James Nestor – Kvėpavimas
James Nestor – Kvėpavimas
 

 „Kvėpavimas“ – „New York Times“ bestseleris, kurį perskaitę niekada nebekvėpuosite kaip anksčiau. Remdamasis pulmonologijos, psichologijos, biochemijos ir žmogaus fiziologijos tyrimais autorius keičia mūsų supratimą apie dalyką, kuris laikomas įgimtu gebėjimu.
Senas ar jaunas, lieknas ar apkūnus, linksmas ar liūdnas – nesvarbu, koks esate šiandien. Visus mus vienija bendras gebėjimas – mes kvėpuojame. Ir dietos, mokslai bei sportas tampa nereikšmingi, jei nemokate kvėpuoti. Deja, žmogus to nebemoka.
Ir kas gi čia tokio sudėtingo? Įkvepi, iškvepi ir tai kartoji dešimtis tūkstančių kartų per dieną. Tačiau James Nestor teigia, kad mūsų įkvėpimai tampa paviršutiniški, greiti, netaisyklingi, dėl to kenčia sveikata ir gyvenimo kokybė. Apie visa tai ir kalbama mokslo populiarinimo žanro bestseleryje „Kvėpavimas“.
Knygos autorius pats dalyvavo kvėpavimo technikų eksperimentuose ir juos aprašė. Jis kreipėsi į įvairių sričių specialistus ir prašė ištirti su kvėpavimu susijusius ir daug šimtmečių gyvavusius tikėjimus. Žurnalistas James Nestor ieškojo atsakymo, kada ir kodėl praradome gebėjimą taisyklingai kvėpuoti. Jis apsilankė archeologinių kasinėjimų vietose, dainavimo mokyklose, užterštuose didmiesčiuose. Susitiko su senovines praktikas įvaldžiusiais kvėpavimo meistrais ir mokslininkais ir šiandien mums siūlo daugybę atsakymų.