Knygų ir sielų draugystė abipus Nemunėlio

Paskelbta: Trečiadienis, 04 Geg 2016

 

Praeitą savaitę visoje šalyje vyko 16-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios metu kiekviena miesto ar kaimo biblioteka savo lankytojus stengėsi pamaloninti kokiais nors renginiais, susitikimais, edukaciniais užsiėmimais.


Lyvija Šmatienė, Nemunėlio Radviliškio bibliotekininkė, šventinę savaitę išplaukė į tarptautinius vandenis – gražią pavasario dieną Lietuvos pusėje, sodyboje „Pas Vaidotą“, ji sukvietė lietuvius ir latvius į renginį „Žodžiai knygai ir sielai“.
Renginyje dalyvavo Nemunėlio Radviliškio, Germaniškio, Parovėjos, Pučiakalnės bibliotekininkai ir jų krašto dainininkai bei skaitovai, Biržų literatų klubo „Versmė“ narės Liuda Prunskienė (jos itin jautrios savos kūrybos eilės apie tėviškę abejingų nepaliko) ir Dalia Matusevičienė, Nemunėlio Radviliškio bibliotekos vaikas, dabar jau studentė Goda Kutraitė, Germaniškio bibliotekos skaitytoja Ineta (pavardė?), pabiržietis skaitovas, deklamavęs latviškai, Antanas Kiekšas. Savo atvykimu ir dėmesiu renginį pagerbė Biržų rajono savivaldybės atstovė Dalia Kėželienė, o patys svarbiausi svečiai tą dieną buvo linksmosios latvės: Skaistkalnės bibliotekos vedėja Daiga Jakuška, bibliotekininkė Inga Pavlovska, Skaistkalnės muziejaus kraštotyros skyriaus vedėja Laima Indrike. Kartu su jomis atvyko literatė, knygų leidėja Dzintra Šulce, kuri padovanojo rajono bibliotekoms savo naujausių knygų. Šios kaimyninės šalies moterys užbūrė visus puikia nuotaika, be to, jos sakėsi atvežusios pavasarį – jų apdarai tikrai švytėjo gaiviomis spalvomis. Lietuviams itin patiko kartu su latvėmis dainuoti dainą jų gimtąja kalba.
„Knyga. Toks žemiškas ir apčiuopiamas daiktas. O jeigu pažvelgtume giliau... Žinių šaltiniu vadiname. Bet ar tik žinių? Dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki. Tokią ją, mielą, gimtąja kalba parašytą, brangino lietuviai visais laikais. „Bralei ir seserys, imkite mane ir skaitikiet“... Tokį priesaką mums paliko Martynas Mažvydas“, – šiais žodžiais L. Šmatienė pradėjo tarptautinį (beje, bibliotekininkės iniciatyva toli gražu ne pirmąjį) renginį.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė tapo ir gražiu kolegišku bendradarbiavimo pavyzdžiu – renginio iniciatorė ir idėjos autorė L. Šmatienė krūvon subūrė kaimyninių bibliotekų darbuotojas – renginį vedė Pabiržės bibliotekininkė Edita Gerulienė, jos įkandin atvyko ir Gulbinų etnografinis ansamblis, Parovėjos bibliotekininkė Irena Patkauskienė atsivežė Parovėjos ansamblio dainininkus, kuriems smagia akordeono gaida muzikos kelią brėžė Vytautas Kavaliauskas, Germaniškio bibliotekininkė Laura Sakalauskienė atlydėjo aktyvią skaitytoją Danguolę Ambraziūnienę.
Popietės lietus visus subūrė prie kaitrios lauko krosnies ugnies, ant kurios sodybos šeimininkė Skaidrė Tilindienė išvirė ypatingo gardumą košę.
Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis buvo „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“. Be to, 2016 metai yra Bibliotekų metai. Lietuviai ir latviai, susibėgę pagerbti knygos ir kalbėti iš širdies į širdį, nutiesė draugystės tiltus abipus Nemunėlio. Tikėkime, tvirtus ir audrų nebijančius tiltus. Visi svečiai iš renginio išsivežė Evaldo Timuko gamintas laimės paukštes.

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt