Bibliotekoje - nauja edukacinė programa „Žvelgiu į pasaulį pro Bitės akinius “

Paskelbta: Penktadienis, 2016 m. balandžio 1 d.

 

G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka sukūrė  edukacinę programą „Žvelgiu į pasaulį pro Bitės akinius“ ir Bitės namelį.

Jų pagalba galima žaidimo forma sužinoti apie prieš 155 metus gimusią rašytoją, pedagogę, visuomenės veikėją Gabrielę Petkevičaitę – Bitę ir visus jos gerus darbus.
Po viešnagės Anykščiuse ir gastrolių Vilniaus knygų mugėje Bitės namelis apsistojo Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje. Namelį atlydėjo, sukonstravo ir pristatė jo autorius, G. Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos fotografas, garso ir vaizdo įrenginių technikas Virginijus Benašas. Jam talkino darbščioji bitutė Šarūnė Leikienė. Į jo atidarymą atvykusiems vaikams, jų mamoms ir auklėtojoms buvo pristatytas ne tik originalusis NameLiukas su laukiančiais atradimais, bet ir jame slypinčios edukacijos. Neabejotina, kad aromatingoji edukacija “Bitė vaistininkė” mažiesiems biržiečiams padovanojo nepamirštamų akimirkų ir ypatingų, kvapnių potyrių.
Du mėnesius Bitės namelis lauks mažų ir didelių lankytojų. Vaikai galės ne tik dalyvauti patrauklioje edukacinėje veikloje “Žvelgiu į pasaulį pro Bitės akinius”, pažaisti judriuosius žaidimus, bet ir tiesiog namelyje pabūti, pasvajoti, pažiūrėti į ekrane plaukiančius vaizdus. O įropoję į nameliuką ir išropoję iš jo virsmo tuneliuku sugers visas gerąsias savybes, kuriomis pasižymėjo G. Petkevičaitė – Bitė: pareigingumas, rūpestingumas, pilietiškumas, kūrybiškumas, pasiaukojimas, garbingumas, darbštumas ir patys pavirs mažosiomis Bitėmis.
Edukacija „Žvelgiu į pasaulį pro Bitės akinius“ pristatymas
Tai programa, skirta pirmų – penktų klasių mokiniams. Programos tikslas – paskatinti vaikus domėtis gamtos pasaulio reiškiniais, atkreipiant dėmesį į aktualias ekologines problemas per rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės asmenybės pavyzdį ir jos nuveiktų darbų visuomenei svarbą, ugdyti gerąsias jaunosios kartos būdo savybes, vaikų meninius gebėjimus. Tai ypač aktualu šiemet, nes minimos 155 - osios G. Petkevičaitės-Bitės metinės.
Kiek šaukštų sudaro tavo ūgį, kas čia taip skaniai smirda, ar galėtum apibūdinti senos ir naujos knygos kvapus, kokios čia žolelės ir ką jos gydo? – sukurk receptą... Kieno didžiausias plaučių tūris, kaip kopūstas visą vasarą suko galvą norėdamas padėti žmonėms, o paskui šokinėjo rankose aukštyn žemyn iš džiaugsmo... Kaip pasigaminti morkų tabletes, išsisukti nuo traumos padarinių ir numalšinti galvos skausmą? Visa tai – Bitės namelyje.

 

Edukacinį užsiėmimą reikia užsisakyti iš anksto telefonu 8 450 38014.

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt