Suzanne Collins - Bado žaidynės

„Bado žaidynės“ – jaunimui skirtas distopinis romanas, kuriuo rašytoja Suzanne Collins pradeda nepaprastą nuotykių ir išlikimo trilogiją, sužavėjusią visą pasaulį. Vos pasirodžiusi knyga tapo „New York Times“ bestseleriu, iš viso parduota daugiau nei 100 milijonų trilogijos knygų.
Kadaise čia buvo Šiaurės Amerika, o dabar ant jos griuvėsių įsikūrė Panemo valstybė. Dvylika skurdžių apygardų valdo turtinga ir techniškai pažangi Sostinė, tuo tarpu rajonų gyventojai kenčia priespaudą ir skurdą.
Kiekvienais metais Sostinė rengia realybės šou, kuriame dalyvauja po vieną berniuką ir mergaitę iš visų apygardų. „Bado žaidynių“ tikslas – suteikti pramogą išlepusiems Kapitolijaus gyventojams ir priminti rajonams apie Sostinės galią bei kadaise žiauriai numalšintą maištą, sunaikinusį tryliktąją apygardą. Žaidynės turi atgrasyti nuo bandymų sukilti.
Mirties žaidynių laimėtojas tik vienas. O pralaimėjusieji? Jie neišgyvena, nes šios žaidynės yra išlikimo šou, kuriame varžovai bando išgyventi laukinėje gamtoje, nugalėti organizatorių sukurtus išradingus ir žiaurius iššūkius bei nužudyti kitus dalyvius. Laimėtojo apygardai tenka dėmesys, garbė ir dovanos, padedančios išgyventi.
Pagrindinė knygos veikėja Ketnė Everdin gyvena pačioje skurdžiausioje – dvyliktoje apygardoje, kurioje žmonės nuolat miršta iš bado. Nuo vaikystės įpratusi kovoti už savo šeimos išlikimą Keitnė yra stiprios dvasios, drąsi ir gera šaulė. Kai „Bado žaidynių“ loterijos metu išrenkama jos sesutė Prima, Keitnė pasisiūlo į jos vietą. Žaidime merginai tenka ne tik kovoti dėl savo gyvybės, bet ir narplioti painius meilės santykius.