Tarptautinio festivalio „Nepatogus kinas“ filmų „DŽIULIJETA IR VĖŽLIAI PLASTIKINĖJ SRIUBOJ“ ir „DVEJI JASMINOS NAMAI“ nemokama peržiūra
Data: 2023-10-18, 12:00 - 12:30

Spalio 18 d., trečiadienį, 12 val. Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos skaitykloje tarptautinio festivalio „Nepatogus kinas“  dvejų trumpametražių filmų „DŽIULIJETA IR VĖŽLIAI PLASTIKINĖJ SRIUBOJ“ (liet. įgarsinimas , 15 min.) ir „DVEJI JASMINOS NAMAI“ (liet. įgarsinimas, 14 min.) nemokami seansai, skirti moksleiviams.

Apie filmus: „Džiulijeta ir vėžliai plastikinėj sriuboj“ – Džiulijeta su kitais savanoriais valandų valandas praleidžia nardydami ir gelbėdami sergančius vandens vėžlius. Tačiau nardydama mergaitė pradeda suprasti, kokią milžinišką įtaką gamtai daro mūsų kasdienė veikla. Ji nori atrasti būdą, kaip galėtų padėti vandenynui ir jo gyvūnams.

„Dveji Jasminos namai“ apie mergaitę, kurios tėvai nusprendžia kraustytis atgal į savo gimtinę, Somalilandą. Mergaitė yra priversta susidurti su didžiausiu savo gyvenimo pokyčiu, atsisveikinti su mėgstamiausiomis žaidimų aikštelėmis ir geriausia drauge Marijam. Jasminą pribloškia, kaip labai Somalilandas skiriasi nuo Suomijos: čia gatvės neasfaltuotos, žmonės taip garsiai kalba, jog, rodos, pykstasi, nėra jokių žaidimų aikštelių, prie stalo žmonės nenaudoja jokių įrankių ir valgo rankomis, gatvėmis vaikšto kupranugariai. Atsigavusi nuo kultūrinio šoko, Jasmina atranda, jog vis dėlto čia yra kažkas sava – niekas į ją keistai nešnairuoja taip, kaip Suomijoje. Galbūt turėti dvejus namus nėra taip blogai?

Filmus pristatys vaikų edukatorė Lina Januškevičiūtė.

Plačiau apie filmus, kurie bus rodomi Viešojoje bibliotekoje, skaitykite https://www.birzai.rvb.lt/?id=2766 , o apie patį festivalį https://nepatoguskinas.lt/2023/ .

<<  <  Liepos 2024  >  >>
 P  A  T  K  P  Š  S