Mattias Edvardsson - Visiškai eilinė šeima

Švedų autoriaus Mattias Edvardsson knyga „Visiškai eilinė šeima“ patiks psichologinių trilerių žanro gerbėjams. Istorijoje apstu įtampos, stebinančių siužeto vingių ir staigmenų.

Ar gerai pažįstate savo vaikus? Ar pasiryžtumėte dėl jų paaukoti viską?
„Visiškai eilinė šeima“ pasakoja apie tris veikėjus – motiną, tėvą ir dukrą. Visi jie paprasti, tvarkingi visuomenės nariai. Mama Ulrika – teisininkė. Tėtis Adomas – pastorius. Jų dukra Stela – eilinė devyniolikmetė. Pirmadieniais mama lanko jogą, ketvirtadieniais tėtis žaidžia tenisą. Jie niekada nevėluoja mokėti paskolos, rūšiuoja šiukšles, laiku grąžina bibliotekos knygas ir laikosi greičio ribojimų. Graži, visiškai eilinė šeima.
Vieną dieną mergina apkaltinama žiauriu vyresnio vyro nužudymu. Kaip tvarkingos šeimos dukra susipažino su šešėliniu verslininku ir kodėl viskas baigėsi žmogžudyste? Tėvai pasiryžę padaryti viską, kad jai padėtų. Tačiau tai reiškia, kad tobulo gyvenimo fasadas bus sugriautas ir visiems teks apnuoginti savo tikruosius veidus.
Psichologinį trilerį sudaro trys dalys – kiekvienam svarbiausiam veikėjui po vieną. Savo istorijas pasakoja tobulas tėvas, maištinga dukra ir stipri motina. Pastorius Adomas įsitikinęs, kad nepaisant įrodymų, jo duktė yra nekalta. Advokatė Ulrika galvoja, kad visi kažką slepia. Stela žino, kad niekas nė neįsivaizduoja, kiek toli ji gali eiti.
Rašytojas Mattias Edvardsson kiekvieną daugiasluoksnio trilerio personažą verčia pasitikrinti savo moralines vertybes. Ar esame įpareigoti ginti savo šeimą, net turėdami kaltės įrodymų? Ar bent vienas iš tiesų yra tas, kas dedasi? Kokius kompromisus žmonės pasirengę padaryti, kad jų pažįstamas gyvenimas liktų nepakitęs?
Autorius atliko puikų darbą knygoje „Visiškai eilinė šeima“ perteikdamas sudėtingą šeimos dinamiką – disfunkcinius ryšius, meilę, paslaptis, melą ir abejones.