Mažais žingsneliais į Metų knygos pasaulį

Paskelbta: Penktadienis, 2020 m. vasario 14 d.

Metų knygos rinkimai – puiki proga mažiesiems pažinti šiuolaikinius lietuvių rašytojus. Siekdami populiarinti jų kūrybą, nuo 2010 m. palaikome šia gražią akciją.

Šiais metais vaikus kvietėme į garsinius skaitymus „Mažais žingsneliais į Metų knygos pasaulį“, kuriuose jie ne tik klausėsi, bet ir patys pasijuto kūrėjais: ant batų formos atviruko rašė savo norus, būrė kiškius į bendruomenę, kalbėjo apie ekologiją, gamtos išsaugojimą, apie gerus darbus, jų svarbą, apie meilę, šeimą ir bendravimą.

Skaitomų knygų įspūdžiui sustiprinti pasitelktos planšetės ir dronas. Taip vaikai ruošėsi baigiamajam akcijos renginiui – literatūriniam protmūšiui „Ką žinai apie 2019 Metų vaikų knygos penketuką“. Dalyvavo 8 komandos iš įvairių Biržų miesto ir rajono mokyklų. Laimėjo komanda „Madingi skaitytojai“ iš Papilio pagrindinės mokyklos.

Komandų nariai turėjo atsakyti į įvairių turų klausimus. Blic klausimą pateikė bibliotekos direktorė.

Kol vaikai laukė protmūšio rezultatų, balsavo už jiems labiausiai patikusią knygą. Daugiausiai balsų surinko T. Dirgėlos knyga „Benas – sapnų siuvėjas“. Taigi Biržuose skaityti vis dar yra madinga.

 

Visi dalyviai gavo obuolių - už juos dėkojame B. ir V. Rinkevičiams.

Mažais žingsneliais į Metų knygos pasaulį
 
Mažais žingsneliais į Metų knygos pasaulį
 
Mažais žingsneliais į Metų knygos pasaulį
 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt