Vabalninko lygumų žmonės ir gėlės
Vabalninko lygumų žmonės ir gėlės
 

Šiame maršrute – patys įdomiausi ir autentiškiausi objektai iš maršruto „Dideli Vabalninko lygumų žmonės“ ir edukacija „Levandų ūkyje“. Maršruto apimtis yra 54 kilometrai, trukmė – 4 valandos.

Kelionės metu, jau važiuojant į pirmą objektą, kalbame apie mūsų krašto gėlynus praeityje ir dabar, pabrėžiamas tradicinių, lietuviškų gėlių auginimas kaip išskirtinis tautiškumo bruožas. Kelionės dalyviams siūloma pasidalinti savo patirtimi auginant gėles ir atsiminimais apie jų mamų, močiučių darželius.

Lankomos publicisto, rezistencijos kovų dalyvio Mamerto Indriliūno ir rašytojo, poeto, dramaturgo Balio Sruogos gimtosios sodybos. Jose ir šiandien yra išsaugota autentika ir gyvas atminimas tų laikų, kai čia gyveno šie didūs žmonės. Sodybos puošiamos etno stiliaus gėlėmis.

Mociūnų kaime esančiame „Levandų ūkyje“ galima daug sužinoti apie nūdienos gėles ir jų panaudojimą sveikatai, skoniui, kūno bei namų priežiūrai. Dalyvaujama 2 valandų edukacijoje „Levanda. Nuo sėklos iki produkto“.

Priimamos grupės ne didesnės nei 20 žmonių.

Edukacijos kaina 1 asmeniui – 10 EUR.

Edukacijos pabaigoje bibliotekininkė pristato knygų, kuriose rašoma apie levandas, sąrašą, dalinamasi kulinarinių kepinių su levandomis receptais.

Ekskursijos vadovo paslauga:
Ekskursija grupei iki 10 žmonių 1 val. – 20, 00 EUR.
Ekskursija grupei 10-29 žmonės 1 val. – 25,00 EUR.
Ekskursija grupei 30-50 žmonių 1 asmeniui – 2,00 EUR.

Informacija tel.: 8 698 13963, 8 450 38015

(Biržų rajono savivaldybės tarybos sprendimas 2017 m. balandžio 27 d. Nr. T-74,
Patvirtinta Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktoriaus 2017 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. V1-16)