• 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • i2.jpg

Dalyvavo konferencijoje

Published: Thursday, 16 May 2019

Gegužės 14 dieną Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Pasaulio lietuvių metams „Baltijos šalių diasporos kultūrinė raiška 1944–2018 metais: dokumentinis paveldas“.

Bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, sveikindama konferencijos dalyvius, džiaugėsi, kad atvyko visi 24 kviesti pranešėjai, o jų moksliniai laipsniai liudija konferencijos svarbą ir solidumą.

Pranešimus skaitė VU ir VDU, Klaipėdos universiteto profesoriai, Lietuvos literatūros ir meno archyvo atstovas bei daugelis kitų Lietuvos mokslo ir kultūros institucijų žmonių, taip pat svečiai iš Latvijos ir Estijos.

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė pristatė išeivio profesoriaus, dr. Juozo Meškausko asmeninę biblioteką.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Indra Drevinskaitė - Žilinskienė skaitė pranešimą „Grįžtantis Jonas Mekas“ - apie menininko atsiųstą bibliotekai archyvą, apie susirašinėjimą su juo, atliktus ir planuojamus darbus, susijusius su J. Meko įprasminimu Biržuose.

VU Komunikacijos fakulteto docentė, dr. Jolanta Mažylė konferencijos pabaigoje išreiškė tokią mintį:

„Šiandien ypatingai svarbu yra tai, kad diasporos archyvai grįžta į bendruomenes, o ne megapolius, tokius kaip Vilnius - tai byloja Anykščių Juozo Meškausko ir Biržų Jono Meko pavyzdžiai.“

Nuotrauka iš G. Petkevičaitės-Bitės archyvo

Dalyvavo konferencijoje