„Aš ir tu: paskaitykime kartu!“

Paskelbta: Penktadienis, 2017 m. vasario 24 d.

 

Nori pažinti pasaulį? SKAITYK! Nori atrasti save? SKAITYK! Nori turėti draugų? SKAITYK!


Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje vyko tradicinis kasmetinis Metų knygos rinkimas. Pradinukai iš visų trijų Biržų pagrindinių mokyklų skaitė, kūrė, draugavo: kas su knyga, o kas ir naują draugą susirado. Rinkimams ruoštasi rimtai. Jauniesiems bibliotekos skaitytojams Vaikų kategorijos knygos rinkimuose šiais metais pristatytos penkios lietuvių autorių knygos, parašytos 2016 metais: J. Baltrukonytės Filmukai, A. Jurašiaus Akmenukų pasakos, N. Kovaliovos Meškis ir žąsis, G. Morkūno Traškančios žvaigždės, S. Paltanavičiaus Maži ežiuko sapnai. Akcijos metu moksleiviai individualiai ir garsinio skaitymo valandėlių klasėje metu skaitė šias knygas, jas aptarė, piešė, parengė pristatymus ir inscenizacijas. Įkvėpti rašytojų išmonės sukūrė savo pasakojimus. Ir visa tai pristatė bibliotekoje, renginio „Aš ir tu: paskaitykime kartu“ metu.
„Kaštonų“ pagrindinės mokyklos 2b klasės vaikučiai (mokytoja Danguolė Briedienė) pakvietė visus į kelionę po sapnus su svajokliu ežiuku. Iš žalsvai melsvų vaikų tapybos darbų atsivėrė paslaptingas naktinis mūsų mažųjų gamtos gyventojų pasaulis. O ryškus raudonas balionėlis – lyg ežių saulė su atsakymais. Kuo kvepia sapnas? Kokios jis spalvos? Kas traukia dainas vaiduokliukui? Nežinai? Knygelė siūlo... „verskis ant šono ir sapnuok kartu!“ O vaikai pataria – skaityk! Atsakymą rasi!
„Aušros“ pagrindinės mokyklos 4b ir 4c klasių mokiniai (mokytojos Nida Žukauskaitė ir Daiva Petrulienė) išsirinko A. Jurašiaus „Akmenukų pasakas“ ir pagal šios knygos veikėjus piešė ir pristatė knygą-armoniką. Armonikėlėje – visas būrys akmenukų: linksmų, liūdnų, apvalių, ovalių, šviesių ir margų, sunkių ir glotnių... Ir kiekvienas – su savo neįtikėtina istorija. Knygos autorius pataria paimti į rankas akmenuką ir pačiam pabandyti išgirsti jo istoriją. Tai padarė „Atžalyno“ 4a klasės moksleiviai (mokytoja Dalė Kantaravičienė). Klausėmės mergaičių Austėjos ir Miglės sukurtų pasakojimų, o bibliotekoje liko klasės draugų išmarginti akmenėliai. Skaitytojų akį jie džiugins ir kvies į rankas paimti „Akmenukų pasakas“.
Jurgos Baltrukonytės knygelę „Filmukai“ nuotaikingai pristatė „Atžalyno“ 3a klasės mokiniai (mokytoja Daiva Šimienė). Inscenizuota „Dryžuota kiškiukė“ pavergė šiltumu ir jautrumu. Nesvarbu, kad tu kitoks, tu – ypatingas! Ši baisi istorija apie piktuosius brolius baigiasi labai gerai!
Po knygų pristatymo laukė atsakingas darbas: balsavimas. Visos knygelės vaikams patiko. Į stebuklingus šulinėlius sudėti saldainiai skelbė rezultatą:
Jurašiaus A. Akmenukų pasakos – 18
Paltanavičiaus S. Maži ežiuko sapnai – 14
Morkūno G. Traškančios žvaigždės– 9
Baltrukonytės J. Filmukai – 8
Kovaliovos N. Meškis ir žąsis – 3.
Daugumą balsų surinkusi A. Jurašiaus knyga Akmenukų pasakos karūnuota ir laukia naujų skaitytojų!
O Metų knygos rinkimuose dalyvavę moksleiviai džiaugėsi šiltu bendravimu, vaišėmis, žaidimais. Išbandytas kūrybinis lankstumas: iš 8 pasirinktų ir 8 pačių sugalvotų žodžių kurtas eilėraštis. Visoms klasėms sekėsi puikiai!
Metų knygos laukia skaitytojų bibliotekoje. Kviečiame!

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt