Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje 2017 m.

Paskelbta: Antradienis, 2017 m. vasario 14 d.

 

Bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje vasario 6-12 dienomis apsilankę mažieji skaitytojai aktyviai įsijungė į Saugesnio interneto savaitei organizuotus renginius.

Savaitės šūkis- „SKATINKIME POKYČIUS. Vienykimės dėl geresnio interneto!“
Smalsieji interneto draugai savaitę pradėjo linksmai- žiūrėjo projekto „Bibliotekos pažangai“ organizatorių sukurtą nuotaikingą spektaklį- pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. Liejosi emocijos: gaila patiklaus Gaidelio, į pagalbą šaukiamas Katinėlis, o Lapė Programišė vejama iš Miškatinklio ir „ištrinama“ be pasigailėjimo visiems laikams. Spektaklio aptarimo metu diskutuota ar viską žinome apie draugišką internetą, kokie pavojai tyko moksleivių internete ir ar patys elgiamės kultūringai.
Vaikams, kiekvieną dieną ateinantiems žaisti kompiuterinius žaidimus, organizuotos kūrybinės dirbtuvėlės „Aš internete- SAUGUS“. Jų metu vaikai kūrė savo „Šeimos gero elgesio internete taisykles“, jas apipavidalino ir prisiekė jų nepamiršti, laikyti namie matomiausioje vietoje. Vaikus domino bibliotekininkių parengti Saugaus interneto lankstinukai ir „Bibliotekos pažangos“ išleisti leidiniai, skirti pažinčiai su internetu.
Savaitės metu bibliotekos lankytojai turėjo galimybę išbandyti savo žinias edukaciniame interaktyviame žaidime „Knygų lobis“, kurį parengė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus Viešoji biblioteka. „Smegenų mankšta“ skatino skaityti, mokytis, ieškoti ir naudoti patikimą informaciją bei atsakingai elgtis interneto platybėse. Žaidime- teste „Aštuonkojo spąstai“ pasitikrinome ar viską įsidėmėjome apie saugų internetą, ar nepakliūsime į bėdą. Pikto aštuonkojo spąstai gali užsitrenkti prieš pat nosį, net nespėjus mirktelėti! Kad taip nenutiktų, tereikia žinoti saugaus bendravimo taisykles!
Internete būkime atsargūs ir draugiški!

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt