Įgyvendintas edukacinis projektas „Kiškių kiškis“

Paskelbta: Penktadienis, 26 Geg 2017

 

Sausio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje pradėtas vykdyti projektas „Kiškių kiškis“.

Projektas skirtas K. Binkio „Kiškių sukilimo“ sukūrimo 80-mečiui ir Tautinio kostiumo metams pažymėti. Edukacinių užsiėmimų metu skyriuje lankėsi Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus keramikos užsiėmimus lankantys vaikai (33 vaikai, mokytoja G. Visockienė), kuriems buvo pristatyta projekto idėja – sukurti kiškių „kariauną“, papuoštą tautinio kostiumo elementais, parengti parodą ir organizuoti „Kiškių kiškio“ rinkimus. Moksleiviai susipažino su K. Binkio biografija, jo kūryba vaikams, vyko garsinis poemėlės „Kiškių sukilimas“ skaitymas. Taip pat buvo pristatytas aukštaitijos regiono tautinis kostiumas, aptarti pagrindiniai jo bruožai, išskirtinės detalės. Vaikai piešė eskizus.
O tada vyko ilgai net kelis mėnesius trunkantis kūrybinis darbas: vaikai iš molio lipdė, spalvino ir krosnyje „grūdino“ kiškių armiją. Gegužės mėnesį visi kiškučiai atkeliavo į Viešosios bibliotekos parodų salę. Nulėpausiai įvairiausių formų ir visokiausiems skoniams: maži ir dideli, kaimietukai ir Kauno inteligentai, tautiškai aprėdyti ir glotniais kailiukais, apginkluoti ne tik kardais, muškietomis, bet ir morkomis, kočėlais, lydimi kitų miško žvėrelių ir paukštelių, išdidžiai nešini vėliavomis. Margaspalvė kiškių armija! Išrikiuota visų bibliotekos lankytojų apžiūrėjimui ir įvertinimui – balsavimui.
Gegužės 23 dieną įvyko Kiškių kiškio rinkimai ir baigiamasis projekto renginys. Projekte dalyvavę Dailės skyriaus moksleiviai renginio metu susitiko su viešniomis knygų iliustratorėmis iš Suomijos Linda Bondestam ir Jenny Lucander. Šiaurės šalių autorių viešnagių projektą administruoja Asociacija Norden, projektą įgyvendina Šiaurės ministrų tarybos biurai Baltijos šalyse, finansuoja – Šiaurės ministrų taryba, partneris – Lietuvos Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka. Suomių iliustratorės pasakojo, kaip tapo iliustratorėmis ir pravedė meistriškumo pamokėlę. Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai iš įvairiausių medžiagų kūrė įsivaizduojamą fantastinį personažą, kurį apgyvendino savo sukurtose knygelėse.
Pasidžiaugus ryškiaspalvėmis sukurtomis būtybėmis, bibliotekininkės paskelbė Kiškių kiškio rinkimų rezultatus. Daugiausiai balsų surinko Dainiūtės Lukrecijos kiškelis. Jis paskelbtas Kiškių Kiškiu! Visiems kiškeliams buvo paskelbtos nominacijos: Bibliotekos direktorės, Kazio Binkio, Kipro Petrausko, Kiškių draugų, Medžiotojų, Internautų ir dar daugelis kitų. Visi kiškių kūrėjai gavo padėkos raštus, saldžių dovanų ir geriausių palinkėjimų vasarai!
O „Visos kiškių kariaunos“ paroda kantriai laukia savo žiūrovų. Kviečiame!

Vaikų literatūros skyrius

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt