Jonny Bowden, Stephen Sinatra, Deirdre Rawlings - Didysis cholesterolio mitas. Gydymo planas be statinų

Sertifikuotas mitybos ekspertas Jonny Bowden ir medicinos mokslų daktaras, kardiologas Stephen Sinatra knygoje „Didysis cholesterolio mitas. Gydymo planas be statinų“ griauna seniai įsigalėjusius mitus apie cholesterolio įtaką širdies ligoms ir pateikia keturių dalių planą, kuris padės ligų prevencijai bei gydymui.
Širdies ligos yra didžiausias žmonių žudikas. Ne nuo vėžio ar kitų nepagydomų ligų miršta daugiausiai žmonių. Būtent širdies ligos, dažniausiai sukeltos netinkamo gyvenimo būdo, yra atsakingos už didžiulį mirtingumą Vakarų šalyse. Vis dėl to, su šiomis ligomis dažnai siejamas ir padidėjęs cholesterolio kiekis, nors autoriai teigia, kad tai yra mitas.
Nuolat pasirodantys naujausi moksliniai tyrimai įrodo, kad cholesterolis nėra tiesiogiai susijęs su širdies ligomis, o tradiciniai būdai sumažinti jo kiekį kraujyje, pvz., mažai riebalų ir angliavandenių turinčios dietos, arba stiprūs vaistai, tik užmaskuoja kitų ligų priežastis.
Autoriai teigia, kad net gydytojai ilgus metus rėmėsi klaidinga farmacijos kompanijų tyrimų rezultatų ataskaita, kurios pagrindinis tikslas yra remti cholesterolio kiekį mažinančių vaistų pramonę. „Didysis cholesterolio mitas. Gydymo planas be statinų“ atskleidžia tikrąsias širdies ligų priežastis.
Jonny Bowden ir Stephen Sinatra skaitytojams pateikia keturių dalių strateginį planą, pagrįstą naujausiais tyrimais ir klinikiniais atradimais. Plano tikslas yra veiksmingai užkirsti kelią širdies ligoms, jas valdyti ir gydyti. Daugiausiai dėmesio siūloma skirti dietai, mankštai, papildams, streso ir pykčio valdymui.
Autoriai griauna mitą, kad didelis cholesterolio kiekis yra širdies ligų priežastis ar net sukelia širdies smūgį. Pasak jų, cholesterolis širdies ligoms daro labai nedidelę įtaką, o tarp jo kiekio ir širdies smūgio jokio ryšio apskritai nėra. Be to, daugelis žmonių tiki, kad statinai (vaistai mažinantys cholesterolio kiekį) yra saugūs, tačiau šie medikamentai gali būti net labai toksiški.
Jonny Bowden ir Stephen Sinatra taip pat aiškina sočiųjų ir transriebalų skirtumus bei jų įtaką mūsų organizmui, taip pat teigia, kad cholesterolis gali apsaugoti nuo virškinimo trakto ir kitų ligų. Autoriai primena, kad nereikia bijoti riebalų, nes didžiausias širdies ir kraujagyslių priešas yra cukrus.