Seimo Pirmininkė apdovanojo aktyviausius Biržų krašto skaitytojus

Paskelbta: Trečiadienis, 08 Birželio 2016

Gegužės 25 d. Seime, istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, buvo pagerbti aktyviausi Lietuvos 2015 metų skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Renginys, inicijuotas Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės, buvo skirtas Bibliotekų metams paminėti.
Aktyviausi skaitytojai buvo renkami visoje Lietuvoje. Jais tapti pretendavo visų Lietuvos bibliotekų lankytojai.
Surinkus duomenis iš Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos ir jos filialų bei juos apibendrinus, paaiškejo, kad Biržų krašte 2015 m. aktyviausi buvo du skaitytojai. Suaugusiųjų amžiaus grupėje ja tapo Nemunėlio Radviliškio bibliotekoje (bibliotekininkė Lyvija Šmatienė) skaitanti šio kaimo gyventoja Vida Milišiūnienė. Vaikų grupėje (iki 18 m.) - Šukionių kaimo bibliotekos (bibliotekininkė Asta Tamonienė) skaitytojas bei gyventojas Mindaugas Maskoliūnas.
V. Milišiūnienė praeitais metais perskaitė 698 įvairių leidinių, o devynmetis M. Maskoliūnas – 179.
Beje, V. Milišiūnienė yra absoliuti perskaitytų leidinių rekordininkė visame rajone.
Šie du skaitytojai Seime vykusiame renginyje dalyvauti negalėjo. Seimo Pirmininkė L. Graužinienė atminimo dovanėles ir padėkos raštus atsiuntė į Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešąją biblioteką, netrukus jie pasieks ir pačius laimėtojus.
Viso rajono skaitytojai balsavimo būdu išrinko ir populiariausius lietuvių autorius bei jų kūrinius. Biržų krašto žmonėms labiausiai patinka Romualdo Granausko knyga „Trečias gyvenimas“ ir Kristinos Sabaliauskaitės knyga „Silva Rerum“. Vaikų pati mylimiausia tapo Linos Žutautės „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“.

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt