Biblioteka šiuolaikinio verslo erdvėse: Suomijos bibliotekų patirtis

Paskelbta: Trečiadienis, 2017 m. kovo 8 d.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija kartu su Lietuvos savivaldybių bei Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijomis ir Suomijos Helsinkio miesto biblioteka, įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą, 2016 m. rugsėjo 18–25 dienomis pakvietė viešųjų bibliotekų vadovus, kitus bibliotekų specialistus dalyvauti tarptautiniuose gerosios bibliotekų patirties susitikimuose „Biblioteka šiuolaikinio verslo erdvėse“ Suomijos bibliotekose. Išvykoje dalyvavo 46 Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų vadovai, specialistai, projekto partnerių atstovai. Susitikimai vyko 6 Suomijos bibliotekose: Helsinkio miesto bibliotekos Rikhardinkatu filiale, Helsinkio universiteto, Helsinkio miesto bibliotekos Töölö, Espoo miesto bibliotekos Sello, Tampere miesto Koilliskeskus padaliniuose, Turku miesto bibliotekoje. Susitikimų metu susipažinta su Suomijos bibliotekų veikla, perspektyvomis, veiklų ir paslaugų įvairove. Aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Keliaukime kartu – pažinkime savo kaimynus

Paskelbta: Trečiadienis, 2017 m. kovo 8 d.

2016 m. birželyje Nemunėlio Radviliškio padalinio darbuotoja Lyvija Šmatienė ir aktyviausių skaitytojų grupė Ad Astra surengė dalykinę išvyką Keliaukime kartu – pažinkime savo kaimynus. Išvykoje dalyvavo Viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojai. Aplankyta Skaistkalnės biblioteka, muziejus, bažnyčia ir jos požemiai, Vecsaulės, Davinių bibliotekos, Vaidelotės ekologinis ūkis, Bruknos dvaras ir Auseklių etnografinis muziejus. Grįžtant į namus sutarta, kad nereikia važiuoti šimtų kilometrų, jog pamatytum kažką nepaprasto. Čia pat, šalia mūsų, galima pasisemti patirties ir tuo pačiu pamatyti daug naujo ir įdomaus.

Žemaitijos sostinėje

Paskelbta: Trečiadienis, 2017 m. kovo 8 d.

2016 m. rugsėjo mėnesį aplankyti Telšiai. Prieš įvažiuojant į Telšius, apžiūrėjome inovatyviai dirbantį Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Tryškių miestelio padalinį. Įdomu ir naudinga buvo aplankyti pačiame Telšių centre įsikūrusią, ką tik į renovuotas patalpas grįžusią Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką. Čia visus sužavėjo patalpų modernumas, patogumas lankytojams, svarūs kraštotyriniai darbai. Ekskursijoje po Telšių senamiestį akį džiugino pagarba miesto istorijai, kultūriniam ir architektūriniam paveldui. Grįždami iš Telšių pro Kurtuvėnus, aplankėme Šatrijos piliakalnį, rašytojo, spaudos darbuotojo Povilo Višinskio muziejų Ušnėnuose.

Viešnagė Varėnoje

Paskelbta: Trečiadienis, 2017 m. kovo 8 d.

2016 m gegužės mėnesį aplankyta Varėna, vaikų rašytojo Martyno Vainilaičio sodyba – Ežio dvaras, bendrauta su rašytojo žmona, menininke Sofija Vainilaitiene. Aplankyta ir kito vaikų rašytojo Anzelmo Matučio pamėgta miško vieta – Drevė. Susipažinę su Varėnos krašto rašytojų atminimo vietomis, lankėmės Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Su biblioteka ir jos veiklomis supažindino direktorius Eitaras Krupovičius.

 

Mieste prie Šventosios

Paskelbta: Trečiadienis, 2015 m. gegužės 13 d.

Anykščiai – gamtos ir kultūros vertybių kraštas. Dažnas čia vėl ir vėl sugrįžta. Taip ir mes, bibliotekininkai, gražų gegužės savaitgalį vėl aplankėme miestą prie Šventosios.
Pirmiausia užsukome pas kolegas į Anykščių rajono Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešąją biblioteką. Anykštėnams pasisekė – jie turi naują, modernią ir šiuolaikišką biblioteką, kuri duris vartotojams atvėrė tik 2013 m. pabaigoje. Tiesiog miesto centre, puikiai prieinamoje vietoje, Šventosios upės pakrantėje, šalia gražiai sutvarkyto Vyskupo skvero, Antano Baranausko paminko ir šv. Mato bažnyčios. Puikus architektūrinis sprendimas!
Pabendravę su kolegomis, aplankėme neogotikinę, garsią puikiais stiklo luitų vitražais šv. Mato bažnyčią. Jos dešiniajame bokšte sumontuotais laiptais, pakilome į 33 metrų apžvalgos aikštelę grožėtis miesto ir apylinkių panorama. Paėjėję vaizdingu Šventosios pakrantės pėsčiųjų taku, prie užtvankos, apžiūrėjome seniausią Anykščiuose pastatą – dvarininkaitės Okulčiūtės baltakolonį dvarelį, menantį 1863 m. sukilimą, kuriame buvo įsikūręs Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius. Savo informatyvumu visus pradžiugino Anykščių regioninio parko turistų ir miesto svečių informavimo sistema, kultūrinė „Menų inkubatoriaus“ veikla.
Lankantis Anykščiuose visada traukia aplankyti Lūdiškių piliakalnį, sugalvojus norą užkopti į „Laimės žiburį“ ir atiduoti pagarbą Jonui Biliūnui. Buvo įdomu Niūronyse aplankyti Arklio muziejų, gėrėtis šio etnografinio kaimo kalvystės, drožybos, audimo amatų meistrų darbu, dalyvauti Anykščių „Vorutos“ vyno, priklausančio Lietuvos kulinariniam paveldui, degustacijoje.

Aplankius Rygą...

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2015 m. kovo 26 d.

2014 metų vasaros pabaigoje, Rygoje, naujame moderniame pastate Šviesos pilis įsikūrė Latvijos nacionalinė biblioteka.
Gruodžio mėnesį Viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojai turėjo galimybę pamatyti šį naują, išskirtinio dizaino pastatą, kuriame dar vyksta įsikūrimo darbai. Bibliotekininkams buvo įdomu apžiūrėti konferencijų ir renginių sales, bibliotekininkystės centrą, vaikų aptarnavimo, kartografinių leidinių, etnokultūros ir audiovizualinių paslaugų skyrius, parodas. Su Latvijos kolegomis dalintasi fondo organizavimo, vartotojų aptarnavimo, interjero kūrimo, kultūros politikos patirtimi.
Bendradarbiaujant su buvusiu Lietuvos Respublikos Seimo nariu, Lietuvos ir Latvijos politikos ir visuomenės veikėju, Latvijos įmonių grupės Voldemars vadovu Valdemaru Valkiūnu, aplankėme vieną šios grupės įmonę Rygoje. Susipažinome su verslo vystymo istorija ir perspektyva, kultūros rėmimo galimybėmis.
Pabuvojome šventiškai pasipuošusiame Rygos senamiestyje, Lido atrakcijonų parke.

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt