Edukaciniai užsiėmimai bibliotekoje

Paskelbta: Antradienis, 2016 m. rugsėjo 6 d.

Savo skaitytojus kviečiame į bibliotekoje vykstančius edukacinius užsiėmimus. Jie visi yra nemokami.
Primename, kad visą rugsėjo mėnesį bibliotekoje vyksta remonto ir inventorizacijos darbai. Skaitytojų laukiame nuo spalio 1 d.

Vaikų aptarnavimo skyrius mažuosius ir jaunuosius skaitytojus kviečia į knygų pasaulį:
Ekskursija po biblioteką „Knygelių namai“
Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų aptarnavimo skyriaus veikla, knygų fondu, periodiniais leidiniais, sužinos, kaip tapti skaitytoju. Kurs knygų skirtuką. Apsilankys kituose bibliotekos skyriuose.
Programa skirta  ikimokyklinukams ir 1-2 kl. mokiniams
Vidutinė trukmė 45 min.

Ekskursija po biblioteką „Susipažinkime: BIBLIOTEKA“
Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų aptarnavimo skyriaus veikla, knygų fondu, periodiniais leidiniais. Apsilankys kituose bibliotekos skyriuose ir bibliotekos muziejuje, kuriame susipažins su knygnešio Jurgio Bielinio biografija. Kurs koliažą ir spręs kryžiažodį apie biblioteką.
Programa skirta  įvairaus amžiaus vaikams.
Vidutinė trukmė 90 min.

„Skaitymas kitaip“ kūrybinės dirbtuvės, mirioramų kūrimas
Mirioramos – tai kitoks, kūrybinis knygos skaitymas. Knygų skaitymas virsta  kūrybinėmis dirbtuvėmis, kuriose vyksta įvairiapusė edukacija: ugdomi skaitymo, bendravimo įgūdžiai, turtinamas žodynas,  vaizduotė, mąstymas, kūrybiniai sugebėjimai.
Programa skirta  įvairaus amžiaus vaikams.
Vidutinė trukmė 90 min.

Interaktyvaus garsinio skaitymo popietės
Edukacinė pamokėlė skirta tiems, kurie mėgsta klausytis garsiai skaitomų pasakų. Užsiėmimų metu vaikai iliustruos, kurs inscenizacijas, žais.
Programa skirta  įvairaus amžiaus vaikams.
Vidutinė trukmė 45 min.

Skaitytojų aptarnavimo skyrius kviečia į edukacinę programą
„ Knygos virsmas“
Edukacija yra skirta 5- 12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 25 moksleivių.
Pamokos metu mokiniai susipažįsta su  knygos istorija: nuo akmens bei molio knygų, papiruso, pergamento, popierinių rankraščių iki spausdintų ir elektroninių knygų.
Praktinėje pamokos dalyje patys riša „kipu“ mazgus, išmoksta naudotis elektroninėmis knygų skaityklėmis.
Pamokos trukmė – 45 - 50 min.
Edukacinio užsiėmimo išsamus turinys priklauso nuo dalyvių amžiaus.

Visas darbui reikalingas medžiagas suteikia biblioteka.
Mums visiems būtų patogiau, jei visas NEMOKAMAS edukacines programas užsisakytumėte iš anksto telefonais: Vaikų aptarnavimo skyrius 8 450 38014, Skaitytojų aptarnavimo skyrius 8 450 38015. 

Bibliotekos NAUJIENOS:

• NEMOKAMA virtualios knygos paslauga, suteikianti  knygos “išsinešimo” iš bibliotekos ir skaitymo Jums patogioje erdvėje galimybę. 

Įprastos „popierinės“ knygos neradote bibliotekos lentynoje? Jums priimtiniau skaityti elektroninį variantą? Tokiu atveju:

 - Skaitytojas bibliotekoje atsiverčia reikiamą knygą interneto svetainėje www.vyturys.lt savo telefone, planšetėje ar nešiojamame kompiuteryje.
- Knygą galima skaityti bibliotekoje arba ją „išsinešti“ atsisiųstą į savo įrangą. Ši paslauga veikia ir tada, kai nėra interneto ryšio, tarkim kavinėje, parke ar autobuse.

-Perskaičius knygą ar pageidaujant naujos “Vyturio” knygos, skaitytojas bibliotekoje gali susirasti kitą knygą www.vyturys.lt.
 
Telefonai pasiteiravimui: Informacijos skyrius ir Skaitytojų aptarnavimo skyrius
8 450 38015; Vaikų aptarnavimo skyriaus 8 450 38014.

• Bibliotekoje iš anksto susitarus galima pažiūrėti 2015 m. bibliotekos iniciatyva sukurtą filmą „Gimtojoj mano Šiaurės Lietuvoj“ apie iš Biržų krašto kilusius rašytojus.

40 minučių filme pristatomi 19 Biržų krašto rašytojų. Tai Julius Janonis, Adolfas Sabaliauskas – Žalia Rūta, Kazys Jakubėnas, Balys Sruoga, Kazys Binkis, Gendrutis Morkūnas, Alma Karosaitė ir kiti. Apie šiuos lietuvių literatūros atstovus jų tėviškėse pasakojo bibliotekininkai, kultūros darbuotojai, literatai. Kūrybinė grupė filme įamžino rašytojų gimtąsias vietas – kai kuriose jų dar yra likę pastatai, kai kur – tik tušti laukai arba paminklinis akmuo. Užfiksuotos ir amžinojo poilsio vietos. Visi filme minimi kūrėjai jau yra iškeliavę į Anapilį, išskyrus JAV gyvenantį, Semeniškių kaime gimusį ir augusį Joną Meką.  Algimantas Zurba, taip pat Biržų krašto rašytojas, tapo jungiamąja filmo grandimi – jis dalijasi savo mintimis ir įžvalgomis apie Biržų krašto literatūrinį unikalumą ir paveldą. Pasak jo, Biržų žemė gali didžiuotis rašytojais, poetais, vertėjais – plunksnos brolių ir sesių ji užaugino apie 60.

Telefonas pasiteiravimui: Skaitytojų aptarnavimo skyrius 8 450 38015.

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt