Bibliotekoje pristatytas filmas apie kraštietį Joną Meką

Paskelbta: Ketvirtadienis, 13 Gruodis 2018

Gruodžio 12 d. vakarą bibliotekoje vyko renginys „Vėlavosi tais metais sniegas“. Tai - pirma eilutė iš dvidešimt ketvirtosios Jono Meko parašytų „Semeniškių idilių“.

Pernai, 2017 m. gruodžio pradžioje, bibliotekoje vyko 2 dienų renginys „Sniego ilgesys“, skirtas J. Meko 95-ajam jubiliejui. Amerikoje gyvenantis kraštietis yra gimęs per Kūčias, gruodžio 24 d.

Praėjusių metų renginio pagrindu bibliotekos iniciatyva sukurtas pusvalandžio trukmės filmas „Sniego ilgesys“. Jame trumpai pristatomas J. Meko gyvenimas ir kūryba. Filmo autoriai - bibliotekos darbuotoja Indra Drevinskaitė - Žilinskienė ir Audra Dambrauskienė („Balticum“ televizija).

Filmą galima pamatyti bibliotekoje iš anksto susitarus.

To pačio renginio metu pirmą kartą buvo pradėti eksponuoti daiktai, 2017 m. vasarą į biblioteką atkeliavę iš Niujorko. Kelių dėžių siuntinį biblioteka gavo iš J. Meko.

Nedidelėje parodoje antro aukšto skaitykloje yra eksponuojami laiškai ir sveikinimų atvirukai, įvairių žmonių siųsti menininkui žiemos švenčių ir gimtadienio progomis.

Ekspoziciją sudarė bibliotekininkai Liuda Prunskienė ir Evaldas Timukas, kurie tvarko ir inventorina visą gautą ir dar planuojamą gauti  J. Meko archyvą.

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt