Abir Mukherjee - Dūmai ir pelenai

Indų kilmės škotų autoriaus Abir Mukherjee knyga „Dūmai ir pelenai“ tęsia seriją apie Kalkutos policijos pajėgų detektyvą Semą Vindemą. Talentingi laiko ir vietos aprašymai akimirksniu nukelia į nepaprastą spalvų, garsų, skonių ir politinių intrigų pasaulį.
Pirmoji šio ciklo dalis yra „Kalkutos detektyvas“, antroji – „Neišvengiamas blogis“. Knygose susipažįstame su buvusiu Skotland Jardo detektyvu Semu Vindemu, kuris į Britų Indiją atvyko bandydamas pabėgti nuo skaudžių prisiminimų. Deja, Indija jį pasitinka ne tik spalvingu šurmuliu, bet ir įvairiausiomis intrigomis, kurios įtraukia į pavojingus nuotykius.
Kalkuta, 1921 metai. Semas Vindemas kenčia nuo persekiojančių prisiminimų apie Didįjį karą ir kovoja su rimta priklausomybe nuo opijaus. Tai problema, kurios jis nebegali ignoruoti.
Iškviestas tirti kraupios žmogžudystės Semas gerokai apstulbsta. Išdarkytos aukos vaizdas jam jau pažįstamas. Skendėdamas narkotinių medžiagų migloje detektyvas praėjusią naktį užklupo lavoną su lygiai tokiais pačiais ritualiniais sužalojimais. Regis Kalkutoje siautėja išprotėjęs žudikas.
Semas, padedamas sąžiningo seržanto Banerdžio, turi išspręsti vieną po kitos pasipylusias žmogžudystes, o tuo pačiu paslaptyje išlaikyti savo asmeninius, nerimstančius demonus, galinčius kainuoti karjerą.
Autoriaus Abir Mukherjee knyga „Dūmai ir pelenai“, kaip ir kiti serijos detektyvai, pasižymi ironišku stiliumi, geru britišku humoru, spalvingais veikėjais, įtraukiančiu siužetu ir išsamiais Indijos bei politinio fono aprašymais. Rašytojo dėka nesunku įsivaizduoti Kalkutą istorinių permainų dienomis. Skaitytojus patrauks ne tik įdomi detektyvinė linija, bet ir turtingos, autentiškos istorinio laikotarpio ir indų gyvenimo žinios.