ilgai lauktoji tradicinė Knygos mylėtojų šventė „Mus jungia knyga“.


Šiais metais tai jau 12- oji šventė! Džiugu, kad knygų mylėtojų burys nemažėja. Rašytojai rašo knygas, o brangiausieji, ištikimiausieji knygų bičiuliai bičiuliaujasi su jomis. Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos kaimų ir miestelių padaliniuose vaikams įdomu ir naudinga lankytis. Biblioteka yra tokia vieta, kur vaikai ne tik bendrauja, žaidžia, bet ir dalijasi mintimis apie perskaitytas knygas, kur bibliotekininkė jiems ir draugė, ir auklėtoja, ir kartais net mama. Čia lankantis gimsta įvairiausi netikėčiausi sumanymai: vaidinimai, inscenizacijos, šokiai ir muzika, išbandomas proto miklumas ar net atrandami talentai. Visa tai jaunieji skaitytojai atskleidė šventės metu. Susirinko knygos bičiuliai net iš aštuonių rajono bibliotekų, juos atlydėjo ne tik bibliotekininkės, bet ir mokytojos, auklėtojos, tėveliai ir draugai.
Šie metai Lietuvoje yra paskelbti kalbos kultūros, tautinio kostiumo ir piliakalnių metais. Tai garbinga, graži ir spalvinga mūsų praeitis. Šventė atspindėjo tai, kas mums artima: nuo kalbos iki istorijos, nuo lietuviškų pasakų iki šiuolaikinių mūsų rašytojų, poetų paminėjimo, nuo liaudiškų poringavimų iki tautinio šokio.
Šventę pradėjo Nausėdžių padalinio skaitytojos Iveta Šakuro ir Evelina Antanavičiūtė, atlikdamos nuotaikingus muzikinius kūrinėlius. Pabiržės padalinio jaunoji bibliotekos skaitytoja Saulė Varnaitė paporino mūsų krašto Biržietišką pasakojimą. Lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“ vaidino Kirdonių padalinio ištikimieji skaitytojai Arūnė Černauskaitė, Justina Sivickaitė, Brigita Valantinaitė, Gabrielė bei Hilarija Čeponytės.
Visas pulkas mažiausiųjų Nemunėlio Radviliškio vaikučių, priešmokyklinio ugdymo ir „Boružiukų“ grupių auklėtiniai parodė nuotaikingą eilėraštuko inscenizaciją. O dar vieną smagią pasakėlę „Vilkas ir septyni ožiukai“ inscenizavo šventės šeimininkai – Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus „Šaukšto šmaukšto“ teatriuko jaunosios aktorės. Kratiškių pagrindinės mokyklos pradinukai visa kas gražiausia mūsų poezijoje ir širdelėse sudėjo į literatūrinę muzikinę kompoziciją „Mano Lietuva“. Meilūnų padalinio skaitytojai labai mėgsta populiarų vaikų rašytoją Vytautą Račicką. Monika Piragytė, Edvinas Žiūras ir Raminta Valentaitė parodė nuotaikingą vaizdelį iš herojaus Lukošiuko gyvenimo. Rinkuškių padalinio aktyviausi bibliotekos lankytojai šiai šventei ruošėsi labai rimtai ir atsakingai. Didysis pasakorius Marius Puodžiūnas pasekė dvi pasakas be galo. O vaikų grupė paruošė nuotykių kupiną vaidinimą „Petriukas Vabalų karalystėje“. Šventę vainikavo Germaniškio padalinio jaunosios šokėjos, gražiai derėjo muzikinis pasakojimas su liaudišku suktiniu, patrepsėjimais ir medinių šaukštų „katutėmis“!
Tad visiems, visiems smalsiems, judriems, bendraujantiems, o gal nerandantiems savęs, tiems, kurie ilgisi kažko nuostabaus, jaučiasi nepastebėti ir galbūt užmiršti, galime duoti vieną paprastą patarimą – ateikite į savo bibliotekas ir SKAITYKITE! Geros kelionės Jums po skaitymo šalį!

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt