Biblioteka visiems

Paskelbta: Antradienis, 2020 m. lapkričio 10 d.

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais, tėvais, auginančiais ASS ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turinčius vaikus, Lietuvos viešosioms bibliotekoms buvo parengtos ir įdiegtos priemonės, palengvinančios šių žmonių lankymąsi bibliotekose.
Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos lankytojams esame paruošę:

● Socialinę istoriją, kuri padės, dar prieš atvykstant į biblioteką, susipažinti su jos erdvėmis, taisyklėmis, darbuotojais, kurie jus čia pasitiks
Bendra socialinė istorija
Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos socialinė istorija.
● Norime, kad bibliotekoje jaustumėtės saugiai, todėl galite susipažinti su Socialiniu plakatu, kuriame rasite jus aptarnaujančių darbuotojų nuotraukas, trumpus prisistatymus – jums apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau žinosime ir laisviau bendrausime.
● Bendradarbiaujant su ASS specialistais, kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčių vaikų šeimomis bibliotekos lankytojams parengtas Pažintinis vaizdo filmas, kuriame kviečiame susipažinti su patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju, į ką vertėtų atkreipti dėmesį komunikuojant su ASS ir kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčiais asmenimis – tiek vaikais, tiek suaugusiaisiais.

● Jeigu jūsų lydimą vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepuolis, jums padės bibliotekoje esantis „Sensorinio gesintuvo“ rinkinys, kuriame rasite įvairių sensorinių daiktų ir priemonių, padėsiančių greičiau nusiraminti.

Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijų projektą „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“ finansuoja LR kultūros ministerija.

Liepos mėnesio renginiai bibliotekoje ir jos padaliniuose

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. birželio 29 d.

Vartotojų aptarnavimo skyriuje

Liepos 3 d. 17 val. II aukšto fojė vyks fotomenininko Mindaugo Norkaus parodos „Akimirkos“ pristatymas (atsakingos vyresn. bibliotekininkės: O. Berozovaitė ir L. Prunskienė).

Liepos mėnesį skaitykloje veiks paroda „Mano kiemo radasta...“ (atsakinga vyresn. bibliotekininkė O. Berozovaitė).

Nuo liepos 10 d. skaitykloje veiks leidinių paroda „Nutolę biržiečiai: Petras Balčiūnas ir Saulius Macaitis“ (atsakinga vyresn. bibliotekininkė L. Prunskienė).

Vartotojų aptarnavimo skyriaus telefonas 8 450 38015

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje vykstantys skaitmeninio raštingumo mokymai – itin populiarūs

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. kovo 2 d.

Visose Lietuvos bibliotekose vyksta projektas „Prisijungusi Lietuva“. Jo tikslas - padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Skaityti daugiau...

Kovo 4 d. - antrasis „Senjorų arbatėlės“ susitikimas

Paskelbta: Pirmadienis, 2020 m. kovo 2 d.

Mieli senjorai, Jūs aktyviai dalyvavote klubo ,,Senjorų arbatėlė“ pirmajame renginyje.

Maloniai kviečiame ir tuos, kurie buvote, ir tuos, kurie vis dar nesiryžtate, į antrąjį klubo ,,Senjorų arbatėlė“ susitikimą, kuris vyks kovo 4 d. 14 val. Biržų Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Kovo mėnesio renginiai bibliotekoje ir jos padaliniuose

Paskelbta: Šeštadienis, 2020 m. vasario 29 d.

Kovo 4 d. 14 val. „Senjorų arbatėlės“ susitikimas (atsakinga vyresn. bibliotekininkė R. Venskūnienė).

Kovo 5 d. 13 val. edukacinis spektaklis „Linksminkimos“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms (kontaktinis numeris 8 – 450 38015).

Kovo 13 d. 15 val. bibliotekos salėje renginys, skirtas bibliotekos 90-osioms įkūrimo metinėms (atsakinga direktorė V. Vorienė, 8 – 616 11710).

Skaityti daugiau...

Knygos ,,Sibiro haiku‘‘ autorių viešnagė Vaikų literatūros skyriuje

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2020 m. vasario 27 d.

Vasario 25 d. Biržų bibliotekoje vyko susitikimas ir edukacinis užsiėmimas su „Metų knygos vaikams 2018“ nugalėtoja rašytoja Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki. Kaštonų, Papilio ir „Atžalyno“ trečiokai ir ketvirtokai nekantraudami laukė šio susitikimo. Kūrėjos pristatė savo komiksų knygą „Sibiro haiku“. Rašytoja J. Vilė papasakojo, kaip ji pradėjo rašyti knygą, kaip gimė šio kūrinio idėja. Tarsi džiovinto obuolio skiltelės klausytojų mintyse dėliojosi vaizdai, išgyvenimai, supratimas apie skaudžius Lietuvai tremties laikotarpio įvykius.

Skaityti daugiau...

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt