Edukacinis renginys Vabalninko bibliotekoje

Paskelbta: Penktadienis, 2016 m. balandžio 1 d.

 

Kovo 16 d. Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vabalninko padalinyje vyko edukacinis renginys- pamoka „Kepurę laikau margučio prašau“.

Šio renginio viešnia vabalninkietė Vitenė Repšienė – pripažinta margučių marginimo meistrė, turinti Tautinio paveldo sertifikatą.
Renginiui ruošėmės iš anksto. Ant stalų buvo sudėta viskas, kas reikalinga kiaušinių marginimui: pagaliukai su įbestomis adatėlėmis, burokai su į juos subestais šaukštais, kuriuose, žvakės liepsnos kaitinamas, tirpo bičių vaškas.
Renginio dalyviai, projekto „Kaimas kine, kinas kaime“ komandos nariai ir du savanoriai, sužinojo daug įdomaus. Tautodailininkė Vitenė Repšienė supažindino su margučių atsiradimo istorija, papasakojo, kam skirti buvo margučiai, kaip laikui bėgant keitėsi kiaušinių marginimo tradicijos. Renginio metu tautodailininkė, mokė kiaušinių marginimo vašku paslapčių, kaip reikia merkti adatėlę į vašką, taisyklingai padėti tašką ir braukti brūkšnį. Kokius raštus galima išgauti marginant vašku. Demonstravo savo atsineštus vašku margintus margučius.
Renginio dalyviai patys išbandė šį kiaušinių marginimo būdą. Susikaupę, klausydamiesi įdomaus viešnios pasakojimo, dengė vašku kiaušinius, bandydami išgauti kuo gražesnį raštą. Vašku padengtą kiaušinį dėjo į pasirinktus dažus. Rezultatas – lėkštė margučių ir kiaušinių marginimo vašku technologijos pagrindai. Jaunimas džiaugėsi savo ir draugų margučiais, fotografavo juos sudėtus į lėkštę, kad galėtų išsaugoti šiuos prisiminimus ir pasigirtų namiškiams.
Dėkojame Vitenei Repšienei, už mums skirtą laiką ir žinias.
Visas renginys įamžintas video juostoje ir bus panaudotas jaunimo filmo projektui „Kaimas kine, kinas kaime“ kūrimui.

 

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt